Informacje z dróg

19.03.2019

07:25

Na razie całkiem sprawnie można jeszcze pokonać główną trasę powiatu wejherowskiego, a więc krajową szóstkę. Odcinek z Lęborka do Wejherowa da się pokonać bez zbędnych przestojów, a jedyne spowolnienie dotyczy stacji kolejowej w Gościcinie. W samym Wejherowie też trudno mówić o niespodziankach na ulicach. Stopniowo przybywa pojazdów w obrębie centrum, zwłaszcza na Sobieskiego i 3 Maja, na wysokości parku. Wolniej pojedziemy też 12 Marca, od Myśliwskiej do wjazdu na krajówkę. W Redzie nogę z gazu zdejmujemy na Puckiej, w pobliżu wylotu alei Lipowej, a także na Obwodowej. W Rumi natomiast coraz więcej aut przemierza krajową szóstkę, kierując się w stronę Gdyni. Spokojniej jest na równoległych ulicach, czyli Cegielnianej i Towarowej. Jeśli chodzi o samą Gdynię, coraz bardziej przytyka się Hutnicza na całej długości. Na brak drogowego towarzystwa nie można też narzekać na Morskiej, od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę, i na Grabówku, w stronę centrum. Problemy mogą też sprawiać Płk. Dąbka, Unruga i Janka Wiśniewskiego. Z kolei przy zjeździe z obwodnicy na Morską uformował się około półkilometrowy zator, ale to jedyne poważniejsze utrudnienie na tej trasie. W powiecie puckim wszystkie główne drogi są w pełni przejezdne. Korkuje się ulica Żeromskiego w Kosakowie. Zwalniamy też od Rewy do Pierwoszyna. Możliwe są także punktowe spowolnienia z Łebcza do Mieroszyna. Wojewódzka 215-stka może się przytykać w okolicach Cetniewa i Jastrzębiej Góry.

18.03.2019

16:30

Nie ma utrudnień na obwodnicy. W Gdyni z kolei przytka się ulica Hutnicza w obu kierunkach, a także estakada w kierunku Obłuża. Tłoczno jest na ulicy Morskiej w kierunku Rumi.

16:25

Około kilometra ma korek, który ustawił się na gościcińskiej górce w kierunku Lęborka. Korkuje się także ulica Zamostna w Bolszewie w obu kierunkach.

16:20

Tłoczno, ale bez większych utrudnień jest na DK6 w Redzie. Bez przeszkód przejedziemy także trasą z Władysławowa do Redy.

16:14

Wciąż korkuje się krajowa szóstka w Rumi w kierunku Redy. Korek tworzy się przed skrzyżowaniem z ulicą Sabata. Tłoczno jest także na Dębogórskiej i Dąbrowskiego.

15:30

W Gdyni tłoczno jest na ulicy Hutniczej w obu kierunkach, przytyka się także Morska w kierunku Rumi. Nie ma utrudnień na obwodnicy.

15:26

Nie ma utrudnień na drogach w Redzie, a także na drogach powiatu puckiego.

15:25

Korkuje się krajowa szóstka w Rumi - informuje czytelniczka Karolina. Auta stoją na DK6 przed skrzyżowanie z ulicą Ceynowy w kierunku Redy.

15:20

Powoli rozkręca się popołudniowy szczyt komunikacyjny na drogach powiatu puckiego. Spory ruch jest w centrum Wejherowa oraz na krajowej szóstce w Gościcinie, szczególnie w kierunku Lęborka.

09:28

Trwa spokojny poranek na drogach powiatu puckiego. Największe natężenie ruchu na północy panuje obecnie na wojewódzkiej 215-stce, od Karwi, przez Jastrzębią Górą do Władysławowa. Warto jednak podkreślić, że nigdzie nie tworzą się uciążliwe korki. Kilkusetmetrowe spowolnienie jest możliwe tylko na ulicy Wojska Polskiego w Pucku. Z koniecznością redukcji prędkości trzeba się też liczyć na odcinku ze Starzyna do Łebcza i w okolicach ronda w Krokowej. Spokojniej niż przed godziną jest na głównej drodze powiatu wejherowskiego, czyli na krajowej szóstce. Większy ruch da się jeszcze odczuć w pobliżu stacji kolejowej w Gościcinie. Stabilna sytuacja panuje też w samym Wejherowie. Najwięcej pojazdów można napotkać na Sobieskiego, Świętego Jana, Puckiej i Rzeźnickiej. W Redzie przybyło aut na Puckiej u wylotu alei Lipowej i przy dojeździe do Kazimierskiej. Tłoczno jest też na Gdańskiej w okolicach skrzyżowania z Łąkową. W Rumi natomiast odpuścił korek na wiadukcie, choć przejazd główną arterią przez miasto może być jeszcze nieco uciążliwy. Poza tym utrzymuje się spore poruszenie na Dąbrowskiego. Spokojniej jest też na ulicach w Gdyni. Co prawda, nadal nie da się sprawnie przejechać przez Hutniczą, ale Morska sprawia już znacznie mniejsze problemy niż przed godziną. Uspokoił się też ruch na Płk. Dąbka. Podobnie jak przez cały poranek, sprawnie można się poruszać Obwodnicą Trójmiasta w obu kierunkach.

08:26

Godziny porannego szczytu komunikacyjnego widać już dość mocno i wyraźnie w Bolszewie, gdzie korkuje się Zamostna, od ronda do zjazdu na krajówkę. Z kolei na trasie z Lęborka do Wejherowa utrzymuje się ponad półkilometrowe spowolnienie przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Wolniej pojedziemy też przez Kębłowo. W samym Wejherowie nie ma poważniejszych utrudnień w ruchu. Coraz więcej pojazdów można dostrzec w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na ulicach Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i 12 Marca. Przez Redę bez problemów da się przejechać tranzytem. Przybyło natomiast aut na Łąkowej i Obwodowej. Nadal problemy może sprawiać przejazd przez Rumię. Korkuje się dojazd do wiaduktu od strony Ceynowy. Przytyka się też wylot Towarowej na Sobieskiego i skrzyżowanie Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Gdyni utrzymuje się duże spowolnienie na końcowym odcinku Hutniczej, od Puckiej do estakady. Wolniej pojedziemy też Morską w stronę centrum na wysokości Cisowej. Przytyka się nieco Obwodnica Trójmiasta od Kowali w stronę autostrady. Pozostałe odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. W powiecie puckim nadal panuje względny spokój na drogach. Większy ruch można dostrzec na odcinku od Połchowa do Mrzezina. Coraz tłoczniej jest też w samym centrum Pucka, zwłaszcza na Wojska Polskiego i 10 Lutego. Nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, miejscowe spowolnienia są prawdopodobne na odcinku od Jastrzębiej Góry do Karwi.

07:25

Na razie ulice Wejherowa z reguły są całkowicie przejezdne. Większe poruszenie panuje, tradycyjnie o tej porze, na Sobieskiego – od Batalionu Morskiego do 3 Maja. Przytyka się też 12 Marca, od Myśliwskiej do wjazdu na krajówkę. Nieco większy ruch da się zauważyć za rogatkami miasta. Na krajowej szóstce w Gościcinie uformował się już około półkilometrowy zator w stronę Bolszewa. Inne odcinki trasy z Lęborka na razie są w pełni drożne. Bez zbędnych przestojów da się, póki co, przejechać przez Redę. Kłopoty zaczynają się dopiero na krajowej szóstce w Rumi. Zwalniamy zatem od skrzyżowania z Ceynowy do galerii handlowej. Coraz bardziej daje się we znaki kierowcom poranek na Hutniczej w Gdyni. Ta ulica przytyka się już od granicy z Rumią aż do estakady. Nie ma też szans na płynną jazdę Morską, od Cisowej do Chyloni. Tłoczno jest także na Płk. Dąbka na Obłużu i na Unruga. Póki co, Obwodnica Trójmiasta świeci pustkami. Tego z kolei nie można powiedzieć o krajowej 20-stce w Chwaszczynie. Pokonanie odcinka w stronę Gdyni może wymagać nieco więcej cierpliwości. W powiecie puckim o poranku jest całkiem spokojnie, jeśli chodzi o główne trasy. Korkować się może ulica Żeromskiego w Kosakowie. Wolniej pokonamy też odcinek z Łebcza do Starzyna. Wojewódzka 216-stka od Helu do Redy jest w pełni przejezdna, a spowolnienia są jedynie punktowe, jak przy dojeździe do Pucka od strony Gnieżdżewa.

16.03.2019

16:45

Kolizja w Pucku

Kolizja na skrzyżowaniu Mestwina i Kopernika w Pucku. Jedna osoba została lekko poszkodowana. Na Miejscu dwa zastępy straży pożarnej.

Kwt

15.03.2019

16:29

Wypadek na gościcińskiej górce, samochód osobowy uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w kierunku Lęborka, korki tworzą się w obu kierunkach. Jak informują strażacy jedna osoba jest poszkodowana.

16:10

Wypadek na gościcińskiej górce - samochód uderzył w drzewo.