Informacje z dróg

11.01.2019

15:27

Tradycyjnie już o tej porze coraz trudniej jest dostać się do północnych dzielnic Gdyni. Problemy z wjazdem na estakadę zaczynają się już na Janka Wiśniewskiego. Żółwim tempem poruszamy się tą trasą w stronę Obłuża. Podobnie jest na Hutniczej i na Morskiej – od estakady do Chyloni. Jak na piątkowe popołudnie, na razie nie można narzekać na nadmierny tłok na Obwodnicy Trójmiasta. W zasadzie największym utrudnieniem jest około kilometrowy korek przy zjeździe na wspomnianą wcześniej Morską w Gdyni. Poza tym zwalniamy w pobliżu Demptowa i Osowej. Jeśli chodzi o krajową 20-stkę, kłopoty może sprawiać dotarcie z Gdyni do Chwaszczyna. Z kolei na krajowej szóstce korkuje się przede wszystkim dojazd do Górki Gościcińskiej. Inne fragmenty krajówki w stronę Lęborka można już pokonać całkiem sprawnie. W Wejherowie tłoczno jest przede wszystkim w obrębie śródmieścia, a zwłaszcza na Sobieskiego i 3 Maja. Lekko przytyka się też dojazd do miasta od strony Pieleszewa. Z kolei w Redzie spowolnienia można się spodziewać na Puckiej, od Gdańskiej do alei Lipowej. W Rumi natomiast z korkami trzeba się liczyć na Dąbrowskiego i Sobieskiego, od Janowa do centrum. W powiecie puckim zwalniamy przy dojeździe do Kosakowa od strony Suchego Dworu. Nie rozpędzimy się również na Wejherowskiej w Pucku. Lekkie spowolnienie jest też odczuwalne między Strzelnem a Mieroszynem, ale wszystkie główne drogi regionu są w pełni przejezdne.

09:48

Odpuściły korki na krajowej szóstce w Gościcinie. Zmalał ruch także w Bolszewie na ulicach Zamostnej, Leśnej czy Szkolnej. Nie ma utrudnień na DK 6 na trasie z Wejherowa do Rumi.

09:48

Odpuścił zator w Rumi na krajowej szóstce. Przejezdna jest także ulica Sabata. Nie ma utrudnień w Redzie – spokojnie jest na ulicy Puckiej. Bez przeszkód przejedziemy również ulicami Kazimierską i Obwodową. Nie ma utrudnień na drogach we Władysławowie i Pucku.

08:25

Przybyło aut na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, zwłaszcza w Kębłowie i Gościcinie, gdzie korek liczy ponad pół kilometra. Poranny szczyt komunikacyjny widać już dobrze na ulicach Luzina i Bolszewa. W samym Wejherowie ruch jak na tę porę dnia jest co najwyżej umiarkowany. Bez przeszkód można przejechać przez miasto krajówką w obie strony. Więcej pojazdów da się zauważyć tylko na bocznych ulicach, przede wszystkim na Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca, od Myśliwskiej do I Brygady Pancernej.

08:25

Spokojnie jest na ulicach Redy, przejezdna jest trasa alternatywna do krajowej szóstki Leśna-Cegielniana-Towarowa. Nie ma utrudnień na drogach w Pucku. Poruszający się autami po Władysławowie także nie mogą narzekać na korki.

08:25

W Rumi dalej korkuje się przed skrzyżowaniem z Sabata w kierunku Gdyni. Tak jak godzinę temu spokojnie jest na Morskiej w Gdyni, nie ma również utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta.

07:51

W Rumi korkuje się DK6 przed skrzyżowaniem z Sabata w kierunku Gdyni, zator zaczyna się na wysokości dworca PKP. Nie ma utrudnień na Dąbrowskiego czy Kosynierów. Przejezdna jest trasa z Redy do Pucka- to informacja od naszych słuchaczy. Spokojnie jest na Morskiej w Gdyni, nie ma utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta.

07:34

Nie ma utrudnień na rondach w Gnieżdżewie czy we Władysławowie – taką sytuację obserwujemy na naszych kamerach. Spokojnie jest na drogach w Redzie, więcej aut niż zazwyczaj pojawiło się na ulicach Puckiej czy Obwodowej, ale nie tworzą się korki. Bez przeszkód przejedziemy również ulicą Łąkową.

07:29

Umiarkowany ruch jest na krajowej szóstce w Wejherowie co doskonale widać na naszych kamerach. Chwilami zator tworzy się na ulicy 12 Marca w kierunku DK6, spory ruch jest także na Rybackiej. W towarzystwie przejedziemy również przez centrum miasta – Sobieskiego czy 3 Maja.

10.01.2019

16:26

Zgodnie z oczekiwaniami, kompletnie zakorkowany jest już dojazd do gdyńskiego Obłuża. Korek zaczyna się przy wjeździe z Janka Wiśniewskiego na estakadę. Tłoczno jest też na Unruga i Hutniczej. Na szczęście, Morska na razie pozwala na dość płynną jazdę od centrum do Chyloni, choć wyjątkiem jest fragment tej ulicy na Grabówku. Z kolei Obwodnicą Trójmiasta wolniej pojedziemy między Karwinami a Chwarznem, na jezdni w stronę Gdyni. Podobnie jest od Matarni do Osowej. Jeśli chodzi o krajową szóstkę, najpoważniejsze spowolnienie utworzyło się między Bolszewem a Gościcinem. Lokalnych utrudnień można się też spodziewać w Kębłowie i Luzinie. W Wejherowie nie odpuszcza spory ruch na Sobieskiego, Świętego Jana, Rzeźnickiej i 12 Marca, a więc w obrębie centrum. Poza tym przytyka się dojazd do miasta na wysokości Węzła Zryw. W Redzie większy ruch panuje na Puckiej, między Gdańską i aleją Lipową. W Rumi natomiast stoi w korku Dąbrowskiego w stronę centrum. Gęsto jest też na Sobieskiego – od Janowa do wiaduktu. Podobnie jak przed godziną, w miarę spokojnie jest na drogach powiatu puckiego. Odcinkowe spowolnienia są możliwe między Puckiem a Połczynem. Podobnie jest na trasie z Łebcza do Gnieżdżewa. Nogę z gazu trzeba też zdjąć między Świecinem a Kłaninem.

15:25

Stopniowo przybywa aut na północy Gdyni, gdzie najmocniej można odczuć skutki czwartkowego szczytu komunikacyjnego. Kwiatkowskiego stoi w tej chwili w korku do wysokości terminalu kontenerowego. Przytyka się też Janka Wiśniewskiego przy wjeździe na estakadę. Wolniej pokonamy również Hutniczą w stronę Rumi. Natomiast Morska przytyka się przede wszystkim na Grabówku. Póki co, całkiem sprawnie da się pokonać Obwodnicę Trójmiasta, a niewielki korek jest możliwy tylko przy dojeździe do Węzła Chwarzno. Natomiast jeśli chodzi o krajową szóstkę z Wejherowa do Lęborka, spowolnienia nie da się uniknąć przede wszystkim przed Górką Gościcińską. W samym Wejherowie największy ruch panuje w obrębie śródmieście, a więc na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Wolniej pojedziemy też Przemysłową i Chopina. W Redzie tłoczno jest głównie na Puckiej, od przejazdu kolejowego do zjazdu na Gdańską. Sama Gdańska lekko przytyka się w okolicach skrzyżowania z Łąkową. W Rumi natomiast coraz tłoczniej jest na Sobieskiego w kierunku Janowa, a także na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Wszystkie drogi powiatu puckiego na razie są w pełni przejezdne i nigdzie na północy nie ma uciążliwych korków. Nieco większy ruch da się dostrzec w pobliżu Mrzezina i Żelistrzewa, a także w samym centrum Pucka.

14:24

Zderzenie osobówki z autem dostawczym na skrzyżowaniu Prusa i Żeromskiego w Bolszewie. Zamknięty jest jeden pas ruchu.

09:30

Odpuścił zator na DK 6 w Gościcinie. Płynnie przejedziemy także przez Kębłowo czy Bolszewo. Nie ma utrudnień na drodze z Wejherowa do Redy. W samym Wejherowie spokojniej zrobiło się w centrum – na Sobieskiego czy 12 Marca.

09:30

W Rumi korkuje się przed zjazdem na Sabata w kierunku Gdyni. Korek zaczyna się na wysokości dworca PKP. Inne ulice w mieście są przejezdne. Spokojnie jest na Morskiej w Gdyni. Obwodnica Trójmiasta przytyka się jedynie przy wyjeździe na Morską.

09:25

W Tupadłach na trasie z Jastrzębiej Góry do Mieroszyna zdarzenie drogowe- jedna osoba została lekko ranna. Są utrudnienia w ruchu.