Informacje z dróg

23.07.2019

11:35

Zderzenie na krajowej szóstce w Rumi

Dwa auta zderzyły się na krajowej szóstce w Rumi, na wysokości centrum handlowego. Wstępnie wiadomo o dwóch poszkodowanych osobach. Jezdnia w stronę Gdyni jest obecnie zablokowana. Zalecamy objazd ulicami Leśną i Cegielnianą.

09:24

Coraz trudniej jest pokonać nadmorską 215-stkę na odcinku od Karwi, przez Jastrzębią Górę, aż do Władysławowa. Większe poruszenie widać też na ulicy Morskiej w Dębkach. Trasa przez Półwysep Helski może się przytykać przy dojeździe do Chałup oraz między Kuźnicą a Jastarnią. Coraz większe zagęszczenie ruchu panuje także na wojewódzkiej 216-stce, zwłaszcza przy dojeździe do Pucka od strony Gnieżdżewa i w Celbowie. Przejezdna jest za to trasa z Piewoszyna do Rewy. Powiększa się zator przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską w Gdyni-Chyloni, który liczy już około dwa kilometry. Względnie spokojnie jest w samej Gdyni, choć spory ruch utrzymuje się jeszcze na ulicy Hutniczej. Dość sprawnie można przejechać tranzytem przez Rumię, a spowolnienie jest prawdopodobne głównie w okolicach wiaduktu. W Redzie za to zagęścił się ruch na Puckiej, przez wszystkim w pobliżu zjazdu na krajówkę. W miarę spokojnie jest w Wejherowie. Nieco większy ruch panuje na Chopina, 12 Marca i Rzeźnickiej. Na płynną jazdę nie ma też szans na remontowanej Przemysłowej. Podobnie jak przez cały poranek, dobre warunki do jazdy panują na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Delikatne spowolnienia są możliwe w Bożympolu, Strzebielinie i Gościcinie, ale nigdzie nie ma uciążliwych zatorów.

08:28

Do około kilometra wydłużył się zator przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni. Poza tym sporo kierowców przemieszcza się w stronę centrum Gdyni ulicą Janka Wiśniewskiego. W śródmieściu największy ruch panuje obecnie na Warszawskiej i Władysława IV. Niezła sytuacja drogowa panuje na razie w Rumi. Większego ruchu można się spodziewać w okolicach skrzyżowań Dąbrowskiego ze Starowiejską i Grunwaldzkiej z Ceynowy. W Redzie natomiast większą liczbę aut da się dostrzec na Puckiej i Gniewowskiej. Spokojny poranek trwa również na ulicach Wejherowa. Nieco poważniejsze natężenie ruchu utrzymuje się na 12 Marca, Rzeźnickiej i Świętego Jana. Czujność trzeba też zachować na remontowanej Przemysłowej. Podobnie jak przed godziną, nie ma większych utrudnień na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Lekkie spowolnienie jest możliwe jedynie w Gościcinie. W powiecie puckim wolniej pokonamy odcinek wojewódzkiej 218-stki między Świecinem a Krokową. W Pucku poranne poruszenie da się dostrzec na ulicach Wojska Polskiego i Wejherowskiej. We Władysławowie nogę z gazu trzeba zdjąć na Żwirowej. Z kolei nad samym morzem redukcja prędkości przyda się w Karwi, Jastrzębiej Górze i Chłapowie. Z kolei jadąc przez Półwysep Helski w stronę Helu, zwalniamy w Chałupach i Jastarni.

07:28

Mimo dość wczesnej pory, można zauważyć spore poruszenie na trasach prowadzących nad morze. Wojewódzka 215-stka lekko korkuje się już od Sławoszyna w stronę Karwi. Jadąc wzdłuż linii brzegowej, zwolnić należy na wysokości Jastrzębiej Góry i Ostrowa. Stopniowo przybywa też pojazdów na wojewódzkiej 216-stce, od Swarzewa do Władysławowa. Trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego na razie jest w pełni przejezdna, a nieco większy ruch da się zauważyć dopiero w samym Helu. Większych utrudnień nie ma też na ulicy Morskiej w Dębkach. Bez poważniejszych przeszkód można też dotrzeć do plaży w Rewie. Spory ruch o poranku da się zauważyć na ulicy Wilczka w Luzinie. Natomiast krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem umożliwia całkiem sprawną jazdę. Lekkie spowolnienia są możliwe tylko w Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie ruch nieznacznie zwalnia na Sucharskiego, Sobieskiego i remontowanej Przemysłowej. Większych niedogodności nie ma na razie na ulicach Redy. W Rumi przytyka się głównie skrzyżowanie Sobieskiego z Sabata. W Gdyni natomiast stopniowo gęstnieje ruch na Hutniczej, do Meksyku do estakady. Podobnie jest na Janka Wiśniewskiego przy dojeździe do Węzła Ofiar Grudnia 70 i na Morskiej na Grabówku. Przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą Morską uformował się około półkilometrowy zator. Poza tym nie ma poważniejszych utrudnień na pomorskiej ekspresówce.

22.07.2019

20:42

Zderzenie motocykla i samochodu osobowego na skrzyżowaniu ulic Długiej i Prusa w Bolszewie. Droga jest zablokowana.

09:27

Widać, że coraz więcej aut zmierza w stronę morza, o czym z pewnością świadczy już kilometrowy korek przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni. Wspomniana Morska przytyka się aż do granicy z Rumią. Tutaj utrzymuje się spowolnienie w obrębie węzła drogowego na wiadukcie. Wolniej pojedziemy też ulicami Dąbrowskiego i Dębogórską. W Redzie problemy może sprawiać płynny przejazd przez Gdańską, choć najwięcej cierpliwości może wymagać zjazd z Górki Rekowskiej. Korek w stronę Gdańskiej liczy obecnie ponad kilometr. Jadąc dalej na północ, nogę z gazu należy zdjąć przez skrzyżowaniem w Celbowie. Również sprawny przejazd przez Puck może być nieco problematyczny. Na dobre przytyka się także dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. W tym przypadku zator rozciąga się od wylotu Drogi Chłapowskiej. Znacząco zagęścił się już ruch w Cetniewie, Jastrzębiej Górze i Karwi. Z kolei po drodze do Helu nie da się uniknąć redukcji prędkości w Chałupach, Kuźnicy i Jastarni. Podobnie jak przez cały poranek, niezłe warunki do podróżowania panują na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Nieco wolniej pokonamy tylko zjazd z Górki Gościcińskiej. W samym Wejherowie również nie ma nieprzewidzianych utrudnień. Spośród tych planowanych najbardziej daje się we znaki kierującym remontowana Przemysłowa. Poza tym poranne poruszenie da się odczuć jeszcze na Sobieskiego, Rzeźnickiej i 12 Marca.

08:26

Coraz bardziej zagęszcza się ruch wzdłuż linii brzegowej. Na wojewódzkiej 215-stce zwalniamy zatem w Karwi, Ostrowie, Jastrzębiej Górze i Rozewiu. We Władysławowie przybyło aut na ulicy Żeromskiego i Starowiejskiej, a także na Drodze Chłapowskiej. Z kolei trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego może się przytykać w Jastarni i Juracie. Nieco bardziej na południe powiatu puckiego nogę z gazu zdejmujemy na 213-stce w Połczynie oraz na skrzyżowaniu w Celbowie. Podobnie jak przed godziną, nie ma większych utrudnień na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Wyjątkiem może być zjazd z Górki Gościcińskiej, choć i tutaj nie ma uciążliwego zatoru. W Wejherowie przybyło pojazdów w obrębie centrum miasta, a więc na Sobieskiego, Rzeźnickiej i Wniebowstąpienia. W Redzie utrzymują się problemy z płynnością ruchu na Puckiej, od przejazdu kolejowego do zjazdu na Gdańską. W Rumi natomiast utrudnienia są możliwe w okolicach skrzyżowania Grunwaldzkiej i Ceynowy. W Gdyni zagęścił się ruch na Hutniczej, zwłaszcza na odcinku od Puckiej do estakady. Nadal wolniej pojedziemy też Morską od Cisowej do Chyloni. Niezłe warunki do jazdy wciąż panują na Obwodnicy Trójmiasta. Poważniejszego natężenia ruchu można się spodziewać tylko w okolicach Węzła Południe oraz w Kowalach.

07:50

Stłuczka na ulicy Grunwaldzkiej w Rumi, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Parkową.

07:25

Niewielki ruch panuje na razie na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Z niewielkimi spowolnieniami trzeba się liczyć jedynie w Kębłowie i przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, może przytykać się lekko dojazd do miasta od strony Białej. Poza tym poranne poruszenie da się zauważyć na 12 Marca, a także na remontowanej Przemysłowej. W Redzie problemy może sprawiać płynne pokonanie Puckiej, zwłaszcza w okolicach przejazdu kolejowego. Nogę z gazu zdejmujemy też na Gdańskiej, w pobliżu dworca kolejowego. W Rumi redukcja prędkości może być konieczna na Dębogórskiej i na zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. W Gdyni natomiast największy tłok panuje obecnie na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, a także na Janka Wiśniewskiego, w okolicach Węzła Ofiar Grudnia 70. Około półkilometrowy zator uformował się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską. Inne z utrudnień dotyczy fragmentu ekspresówki od Kowali do Szadółek, gdzie zwalniamy na odcinku około trzech kilometrów, jadąc w stronę Gdyni. Nad samym morzem przytyka się wojewódzka 215-stka między Władysławowem a Jastrzębią Górą, zwłaszcza na wysokości Chłapowa. Całkiem spory ruch panuje też w Karwi. Póki co, bez trudu dotrzemy za to do plaży w Dębkach czy Rewie. Większych utrudnień nie ma też na trasie wzdłuż Półwyspu Helskiego.

18.07.2019

16:58

Zwężenie na DK 6 w Redzie, na wysokości dworca PKP w kierunku Wejherowa. Przejazd możliwy tylko jednym pasem.

16:51

Stłuczka na DK 6 za skrzyżowaniem z ulicą Orzeszkowej w Wejherowie w kierunku Redy. Jeden pas zablokowany.

16.07.2019

12:11

Urząd Gminy Kosakowo informuje, iż w związku z trwającą budową ulicy Kościuszki w dniach 23 i 24 lipca w godz. 7.00-15.00 nastąpi czasowe ograniczenie możliwości wjazdu i wyjazdu z osiedla. Planuje się około 2-godzinne przerwy w dostępności pojazdów do osiedla.

07:38

Na wysokości hotelu Murat miał miejsce wypadek - stłuczka dwóch aut - informuje Czytelnik.

15.07.2019

09:05

Na obwodnicy Trójmiasta doszło do wypadku na wysokości Dąbrowy. Na pasie w kierunku Gdańska tworzą się spore korki - informuje Czytelnik.

12.07.2019

13:49

W Wejherowie na drodze krajowej nr 6 doszło do pożaru samochodu osobowego na pasie prowadzącym z Redy przy zjeździe na 12 Marca. Trzeba liczyć się z utrudnieniami.