Informacje z dróg

09.09.2019

09:27

Nadal utrzymuje się spory ruch na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, przede wszystkim w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W samym Wejherowie bez większych przeszkód można przejechać tranzytem w obie strony. Spowolnienia utrzymują się jeszcze natomiast na bocznych ulicach, przede wszystkim na Sobieskiego, Rzeźnickiej i Roszczynialskiego. Uspokoiła się sytuacja na Puckiej w Redzie. Sprawniej niż przed godziną można też przejechać krajową szóstką przez Rumię. Korki utrzymują się natomiast na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Powoli odpuszczają już poranne utrudnienia na Hutniczej w Gdyni. Ze zwiększonym ruchem trzeba się jeszcze liczyć na Puckiej i punktowo na Morskiej, przede wszystkim na Cisowej. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych problemów na Obwodnicy Trójmiasta. Ciągle jeszcze tłoczno jest jednak na zjazdach z ekspresówki, a najgorsza sytuacja panuje na leśnym odcinku Spacerowej w stronę Oliwy i dolnym fragmencie Słowackiego, w kierunku Wrzeszcza. Niewielkie spowolnienie utworzyło się przed skrzyżowaniem w Celbowie na wojewódzkiej 216-stce. Podobnie jest na głównym skrzyżowaniu w Połczynie. W Pucku poranne poruszenie widać jeszcze na ulicach Wejherowskiej, 10 Lutego i Żarnowieckiej. Nieznacznie może się przytykać dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. Z kolei na nadmorskiej 215-stce największy ruch jest prawdopodobny na wysokości Karwi.

08:24

Zdecydowanie zagęścił się ruch na ulicy Puckiej w Redzie, gdzie korek w stronę ulicy Gdańskiej sięga już niemal Rekowa. Nadal utrzymuje się też spory ruch na wiadukcie w Rumi, przede wszystkim na jezdni w stronę Janowa. Lepiej omijać też remontowaną Starowiejską oraz rondo u zbiegu Dębogórskiej i Ceynowy. Ponad kilometr liczy też zator na krajowej szóstce w Gościcinie, na jezdni w kierunku Wejherowa. Na szczęście, inne fragmenty trasy z Lęborka są w pełni przejezdne. Utrudnienia utrzymują się za to na Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie nie ma większych niespodzianek na ulicach. Najpoważniejszego nasilenia ruchu trzeba się spodziewać na Sobieskiego i Chopina. Wolniej pokonamy też remontowaną Przemysłową. W Gdyni stoi w korku Hutnicza praktycznie już na całej długości. Sporo aut przemierza też Morską w stronę śródmieścia, co dotyczy zwłaszcza Cisowej, Chyloni i Grabówka. Podobnie jak przed godziną, nie ma poważniejszych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta, za to praktycznie wszystkie zjazdy z ekspresówki w stronę dzielnic Gdyni i Gdańska są już mocno zatłoczone. Nadmiernego tłoku nie ma za to na głównych drogach powiatu puckiego. Może lekko się przytykać dojazd wojewódzką 218-stką do ronda w Krokowej. Punktowe utrudnienia na 213-stce są możliwe w Kłaninie i Starzynie. We Władysławowie przybyło nieco aut na Żwirowej, a w Pucku – na Wojska Polskiego. Nigdzie nie ma jednak uciążliwych korków.

07:28

Ponad półkilometrowy zator utrudnia jazdę na ulicy Zamostnej w Bolszewie, od ronda do zjazdu na krajówkę. Sama krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem jest w miarę przejezdna. Niewielkie utrudnienia w ruchu są możliwe w Kębłowie i Gościcinie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, stopniowo gęstnieje ruch przede wszystkim na ulicach Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. Poważniejszych utrudnień nie ma na razie na ulicach Redy, choć przybywa pojazdów na Puckiej w okolicach przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast największe problemy może sprawiać przejazd przez wiadukt na krajowej szóstce, w stronę Janowa. Tu spowolnienie liczy ponad pół kilometra. W Gdyni kłopoty może sprawiać odcinek Płk. Dąbka z Pogórza do Obłuża. Podobnie jest na początkowym odcinku Hutniczej i Morskiej, przy granicy z Rumią. Utrudnień nie ma za to na razie na Obwodnicy Trójmiasta, choć całkiem solidnie korkują się już zjazdy z ekspresówki, zwłaszcza Spacerowa, która jest zatłoczona od Osowej aż do Oliwy. Poranne spowolnienie da się odczuć na ulicach Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie. Podobnie jest na ulicy Kaszubskiej w Pierwoszynie. Redukcja prędkości może być konieczna na wojewódzkiej 213-stce w Kłaninie i Starzynie. To samo dotyczy odcinka między Łebczem a Gnieżdżewem. Bez trudu można za to pokonać wojewódzką 216-stkę, od Pucka, przez Władysławowo, aż do Helu. Spokojnie jest też na nadmorskiej 215-stce wzdłuż linii brzegowej.

06.09.2019

09:27

Nadal bardzo spokojnie jest nad samym morzem. Lekki zator utworzył się na wojewódzkiej 215-stce między Karwią a Jastrzębią Górą. Nigdzie nie ma jednak uciążliwych korków. Bez większych problemów można też przejechać wojewódzką 216-stką z Pucka do Władysławowa. W samym Pucku skutki porannych godzin szczytu komunikacyjnego można odczuć na ulicach Wejherowskiej i Helskiej. Z kolei na wojewódzkiej 213-stce redukcja biegów może być konieczna w Starzynie i Kłaninie. Nie ma większych utrudnień ruchu na objeździe wojewódzkiej 218-stki. Nieznacznych przestojów można się spodziewać tylko w Zamostnym. W miarę sprawnie można się też poruszać krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie spowolnienie utrzymuje się tylko w Gościcinie. W Wejherowie tranzytowa szóstka nie sprawia poważniejszych problemów kierującym. Największy ruch w mieście utrzymuje się na Sobieskiego i Rzeźnickiej. W Redzie przybyło pojazdów na Puckiej w Ciechocinie. W Rumi natomiast nie ma szans na płynną jazdę ulicami Dąbrowskiego i Starowiejską. Zwalniamy też na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Ceynowy. W Gdyni przytyka się początkowy odcinek Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Powoli stabilizuje się za to sytuacja na Hutniczej. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma też większych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta.

08:27

Znacząco zagęścił się ruch na krajowej szóstce między Kębłowem a Gościcinem, gdzie zator na jezdni w stronę Wejherowa liczy około dwa kilometry. Więcej cierpliwości może też wymagać przejazd ulicami Szkolną i Zamostną w Bolszewie. Względnie stabilna sytuacja drogowa panuje w Wejherowie, a ze spowolnieniami trzeba się liczyć przede wszystkim w obrębie śródmieścia – na Sobieskiego, 3 Maja i Roszczynialskiego. W Redzie większej liczby aut można się spodziewać na ulicach Puckiej i Gniewowskiej. W Rumi natomiast największy ruch jest odczuwalny w pobliżu skrzyżowania ulic Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni nadal kierowcy stoją w korku na Morskiej, na Cisowej, Grabówku i przy dworcu głównym PKP. Zakorkowana jest też Hutnicza od skrzyżowania z Pucką do estakady. Podobnie jak przed godziną nie ma poważniejszych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Korkują się za to zjazdy z ekspresówki, głównie Spacerowa w stronę Oliwy i Słowackiego w kierunku Wrzeszcza. Spowolnienia są prawdopodobne na wojewódzkiej 216-stce od Rekowa do Sławutówka i w Celbowie. Wolniej pokonamy też odcinek między Starzynem a Łebczem. We Władysławowie nieco większe poranne poruszenie panuje na Drodze Chłapowskiej i Żwirowej. Nadal spokojnie jest za to na nadmorskich trasach.

07:28

Sytuacja na krajowej szóstce w Rumi, po trzech dniach utrudnień, powoli wraca do normy. Utrudnienia wprawdzie są, ale już tylko nieznaczne, w pobliżu wylotu ulicy Sabata. Spowolnień nie unikniemy jednak na remontowanej Starowiejskiej, co raczej nie powinno dziwić. Jadąc w stronę centrum Gdyni, utkniemy w korku na Morskiej, mniej więcej od skrzyżowania z Kartuską aż do Grabówka. Powodem jest poranna stłuczka dwóch osobówek. Poza tym więcej cierpliwości może wymagać przejazd Hutniczą i Płk. Dąbka z Pogórza do Obłuża. Spokojnie jest za to na całej długości Obwodnicy Trójmiasta. W miarę płynnie można też pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie spowolnienia są prawdopodobne w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. Nieco gorzej wygląda sytuacja na Zamostnej w Bolszewie, gdzie uformował się około półkilometrowy korek przy zjeździe na krajówkę. Jeśli chodzi o Wejherowo, największego zagęszczenia ruchu trzeba się obecnie spodziewać na ulicach Sucharskiego, Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. W Kosakowie przytyka się dojazd do ronda u zbiegu Chrzanowskiego i Żeromskiego. Wolniej pojedziemy też ul. Kaszubską w Pierwoszynie. W Pucku redukcja prędkości na pewno przyda się na ulicy Helskiej. Nogę z gazu warto też zdjąć na wojewódzkiej 213-stce w Kłaninie. Bardzo spokojnie jest za to nad samym morzem. Bez trudu można dotrzeć m.in. do Karwi, Władysławowa, Jastrzębiej Góry czy Helu.

05.09.2019

08:25

W Redzie sytuacja drogowa jest względnie stabilna, czyli utrzymuje się wzmożony ruch na ulicy Puckiej, zwłaszcza w okolicach przejazdu kolejowego. Poza tym tłoczno jest na Drogowców. Znacznie gorsze warunki do jazdy panują na ulicach Rumi, gdzie na krajowej szóstce utrzymuje się korek od Białej Rzeki aż do Janowa. Lepiej unikać przejazdu Starowiejską oraz ronda u zbiegu Dębogórskiej i Ceynowy. W Gdyni niezłe wrażenie sprawia Morska, która nieznacznie przytyka się tylko na Grabówku. Znacznie gorzej jest na Hutniczej, zwłaszcza od skrzyżowania z Pucką. Większego natężenia ruchu można się też spodziewać na Janka Wiśniewskiego, w okolicach węzła Ofiar Grudnia 70. Podobnie jak przed godziną, nie ma poważniejszych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o ulice zjazdowe z ekspresówki, najgorsza sytuacja panuje obecnie na Spacerowej w Gdańsku, od Osowej do Oliwy. Kierowcom w Bolszewie najbardziej daje się we znaki zjazd ulicą Zamostną na krajową szóstkę. Sama krajówka z Lęborka do Wejherowa korkuje się przede wszystkim w Gościcinie. W Wejherowie natomiast utrzymuje się duże nasilenie ruchu na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Świętego Jana. Zwalniamy też na Chopina w okolicach szpitala. W powiecie puckim nie ma poważniejszych utrudnień na drogach, niemniej są miejsca, w których trzeba zwolnić. Tak jest m.in. na Żeromskiego w Kosakowie czy Kaszubskiej w Pierwoszynie. Z kolei wojewódzka 216-stka może lekko się korkować w Rekowie i Sławutówku. W Pucku największy ruch panuje na Wejherowskiej, a we Władysławowie – na Gdańskiej, u wylotu Drogi Chłapowskiej.

07:26

To już trzeci dzień, gdy kierowcy mają problem z przejazdem krajową szóstką przez Rumię. Korek w stronę Janowa rozciąga się obecnie od skrzyżowania z ulicą Ceynowy do wylotu ulicy Sabata. Poza tym, jeśli chodzi o Rumię, coraz bardziej gęstnieje ruch na końcowym odcinku Towarowej, a także na Starowiejskiej i Dębogórskiej. Spokojnie na razie jest na ulicach Redy – jedyny wyjątek to ulica Pucka i dojazd do przejazdu kolejowego. W Gdyni natomiast punktowe spowolnienia są możliwe na Morskiej. Podobnie jest na Hutniczej i Janka Wiśniewskiego w stronę centrum. Większych przestojów nie ma na Obwodnicy Trójmiasta, poza zjazdem na wspomnianą Morską w Chyloni. Lokalne utrudnienia są możliwe na objeździe wojewódzkiej 218-stki w Warszkowie, Kniewie i Zamostnym. Z kolei na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem przytyka się zjazd z Górki Gościcińskiej. W samym Wejherowie poranne poruszenie widać najmocniej na Sucharskiego i Sobieskiego. Inne ulice są w pełni przejezdne, z wyjątkiem tych remontowanych, czyli Przemysłowej i Ofiar Piaśnicy. Duży spokój panuje o poranku na drogach powiatu puckiego. Nieznacznie zwiększone nasilenie ruchu panuje na odcinku między Łebczem a Strzelnem. To samo dotyczy ulicy Żeromskiego we Władysławowie. Wojewódzka 216-stka z Pucka na północ regionu na razie świeci pustkami. Podobnie jest na drodze wojewódzkiej nr 215 wzdłuż pasa nadmorskiego.

04.09.2019

09:28

W Rumi nadal nie ma szans na płynną jazdę, zwłaszcza krajową szóstką – od Białej Rzeki do Janowa. Co gorsza, o ile można dość sprawnie przejechać Cegielnianą, to zjazd z Towarowej na Sobieskiego oznacza konieczność utkwienia w kilkusetmetrowym korku. Bardzo tłoczno jest też na Starowiejskiej, a także w okolicach ronda u zbiegu Dębogórskiej i Ceynowy. Ponad półkilometrowe spowolnienie uformowało się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni. Poranne poruszenie utrzymuje się też na Hutniczej i wspomnianej Morskiej, przede wszystkim na Cisowej i Grabówku. W miarę spokojnie jest już na ulicach Redy. Z kolei w Wejherowie najpoważniejszy ruch panuje w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na Świętego Jana, Rzeźnickiej i 3 Maja. Poruszenie da się też zauważyć w okolicach przejazdów kolejowych na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa utrzymuje się jeszcze spowolnienie przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W miarę spokojnie jest na drogach powiatu puckiego. Na wojewódzkiej 216-stce spowolnienie jest możliwe między Rekowem a Sławutówkiem. Może lekko korkować dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa.

08:28

W Rumi nadal bez zmian – przejeżdżając krajową szóstką przez miasto w stronę Janowa, trzeba się uzbroić w sporo cierpliwości. Zator rozciąga się mniej więcej od skrzyżowania z ulicą Ceynowy aż do zjazdu z wiaduktu. Można spróbować go ominąć ulicami Cegielnianą i Towarową, choć na tej drugiej ulicy też już przybyło pojazdów. Poza tym lepiej omijać o poranku ulice Starowiejską i Kosynierów. W Redzie wolniej pojedziemy ulicami Drogowców i Gniewowską. Warto też zwolnić na Gdańskiej w okolicach dojazdu do wylotu Łąkowej. Natomiast w Wejherowie utrzymuje się duże natężenie ruchu na Sobieskiego i Chopina. W Bolszewie nadal tłoczno jest na Zamostnej. Z kolei na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem zwalniamy przy zjeździe z Górki Gościcińskiej w stronę Wejherowa. Inne odcinki wspomnianej trasy są przejezdne. Utrzymują się jeszcze poranne problemy z przejezdnością ulic Morskiej i Hutniczej w Gdyni. Problemy z płynnością ruchu mogą się też pojawić przy zjeździe z ulicy Kwiatkowskiego na estakadę. Na Obwodnicy Trójmiast nie ma za to nadprogramowych utrudnień. W Pucku przybyło aut na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Lekko mogą się korkować okolice ronda we Władysławowie. Wolniej pokonamy też Drogę Chłapowską. Względny spokój panuje na nadmorskiej 215-stce. Większe poruszenie da się dostrzec jedynie w okolicach Ostrowa i Karwi.

07:27

Coraz więcej cierpliwości wymaga przejazd tranzytem przez Rumię w stronę Janowa. Powodem jest oczywiście zwężenie przy zjazdu z wiaduktu, w okolicach wylotu ulicy Towarowej. Poza tym w Rumi nie ma już szans na płynną jazdę ulicami Kosynierów i Starowiejską. Za to przejazd przez Cegielnianą i Towarową odbywa się całkiem sprawnie. W Gdyni stopniowo przytyka się już Hutnicza na całej długości, czyli od granicy z Rumią aż do estakady. Problemy z płynnością ruchu występują też na Morskiej i Unruga. Poważniejszych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta, a jeśli chodzi o ulice zjazdowe z ekspresówki, największego ścisku trzeba się spodziewać w Gdańsku na Spacerowej, od Osowej do Oliwy. Przytyło aut na ulicach Zamostnej i Szkolnej w Bolszewie, gdzie można stracić kilka cennych minut. Jeśli chodzi o krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem, największy ruch panuje obecnie na zjeździe z Górki Gościcińskiej. W samym Wejherowie zwalniamy na Sobieskiego i 3 Maja. Poza tym nie ma większych niespodzianek drogowych. Podobnie jest w Redzie, gdzie większego nasilenia ruchu można się spodziewać na Puckiej przed przejazdem i na Gniewowskiej. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne. Na pewno warto zwolnić na wojewódzkiej 216-stce w Celbowie oraz przed głównym skrzyżowaniem w Połczynie. Poranne poruszenie da się dostrzec między Żarnowcem, Krokową a Sulilicami. Nad samym morzem na dobre panuje już wrześniowy spokój. Nieco więcej pojazdów przemierza wojewódzką 215-stkę tylko w okolicach Karwi.

03.09.2019

09:28

Problemy z nawierzchnią wiaduktu w ciągu krajowej szóstki w Rumi przekładają się przez cały poranek na ogromne korki w mieście. Sytuacja, niestety, nie zmienia się na lepsze. Korek można ominąć, korzystając z przejazdu ulicami Leśną, Cegielnianą i Towarową, choć zjazd z tej ostatniej zaczyna się już dość solidnie przytykać. Zakorkowane są także ulice Kosynierów i Starowiejska. W Gdyni w miarę sprawnie można już się poruszać ulicą Morską w stronę centrum. Poranne utrudnienia nie odpuszczają jeszcze na końcowym odcinku Hutniczej, przy dojeździe do estakady. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, należy się spodziewać spowolnień w trzech miejscach – na wysokości Szadółek, między Osową a Matarnią oraz przy zjeździe na wspomnianą Morską w Chyloni. Jezdnia ekspresówki w stronę bramek na autostradzie jest w pełni przejezdna. Uspokoiła się sytuacja na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, a nieznaczne spowolnienia są możliwe już tylko w Strzebielinie i Gościcinie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, największy ruch panuje obecnie w obrębie śródmieścia, przede wszystkim na ulicach Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Jeśli chodzi o powiat pucki, lekki problemy może sprawiać przejazd tranzytem przez sam Puck. Nieznaczne utrudnienia są też możliwe na wojewódzkiej 216-stce w Swarzewie. Podobnie jak przez cały poranek, bez utrudnień można pokonać odcinek z Władysławowa do Helu. Natomiast na nadmorskiej 215-stce największe problemy w ruchu mogą występować na odcinku z Karwi do Jastrzębiej Góry, na wysokości Ostrowa.

08:28

W Rumi sytuacja bez zmian. Z powodu robót drogowych na wiadukcie, utrzymują się ogromne korki na krajowej szóstce, od granicy z Redą aż do zjazdu z wiaduktu w stronę Janowa. Niestety, nie lepsza sytuacja panuje na równoległej ulicy Kosynierów. Za to przejazd ulicami Leśną, Cegielnianą i Towarową odbywa się przez zbędnych przeszkód. Nadal bardzo trudno jest również poruszać się ulicą Starowiejską. Zagęścił się ruch na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Korek między Kębłowem a Gościcinem liczy obecnie już około dwa kilometry. W samym Wejherowie utrzymuje się spory ruch na Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Względny spokój panuje nadal na ulicach Redy, choć przybyło nieco pojazdów na ulicy Puckiej. Z kolei w Gdyni najpoważniejsze problemy może sprawiać pokonanie ulicy Hutniczej, zwłaszcza od skrzyżowania z Pucką do estakady. Przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską uformował się około półkilometrowy zator. Problemy z płynnością ruchu utrzymują się też między węzłami Kowale i Karczemki. Godziny porannego szczytu komunikacyjnego widać już dość dobrze na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu i Żeromskiego w Kosakowie. W Pucku zwalniamy na ulicy Wojska Polskiego, a w Gnieżdżewie – na Dworcowej. Redukcja prędkości przyda się też między Starzynem a Łebczem. Nad samym morzem – bez zmian, czyli bardzo spokojnie. Nieco większe zagęszczenie ruchu da się zauważyć tylko między Karwią a Ostrowem.

07:27

Drogowcy dość skutecznie utrudniają życie kierującym w Rumi, a skutek jest taki, że o poranku praktycznie cała ulica Grunwaldzka stoi w korku, już od granicy z Redą. Zator rozładowuje się dopiero za wiaduktem, a więc mniej cierpliwym zalecamy przejazd ulicami Leśną, Cegielnianą i Towarową. Poza tym w Rumi lepiej unikać ulic Starowiejskiej i Kosynierów, które również są oblegane przez kierowców. Poważniejszych utrudnień nie ma na razie na ulicach Redy, a kolei w Gdyni stopniowo już korkuje się Hutnicza na całej długości. Problemy z płynnością ruchu pojawiają się też na początkowym odcinku Morskiej, na Cisowej, oraz na Unruga i Janka Wiśniewskiego, w okolicach estakady. Z około dwukilometrowym zatorem trzeba się liczyć na południowym odcinku Obwodnicy Trójmiasta, między węzłami Kowale i Karczemki. Inne odcinki ekspresówki są przejezdne. Całkiem niezła przejezdność jest też zachowana na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, niemniej z kilkusetmetrowymi spowolnieniami trzeba się liczyć w Strzebielinie i Gościcinie. W Wejherowie najbardziej tłoczno o poranku jest na ulicach Sucharskiego, Sobieskiego i 12 Marca. Krajowa szóstka przytyka się na wysokości Węzła Zryw. W powiecie puckim wszystkie główne trasy są przejezdne. Wojewódzka 216-stka może lekko się korkować w Gnieżdżewie, na pasie w stronę Pucka. To samo dotyczy odcinka z Mieroszyna do Jastrzębiej Góry. Nad samym morzem, na 215-stce, poranne poruszenie da się zauważyć w Karwi. Bez trudu da się za to pokonać trasę z Władysławowa do Helu.

02.09.2019

09:26

Nadal bardzo spokojnie jest na nadmorskich trasach. Wojewódzka 215-stka jest w pełni przejezdna, a może lekko przytykać się jedynie w Ostrowie. Poważniejszych utrudnień nie ma też na 216-stce wzdłuż Półwyspu Helskiego. Jedynym wyjątkiem mogą być okolice Jastarni. Może też nieznacznie przytykać się dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa, ale o większych korkach nie ma mowy. W Pucku poranne poruszenie widać wciąż na ulicach Wojska Polskiego, Wejherowskiej i 10 Lutego. Nogę z gazu warto też zdjąć między Połchowem a Mrzezinem. Końcowy odcinek wojewódzkiej 216-stki, od Rekowa do zjazdu na krajową szóstkę w Redzie, jest już całkiem solidnie zakorkowany i można tam stracić kilka minut. Z kolei w Rumi najbardziej daje się we znaki kierującym spowolnienie na Starowiejskiej. Przez miasto trudno też przejechać płynnie tranzytem, co szczególnie dotyczy skrzyżowania z ulicą Ceynowy i wiaduktu. Niespodzianek drogowych nie ma za to w Wejherowie. Co prawda, korki nie odpuściły jeszcze na Sobieskiego, ale krajowa szóstka nie sprawia poważniejszych problemów kierującym. Zatory tworzą się za to w okolicach przejazdów kolejowych: na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. Natomiast na trasie z Lęborka do Wejherowa najgorsza sytuacja panuje w Gościcinie, gdzie uformował ponad kilometrowy zator. Najpoważniejszym spowolnieniem w Gdyni pozostaje to na początkowym odcinku ulicy Morskiej, do zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta. Na szczęście, sama obwodnica jest w pełni przejezdna, co dotyczy obu kierunków ruchu.