Informacje z dróg

07.07.2020

07:19

W Wejherowie na I Brygady Pancernej Wojska Polskiego wolniej przy krzyżówce z Tartaczną i przy sygnalizatorach. Nogi na gaz nie przyciśniemy też na Puckiej czy u wlotu nas Przemysłową. W Redzie o poranku spokój, zarówno na głównej krzyżówce jak i ja Puckiej w kierunku nadmorskich tras. Punktowe spowolnienia czekają nas punktowe spowolnienia, a im bliżej wiaduktu w Rumi tym gęściej na ulicach w obu kierunkach. W centrum Rumi może zacząć przytykać się Starowiejska. W Gdyni nie widać jeszcze porannego poruszenia, choć przy wlocie na Obwodnicę, która jest o tej porze przejezdna. Widać też większy ruch na Hutniczej, choć po godzinie 7:00 pozwoli nam jeszcze na płynny przejazd.

06.07.2020

16:25

Coraz większy zator tworzy się na krajowej szóstce na wysokości Gościcina, tym razem w obu kierunkach. Natomiast ulicą Zamostną w Bolszewie można już spokojnie przejechać. Mniej samochodów przemieszcza się również ulicami Wejherowa – co prawda zwalniamy na Świętego Jana, 10 Lutego, Hallera, Chopina i Partyzanckiej, ale zatorów nie napotkamy. Korkuje się natomiast ulica Pucka w Redzie w obu kierunkach, oraz ulica Morska gdzie ustawia się sznur samochodów. W Rumi w cierpliwość uzbroić się trzeba na Dąbrowskiego, Kosynierów i oczywiście na Jana III Sobieskiego na dojazdach do wiaduktu. W Gdyni postoimy na Hutniczej i na Estakadzie Kwiatkowskiego w stronę Obłuża. Jeśli chodzi o trasy powiatu puckiego, to ruch jest wzmożony, ale w miarę płynny pomiędzy Jastrzębia Górą a Władysławowem oraz na Półwyspie Helskim. Zatory napotkamy we Władysławowie na dojazdach do ronda.

15:30

Sporo dzieje się na drogach regionu. Nie rozpędzimy się na drodze krajowej nr 6 jadąc z Wejherowa do Lęborka na wysokości Gościcina, stroi także ulica Zamostna w Bolszewie w kierunku szóstki. W Wejherowie na jedynce jedziemy ulicą Jana III Sobieskiego w kierunku ronda oraz na Strzeleckiej w kierunku centrum. Spore utrudnienia napotkamy w Redzie – całkowicie zablokowana jest ulica Pucka. Podobnie na krajowe szóstce W Rumi, gdzie korek ciągnie się od gdyńskiej Chylonii aż po wiadukt na Jana II Sobieskiego. Jeśli chodzi o drogi powiatu puckiego, to redukcja biegów czeka nas na nadmorskich odcinkach dróg nr 215 i 216.

09:23

O tej porze widać już panujący spokój na ulicach Wejherowa. Zarówno na DK6 jak i w centrum miasta. Jedynie utrudnienia dla zmotoryzowanych widać na Roszczynialskiego i Sobieskiego. Uspokaja się sytuacja na Górce Gościcińskiej, choć w tym miejscu jeszcze trzeba się liczyć z utrudnieniami. W Redzie po godzinie 9:00 wciąż widać wzmożony ruch na Puckiej w na samym głównym skrzyżowaniu. Poza tym, dojazd do Rumi będzie już o tej porze dnia płynny. Wolniej w Rumi poruszamy się jedynie na wiadukcie, choć nie stracimy na nim zbyt dużo czasu. W kilka, nawet kilkanaście minut wolniej przejedziemy zjazd z Obwodnicy na Morską w Gdyni. W cierpliwość trzeba się też uzbroić na estakadzie i Hutniczej, która będzie się korkować jedynie punktowo. Okolice morza będą przy poniedziałkowym poranku dość solidnie zakorkowane, 216-stką dostaniemy się do nich bez większych kłopotów, ale na odcinku od Władysławowa do Karwi możemy sporo czasu stracić.

08:29

Większe poruszenie widoczne jest na drogach w Gdyni. Korkuje się zjazd z Obwodnicy na Morską w Gdyni, podobnie jak przytyka się wlot na Estakadę Kwiatkowskiego. Później na trasie do Rumi nie będzie utrudnień śmiało dostaniemy się w jedną w drugą stronę główną i Hutniczą. W centrum Rumi widać większe poruszenie niż przed godziną. Dalej punktowo zwolnimy na trasie z Redy do Rumi, ale zdecydowanie przybyło nam samochodów na Puckiej. Dłużej zajmie nam też przejazd DK6. W centru miasta w miarę spokój choć uważajmy na 12 Marca i Sobieskiego.

07:19

To póki co spokojny poniedziałkowy poranek na drogach zarówno Gdynia jak i Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Nie widać utrudnień o tej porze na Obwodnicy i jej zjeździe na Morską, podobnie nie ma mowy o korkach na estakadzie czy Janka Wiśniewskiego, choć od strony Obłuża robi się nieco gęściej. Rumia będzie przejezdna, zarówno na wiadukcie jak i w centrum miasta. Tam jedynie wolniej przejedziemy okolice Dębogórskiej. Między Redą a Rumią czekaj ą nas punktowe spowolnienia w obu kierunkach jezdni. Pucka w kierunku nadmorskich tras będzie pozwalała na swobodny przejazd ale zatrzymamy się nieco dłużej na 2167-stce na wysokości Widlina przy zjeździe na Połchowo. W powiecie puckim o poranku wolniej w okolicach wlotu do Władysławowa i w Sławoszynie. Widać też sporą ilość samochodów na krzyżowce 218-stki z Domatówkiem. W Wejherowie ruch powoli budzi się do życia. Największych utrudnień przed 8:00 spodziewajmy się, jak co poniedziałek, w okolicach Górki Gościcińskiej,

03.07.2020

15:19

Widać poruszenie na zjeździe z Obwodnicy na Morską w Gdyni. Niestety już o tej porze widać ruch także na Estakadzie Kwiatkowskiego i Janka Wiśniewskiego. Zderzak w zderzak pojedziemy Hutniczą, zwłaszcza pod estakadą, później będzie nieco swobodniej. Zjazd SKM Janowo po godzinie 15:00 wygląda na nieprzejezdne, podobnie jak widać większe poruszenie na Dąbrowskiego i Dębogórskiej, no i standardowo o tej porze widać większa ilość samochodów na głównym skrzyżowaniu w Redzie i na Puckiej. Wejherowo – w centrum miasta wolniej Sobieskiego, Rzeźnicką czy Świętego Jana. Na krajowej 6-stce bez większych korków.

02.07.2020

16:23

Sytuacja w Trójmieście nie wygląda już tak dobrze. Widać spore zamieszanie na estakadzie i Hutniczej, która im bliżej Rumi tym robi się nieco luźniejsza. Przez Cisowę po wiadukt w Rumi pojedziemy zderzak w zderzak. Dość gęsto w centrum miasta, zwłaszcza na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. Pocieszające jest, że sytuacja w Redzie się delikatnie uspokoiła i główne skrzyżowanie nie zajmie nam zbyt dużo czasu. Większą ilość samochodów można spotkać jednak na Puckiej. W Wejherowie po 16:00 gęściej w centrum na Sobieskiego i Batalionu ale także na Dk, nie tylko w okolicach Górki Gościcińskiej ale także okolic krzyżówki z 12 Marca w obu kierunkach jazdy,

09:26

Znacznie poprawiła się sytuacja na Obwodnicy Trójmiasta. Tam nie rozpędzimy się tylko na wysokości Osowej jadąc w kierunku autostrady. Jeśli chodzi o krajową szóstkę, to samochodów jedzie po niej sporo, ale na szczęście nie tworzą się zatory. Powoli poruszamy się także ulicą Pucką w Redzie w obu kierunkach. Wzmożony ruch napotkamy także na ulicach Wejherowa, m.in. na Strzeleckiej w stronę centrum, przy rondzie na skrzyżowaniu Jana III Sobieskiego i 3 Maja oraz Rzeźnickiej i Dworcowej. Tłoczno robi się również na drogach powiatu puckiego – na drodze nr. 216 na Półwyspie Helskim oraz na drodze nr 215.

08:24

Ten serwis drogowy zaczynamy od sytuacji na Obwodnicy Trójmiasta. Doszło tam do awarii ciężarówki, co spowodowało zablokowanie tej trasy na pasie w stronę Gdańska. W korku stoimy już od Demptowa do Osowej. Lepiej wybrać inną trasę. Coraz więcej samochodów pojawia się też na krajowej szóstce, biegi redukujemy na Jana III Sobieskiego w Rumi przy dojazdach do wiaduktu, a także w Redzie przed skrzyżowaniem Gdańskiej i Puckiej jadąc w kierunku Półwyspu. Tłoczno się też robi w Wejherowie m.in. na ulicach Rzeźnickiej, Chopina i Granicznej. Biegu redukujemy też w Pucku przy dojazdach do Ronda Solidarności.

07:24

Póki co spokojnie podróżować można po krajowej szóstce w obu kierunkach. Jedynie przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni trzeba uzbroić się w cierpliwość i chwilę poczekać na wrzucenie jedynki. Jeśli jesteśmy w Gdyni, to przybywa samochodów na ulicy Hutniczej oraz Pułkownika Dąbka od strony Pogórza. W Wejherowie, Redzie i Rumi jeździmy bez utrudnień, podobnie jak na trasach powiatu puckiego.

01.07.2020

16:28

Zderzak w zderzak jedziemy Estakadą Kwiatkowskiego w stronę Dąbka. Nic nie wskazuje na to, by odpuścić miał korek na al. Zwycięstwa w kierunku Gdańska. Nie ma szans na szybkie dostanie się do Małego Trójmiasta Kaszubskiego od Morskiej w Gdyni. Trasa Hutniczą też będzie nam się dłużyć. Po korkach w Rumi, które czekają nas też w centrum, zwłaszcza na Kosynierów i Dąbrowskiego , zrobimy sobie punkowe spowolnienia przed Redą. Nie polecamy podróżowania Pucką w kierunku morza, nie4 tylko ze względu na pogodę ale i korki. Nad morzem nie tylko 215 od Karwi po Władysławowo ale także wolniej przejedziemy 213 – Słuchowo, Żarnowiec w okolicach jeziora i Krokową. W Wejherowie w miarę spokojnie na DK6 i w centrum.

15:27

Spory ruch widać po południu w Gdyni. Korkuje się wlot na Kwiatkowskiego od strony Obwodnicy i jej zjazd na Morską. Poza tym Kwiatkowskiego będzie się przytykać od strony Obłuża, podobnie jak więcej czasu spędzimy na Hutniczej. W Rumi wolniej dojdziemy do okolic wiaduktu, a między wiaduktem a główną krzyżówką w Redzie nie ma szans na płynny przejazd. Można kierować się objazdem, Towarową,Cegielnianą i Leśną lub Morską i Obwodową. Pucka w kierunku nadmorskich tras będzie już o tej porze całkowicie zakorkowana. W Wejherowie nie widać jeszcze popołudniowego poruszenia, tego nie brakuje z kolei nad morzem w okolicach 215-stki

09:24

Na drodze krajowej nr 6 przybywa samochodów, ale na tej trasie nie tworzą się większe zatory. Płynny ruch odbywa się na ulicach Wejherowa, podobnie jak w Redzie. W Rumi postoimy przy dojazdach do wiaduktu na Jana III Sobieskiego oraz na Starowiejskiej w oby kierunkach. Coraz więcej samochodów pojawia się także na drogach powiatu puckiego - drodze nr 215 i 216 na Półwyspie Helskim.

08:24

Nie ma już utrudnień na krajowej szóstce pomiędzy Redą i Wejherowem, gdzie godzinę temu doszło do kolizji. Całym regionalnym odcinkiem drogi krajowej nr 6 obecnie można przejechać bez zatorów. Spokojnie też jest na ulicach Wejherowa, a także Redy u Rumi. Korkuje się natomiast zjazd z Obwodnicy Trójmiasta w gdyńskiej Chyloni. Za to spokojnie zrobiło się na Estakadzie Kwiatkowskiego. Jeśli chodzi o trasy powiatu puckiego, to na drodze nr 215 powoli pojawia się coraz więcej samochodów.