Informacje z dróg

06.11.2019

07:27

Względny spokój panuje na razie na ulicach Redy, a nieznaczne zagęszczenie ruchu da się dostrzec jedynie na ulicy Puckiej. Porannej tradycji staje się zadość w Rumi, gdzie z każdą minutą przybywa pojazdów na wiadukcie w ciągu krajowej szóstki, a także na Sobieskiego w stronę Janowa. Sporo aut da się też dostrzec w pobliżu skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską oraz na rondzie u zbiegu Kosynierów, Dębogórskiej i Ceynowy. Na północy Gdyni problematyczne może być pokonanie ulicy Płk. Dąbka z Pogórza do Obłuża. Spory ruch utrzymuje się też na Unruga, Hutniczej i Morskiej w stronę centrum. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, utrudnień można spodziewać się dopiero na południowych fragmentach tej trasy, w okolicach węzła drogowego na Kowalach. Trudno mówić o drogowych niespodziankach na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, gdzie największy ruch panuje obecnie w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W Bolszewie zakorkowała się już na dobre Zamostna, przede wszystkim na odcinku od ronda do zjazdu na krajówkę. Natomiast w Wejherowie kierujący muszą się uzbroić w cierpliwość na Przemysłowej, Sucharskiego, Sobieskiego i 12 Marca. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są o poranku przejezdne, a utrudnienia mają charakter miejscowy. Tak jest m.in. na wojewódzkiej 216-stce w Rekowie i Celbowie. W Kosakowie spowolnienia trzeba się spodziewać na ulicach Chrzanowskiego i Żeromskiego. W Pucku podobna sytuacja ma miejsce na Wejherowskiej i 10 Lutego. Ruch gęstnieje w pobliżu głównego skrzyżowania w Łebczu. Natomiast po Władysławowie, póki co, można się poruszać bez przeszkód.

05.11.2019

11:17

Zderzenie dwóch aut na granicy Redy i Rumi

Dwa auta osobowe zderzyły się na granicy Redy i Rumi, na ulicy Cegielnianej. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

09:27

Około godziny 9:00 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką na drodze wojewódzkiej nr 224 w Sopieszynie. Na miejscu pracują służby. Możliwe są znaczące utrudnienia w ruchu, przede wszystkim w okolicach wylotu ulic Kwiatowej i Długiej. Krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem przytyka się przede wszystkim na odcinku między Kębłowem a Gościcinem. Stopniowo odpuszcza już korek na Zamostnej w Bolszewie, jednak nadal trzeba tam się liczyć w utrudnieniami. Może przytykać się dojazd do Wejherowa od strony Białej. Nie odpuszczają jeszcze spowolnienia na Przemysłowej, Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Poważniejszych utrudnień nie ma na ulicach Redy. Wyjątkiem może być ulica Pucka, a także skrzyżowanie Gdańskiej z Łąkową. Spokojniej niż przed godziną jest na krajowej szóstce w Rumi. Większy ruch jest prawdopodobny w okolicach wylotu ulicy Sabata. Najpoważniejsze utrudnienia w Gdyni obejmują ulicę Morską, zwłaszcza odcinek od Leszczynek do Grabówka. Stopniowo stabilizuje się sytuacja na ulicy Hutniczej, jednak utrudnień w ruchu trzeba się jeszcze spodziewać w pobliżu skrzyżowania z ulicą Pucką. Poważniejszych zakłóceń w płynności ruchu nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Poranne poruszenie da się jeszcze odczuć na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Wolniej pojedziemy także między Połchowem a Mrzezinem. Zwalniamy też między Darzlubiem a Połczynem. Spore zagęszczenie ruchu panuje także na ulicy Dworcowej w Gnieżdżewie.

09:05

Zderzenie w Sopieszynie

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką na drodze wojewódzkiej nr 224 w Sopieszynie. Wstępnie wiadomo o trzech osobach poszkodowanych.

08:26

Utrzymuje się spore poruszenie na ulicach Chłopskiej w Kębłowie, Wilczka w Luzinie oraz Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa, utrzymuje się ponad kilometrowe spowolnienie przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Inne odcinki wspomnianej arterii są przejezdne. W Wejherowie spore natężenie ruchu panuje na Przemysłowej, Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Zwalniamy też na Chopina w okolicach szpitala. W miarę spokojnie jest na ulicach Redy, a nieco większe poruszenie da się zauważyć na ulicy Puckiej. W Rumi natomiast utrzymuje się zator przy zjeździe z wiaduktu w ciągu krajowej szóstki, w stronę Gdyni. Spory ruch jest też zauważalny na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni przybyło aut na Puckiej, od Unruga do Hutniczej. Sama Hutnicza przede wszystkim korkuje się w stronę estakady. Na Morskiej ruch najbardziej gęstnieje na Cisowej i od Leszczynek do Grabówka. Na Obwodnicy Trójmiasta spowolnienia są możliwe w okolicach Matarni i Wielkiego Kacka, na jezdni w stronę Gdyni. W Dębogórzu zwalniamy na Pomorskiej, a w Kosakowie – na Żeromskiego. Może nieznacznie przytykać się odcinek między Mrzezinem, Smolnem a Żelistrzewem. W Pucku przybyło aut na Wejherowskiej i Wojska Polskiego, a we Władysławowie – na Drodze Chłapowskiej i Żwirowej. Wojewódzka 216-stka może się korkować w Swarzewie.

07:27

W Rumi coraz trudniej jedzie się krajową szóstką w stronę Gdyni, co dotyczy przede wszystkim okolic wiaduktu. Wolniej pojedziemy też ulicami Dąbrowskiego i I Dywizji Wojska Polskiego. W Redzie z obowiązkowym spowolnieniem trzeba się liczyć przede wszystkim w okolicach skrzyżowania Gdańskiej z Pucką. W Gdyni problemy może sprawiać sprawny przejazd z północnych dzielnic w stronę estakady. Korkują się również główne ulice prowadzące do centrum, a więc Morska, Hutnicza i Janka Wiśniewskiego. Poza nieznacznym zatorem przy zjeździe na wspomnianą Morską w Gdyni-Chyloni, nie ma większych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Te mogą się za to pojawić przed rondem w Chwaszczynie, u zbiegu krajowej 20-stki i wojewódzkiej 218-stki. Największy tłok panuje na trasach prowadzących ze strony Karczemek i Miszewa. Powoli zagęszcza się ruch na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Nie najgorsza sytuacja panuje za to na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Większe spowolnienie jest odczuwalne tylko przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W Wejherowie tłoczno jest na Przemysłowej. Zwalniamy też na Sobieskiego, Chopina i Pomorskiej. Krajówka może się przytykać w mieście na wysokości przystanku SKM na Śmiechowie. Na wojewódzkiej 216-stce spowolnienie jest możliwe przed skrzyżowaniem w Celbowie. Spokojnie jest na razie na ulicach Pucka i Władysławowa. Lokalne utrudnienia mogą występować na odcinku z Żarnowca do Krokowej. Nogę z gazu warto też zdjąć na ulicy Żeromskiego w Kosakowie.

04.11.2019

15:26

Ciasno robi się już w Gdyni w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Korkuje się już w Grabówku, przytyka się także estakada i niezmiennie od dnia tygodnia – Hutnicza w obie strony. Dalej poczekamy też na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta i w Cisowej w kierunku Wejherowa. Później, w miarę spokojna trasa zakończy się dla tych, którzy będą próbowali się dostać w stronę Redy przed wiaduktem. Korkuje się zarówno SKM Janowo jak i Dąbrowskiego czy Dębogórska. Za wiaduktem dość spokojnie, jedynie przytykać się będzie główna w Redzie na wysokości krzyżówki z Łąkową. Pucka w kierunku nadmorskich tras już o tej godzinie jest nieprzejezdna i to by było jedyne utrudnienie w okolicach 216-stki. Głowna jak i objazdy przez Mrzezino, Żelistrzewo i Smolno – wolne. Wejherowo – tutaj bez większych niespodzianek. Na krajowej 6-stce będą spowalniały nas głównie światła, z kolei w centrum znacznie przybyło aut. Ciężko poruszać się ulicami: Rzeźnicką, Jana III Sobieskiego, Świętego Jana, Sienkiewicza i Przemysłową.

09:28

Utrzymują się dwa poważne spowolnienia na drogach regionu. Pierwsze z nich dotyczy krajowej szóstki na odcinku między Kębłowem a Gościcinem. Tutaj kierowcy muszą się liczyć z ponad kilometrowym korkiem w stronę Wejherowa. Kolejne z utrudnień także dotyczy drogi krajowej nr 6, ale tym razem w Rumi. Jezdnia w kierunku Gdyni jest zakorkowana od wylotu ulicy Ceynowy. Nieco sprawniej można się poruszać dopiero za galerią handlową na ulicy Sobieskiego. Poranne utrudnienia nie odpuszczają jeszcze na Zamostnej w Bolszewie. Natomiast w Wejherowie jazdę utrudnia wahadłowy ruch na ulicy Przemysłowej. Zwalniamy też na Sobieskiego, 3 Maja, Roszczynialskiego, 12 Marca i Chopina. W Redzie utrudnień można się spodziewać w okolicach skrzyżowania Obwodowej z Łąkową oraz na Gniewowskiej. Spokojniej niż przed godziną jest na północy Gdyni, zwłaszcza na ulicach Płk. Dąbka i Unruga. Hutnicza może jeszcze się prztykać w okolicach skrzyżowania z Pucką. Morska w stronę centrum sprawia problemy kierujących na Cisowej, Chyloni i Grabówku. Z kolei Obwodnica Trójmiasta jest zakorkowana od Matarni do Osowej, co dotyczy obu kierunków ruchu. W powiecie puckim, podobnie jak przez cały poranek, wszystkie główne trasy są przejezdne. W samym Pucku niewielkie spowolnienia są możliwe na skrzyżowaniu Helskiej z 10 Lutego i na Wojska Polskiego. Spore poruszenie utrzymuje się przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu. To samo dotyczy ulicy Dworcowej w Gnieżdżewie.

08:27

Bardzo trudne warunki do jazdy panują w Rumi. Krajowa szóstka w stronę Janowa przytyka się już od granicy z Redą. Tłoczno jest też na Starowiejskiej, Dąbrowskiego, Dębogórskiej i Kosynierów. Bez większych problemów nadal można przejechać ulicami Cegielnianą i Towarową. Nie poprawiła się także sytuacja na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Zator między Kębłowem a Gościcinem wciąż liczy około dwóch kilometrów. Problemy sprawia również pokonanie ulic Zamostnej i Szkolnej w Bolszewie. W Wejherowie tłoczno jest na Przemysłowej, Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie przytyka się Pucka w okolicach wylotu alei Lipowej, a także skrzyżowanie Obwodowej z Łąkową i Gniewowska. W Gdyni zakorkowana jest Pucka już od Pogórza. Problemy sprawia też przejazd Płk. Dąbka w stronę Kwiatkowskiego. Podobnie jest na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Morska w stronę centrum przytyka się na Cisowej, Chyloni i Grabówku. Około trzykilometrowe spowolnienie utrzymuje się na Obwodnicy Trójmiasta między Matarnią a Osową, na jezdni w stronę Gdyni. Tłoczno jest też między Kowalami a Szadółkami, co dotyczy obu kierunków ruchu. Poranne spowolnienia utrzymują się na Pomorskiej w Dębogórzu, a także na Żeromskiego w Kosakowie. Wolniej pokonamy też trasę między Połchowem a Mrzezinem. W Pucku zagęścił się ruch na 10 Lutego, Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Spory ruch panuje także na Dworcowej w Gnieżdżewie. We Władysławowie zwalniamy na Drodze Chłapowskiej.

07:26

Poranne poruszenie widać już dość wyraźnie na ulicach Chłopskiej w Kębłowie, Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie. Największych utrudnień trzeba się jednak spodziewać na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Między Kębłowem a Gościcinem uformował się obecnie około dwukilometrowy zator. W Wejherowie spowolnienia są najbardziej prawdopodobne na ulicach Przemysłowej, Sobieskiego i 12 Marca. W Redzie przytyka się już dość solidnie skrzyżowanie Gdańskiej z Łąkową. W Rumi natomiast zakorkowana jest krajowa szóstka, praktycznie na całej długości, na jezdni w stronę Janowa. W miarę sprawnie można za to poruszać się ulicami Cegielnianą i Towarową. Na północy Gdyni jazda mocno jest utrudniona na ulicach Płk. Dąbka i Unruga. Podobnie jest na Hutniczej i Morskiej w stronę centrum. Na Obwodnicy Trójmiasta problemy z płynnością ruchu mogą się pojawić między Matarnią a Osową, co dotyczy obu jezdni. Zwalniamy też między Kowalami a Szadółkami. W Kosakowie redukcja prędkości będzie konieczna na ulicach Pomorskiej i Żeromskiego. Podobnie jest na Kaszubskiej w Pierwoszynie. W miarę spokojnie jest na razie w Pucku, choć powoli przybywa pojazdów na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Bez problemów można się poruszać po ulicach Władysławowa. Nieznaczne spowolnienia są za to możliwe między Łebczem a Strzelnem.

31.10.2019

16:16

Mieszkańcy regionu na dobre wsiedli w samochody u ruszyli w trasy. Nadal korkuje się krajowa szóstka w kierunku Gościcina na wysokości Bolszewa. Lepiej omijać też centrum Wejherowa – postoimy na ulicach Rzeźnickiej, 3 Maja, Parkowej i Wniebowstąpienia. W Redzie redukujemy biegi na Morskiej, a w Rumi Janowo tłoczno jest na drodze krajowej nr 6 w kierunku Wejherowa od samej Gdyni. Na szczęście Obwodnica Trójmiasta jest przejezdna, bez przeszkód można również podróżować na drogach powiatu puckiego.

15:17

Zaczynamy od krajowej szóstki. Na tej trasie zwalniamy na wysokości Bolszewa w kierunku Gościcina. Biegi redukujemy też na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o Wejherowo, to w cierpliwość trzeba uzbroić się na ulicy 3 Maja jadąc w stronę centrum miasta. Tłoczno jest tez na ulicy 12 Marca i Rybackiej. W Rumi lepiej omijać ulicę Generała Dąbrowskiego. W Gdyni tradycyjnie i tej porze dnia postoimy na Estakadzie Kwiatkowskiego oraz Hutniczej.

09:35

Coraz spokojniej na ulicach Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Krzyżówka w Redzie i Pucka, już powoli się rozluźniły. Przez Wejherowo przejedziemy bez większych utrudnień, trochę czasu możemy stracić na Przemysłowej, Jana III Sobieskiego czy Roszczynialskiego. Patrząc w kierunku Trójmiasta to w dalszym ciągu problem może okazać się sprawne pokonanie wiaduktu w Rumi, a samochodów nie ubywa na Dąbrowskiego, Dębogórskiej czy Kosynierów. Na nadmorskich trasach delikatnie poruszenie widać na objazdach przez Żelistrzewo, Mrzezino i Smolno. Nieco więcej aut przybyło w okolicy Minkowic i Sławoszyna. Korkuje się także centrum Pucka czy Okolice Gnieżdżewa. Trójmiasto – po porannym ruchu ani śladu. Miejscami chwilowe spowolnienie w Cisowej i Grabówku. Obwodnica też przejezdna i bez korków.

07:28

Poranny czwartkowy ruch powoli daje się we znaki kierowcom. Najbardziej odczuwalny może być w okolicy wiaduktu w Rumi w kierunku Trójmiasta. Tam też nieznaczny ruch panuje na ulicach w centrum. Przytyka się Partyzantów i Dąbrowskiego na łączniku z Hutniczą. Ta już od wczesnych godzin jest zagęszczona. Później do Trójmiasta dojedziemy bez większym problemów, z nieznacznymi przystankami w Cisowej i Chyloni. Obwodnica na tę chwilę spokojna i przejezdna. W przeciwnym kierunku, jadąc w stronę Redy ulice jeszcze w miarę puste. Korkować się będzie najbardziej Łąkowa przed wlotem na krajówkę. Główne skrzyżowanie nie stwarza większych problemów, a poranne poruszenie widać na drodze do Wejherowa i w samym centrum. Na głównej spowalniać nas będą światła, na ulicach dojazdowych – korki. Poranne, jeszcze nie duże, będzie widać na Przemysłowej, Jana III Sobieskiego czy Sienkiewicza. W kierunku Lęborka zrobimy sobie mały przystanek w okolicy Górki Gościcińskiej czy Zamostnej w Bolszewie. Nadmorskie trasy wieją pustkami, a poranny ruch widoczny jest jedynie w okolicy Połchowa, Pucka, Celbowa czy Połczyna.

30.10.2019

15:47

Od głównego przystanku PKP przez Grabówek po Leszczynki, aż do odcinka Morskiej pod estakadą – ciągną się korki w stronę Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Spory ruch o tej godzinie panuje także na Hutniczej i Chylońskiej. Dalej przejdziemy bez problemów, aż do zjazdu przy SKM Janowo w kierunku Redy. Przed wiaduktem korkuje się także Dąbrowskiego i Dębogórska. Spokojna dla kierowców może okazać się trasa główną przez Redę, która korkuje się jedynie przed krzyżówką z Łąkową. W Wejherowie spowalniać nas będą światła, które jak widać po ruchu, nie współgrają dzisiaj z kierowcami. Uważajmy na III Jana Sobieskiego, Świętego Jana, 12 Marca, i na od niedawna czynnej w obie strony, Przemysłowej. Krajowa 6 będzie stwarzała jeszcze problemy w okolicy Górki Gościcińskiej i Zamostnej w Bolszewie.