Informacje z dróg

04.07.2019

09:28

Przybyło aut na Puckiej w Redzie, przy zjeździe z Górki Rekowskiej. Mocno zagęścił się też ruch na Gdańskiej, choć Leśna i Obwodowa zapewniają całkiem sprawny przejazd. Poważniejszych problemów z płynnością ruchu nie ma też na krajówce w Rumi. Te, choć nieznaczne, mogą się pojawić dopiero na Morskiej w Gdyni. Znacznie większy ruch panuje za to równoległej Hutniczej, na całej długości tej ulicy. W okolicach dojazdu do lotniska Babie Doły wzmożony ruch utrzymuje się na Płk. Dąbka. Za to Obwodnica Trójmiasta, podobnie jak przez cały poranek, raczej świeci pustkami. Niewielki ruch panuje także na głównej arterii powiatu wejherowskiego, czyli na krajowej szóstce. Pokonanie odcinka z Lęborka do Wejherowa nie sprawia poważniejszych trudności. W samym Wejherowie także nie można narzekać na nieprzewidziane utrudnienia. Te planowane niedogodności wiążą się przede wszystkim z remontami ulic Przemysłowej i Karnowskiego. Poza tym w mieście zwalniamy na Sobieskiego i Roszczynialskiego. Wszystkie drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne. Nasilony ruch da się zauważyć na ulicach Wejherowskiej, 10 Lutego i Wojska Polskiego w Pucku. Nieco więcej pojazdów da się napotkać przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa. Trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego jest przejezdna na całej długości, a nieznaczne spowolnienia są możliwe w Chałupach i Jastarni. Wolniej, choć całkiem sprawnie można pokonać wojewódzką 215-stkę na całej długości, od Władysławowa, przez Chłapowo, Jastrzębią Górę, Ostrowo, aż do Karwi.

08:27

Nadal dość sprawnie można pokonać wojewódzką 216-stkę w stronę wybrzeża. Nieznaczne spowolnienie pojawiło się przed skrzyżowaniem w Celbowie. Podobnie jest na Helskiej w Pucku. Lekko przytyka się dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. W samym mieście spory ruch panuje na ulicy Żwirowej i na Drodze Chłapowskiej. Trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego przytyka się w Jastarni i Juracie. Nad samym morzem wolniej pokonamy odcinek od Jastrzębiej Góry do Karwi. Nieco bardziej na południe regionu, sporo aut przemierza wojewódzką 213-stkę, od Krokowej do Odargowa, czyli trasę w kierunku Dębek. Niewiele zmieniło się na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Tę trasę nadal można pokonać sprawnie, z niewielkim spowolnieniem na Górce Gościcińskiej. Spokojnie jest także w samym Wejherowie. Wyjątkiem jest w tym względzie remontowana Przemysłowa. Przybyło też aut na 3 Maja i Chopina, w okolicach szpitala. W Redzie ruch zwalnia przede wszystkim na remontowanej Gdańskiej. Równoległe ulice, czyli Leśna i Obwodowa, są w pełni przejezdne. W Rumi natomiast porannego poruszenia można się spodziewać w pobliżu skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. Przybyło pojazdów na Hutniczej w Gdyni, zwłaszcza od Puckiej do estakady. Punktowe spowolnienia nadal są możliwe na Morskiej, szczególnie na Cisowej i Chyloni i Grabówku. Podobnie jak przed godziną nie ma większych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta.

07:26

Największego natężenia ruchu o poranku można spodziewać się na ulicach Gdyni, co dotyczy zwłaszcza zjazdu z Obłuża na ulicę Kwiatkowskiego. Stopniowo przybywa aut na Morskiej, która w stronę centrum może się przytykać u wylotu ulicy Chylońskiej i na Grabówku. Wolniej pojedziemy też Janka Wiśniewskiego, gdzie na czas festiwalu został wydzielony bus-pas. Za to praktycznie bez żadnych przeszkód można się poruszać Obwodnicą Trójmiasta, od bramek na autostradzie, aż do zjazdu na Chyloni. Poważniejszych utrudnień nie ma też na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Spokojnie na razie jest w Luzinie i Bolszewie. To samo można powiedzieć o natężeniu ruchu w Wejherowie. Oprócz remontowanej Przemysłowej, wolniej trzeba się poruszać Sobieskiego i 12 Marca. W Redzie ruch zwalnia na Gdańskiej i Łąkowej, a w Rumi – na Sobieskiego, od skrzyżowania z Sabata do Janowa. Poranne poruszenie da się zauważyć w Kosakowie i Pierwoszynie, choć nigdzie nie ma jeszcze większych zaburzeń w płynności ruchu. Redukcja prędkości przyda się na wojewódzkiej 213-stce z Żarnowca do Krokowej. Z kolei nad samym morzem możliwe są nieznaczne utrudnienia w okolicach Karwi i Ostrowa. Za to praktycznie żadnych utrudnień nie ma na wojewódzkiej 216-stce, od Redy, przez Puck, Władysławowo, aż do Helu.

03.07.2019

09:28

W Wejherowie na skrzyżowaniu ulic Puckiej i Rzeźnickiej samochód osobowy uderzył w barierki odgradzające ulicę od chodnika. Ruch w tym rejonie miasta jest obecnie utrudniony. Poza tym poranne poruszenie widać jeszcze na ulicach Sobieskiego i 3 Maja. Ruch na drogach powiatu puckiego o poranku jest względnie stabilny. Utrzymują się spowolnienia na nadmorskiej 215-stce w rejonie Karwi i Jastrzębiej Góry. We Władysławowie największe zagęszczenie ruchu da się dostrzec na Żeromskiego i Drodze Chłapowskiej. Jadąc w stronę Helu, zwalniamy w Chałupach, Jastarni i Juracie. W Pucku utrzymują się poranne utrudnienia na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Wojewódzka 216-stka może się lekko korkować przed skrzyżowaniem w Celbowie. Nadal dość pozytywnie zaskakuje krajowa szóstka na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Nieznaczne spowolnienie jest prawdopodobne jedynie przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W Redzie utrzymują się problemy z płynnym przejazdem przez miasto tranzytem z powodu remontu ulicy Gdańskiej. Równoległe ulice, a więc Obwodowa i Leśna, raczej świecą pustkami. W Rumi natomiast lekko przytyka się krzyżówka Grunwaldzkiej z Ceynowy i wylot Towarowej na Sobieskiego. Jeśli chodzi o Gdynię, problemy może sprawiać dojazd do miasta od strony Rumi. Poza tym utrzymuje się wzmożony ruch na krańcowym fragmencie Hutniczej, przed wjazdem na estakadę. Nadal względny spokój panuje na obu jezdniach Obwodnicy Trójmiasta.

08:28

W Redzie, możliwe są niewielkie utrudnienia na wysokości skrzyżowania ulic Wejherowskiej i Drogowców. Poza tym w mieście przybyło aut na ulicy Puckiej, w okolicach przejazdu kolejowego, i na remontowanym odcinku Gdańskiej. Utrzymuje się niewielki ruch na drodze krajowej nr 6 między Lęborkiem a Wejherowem. W samym mieście sytuacja drogowa także jest stabilna. Ruch jest mocno spowolniony na remontowanej Przemysłowej. Tłoczno jest też na Sienkiewicza i zagęszcza się ruch na 12 Marca. W Rumi największej liczby pojazdów trzeba się spodziewać w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie. Inne ulice miasta są przejezdne. W Gdyni największy ruch obecnie panuje na Hutniczej, na całej długości tej ulicy. Poprawiła się za to sytuacja na Morskiej, którą można sprawnie się poruszać w obu kierunkach. Nieco gorsze warunki do jazdy panują na Janka Wiśniewskiego, zwłaszcza przy dojeździe do Węzła Ofiar Grudnia 70. Zupełnie sprawnie można się poruszać Obwodnicą Trójmiasta w kierunku autostrady. Jeśli chodzi o jezdnię w stronę Gdyni, mogą się pojawiać utrudnienia od Kowali do Węzła Karczemki. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne, a jeśli gdzieś pojawiają się utrudnienia, to mają one raczej charakter punktowy. Tak jest m.in. na Drodze Chłapowskiej we Władysławowie. Wojewódzka 215-stka lekko przytyka się w Karwi i Jastrzębiej Górze. Z kolei trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego może nieznacznie korkować się przed rondem w Jastarni.

07:28

Na razie bez żadnych przeszkód można się poruszać krajową szóstką między Lęborkiem a Wejherowem. Coraz więcej aut da się zauważyć na ulicach Chłopskiej w Kębłowie, Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie. W samym Wejherowie ruch, póki co, jest niewielki. Może lekko przytykać się dojazd do miasta od strony Gowina i Białej. W śródmieściu rozkręca się ruch na Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Na płynną jazdę nie ma też szans na remontowanej Przemysłowej. Dodatkowo pojawiły się utrudnienia na Karnowskiego, również z powodu remontu. W Redzie zwalniamy na Gdańskiej, na wysokości dworca. W Rumi natomiast ruch jest spowolniony w okolicach skrzyżowania Grunwaldzkiej z Ceynowy i przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. Niezła sytuacja drogowa utrzymuje się o poranku na ulicach Gdyni. Morska może lekko się korkować przy wjeździe na obwodnicę, a Hutnicza – na końcowym odcinku, przy estakadzie. W śródmieściu największy ruch panuje obecnie na Warszawskiej. Z powodu rozpoczęcia Opener Festival 2019 zamknięty jest przejazd ulicą Zieloną z Obłuża do Babich Dołów. Największym utrudnieniem na Obwodnicy Trójmiasta jest około półkilometrowy zjazd na Morską w Chyloni. Inne odcinki pomorskiej ekspresówki są w pełni przejezdne w obu kierunkach. Stopniowo zagęszcza się ruch na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Podobnie jest na ulicy Gdyńskiej w Mrzezinie. Na razie bez trudu można pokonać trasę z Pucka do Władysławowa. Nieco większe poruszenie da się zauważyć nad samym morzem, na wysokości Cetniewa i Jastrzębiej Góry, choć nigdzie nie ma uciążliwych korków.

02.07.2019

09:27

Trwa spokojny poranek na drogach powiatu puckiego, niemniej zwiększony ruch da się dostrzec wzdłuż linii brzegowej. I tak, wojewódzka 215-stka przytyka się najbardziej w okolicach Karwi i Ostrowa. Wolniej pojedziemy też między Jastrzębią Górą a Władysławowem. W samym mieście tłoczno jest na Żeromskiego, Żwirowej i Drodze Chłapowskiej. Z kolei trasa przez Półwysep Helski przytyka się w Chałupach, Jastarni i Juracie, choć o kilometrowych korkach nie ma mowy. Dobra sytuacja drogowa utrzymuje się również na głównej arterii powiatu wejherowskiego, czyli krajowej szóstce. Odcinek z Lęborka do Wejherowa nie sprawia poważniejszych problemów kierującym. Jeśli chodzi o Wejherowo, przytyka się nieco dojazd do miasta od strony Białej. Krajówka w mieście może się delikatnie korkować na wysokości Węzła Zryw. Poza tym zwalniamy na remontowanej Przemysłowej, Sobieskiego i Chopina. W Redzie wolniej pojedziemy krajową szóstką u wylotu Drogowców oraz na wysokości dworca. Równoległa Leśna świeci za to pustkami i można skorzystać z przejazdu tą ulicą. W Rumi zagęścił się nieco ruch na Grunwaldzkiej i Sobieskiego z stronę Janowa. W Gdyni utrzymuje się jeszcze wzmożony ruch na Hutniczej między Pucką a estakadą. Za to Morska umożliwia sprawny przejazd w stronę centrum. Również Obwodnica Trójmiasta wolna jest od korków, przynajmniej jeśli chodzi o jezdnię w kierunku autostrady. Spowolnienia w stronę Gdyni obejmują odcinek od Matarni do Osowej oraz okolice węzła drogowego w Kowalach.

08:28

Nadal pozytywnie zaskakuje o poranku krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem. Jeśli gdzieś pojawiają się spowolnienia, to są one nieznaczne i ograniczają się głównie do newralgicznych skrzyżowań. Godziny porannego szczytu komunikacyjnego można odczuć za to na ulicach Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. W samym Wejherowie sytuacja drogowa jest raczej stabilna. Oprócz zatłoczonej Przemysłowej, zwalniamy przede wszystkim na Sobieskiego i 3 Maja. W Redzie największe problemy sprawia pokonanie Gdańskiej. Przybyło też pojazdów na Puckiej między przejazdem kolejowym a zjazdem na Gdańską. W Rumi także nie można narzekać na szczególne nasilenie ruchu o poranku. Przytyka się przede wszystkim zjazd z Towarowej na Sobieskiego. Tłoczno jest też na skrzyżowaniu Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Gdyni problemy może sprawiać przejazd Hutniczą na całej długości tej ulicy. Redukcja biegów będzie również konieczna na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Nadal można za to sprawnie poruszać się Obwodnicą Trójmiasta w obu kierunkach. Lekkie spowolnienie jest odczuwalne przy podjeździe w stronę Demptowa. Nad samym morzem zwiększone nasilenie ruchu da się zauważyć na wojewódzkiej 215-stce, zwłaszcza w Karwi, Ostrowie i Jastrzębiej Górze. We Władysławowie tłoczno jest nieopodal skrzyżowania Żwirowej z Żeromskiego. Jadąc przez Półwysep Helski zwalniamy w przede wszystkim przy dojeździe do Chałup. Z kolei w centrum Pucka wolniej pojedziemy ulicami Wejherowską i 10 Lutego.

07:27

Stopniowo korkuje się ulica Gdańska w Redzie, choć przez miasto da się jeszcze przejechać tranzytem dość sprawnie, choć nieco wolniej. Większych problemów z płynnością ruchu nie ma, póki co, w Rumi. Te mogą pojawić się dopiero na ulicy Morskiej w Gdyni, od granicy z Rumią aż do wjazdu na obwodnicę. Spowolnienie jest już też odczuwane na całej długości ulicy Hutniczej. Jadąc w stronę centrum, zwalniamy również na Janka Wiśniewskiego. Najpoważniejszym utrudnieniem na Obwodnicy Trójmiasta jest obecnie około półkilometrowy zator przy zjeździe na wspomnianą Morską. A jeśli chodzi o inne zjazdy z ekspresówki, przytyka się przede wszystkim ulica Spacerowa w stronę Oliwy. W miarę sprawnie można pokonać o poranku krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Nieznaczne utrudnienia są możliwe w Kębłowie. W samym Wejherowie kierującym daje się we znaki przede wszystkim remontowana Przemysłowa. Stopniowo przybywa też aut na Sucharskiego, Sobieskiego i 12 Marca, ale na razie nie ma większych utrudnień na ulicach miasta. Wszystkie drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne. W Kosakowie widać już zwiększony ruch na ulicy Żeromskiego. Podobnie jest na Pomorskiej w Dębogórzu. Na razie dość płynnie można pokonać wojewódzką 216-stkę, od Redy, przez Celbowo, Puck, aż do Władysławowa i dalej – do Helu. Nieznacznie może się przytykać skrzyżowanie Gdańskiej z Drogą Chłapowską we Władysławowie. Z kolei na wojewódzkiej 213-stce warto zdjąć nogę z gazu na odcinku między Krokową a Kłaninem.

01.07.2019

09:27

Spore utrudnienia pojawiły się na leśnym odcinku Obwodnicy Trójmiasta, między Karwinami a Chwarznem, na jezdni w stronę Gdyni. W powodu zdarzenia pojazdów w tym miejscu utrudniony jest przejazd, a korek sięga już Osowej. Utrudnienia utrzymują się też na Matarni i na wysokości Węzła Południe. Jeśli chodzi o samą Gdynię, sytuacja drogowa jest w miarę stabilna. Większy ruch jest odczuwalny jeszcze na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Podobnie jest w przypadku Hutniczej, na wysokości Meksyku. W Rumi większego natężenia ruchu można się spodziewać w pobliżu skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. Zmianę świateł można też stracić na Sobieskiego, w okolicach galerii handlowej. W Redzie problemy z płynnością ruchu występują przede wszystkim na Gdańskiej, w pobliżu dworca kolejowego. Lekko przytyka się też równoległa Leśna i zjazd z Puckiej na Gdańską. W Wejherowie ruch zwalnia w okolicach Ronda Solidarności. Podobnie jest na Sienkiewicza, 3 Maja i 12 Marca. W miarę spokojnie jest na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Większych utrudnień można się spodziewać tylko przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Największy ruch w Pucku panuje na ulicy Helskiej. Trasa w stronę Władysławowa jest przejezdna, a niewielkie problemy pojawiają się dopiero przy dojeździe do miasta od strony Swarzewa, choć i tam nie ma zatoru. Droga w stronę Helu może się korkować w Chałupach i Jastarni. Natomiast wojewódzka 215-stka przytyka się w Chłapowie, Jastrzębiej Górze i Karwi.

08:27

Przybyło pojazdów nad samym morzem, na nadmorskiej 215-stce, zwłaszcza od Karwi do Jastrzębiej Góry. Przytyka się dojazd ulicą Gdańską do Władysławowa. Zator rozciąga się od wylotu Drogi Chłapowskiej. Wolniej pojedziemy także Starowiejską w pobliżu portu. Większych problemów nie ma za to na trasie z Pierwoszyna, przez Mosty do Rewy. Przybyło nieco pojazdów na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, przede wszystkim w Kębłowie i Gościcinie. W Bolszewie spore poruszenie panuje już na Szkolnej i Zamostnej. Natomiast w Wejherowie nogę z gazu należy zdjąć na Przemysłowej, Sienkiewicza, Rzeźnickiej i 12 Marca. W Redzie dość tłoczno jest na Puckiej, od przejazdu kolejowego do zjazdu na Gdańską. Sama Gdańska przytyka się od skrzyżowania z Łąkową aż do Obwodowej. W Rumi zagęścił się ruch na Sobieskiego, w pobliżu galerii handlowej, oraz na Dąbrowskiego. W Gdyni utrzymuje się spory ruch na Hutniczej w stronę estakady i na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Janka Wiśniewskiego przytyka się w pobliżu Węzła Ofiar Grudnia 70. W miarę spokojnie można przejechać Obwodnicą Trójmiasta w stronę autostrady. Natomiast w kierunku Gdyni są możliwe dwa spowolnienia, w pobliżu Węzła Południe i na Matarni. Problemy może też sprawiać przejazd przez rondo w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. Dojazd do tego węzła drogowego korkuje się praktycznie z każdej strony.

07:55

Poranny spokój panuje na razie na głównej drodze powiatu wejherowskiego, czyli krajowej szóstce. Odcinek z Lęborka do Wejherowa jest w pełni przejezdny. Jeśli chodzi o ruch w samym Wejherowie, jego największego nasilenia należy się spodziewać na remontowanej ulicy Przemysłowej. Przytyka się też zjazd z Ofiar Piaśnicy na krajówkę. Ta z kolei może lekko się korkować na wysokości Węzła Zryw. Jedynym poważniejszym ograniczeniem w płynności ruchu w Redzie jest remontowana ulica Gdańska. Pozostałe ulice miasta na razie raczej świecą pustkami. W Rumi natomiast zagęszcza się ruch u wylotu Towarowej na Sobieskiego, a także na Dębogórskiej. W Gdyni sporo pojazdów przemierza Morską na odcinku do granic z Rumią do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. Sama obwodnica przytyka się przy zjeździe z Chyloni, gdzie uformował się ponad półkilometrowy zator. Poza tym ruch na ekspresówce zwalnia przede wszystkim w stronę Gdyni. Tak jest na odcinku od Węzła Południa do Szadółek oraz na wysokości Wielkiego Kacka. Jeśli chodzi o zjazdy z obwodnicy, największy ruch panuje obecnie na ulicy Spacerowej w Gdańsku. Spokojnie jest o poranku na drogach powiatu puckiego. Większe poruszenie da się dostrzec na ulicy Helskiej w Pucku. Lekko korkuje się też dojazd do miasta od strony Celbowa. Bez poważniejszych przestojów można przejechać wojewódzką 216-stką przez Półwysep Helski. Z kolei jadąc z Władysławowa w stronę Jastrzębiej Góry, zwalniamy lekko na wysokości Chłapowa.

28.06.2019

09:27

Na nadmorskiej 215-stce spory ruch panuje w okolicach Karwi, Ostrowa i Jastrzębiej Góry. Przytyka się też dojazd ulicą Gdańską do ronda we Władysławowie. Korek w tym przypadku sięga wylotu Drogi Chłapowskiej. Coraz więcej pojazdów da się zauważyć również na trasie wiodącej przez Półwysep Helski, zwłaszcza w Chałupach, Jastarni i Juracie. Odcinek z Władysławowa do Pucka może się lekko korkować w Swarzewie. W samym Pucku największy ruch panuje na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa największy ruch panuje obecnie w Kębłowie i Gościcinie. Przez Wejherowo można dość sprawnie przejechać tranzytem w obie strony, natomiast tłoczno może być na niektórych bocznych ulicach. Tak jest przede wszystkim na remontowanej Przemysłowej. Spory ruch utrzymuje się także na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie spowolnienie daje się we znaki kierowcom na całej długości Gdańskiej. Równoległa Leśna jest w pełni przejezdna, korkuje się za to Gniewowska. W Rumi natomiast powoli można zapomnieć o porannych utrudnieniach. Najpoważniejsze natężenie ruchu utrzymuje się jeszcze w pobliżu skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. W miarę spokojnie jest na ulicach Gdyni. Większych spowolnień można się spodziewać przede wszystkim na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, a także na całej długości Hutniczej. Podobnie jak przez cały poranek, przejezdna jest Obwodnica Trójmiasta w stronę autostrady. Z kierunku Gdyni utrudnienia obejmują odcinek od Kowali do Węzła Karczemki.

07:27

Przybywa stopniowo pojazdów na ulicach Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie. Natomiast krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa podróżujemy praktycznie bez żadnych przeszkód. Również w samym Wejherowie nie ma nadprogramowych utrudnień. Wyjątkiem jest jedynie remontowana ulica Przemysłowa. Lekko zagęszcza się też ruch na Chopina, w pobliżu szpitala. Krajową szóstką da się zupełnie sprawnie przejechać w stronę Redy. Tutaj redukcja prędkości będzie konieczna dopiero na Gdańskiej, w pobliżu dworca PKP. W Rumi powoli zagęszcza się ruch na Dębogórskiej, Dąbrowskiego i Sobieskiego u wylotu Sabata, nigdzie nie ma jednak uciążliwych korków. W Gdyni największe problemy może sprawiać pokonanie końcowego odcinka Hutniczej, przy dojeździe do estakady. Poza tym zwalniamy na Morskiej na Cisowej i Chyloni w stronę centrum. To samo dotyczy Janka Wiśniewskiego przy dojeździe do Węzła Ofiar Grudnia 70. Jedynym poważniejszym utrudnieniem na Obwodnicy Trójmiasta jest obecnie około półkilometrowy zator przy zjeździe na wspomnianą wcześniej Morską. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Jeśli chodzi o powiat pucki, może się korkować odcinek między Kosakowem a Suchym Dworem. Lokalne spowolnienia są możliwe w Pierwoszynie i Mrzezinie. Na razie bezproblemowo można pokonać wojewódzką 216-stkę na całej długości, a więc od Redy, przez Puck, Władysławowo, aż do Helu. Nieco więcej pojazdów da się dostrzec na 215-stce, w okolicach Karwi i Jastrzębiej Góry.

27.06.2019

09:28

Coraz bardziej zagęszcza się ruch nad samym morzem. Na wojewódzkiej 215-stce można już napotkać całkiem sporo aut, od Karwi, przez Jastrzębią Górę, aż do Władysławowa. Tutaj korkują się przede wszystkim dojazdy do ronda, a więc Gdańska i Żeromskiego. Z kolei trasa przez Półwysep Helski lekko przytyka się w Kuźnicy, Chałupach i Jastarni. Natomiast wojewódzka 216-stka może się korkować między Władysławowem a Puckiem, zwłaszcza w Gnieżdżewie. W miarę spokojnie jest na krajowej szóstce, na trasie z Lęborka do Wejherowa. Nieznaczne spowolnienie utrzymuje się w zasadzie tylko na zjeździe z Górki Gościcińskiej. Względny spokój panuje też na ulicach Wejherowa. Wyjątkami są ulice Przemysłowa, Sobieskiego i nowo otwarta 12 Marca u zbiegu Myśliwskiej, gdzie, przypomnijmy, obowiązuje zmieniona na stałe, nowa organizacja ruchu. W Redzie, zgodnie z oczekiwaniami, największego ruchu trzeba się spodziewać na remontowanej Gdańskiej. W Rumi natomiast problemy sprawiać może przejazd krajową szóstką w stronę Janowa, zwłaszcza przez wiadukt. W Gdyni utrzymują się jeszcze spore utrudnienia na Hutniczej, już od granicy z Rumią. Punktowe spowolnienia są też możliwe na Morskiej, na Cisowej i Grabówku. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych problemów na Obwodnicy Trójmiasta, przynajmniej jeśli chodzi o ruch w stronę autostrady. W przeciwnym kierunku korkuje się jezdnia od Kowali do Węzła Karczemki.