Informacje z dróg

14.11.2018

16:35

W Wejherowie wciąż duży ruch jest na Św. Jana, Sobieskiego, czy 12 Marca. W obu kierunkach korkuje się także ulica Chopina. Na krajowej szóstce w Wejherowie spowolnienie mamy przed zjazdem na Orzeszkowej w kierunku centrum. Nie ma utrudnień w Redzie, przejezdna jest ulica Łąkowa i Obwodowa, w towarzystwie kierowcy pojadą Pucką. W Rumi przytyka się ulica Kosynierów, Dębogórska, Sabata i Sobieskiego, szczególnie na Janowie.

16:28

Przybyło aut na drogach, na krajowej szóstce w Gościcinie zator tworzy się przed zjazdem na ulicę Szeroka w kierunku Lęborka. Przytyka się także krajowa szóstka przed zjazdem na Wilczka w Luzinie.

15:30

Aut na drogach przybywa, ale nie ma większych utrudnień na drogach. Bez przeszkód przejedziemy krajową szóstką z Wejherowa do Rumi.

15:30

Nie ma utrudnień na krajowej szóstce w Wejherowie na wysokości skrzyżowania z ulicą Orzeszkowej czy Rybacką – co widać na naszych kamerach.

15:30

W Rumi przytyka się Sabata przy wyjeździe na Sobieskiego. Tłoczno jest na krajowej szóstce w mieście, szczególnie na Janowie, ale nie ma korków.

09:26

Nadal spokojnie jest na drogach powiatu puckiego. Jeśli gdzieś występują utrudnienia na północy naszego regionu, to mają one charakter punktowy. Nogę z gazu należy zdjąć m.in. na wojewódzkiej 218-stce w okolicach jeziora Dobre. Podobnie jest w Leśniewie, Żelistrzewie czy Starzynie. Zwalniamy również na Wojska Polskiego i Wejherowskiej w Pucku. W miarę sprawnie da się pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, a spowolnienia dotyczą przede wszystkim Luzina i Gościcina. W samym Wejherowie, podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych utrudnień na drogach. Zwalniamy zatem na remontowanej Chopina, Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. Przytyka się też tranzytowa szóstka od Nanic do centrum. W Redzie nieco więcej pojazdów da się dostrzec na Puckiej, od Kazimierskiej do alei Lipowej. Uspokoiła się lekko sytuacja w centrum Rumi, jednak nadal kierowców czeka przymusowy postój na wiadukcie, na jezdni w kierunku Gdyni. A jeśli chodzi o Gdynię, spokojniej niż przed godziną jest już na północy miasta. Największe problemy nadal sprawia ulica Morska, od estakady do Grabówka. Wolniej pojedziemy też Hutniczą, od Puckiej do estakady. Względny spokój panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Około dwukilometrowe spowolnienie jest możliwe na odcinku z Szadółek do Matarni, na jezdni w stronę Gdyni.

08:26

Przybyło pojazdów na Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Podobnie jest na krajowej szóstce w Gościcinie, gdzie zator w stronę Wejherowa liczy już prawie kilometr. Nie rozpędzimy się także na ulicach Bolszewa, zwłaszcza na Szkolnej i Zamostnej. W Wejherowie utrzymuje się spore natężenie ruchu na Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja. Szans na płynną jazdę nie ma również na Chopina. Nadal sprawnie można się poruszać po ulicach Redy. Niewielkim wyjątkiem może być skrzyżowanie Obwodowej z Łąkową. Utrzymują się spore spowolnienia na wiadukcie w Rumi, na jezdni w stronę Janowa. Ciasno jest też na Dąbrowskiego, Starowiejskiej oraz Żwirki i Wigury. Na północy Gdyni największe utrudnienia utrzymują się na głównych arteriach prowadzących w stronę centrum, a więc na Hutniczej i Morskiej. W tym drugim przypadku ruch jest mocno spowolniony na odcinku od estakady do Uniwersytetu Morskiego. Korkuje się także Janka Wiśniewskiego przy dojeździe do Węzła Ofiar Grudnia 70. Spore utrudnienia pojawiły się na Obwodnicy Trójmiasta, zwłaszcza między Matarnią a Kowalami w stronę autostrady oraz od Matarni od Osowej w kierunku Gdyni. Nadal spokojnie jest za to w powiecie puckim, choć warto zauważyć, że przybyło aut w samym centrum Pucka. Lekkie spowolnienia są możliwe w okolicach Leśniewa i Krokowej. Bez większych przeszkód można pokonać trasę z Pucka do Władysławowa.

07:27

Opady deszczu utrudniają jazdę kierowcom na drogach regionu w środowy poranek. Miejscowe spowolnienia są możliwe na Obwodnicy Trójmiasta. Tak jest m.in. przed wjazdem na autostradę A1, gdzie doszło do kolizji, a także w pobliżu Szadółek, Matarni, Osowej i Demptowa. Półkilometrowy zator uformował się też przy zjeździe na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni. Wspomniana Morska solidnie korkuje się już w stronę centrum, zwłaszcza na Cisowej i Grabówku, gdzie pracują drogowcy. Tłoczno jest też na Hutniczej, od granicy z Rumią do estakady. W Rumi wzmożoną czujność należy zachować w okolicach węzła drogowego na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa, a także przy dojeździe do skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. Nie najgorsza sytuacja drogowa panuje obecnie w Redzie, natomiast w Wejherowie wolniej pojedziemy remontowaną Chopina, Sobieskiego i 3 Maja, od parku do Świętego Jana. Przypomnijmy, że już w najbliższy piątek powinien być przywrócony ruch na ulicy Rybackiej wraz z normalną organizacją ruchu. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa z utrudnieniami trzeba się liczyć z Strzebielinie, Luzinie, a przede wszystkim – w Gościcinie, gdzie zator liczy około pół kilometra. Większych utrudnień nie trzeba się za to obawiać na drogach powiatu puckiego. Korkuje się lekko dojazd do Pucka od strony Celbowa. Niewielkie spowolnienia są możliwe w Leśniewie, Mrzezinie czy Żelistrzewie. Póki co, główne nadmorskie drogi wojewódzkie są w pełni przejezdne.

13.11.2018

16:37

Utworzył się korek na krajowej szóstce w Gościcinie przed zjazdem na ulicę Szeroką w kierunku Lęborka. Chwilami przytyka się ulica Wilczka w Luzinie przy wyjeździe na krajową szóstkę. Wciąż tłoczno jest na ulicy Zamostnej w Bolszewie w obu kierunkach.

16:36

Nie odpuściły korki w centrum Wejherowa, między innymi na ulicach Sobieskiego, 3 Maja czy Św. Jana. Bez większych utrudnień przejedziemy krajową szóstką z Redy do Wejherowa. W Redzie krajowa szóstka korkuje się przed skrzyżowaniem z ulicą Pucką w kierunku Rumi. Nie ma utrudnień na ulicach Kazimierskiej czy Obwodowej.

16:35

Przybyło aut na DK 6 w Rumi w okolicach skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego. Na samej Dąbrowskiego korkuje się w obu kierunkach. Zator utworzył się także na Sabata w kierunku krajowej szóstki oraz na Dębogórskiej w kierunku ronda Jana Pawła II.

16:28

Paraliż na Obwodnicy Trójmiasta – na wysokości Matarni korki tworzą się w obu kierunkach. W związku z tym utrudnienia występują także na innych trasach Gdańska i Gdyni.

15:35

W Rumi przytyka się Sabata do zjazdu na krajową szóstkę. W Gdyni na razie spokojnie na Morskiej, natomiast spore korki w obu kierunkach tworzą się na Hutniczej.

15:33

W Bolszewie korkuje się ulica Zamostna czy Szkolna. Tradycyjnie o tej porze korek tworzy się na krajowej szóstce w Gościcinie przed zjazdem na ulicę Szeroką w kierunku Lęborka.

15:29

Nieco wolniej, ale bez większych przeszkód przejedziemy krajową szóstką na trasie z Wejherowa do Rumi. Na spowolnienia napotkamy przed skrzyżowaniami między innymi z 12 Marca w Wejherowie, Pucką w Redzie czy Dąbrowskiego w Rumi.