Informacje z dróg

12.11.2019

07:28

W Redzie spowolnienia na razie są niewielkie i dotyczą przede wszystkim ulicy Puckiej. W Rumi sytuacja drogowa coraz bardziej komplikuje się na krajowej szóstce, na jezdni w stronę Gdyni. Zator zaczyna się już u wylotu ulicy Ceynowy, a kończy, dopiero za zjazdem z wiaduktu. Poza tym zwalniamy na Dąbrowskiego, Pomorskiej i I Dywizji Wojska Polskiego. W Gdyni problemy może sprawiać przejazd Hutniczą, przede wszystkim w okolicach skrzyżowania z Pucką. Morska w stronę centrum najmocniej przytyka się na Cisowej, do wjazdu na obwodnicę. Sama Obwodnica Trójmiasta, póki co, nie sprawia poważniejszych kłopotów kierującym. Wyjątkiem może być dopiero odcinek od Kowali do Węzła Południe. Coraz bardziej przytyka się za to rondo u zbiegu krajowej 20-stki i wojewódzkiej 218-stki w Chwaszczynie. Takich problemów nie ma na razie na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, choć warto odnotować coraz większy korek przy zjeździe z Górki Gościcińskiej, który obecnie liczy około kilometra. Inne odcinki krajówki są jednak przejezdne. W Wejherowie największego ruchu trzeba się spodziewać na Przemysłowej, Sobieskiego i 3 Maja. Krajowa szóstka w mieście lekko korkuje się w stronę centrum, na wysokości Śmiechowa. W Dębogórzu poranne utrudnienia są możliwe na ulicy Pomorskiej, a w Kosakowie – na Chrzanowskiego i Żeromskiego. W Pucku zwiększony ruch da się już zauważyć na Wojska Polskiego. Utrudnień nie ma za to na razie na ulicach Władysławowa.

08.11.2019

16:28

Coraz gorzej sytuacja wygląda w Trójmieście. Gdynia Głowna stoi przez Grabówek aż do estakady Kwiatkowskiego. Tuż za nią, w Chyloni wpadamy w jeden wielki zator, który niestety ciągnie się aż do wiaduktu w Rumi. Nie ma zmiłuj, nie ma przebacz – są ogromne korki. W Rumi nogę z gazu ściągniemy na Dąbrowskiego i Dębogórskiej, spowolnienie ciągnie się przez Kosynierów ale już w nie aż tak zastraszającym tempie. Między Redą u Rumią dla kierowców zielone światło, tam przejdziemy w miarę spokojnie. Kolor na czerwony zmienia – i to na długo na krzyżówce w Redzie. Nie ma szans, żeby szybko dostać się na Pucką, a w samej Redzie przytyka się Obwodowa i Łąkowa. Na nadmorskich trasach zrobiło się luźniej, czego nie można powiedzieć o Wejherowie. Spore spowolnienia na krajowej 6. Poza tym uważajmy na ulicach dojazdowych zwłaszcza w rejonie ronda Świętego Leona i Przemysłowej. Dla tych którzy w kierunku Lęborka prosimy trzymać nerwy na wodzy na wysokości Górki Gościcińskiej i Zamostnej w Bolszewie – tam może być nieco wolniej.

15:38

Korek od Gdyni Głównej ciągnie się pod sam wiadukt. Dalej chwilowa przerwa i znowu ściągamy nowe z gazu w okolicy zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta, ta na szczęście wygląda jeszcze dość przejezdnie. Miejskie korki czuć w okolicy Hutniczej, Północnej czy Chylońskiej, a im dalej w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego – tym wcale nie lepiej. Zjazd przy SKM Janowo stoi praktycznie od samej krzyżówki z Chylońską. W Obie strony korkuje się Dąbrowskiego i Dębogórska. Za wiaduktem w Rumi robi się luźniej. Do krzyżówki w Redzie dojedziemy bez większych problemów. Pucka w Redzie – bez szans na płynny przejazd. Podobnie jak samo skrzyżowanie. W Wejherowie też tłoczno. Nie tyle na głównej co na ulicach dojazdowych. Jana III Sobieskiego, Świętego Jana, Rzeźnicka, Przemysłowa – omijajmy, jeżeli nie ma potrzeby żeby tędy jechać. W kierunku Lęborka na krajowej 6 uciekajmy z okolic Zamostnej w Bolszewie i Górki Gościcińskiej. Na nadmorskich trasach, po uroczystościach w mieście powiatowym Puck pogrążył się w korkach. Kilka przystanków zrobią też sobie kierowcy na 216-stce w okolicach Celbowa i Gnieżdżewa.

09:28

Spokojniej niż przed godziną jest już na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Miejscowe spowolnienia są jeszcze możliwe w Strzebielinie i Gościcinie. Z utrudnieniami wciąż trzeba się liczyć na Zamostnej w Bolszewie, choć również i tutaj ruch stopniowo się uspakaja. Gorzej jest na Przemysłowej, gdzie obowiązuje ruch wahadłowy. Wolniej pojedziemy też ulicami Sobieskiego i 3 Maja. Poważniejszych utrudnień nie ma na ulicach Redy. Wyjątkiem może być Gdańska na wysokości dworca. W Rumi natomiast nogę z gazu warto zdjąć na Sobieskiego, w pobliżu galerii handlowej, a także na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni nadal zwalniamy na skrzyżowaniu ulic Puckiej i Hutniczej. Nieco odpuściły korki na Morskiej i Janka Wiśniewskiego w stronę centrum. Na Obwodnicy Trójmiasta ze spowolnieniem trzeba się liczyć między Osową a Karwinami, na jezdni w stronę Gdyni. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Stabilizuje się też sytuacja na ulicach zjazdowych w stronę poszczególnych dzielnic Trójmiasta. Niewielki ruch panuje na wojewódzkiej 216-stce, od Rekowa, przez Puck, do Władysławowa i Helu. Nieznaczne spowolnienia są możliwe w Celbowie i Swarzewie. Niewielkie utrudnienia są możliwe między Łebczem a Strzelnem.

08:27

Krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa korkuje się już na odcinku około dwóch kilometrów na odcinku między Kębłowem a Gościcinem. Poza tym spowolnień trzeba się spodziewać w Strzebielinie. Utrzymuje się spore poruszenie o poranku na ulicach Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. To samo trzeba powiedzieć o Przemysłowej w Wejherowie. W mieście zagęścił się również ruch w centrum, zwłaszcza na ulicach Świętego Jana i Rzeźnickiej. Zwalniamy też na 12 Marca i Chopina w pobliżu szpitala. W Redzie przybyło pojazdów na Puckiej przy zjeździe w stronę Gdańskiej. W Rumi natomiast spore zagęszczenie ruchu utrzymuje się w pobliżu węzła drogowego na krajowej szóstce, na wiadukcie. W Gdyni duży ścisk na panuje na Puckiej, od Unruga do Hutniczej. Sama Hutnicza przytyka się już od granic z Rumią. Morska nadal nie pozwala na płynną jazdę, przede wszystkim na Cisowej i Grabówku. Utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Gorzej jest z ulicami zjazdowymi z ekspresówki. Korków trzeba się spodziewać na Chwarznieńskiej i Chwaszczyńskiej w Gdyni oraz na Spacerowej w Gdańsku, w stronę Oliwy. Miejscowe spowolnienia są możliwe między Połchowem a Mrzezinem. W Pucku przytykają się ulice Wojska Polskiego i Wejherowska. W Gnieżdżewie wzmożonego ruchu trzeba się spodziewać na Dworcowej. Nieznacznie może się korkować odcinek między Starzynem a Łebczem.

07:26

Względny spokój panuje na razie na ulicach Redy. Coraz bardziej zagęszcza się za to ruch na krajowej szóstce w Rumi. Pojazdy zwalniają, jadąc w stronę Gdyni, już od skrzyżowania z ulicą Ceynowy. Nieco sprawniej da się poruszać dopiero za przystankiem SKM Janowo. Korek tworzy się także na skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni coraz większe problemy sprawia poruszanie się Hutniczą w stronę centrum. Podobnie jest na Morskiej, przede wszystkim na Cisowej, Chyloni i Grabówku. Z porannymi utrudnieniami trzeba się też liczyć na Janka Wiśniewskiego, w pobliżu Węzła Ofiar Grudnia 70. Na utrudnienia w płynności ruchu na pewno nie można na razie narzekać na Obwodnicy Trójmiasta. Te mogą się pojawić na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, co dotyczy głównie odcinka między Kębłowem a Gościcinem. W Bolszewie natomiast wolniej pojedziemy ulicami Leśną, Szkolną i Zamostną. W Wejherowie, podobnie jak już od kilku dni, najwięcej cierpliwości może wymagać przejazd ulicą Przemysłowa. Ponadto wolniej pojedziemy ulicami Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. Tradycyjnie o poranku większego nasilenia ruchu można się spodziewać na ulicach Kaszubskiej w Pierwoszynie i Żeromskiego w Kosakowie, w stronę Pogórza. Niewielkie spowolnienie jest możliwe na wojewódzkiej 216-stce przed skrzyżowaniem w Celbowie i samym dojazdem do granic Pucka. Spokojnie za to jest na razie na ulicach Władysławowa.

07.11.2019

16:23

Korki najbardziej odczuwane będą w okolicy Grabówka w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego, dalej postoimy na Hutniczej i Puckiej. Przejazd Przez Chylonię będzie w miarę spokojny, a od Cisowej do zjazdu z wiaduktu przy SKM Janowo powolnienia punktowe, z minut na minutę coraz dłuższe. Korzystać, bo tam sytuacja lubi się szybko zmieniać. Dąbrowskiego i Dębogórska tutaj o tej godzinie może się nieźle korkować. Przejazd przez Rumię będzie z małym przystankiem przed krzyżówką z Ceynowy, potem w miarę spokojnie dojedziemy do głównego skrzyżowania w Redzie. Dla tych, którzy w tamten rejon wybierają się ulicą Obwodową, muszą liczyć się z przystankiem w okolicy ronda u zbiegu Morskiej i Obwodowej. W Wejherowie opuścił nas największe remonty, Przemysłowa i most przy 218-stce przejezdne i już dość zakorkowane. Uważajmy także na Świętego Jana, Jana III Sobieskiego, Rzeźnicką, 12 Marca.

09:28

Stopniowo ubywa aut na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Jeśli gdzieś można się spodziewać większych utrudnień na tej trasie, to przede wszystkim w Kębłowie i Gościcinie. Porannych spowolnień można się spodziewać na Chłopskiej w Kębłowie i Zamostnej w Bolszewie. Z kolei w Wejherowie, podobnie jak przez cały poranek, najbardziej we znaki kierującym daje się ulica Przemysłowa. Krajowa szóstka w mieście może się przytykać między wylotami ulic Puckiej i 12 Marca. Większych problemów komunikacyjnych nie ma na razie na ulicach Redy. Na korki nie można również narzekać w Rumi. Nieznaczne utrudnienia są możliwe przede wszystkim na Sobieskiego, na wysokości galerii handlowej, a także na skrzyżowaniu u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni poranne spowolnienia utrzymują się jeszcze na Morskiej i Hutniczej w stronę centrum. Wolniej pojedziemy także Pucką. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, około dwukilometrowy korek utrzymuje się między Węzłem Południe a Kowalami. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Nieznaczne spowolnienia są możliwe na Żeromskiego w Kosakowie, na pasie w stronę Pogórza. Poważniejszego nasilenia ruchu można się spodziewać na Dworcowej w Gnieżdżewie. W Pucku największy ruch panuje na ulicy Wojska Polskiego. Praktycznie bez żadnych przeszkód można się poruszać do ulicach Władysławowa.

08:27

W Rumi utrzymuje się spowolnienie przy zjeździe z wiaduktu w ciągu krajowej szóstki, w stronę Janowa. Tłoczno jest też na rondzie u zbiegu Dębogórskiej, Kosynierów i Ceynowy. W Gdyni coraz większy ruch panuje na Hutniczej, przede wszystkim od Puckiej do estakady. Miejscowe spowolnienia utrzymują się też na Morskiej, na Cisowej i Grabówku. Podobnie jak przed godziną, spokój panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Nieznaczne spowolnienia są prawdopodobne na odcinku między Osową a Matarnią, przed zjazdem w stronę lotniska. Godziny porannego szczytu komunikacyjnego da się odczuć na ulicach Chłopskiej w Kębłowie, Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa największe, około kilometrowe spowolnienie utrzymuje się przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Inne fragmenty wspomnianej trasy są w pełni przejezdne. W samym Wejherowie największych utrudnień trzeba się spodziewać na Przemysłowej. Poza tym wzmożony ruch panuje na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i 12 Marca. Podobnie jak przed godziną, poważniejszych utrudnień nie ma na ulicach Redy. Miejscowe spowolnienia są możliwe na odcinku z Rewy do Mostów. Podobnie jest na trasie z Rekowa, przez Połchowo, do Mrzezina. W Pucku coraz więcej aut da się dostrzec na ulicach Helskiej, Wejherowskiej i Wojska Polskiego. We Władysławowie zagęszcza się ruch na Żwirowej, nigdzie nie ma jednak uciążliwych korków.

07:28

Całkiem niezłe warunki do podróżowania panują na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Niewielkie spowolnienia są możliwe tylko w Strzebielinie i Gościcinie. Gorsza sytuacja panuje na Zamostnej w Bolszewie, gdzie można stracić kilka cennych chwil. W Wejherowie najtrudniejsze warunki do jazdy panują obecnie na Przemysłowej, a także na Sucharskiego, Sobieskiego, Chopina i 12 Marca. Poważniejszych utrudnień nie ma razie na ulicach Redy. W Rumi natomiast na krajowej szóstce, na wysokości centrum, a także na Dębogórskiej, Kosynierów i I Dywizji Wojska Polskiego. W Gdyni całkiem już solidnie przytyka się Morska w stronę centrum na Cisowej, Chyloni i Grabówku. Coraz większy ruch panuje też na Hutniczej i Płk. Dąbka. Większych problemów z płynnością ruchu nie ma na razie na Obwodnicy Trójmiasta. Natomiast jeśli chodzi o ulice zjazdowe, najgorsza sytuacja panuje obecnie na Chwarznieńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku. W Kosakowie wolniej pojedziemy ulicę Żeromskiego w stronę Pogórza. Nieznacznie może się przytykać też odcinek między Połchowem a Mrzezinem. Niewielkie utrudnienia są możliwe przy dojeździe do Pucka od strony Celbowa. Z kolei we Władysławowie może się korkować skrzyżowanie Gdańskiej z Drogą Chłapowską.

06.11.2019

16:25

Znacznie zagęścił nam się ulice powiatu wejherowskiego i okolic Trójmiasta. Na dobre stoi Hutnicza i Janka Wiśniewskiego. Nieciekawie wygląda też sytuacja Od Pogórza do Kosakowa, tam w kierunku morza robi się spory zator na Żeromskiego. Wracając do Gdyni, korkuje się nie tylko Grabówek ale także Chylonia w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Im bliżej wiaduktu w Rumi tym tłoczniej. SKM Janowo korkuje się w obie strony, podobnie Dąbrowskiego, i Dębogórska. Z kolei za wiaduktem, jakby po jaśniejszej stronie mocy – spowolnienia ustają. Do Redy dojedziemy bez większych problemów główną. Jadąc Obwodową możemy stracić trochę czasu. Przed samym skrzyżowaniem w Redzie poczekamy chwilę na krzyżówce ze Spokojną, Łąkową i Szkolną. Pucka to już teraz spore wyzwanie dla kierowców zwłaszcza tych wracających z nadmorskich tras. Wejherowo – z wyjątkiem sporego zatoru w stronę Wejherowa na wysokości Górki Gościcińskiej i Chłopskiej w Luzinie (tam przypomnijmy przed godziną doszło do kolizji) nie ma większych niespodzianek. Poczekamy na Batalionu Morskiego, Chopina, Rzeźnickiej, 12 Marca ale takie miejskie korki nie powinny długo potrwać.

15:26

Luzino skrzyżowanie z ulicą Chłopską na krajowej 6 – kolizja dwóch samochodów, widocznie utrudnienia w stronę Wejherowa. Dalej – główna ulica w Wejherowie wygląda spokojnie, z przystankami na sygnalizacje świetle. Problemem może być dostanie się na tę krajową 6-stkę. Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, 12 Marca, Sikorskiego – tutaj na pewno pojedziemy nieco wolniej. To samo tyczy się Przemysłowej. Most w Wejherowie remontowany od wakacji ma być jutro odblokowany, póki co mogą pojawić się jeszcze utrudnienia – ale to zawsze plus dla kierowców. Im dalej w stronę Redy tym więcej aut na drodze. Spore zagęszczenie widać na głównej krzyżówce i na Puckiej. Dalej w kierunku Rumi poczekamy przy krzyżowce z Łąkową ale do samego wiaduktu dojedziemy już bez większych problemów. Droga z Trójmiasta może okazać się drogą przez mękę. Dość mocno sparaliżowane SKM Janowo i Dąbrowskiego. Sporu ruch także na Kosynierów i Kościuszki. Od Gdyni ciągnie się też korek w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego na wysokości Grabówka. Hutnicza – z pewnością odradzamy. Spoglądając jeszcze na Obwodnicę Trójmiasta, delikatnie przytyka się u zjazdu na morską.

10:26

Potrącenie osoby przez pociąg w Rumi-Janowie

Około godziny 10:20 doszło do potrącenia osoby przez pociąg w Rumi-Janowie.

09:27

Poprawiła się przejezdność krajowej szóstki między Lęborkiem a Wejherowem. Niewielkie utrudnienia są możliwe jeszcze w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. Powoli odpuszczają też korki na Szkolnej i Zamostnej W Bolszewie. W Wejherowie utrzymuje się jeszcze spory ruch na Przemysłowej. Krajowa szóstka umożliwia w miarę sprawną jazdę przez miasto. Sporo aut można napotkać jeszcze na Sobieskiego, 3 Maja, 12 Marca i Chopina. W Redzie najpoważniejszych zakłóceń w płynności ruchu trzeba się spodziewać na Gdańskiej, przy dojeździe do Łąkowej. W Rumi natomiast nadal wolniej pojedziemy Sobieskiego, od wiaduktu do Janowa. W Gdyni utrzymuje się spowolnienie w okolicach skrzyżowania Puckiej z Hutniczą. Morską natomiast można już dość sprawnie dojechać do centrum miasta. Większych utrudnień nie ma także na Obwodnicy Trójmiasta, choć spowolnienia można się spodziewać na wysokości Chwarzna. Podobnie jak przez cały poranek, wszystkie główne trasy powiatu puckiego są przejezdne. Poranne utrudnienia nadal są prawdopodobne na ulicach Kaszubskiej w Pierwoszynie, Żeromskiego w Kosakowie i Dworcowej w Gnieżdżewie. W Pucku wolniej pokonamy ulice Wojska Polskiego i Wejherowską. Poważniejszych utrudnień nie ma we Władysławowie, choć przytykać się może skrzyżowanie u zbiegu Żwirowej i Żeromskiego.

08:27

Około dwukilometrowy zator utrzymuje się na krajowej szóstce między Kębłowem a Gościcinem, na jezdni w stronę Wejherowa. W Bolszewie duże zagęszczenie ruchu panuje na Leśnej, Zamostnej i Szkolnej. W Wejherowie nie odpuszczają utrudnienia na Przemysłowej. Poza tym zwalniamy na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana, Rzeźnickiej i 12 Marca. W Redzie natomiast przybyło pojazdów na Puckiej, między aleją Lipową a Kazimierską. W Rumi nadal nie ma szans na płynną jazdę krajową szóstką, co dotyczy przede wszystkim wiaduktu i najbliższych okolic. Wolniej pojedziemy też Dębgórską i Dąbrowskiego. Utrzymuje się spory zator na Puckiej w Gdyni, od Unruga do Hutniczej. Sama Hutnicza korkuje się na pasie w stronę estakady. Morska może się przytykać na Cisowej, Chyloni i Grabówku. Utrudnienia są też możliwe przy zjeździe z estakady na Janka Wiśniewskiego. Na Obwodnicy Trójmiasta ponad trzykilometrowe spowolnienie uformowało się między węzłami Karczemki i Kowale, na jezdni w stronę bramek na autostradzie. Dobre warunki drogowe panują na większości tras powiatu puckiego. Miejscowe utrudnienia są możliwe między Połchowem a Mrzezinem. Zwalniamy na ulicach Dworcowej i Puckiej w Gnieżdżewie. Lokalne utrudnienia są możliwe także na wojewódzkiej 216-stce w Swarzewie. Z kolei we Władysławowie może nieznacznie się korkować Droga Chłapowska.