Informacje z dróg

13.02.2020

07:26

Coraz więcej pojazdów o poranku można zauważyć na trasie między Zamostnym a Bolszewem. Podobnie jest na odcinku z Kochanowa do Kębłowa. Z kolei krajowa szóstka od Lęborka do Wejherowa najmocniej przytyka się w Gościcinie, gdzie zator liczy około pół kilometra. W Wejherowie na dobre już zaczął się poranek drogowy na Sobieskiego, 3 Maja, 12 Marca. Dość tłoczno jest też na Przemysłowej, Granicznej i Pomorskiej. W Redzie miejscowe spowolnienia są możliwe na Gdańskiej, w okolicach dworca kolejowego. Natomiast w Rumi zwalniamy przy dojeździe do ronda u zbiegu Dębogórskiej, Kosynierów i Ceynowy. Podobnie jest na skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Ruch w północnych dzielnicach Gdyni jest najmocniej odczuwalny na Płk. Dąbka i Unruga. Stopniowo przybywa pojazdów na całej długości Hutniczej. Podobnie dzieje się na Morskiej w stronę centrum i na Janka Wiśniewskiego. Większych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta, a jeśli chodzi o ulice zjazdowe, najgorsza sytuacja panuje na Spacerowej w Gdańsku. Zwalniamy na trasie z Kosakowa do Pogórza. Podobnie jest na skrzyżowaniu Kaszubskiej i Rumskiej w Pierwoszynie. Wolniej pokonamy też odcinek między Połchowem a Mrzezinem. Spokojnie na razie jest na ulicach Pucka, a jeśli chodzi o Władysławowo, największego nasilenia ruchu trzeba się spodziewać na Drodze Chłapowskiej.

12.02.2020

15:27

Środa na ulicach naszego powiatu wygląda dość spokojnie. W Rumi największych korków możemy się spodziewać przy zjeździe z wiaduktu i na Dąbrowskiego i Dębogórskiej i Kosynierów. Oprócz tego dość spokojnie przejedziemy ulice Redy gdzie zderzak w zderzak pojedziemy przed głównym skrzyżowaniem. Pucka przejezdna, a w Wejherowie przytykać się będzie w centrum przy Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Poza tym o tej porze możemy spodziewać się wzmożonego ruchu między Gościcinem a Bolszewem. Na pocieszenie ulice powiatu puckiego przejedziemy bez problemów, te mogą się jedynie pojawić w okolicy Kosakowa. W Gdyni najtrudniej będzie o płynny przejazd Hutniczą, Estakadą Kwiatkowskiego czy przez Grabówek.

09:26

Nie odpuszczają jeszcze poranne utrudnienia na Wojska Polskiego i Wejherowskiej w Pucku. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie i Żwirowej we Władysławowie. Dojazd do Jastrzębiej Góry może się przytykać od strony Mieroszyna. Natomiast na wojewódzkiej 215-stce niewielkie spowolnienia są możliwe w pobliżu Karwi i Ostrowa. Nogę z gazu warto też zdjąć na 213-stce, na odcinku z Żarnowca do Krokowej. Nieco bardziej na południe, przytyka się 218-stka w pobliżu Jeziora Dobre. Niespodziewanych utrudnień nie ma na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Największe natężenie ruchu utrzymuje się jeszcze między Gościcinem a Bolszewem. W samym Wejherowie, podobnie jak przed godziną, spowolnień trzeba się spodziewać w obrębie śródmieścia, głównie na Sobieskiego, 3 Maja i Świętego Jana. W Redzie zwalniamy na Puckiej przed przejazdem kolejowym, a także na Wejherowskiej, u wylotu Drogowców. Sprawniej niż przed godziną można już pokonać krajową szóstkę w Rumi, a nieznaczne opóźnienie utrzymuje się tylko w pobliżu skrzyżowania z Towarową. Dość mocno trzeba za to ograniczyć prędkość na Starowiejskiej. Główne ulice prowadzące do centrum Gdyni, a więc Morska i Janka Wiśniewskiego, umożliwiają już całkiem sprawną jazdę. Utrudnień trzeba się jeszcze spodziewać na Hutniczej, co dotyczy przede wszystkim skrzyżowania z Pucką. Większych zakłóceń w płynności ruchu nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta.

08:28

Porannych utrudnień nie da się ominąć na odcinku z Robakowa do Luzina. Podobnie jest w przypadku ulicy Zamostnej w Bolszewie. Krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem przytyka się między Kębłowem a Gościcinem. Inne odcinki tej trasy są w przejezdne. W Wejherowie nie ma większych utrudnień na tranzytowej szóstce. Spowolnień można za to się spodziewać na Sobieskiego, Świętego Jana, Rzeźnickiej i Roszczynialskiego. W Redzie zagęścił się ruch na Gdańskiej między skrzyżowaniami z Obwodową i Łąkową. Tłoczniej niż przed godziną jest też na Gniewowskiej. W Rumi natomiast utrzymuje się duże spowolnienie na krajowej szóstce, na jezdni w stronę Gdyni, co dotyczy przede wszystkim przejazdu przez wiadukt. Zwalniamy też na Dąbrowskiego, Starowiejskiej i Dębogórskiej. W Gdyni nie ma już szans na płynną jazdę Hutniczą, przede wszystkim na odcinku między Pucką a estakadą. Morska daje się jeszcze we znaki głównie między Cisową a Chylonią. Około półkilometrowe spowolnienie uformowało się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą Morską. Poza tym, jeśli chodzi o ekspresówkę, może przytykać się zjazd w stronę lotniska i okolice Kowali. Poranne poruszenie dość mocno da się odczuć między Dębogórzem a Kosakowem. Wolniej pokonamy też odcinek między Rewą, Mostami a Pierwoszynem. Spowolnienia są też prawdopodobne między Połchowem a Mrzezinem. W Pucku natomiast zagęścił się ruch na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. We Władysławowie podobnie jest na Żeromskiego i Żwirowej.

07:27

Przed godziną 7:00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierowcy skutera na krajowej szóstce w Wejherowie, przed zjazdem na ulicę Przemysłową, w stronę Bolszewa. Jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala. Możliwe są zakłócenia w ruchu w tym rejonie miasta. Poza tym zwalniamy na Sobieskiego i 3 Maja. Dojazd do Wejherowa krajową szóstką od strony Lęborka może się przytykać w Kębłowie i Gościcinie. Tłoczno jest już też na ulicy Wilczka w Luzinie. Redukcja prędkości może być konieczna także na Wejherowskiej w Gowinie. W Redzie wolniej pojedziemy Łąkową i Obwodową. Gdańska na razie jest przejezdna, a lekko przytyka się Leśna w pobliżu dworca PKP. Jeśli chodzi o Rumię, krajowa szóstka korkuje się już dość mocno w stronę Janowa. Z utrudnieniami trzeba się już liczyć od Białej Rzeki. Poza tym wolniej pojedziemy ulicami Kosynierów i Dębogórską. Na północy Gdyni największym wyzwaniem o poranku może być sprawny przejazd między Pogórzem a Obłużem ulicą Płk. Dąbka. Hutnicza korkuje się przede wszystkim w pobliżu wylotu Północnej i Puckiej. Natomiast Morska można sprawiać problemy na Cisowej, Chyloni i Grabówku. Większych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Cenne minuty można stracić o poranku na skrzyżowaniu Rumskiej z Kaszubską w Pierwoszynie. Ruch zwalnia też na Żeromskiego w Kosakowie. Nieznacznie przytyka się dojazd do Pucka od strony Celbowa. Możliwe są miejscowe utrudnienia na trasie z Łebcza do Starzyna. Z kolei na wojewódzkiej 213-stce podobnie jest w okolicach Kłanina i Krokowej.

07:09

Kolizja z udziałem skutera przy dojeździe do Ronda Solidarności w Wejherowie.

11.02.2020

16:25

Dalej gęsto na Nordowych trasach. Największego ruchu o tej porze można spodziewać się w okolicach Górki Gościcińskiej i Bolszewa. W Wejherowie na krajowej 6 znacznie przybyło nam samochodów. Krzyżówka Chopina będzie z pewnością najwolniejszym odcinkiem. Poza tym, na ulicach Redy także zrobiło się nieco gęściej na szczęście jedynie za głównym skrzyżowaniem. Do Rumi szybciej dostaniemy się objazdem Obwodową i Kosynierów, ta zacznie się przytykać dopiero w Rumi przy Dębogórskiej. Dla tych, którzy będą wracać z Trójmiasta wyzwaniem może okazać się zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na estakadę czy na Morską w Gdyni. Z wyjątkiem korków w okolicach Grabówka, to powinien być szybki powrót do domu.

15:38

Jeżeli chodzi o ruch w okolicy Trójmiasta, to największej ilości samochodów możemy się spodziewać w Grabówku i w okolicach Estakady, z pewnością już o tej porze zderzak w zderzak pojedziemy na Janka Wiśniewskiego. Popołudniowy ruch widać także przy zjeździe Obwodnicy Trójmiasta na Morską. W Rumi dość spokojnie wygląda wtorkowe popołudnie, z wyjątkiem Dąbrowskiego i zjazdu SKM Janowo, a sam przejazd przez Rumie nie zajmie nam dużo czasu. Swobodnie na drogach jest także w Redzie gdzie wolniej przejedziemy jedynie przez główne skrzyżowanie. Ulica Pucka w kierunku nadmorskich tras wygląda w miarę przejezdne, podobnie jak ulice Wejherowa. Najtrudniej będzie o płynny przejazd ulicami w centrum: Sobieskiego, Rzeźnicka, Świętego Jana. Korki na krajowej 6-stce, miedzy Gościcicnem a Lęborkiem robią się już o tej porze coraz większe.

12:58

Kolizja dwóch samochodów na ulicy świętego Jacka w Wejherowie. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

09:28

Niewiele zmieniło się na lepsze, jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta. Na ekspresówce utrzymuje się spory, bo około pięciokilometrowy zator od Osowej do Węzła Karczemki, ale zwalniamy również w okolicach Wielkiego Kacka i Chwarzna. Nieco sprawniej niż przed godziną można już poruszać się ulicą Morską w Gdyni, choć utrudnień nie da się jeszcze uniknąć na Cisowej i Grabówku. Poza tym spory ruch utrzymuje się na Hutniczej, Janka Wiśniewskiego i Polskiej. Poprawiła się za to przejezdność krajowej szóstki w Rumi. Miejscowe spowolnienia są możliwe głównie w pobliżu wylotu Towarowej. Poranne poruszenie da się jeszcze odczuć też na Kosynierów. Na korki nie można narzekać w Redzie. Jeśli gdzieś należy mocniej redukować prędkość, to przede wszystkim przy dojeździe do skrzyżowania Gdańskiej z Łąkową. Nadprogramowych korków nie ma również w Wejherowie. Krajówka może się przytykać w mieście na wysokości Węzła Zryw. Jeśli chodzi o inne ulice, poranne niedogodności utrzymują się na Roszczynialskiego, Sobieskiego i 3 Maja. Spory ruch da się odczuć na odcinku z Kochanowa do Kębłowa. Natomiast względny spokój panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Największe, kilkusetmetrowe spowolnienie jest możliwe tylko w Gościcinie, na jezdni w stronę Wejherowa. Utrzymuje się niewielki zator przy dojeździe do Jastrzębiej Góry od strony Mieroszyna. Może przytykać się odcinek między Władysławowem a Łebczem. Utrudnień nie ma na wojewódzkiej 216-stce wzdłuż Półwyspu Helskiego i dalej – na południe powiatu. W Pucku poranne poruszenie utrzymuje się jeszcze na ulicach 10 Lutego, Wojska Polskiego i Wejherowskiej.

08:28

Utrzymują się duże, poranne utrudnienia na ulicach Gdyni. Najgorsza sytuacja panuje obecnie na Morskiej, od Chyloni do Grabówka w stronę centrum. Zakorkowane są też ulice Hutnicza, Janka Wiśniewskiego i Polska. Problemów może również przysparzać sprawny przejazd ul. Płk. Dąbka między Pogórzem a Obłużem. Niestety, nie poprawiła się sytuacja na Obwodnicy Trójmiasta. Problemów trzeba się spodziewać na obu jezdniach, od Węzła Wielki Kack, przez Osową, Matarnię, Szadółki, aż do Kowali. Kompletnie zakorkowana jest ulica Kielnieńska na Osowej, czyli dojazd do ekspresówki. Przybyło aut na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, co dotyczy przede wszystkim odcinka między Kębłowem a Gościcinem. Zwalniamy też na wysokości Bożegopola i Strzebielina. W Bolszewie zwalniamy na Leśnej, Zamostnej i Szkolnej. W Wejherowie, podobnie jak przed godziną, największego natężenia ruchu trzeba się spodziewać na Sobieskiego i 3 Maja. Wolniej pojedziemy też Rzeźnicką i 12 Marca. W Redzie ruch zwalnia na Gdańskiej u wylotu Łąkowej. Podobnie jest na Gniewowskiej. W Rumi nie odpuszczają utrudnienia na krajowej szóstce, od wylotu Ceynowy do wiaduktu. Tłoczno jest też na Kosynierów i Dąbrowskiego. W Pucku coraz więcej pojazdów pojawia się na Wojska Polskiego, a we Władysławowie – na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej. Może nieco przytykać się dojazd do Jastrzębiej Góry od strony Mieroszyna. Miejscowe spowolnienia mogą utrudniać jazdę między Żarnowcem a Krokową.

07:28

Fatalne warunki drogowe panują obecnie na większości odcinków Obwodnicy Trójmiasta. Zwalniamy już przy podjeździe od Chyloni w stronę Demptowa i na Wielkim Kacku. Najgorsza sytuacja panuje jednak od Osowej, przez Matarnię, Szadółki, aż po Kowale. To skutek kolizji, do której doszło kilkadziesiąt minut temu w okolicach zjazdu w stronę lotniska. Jazdę utrudnia błoto pośniegowe, a miejscami nawet lód. W Gdyni duże problemy pojawiły się w pobliżu skrzyżowania Morskiej i Estakady Kwiatkowskiego. Wspomniana Morska jest zatłoczona od Cisowej, przez Chylonię, Leszczynki, aż do Grabówka. Wolniej pojedziemy też Hutniczą, Pucką i Chylońską. Na tym tle całkiem dobrze wygląda przejazd krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa. Największe natężenie ruchu na tej trasie da się odczuć przed przejazdem kolejowym w Bożympolu i w Gościcinie. Może się przytykać dojazd do Wejherowa od strony ulicy Szkolnej w Bolszewie i od Gowina. W samym mieście nie ma większych niespodzianek. Największy ruch panuje na Sobieskiego, 3 Maja, 12 Marca i Chopina. W Redzie zwalniamy głównie na alei Lipowej, Łąkowej i Gdańskiej u wylotu Puckiej. W Rumi natomiast jazdę utrudnia zator na wiadukcie w ciągu krajowej szóstki, na jezdni w stronę Janowa. Wolniej pojedziemy też Żwirki i Wigury, Kosynierów i Dębogórską. Poranne utrudnienia dają się we znaki na Pomorskiej w Dębogórzu i Żeromskiego w Kosakowie. Redukcja prędkości przyda się na odcinku między Rewą, Mostami i Pierwoszynem. Póki co, poważniejszych utrudnień nie ma na wojewódzkiej 216-stce. Spokojnie jest też na ulicach Pucka i Władysławowa.

10.02.2020

15:32

Zelewo, samochód uderzył w drzewo. Możliwe utrudnienia w ruchu

09:26

Coraz trudniej jest poruszać się po ulicach Pucka. Zatłoczone są ulice Wejherowska i Wojska Polskiego, a problemy z płynnością ruchu utrzymują się też na Helskiej. We Władysławowie zwalniamy na Starowiejskiej. Nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, wolniej pojedziemy na wysokości Cetniewa i Rozewia. Może też przytykać się dojazd do Jastrzębiej Góry od strony Mieroszyna. Nieco bardziej na południe, miejscowe utrudnienia są możliwe między Strzelnem a Łebczem. Dość dobre warunki do podróżowania panują obecnie na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Co prawda, nie odpuszczają jeszcze utrudnienia w Gościcinie, gdzie zator liczy kilkaset metrów, ale inne odcinki krajówki są przejezdne. W samym Wejherowie, póki co, nie ma nadprogramowych utrudnień. Największe natężenie ruchu utrzymuje się na Sobieskiego, 3 Maja i Roszczynialskiego. W Redzie spory ruch panuje od całej długości Gdańskiej, od granicy z Rumią aż do skrzyżowania z Pucką. Sama Pucka także może się korkować w stronę Rekowa. Odpuściły za to korki na krajowej szóstce w Rumi, a poranne poruszenie obecnie najbardziej daje się we znaki na Dąbrowskiego i Kosynierów. W Gdyni nieco sprawniej niż przed godziną można dojechać ulicą Morską do centrum. Utrudnienia są najbardziej odczuwalne na odcinku od Cisowej do Chyloni. Z kolei Hutnicza najmocniej przytyka się w pobliżu skrzyżowania z Pucką. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, największy ruch panuje obecnie na wysokości Matarni, na jezdni w stronę Gdyni. Inne fragmenty ekspresówki są przejezdne.

08:28

Może się przytykać wojewódzka 215-stka nad samym morzem, co dotyczy przede wszystkim odcinka od Rozewia do Jastrzębiej Góry. We Władysławowie wolniej pojedziemy Żwirową i Hallera. W Pucku, podobnie jak przed godziną, spory ruch panuje już na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Wojewódzka 213-stka przytyka się w Starzynie, Kłaninie i przed dojazdem do ronda w Krokowej od strony Żarnowca. Przybyło pojazdów na krajowej szóstce, zwłaszcza między Kębłowem a Gościcinem, gdzie zator liczy obecnie ponad kilometr. Nieznaczne utrudnienia są możliwe również w Strzebielinie. W Wejherowie największego ruchu trzeba się spodziewać na Sobieskiego, przy dojeździe do ronda u zbiegu 3 Maja. Zwalniamy też na Chopina, w okolicach szpitala. W Redzie nogę z gazu na pewno warto zdjąć na Wejherowskiej, u wylotu Drogowców. Gdańska może się przytykać od skrzyżowania z Obwodową do Łąkowej. W Rumi problemy może sprawiać pokonanie krajowej szóstki, co dotyczy przede wszystkim wiaduktu i jezdni w stronę Janowa. Hutnicza w Gdyni najmocniej przytyka się od skrzyżowania z Pucką aż do estakady. Nie odpuszczają korki na całej długości Morskiej w stronę centrum, a z najpoważniejszymi utrudnieniami trzeba się liczyć na Cisowej, Chyloni i Grabówku. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta niedogodności obejmują przede wszystkim odcinek od Osowej do Karwi, czyli jezdnię w stronę Gdyni.