Informacje z dróg

02.09.2019

08:27

Zagęścił się dość mocno już ruch na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Utrudnień można się spodziewać na odcinku między Bożympolem a Strzebielinem, a także w Kębłowie i przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W samym Wejherowie zagęszcza się ruch na Sobieskiego, zwłaszcza przy dojeździe do 3 Maja. Wolniej pojedziemy też Chopina, 12 Marca i Roszczynialskiego. W Redzie, podobnie jak przed godziną, większej liczby pojazdów trzeba się spodziewać na ulicy Puckiej, szczególnie na odcinku od alei Lipowej do Kazimierskiej. W Rumi natomiast spowolnienia obejmują Starowiejską, Dębogórską, a także krajową szóstkę w stronę Janowa, już od skrzyżowania z Ceynowy. W Gdyni nie odpuszczają jeszcze utrudnienia na Morskiej, od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Przybyło też aut na całej długości Hutniczej. Wolniej pokonamy również odcinek między Pogórzem a Obłużem. Za to na Obwodnicy Trójmiasta ruch odbywa się całkiem płynnie i nie trzeba się obawiać niespodziewanych utrudnień. Płynność ruchu jest też zachowana na głównych drogach powiatu puckiego. Symptomy porannego poruszenia da się dostrzec na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu i Żeromskiego w Kosakowie. Podobnie jest na Kaszubskiej w Pierwoszynie. Nieco utrudniony może być przejazd wojewódzką 216-stką przez Puck. Z kolei we Władysławowie zagęszcza się ruch na Żwirowej i Gdańskiej. Podobnie jak godzinę temu, nie ma większych problemów zarówno z przejazdem wojewódzką 215-stką, jak i trasą wzdłuż Półwyspu Helskiego.

07:27

W Redzie utworzyło się około półkilometrowe spowolnienie na ulicy Puckiej przy zjeździe w stronę Gdańskiej. Nogę z gazu warto też zdjąć na Wejherowskiej, w pobliżu wylotu Rzecznej. W Wejherowie krajowa szóstka może się przytykać na odcinku od Rybackiej do Chopina. Coraz większy ruch panuje też na Sobieskiego, Rzeźnickiej i 12 Marca. Kierowcy muszą pamiętać, że od dzisiaj na ulicy Śmiechowskiej obowiązuje ruch jednokierunkowy. Objazd wojewódzkiej 218-stki się lekko korkować w Warszkowie i Kniewie. W Bolszewie całkiem spory ruch panuje już na Leśnej i Zamostnej. Z kolei krajowa szósta z Lęborka do Wejherowa przytyka się w Kębłowie i Gościcinie. Przypominamy, że od dziś zmieni się organizacja ruchu w obrębie skrzyżowania Starowiejskiej i Wybickiego w Rumi. Póki co, w mieście przytyka się wspomniana Starowiejska, a poza tym redukcja prędkości na pewno przyda się na Sobieskiego, w okolicach galerii handlowej. W Gdyni na razie dość spokojnie jest na Hutniczej. Korkuje się za to początkowy odcinek Morskiej, przede wszystkim od Cisowej do Chyloni. Również zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na Morską może oznaczać stratę zmiany świateł. Na innych odcinkach ekspresówki nie ma jednak znaczących utrudnień. W Pucku większe zagęszczenie ruchu da się już zauważyć na ulicy Wojska Polskiego. To samo można powiedzieć o odcinku między Łebczem a Strzelnem. Spokojnie jest za to na nadmorskich trasach. Nieco większe poruszenie widać tylko na 215-stce, w okolicach Karwi.

30.08.2019

09:28

Zagęścił się nieco ruch na krajowej szóstce, co dotyczy przede wszystkim odcinka między Bolszewem a Gościcinem. W samym Bolszewie tłoczno jest przede wszystkim na ulicy Zamostnej, już od skrzyżowania z Leśną, aż do zjazdu na krajówkę. W Wejherowie największe natężenie ruchu panuje na ulicy 3 Maja, a redukcja prędkości będzie też konieczna na Chopina, Rybackiej i Roszczynialskiego. W Redzie natomiast coraz więcej pojazdów da się dostrzec na ulicy Puckiej, od przejazdu kolejowego aż do Gdańskiej. Wolniej pokonamy też krajówkę w okolicach dojazdu do skrzyżowania z Łąkową. Coraz trudniej jest przejechać tranzytem przez Rumię, a największe spowolnienia dotyczą skrzyżowania z ulicą Ceynowy i węzła drogowego na wiadukcie. Poranne spowolnienie nadal utrzymuje się na ulicy Morskiej w Gdyni, od granicy z Rumią do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. Podobnie jest na końcowym odcinku Hutniczej, przy estakadzie. Na wspomnianej obwodnicy ruch odbywa się całkiem płynnie. Jadąc na północ wojewódzką 216-stką, zwalniamy od Sławutówka, przez Celbowo, aż do Pucka. Przytyka się też dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. Korek od wylot Drogi Chłapowskiej liczy około pół kilometra. Nadmorska 215-stka korkuje się przede wszystkim w Cetniewie, Ostrowie i Karwi. Trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego nieznacznie przytyka się w Kuźnicy i Jastarni.

08:27

Nadal duży spokój panuje na nadmorskiej 215-stce, a nieznacznie większy ruch panuje w zasadzie tylko między Karwią a Ostrowem. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma też na trasie prowadzącej do Helu. Z kolei we Władysławowie przybyło nieco aut na ulicy Żwirowej, choć i tutaj nie ma szczególnie uciążliwych utrudnień. Jadąc wojewódzką 216-stką z Władysławowa do Pucka, zwalniamy w pobliżu ronda w Gnieżdżewie. Nogę z gazu warto też zdjąć między Żelistrzewem a Puckiem. To samo dotyczy dojazdu do skrzyżowania w Celbowie. Nadal dobra sytuacja drogowa panuje na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie utrudnienia mogą się pojawić jedynie przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, może delikatnie przytykać się dojazd do miasta od strony Bolszewa. W samym mieście przybyło pojazdów w śródmieściu – na Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie nieco większy ruch niż przed godziną panuje na ulicy Puckiej, zwłaszcza przy zjeździe na Gdańską. W Rumi natomiast coraz więcej pojazdów pojawia się na tranzytowej szóstce, na odcinku od Janowa do wiaduktu, co dotyczy obu jezdni tej arterii. W Gdyni nadal pojawiają się problemy z dotarciem do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta ulicą Morską. Nie odpuszczają też utrudnienia na Hutniczej. Natomiast na wspomnianej obwodnicy pojawiły się spowolnienia między Osową a zjazdem w stronę lotniska. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne.

07:25

Stopniowo zwiększa się ruch na ulicy Zamostnej w Bolszewie, co dotyczy przede wszystkim dojazdu do drogi krajowej nr 6. Sama krajówka na odcinku z Lęborka do Wejherowa umożliwia na razie całkiem płynną jazdę. Nogę z gazu warto za to zdjąć na ulicy Wilczka w Luzinie. W samym Wejherowie, póki co, jest dość spokojnie. Lekkie zakłócenia w płynności ruchu na tranzytowej trasie mogą wystąpić w okolicach Ronda Solidarności i Węzła Zryw. Poważniejszych utrudnień drogowych nie ma na razie na ulicach Redy. Z kolei w Rumi większego natężenia ruchu można się spodziewać w pobliżu krzyżówki Sobieskiego i Sabata oraz na Dąbrowskiego. Powoli rozkręca się ruch na Hutniczej w Gdyni, zwłaszcza od Puckiej do estakady. Podobnie jest na początkowym odcinku Morskiej, w pobliżu granic z Rumią. Około półkilometrowy zator utworzył się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą Morską, ale jest to jedyne utrudnienie na całej długości ekspresówki. W Kosakowie godziny porannego szczytu komunikacyjnego widać już dość wyraźnie na ulicach Chrzanowskiego i Żeromskiego. Podobnie jest na ulicy Kaszubskiej w Pierwoszynie. Redukcja prędkości przyda się też przed głównym skrzyżowaniem w Połczynie. Natomiast trasa z Pucka do Władysławowa jest w pełni przejezdna i na razie raczej świeci pustkami. Korków nie ma też ani na nadmorskiej 215-stce w okolicach Jastrzębiej Góry, ani na drodze wzdłuż Półwyspu Helskiego.

29.08.2019

08:29

Nadal niewiele się zmieniło, jeśli chodzi o zagęszczenie ruchu na nadmorskich trasach. Nieco więcej pojazdów pojawiło się przed głównym rondem we Władysławowie i przytyka się nieznacznie zjazd na ulicę Starowiejską, a więc na drogę prowadzącą w stronę Półwyspu Helskiego. Jadąc w stronę Helu, nie napotkamy jednak na niespodziewane utrudnienia. Podobnie jest w przypadku trasy z Władysławowa do Karwi. Bez większych problemów można też dotrzeć do plaż w Dębkach czy Rewie. Spore poruszenie panuje na krajowej szóstce między Strzebielinem i Luzinem oraz przy zjeździe z Górki Gościcińskiej w stronę Wejherowa. Coraz bardziej tłoczno robi się już na krajowej szóstce przy zjeździe z Zamostnej na krajówkę. W samym Wejherowie można się spodziewać zwiększonego nasilenia ruchu na Chopina, na 3 Maja i Rzeźnickiej. W Redzie wolniej pokonamy krajową szóstkę na wysokości zjazdu z ulicy Puckiej. Poranne poruszenie da się też dostrzec na Gniewowskiej. W Rumi natomiast coraz więcej pojazdów przemierza ulicę Sobieskiego – od Janowa do wiaduktu. W Gdyni nie odpuszczają poranne korki na początkowym odcinku Morskiej, od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Większych szans na płynną jazdę nie ma też na Hutniczej, zwłaszcza na odcinku od Puckiej do estakady. Podobnie jak przed godziną, można się spodziewać utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta na odcinku od Matarni do Osowej, a także na Kowalach.

07:26

Mimo dość wczesnej jeszcze pory, coraz bardziej wzrasta natężenie ruchu na północy Gdyni, co dotyczy przede wszystkim końcowego odcinka ulicy Hutniczej, przy dojeździe do estakady. Punktowe spowolnienia są też możliwe na Morskiej, na Cisowej i Chyloni, a także na Grabówku. Korkuje się też na odcinku około pół kilometra zjazd na wspomnianą Morską z Obwodnicy Trójmiasta. Inne spowolnienia na ekspresówce da się odczuć między Węzłami Południe i Karczemki, oraz na wysokości Osowej, na jezdni w stronę Gdyni. W miarę sprawnie można jeszcze przejechać tranzytem przez Rumię, choć może nas czekać obowiązkowy postój na wysokości galerii handlowej, na Sobieskiego. Z kolei w Redzie podobna sytuacja jest możliwa na światłach przy zjeździe w stronę ulicy Puckiej. W Wejherowie przybywa aut na Sobieskiego i 3 Maja. Wolniej pojedziemy też tunelem w stronę śródmieścia. Poza tym największe spowolnienie panuje obecnie na remontowanej Przemysłowej. Za rogatkami miasta, na krajowej szóstce, większego ruchu można się spodziewać w Bolszewie i Kębłowie. Inne odcinki trasy z Lęborka są w pełni przejezdne. Na nadmierne utrudnienia w ruchu nie da się też narzekać na większości dróg powiatu puckiego. Poranne poruszenie da się zauważyć między Połchowem a Mrzezinem. Podobnie jest w pobliżu głównego skrzyżowania w Łebczu. Póki co, nadmorskie trasy świecą pustkami. Bez trudu można się przemieszczać z Pucka do Władysławowa, i dalej – do Helu czy Jastrzębiej Góry.

28.08.2019

08:27

Nadal względny spokój panuje na nadmorskich trasach, niemniej są takie miejsca, w których można już spodziewać się większego zagęszczenia ruchu. Tak jest m.in. przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa, gdzie uformował się około półkilometrowy zator, od wylotu Drogi Chłapowskiej do ronda. Bez większych przeszkód można podróżować nadmorską 215-stką, choć więcej pojazdów da się już napotkać w pobliżu Karwi i Ostrowa. Z kolei jadąc w stronę Helu przez półwysep, zwalniamy przede wszystkim w Jastarni. W Pucku największego ruchu można się spodziewać na ulicach Helskiej i Wejherowskiej. Nieco bardziej na południe powiatu, może się przytykać 216-stka od Rekowa do Sławutówka. W przypadku objazdu wojewódzkiej 218-stki, spowolnienia są możliwe na odcinku między Rybnem a Zamostnym. W Bolszewie większy ruch panuje na ulicach Zamostnej i Szkolnej. Z kolei na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, tłoczno jest na odcinku z Bożegopola do Strzebielina. W Wejherowie zagęścił się przede wszystkim ruch w śródmieściu, a więc na ulicach Sobieskiego, 3 Maja i Roszczynialskiego. Redukcja biegów będzie też konieczna na Chopina, w okolicach szpitala. W Redzie największy ruch panuje obecnie na Gdańskiej, przy dojeździe do Łąkowej. W Rumi natomiast zwalniamy na Sobieskiego, od Janowa do wiaduktu, na obu jezdniach. W Gdyni, podobnie jak przed godziną, zaburzenia w płynności ruchu obejmują ulice Hutniczą, Pucką i początkowy odcinek Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, problemy występują głównie na południowym odcinku ekspresówki, od Węzła Kowale do Karczemek.

07:28

Stopniowo zagęszcza się ruch na ulicach Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Większych problemów z płynnością ruchu nie ma na razie na Zamostnej w Bolszewie. W miarę sprawnie można pokonać też krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. W samym mieście także nie ma powodów do narzekania na nadmierne natężenie ruchu. W zasadzie najwięcej problemów kierującym sprawia remontowana Przemysłowa. Z kolei tranzytowa szóstka może się przytykać na wysokości Węzła Zryw. Większych utrudnień nie ma na razie na ulicach Redy. W Rumi natomiast przybywa pojazdów w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. Redukcja prędkości przyda się też na Sobieskiego, w pobliżu galerii handlowej. Ponad półkilometrowy zator uformował się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni. Poza tym, jeśli chodzi o Gdynię, przytyka się już Hutnicza na całej długości, od granicy z Rumią do estakady. Za to wspomniana obwodnica na razie świeci pustkami. Stopniowo wrasta ruch na ulicach Pomorskiej i Żeromskiego w Kosakowie. Nieznaczne utrudnienia mogą się pojawić na odcinku z Pierwoszyna do Rewy. Podobnie jest na trasie ze Smolna do Żelistrzewa. Bez trudu można za to dojechać nad morze wojewódzką 216-stką. Trasa między Puckiem a Władysławowem nie nastręcza poważniejszych problemów kierującym. Podobnie jest w przypadku odcinka wzdłuż Półwyspu Helskiego. Z kolei na nadmorskiej 215-stce największe poruszenie da się zauważyć w okolicach Karwi, choć i tam można się poruszać w miarę sprawnie.

27.08.2019

09:28

Przybyło pojazdów na nadmorskich trasach, co dotyczy przede wszystkim dojazdu do Karwi od strony Karwieńskiego Błota. Wolniej pokonamy też 215-stkę, zwłaszcza w pobliżu Jastrzębiej Góry i Ostrowa. Problematyczne może być też dotarcie do Władysławowa od strony Swarzewa. Zator liczy około pół kilometra i zaczyna się mniej więcej od wylotu Drogi Chłapowskiej. Nadal większych problemów nie ma za to na trasie wzdłuż Półwyspu Helskiego. Nieco bardziej na południe powiatu puckiego, korkuje się skrzyżowanie na 216-stce w Celbowie. Krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem przytyka się w Strzebielinie i Gościcinie. W Wejherowie utrzymują się jeszcze poranne utrudnienia w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie sporo cierpliwości wymaga pokonanie ulicy Puckiej, już od Rekowa aż do zjazdu na Gdańską. W Rumi natomiast utrzymuje się spowolnienie w obrębie skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Gdyni uspokoiła się nieco sytuacja na Hutniczej. Nadal jednak wolniej pojedziemy początkowym odcinkiem Morskiej, a także Kartuską w stronę Demptowa. Podobnie jak przez cały poranek względny spokój panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Nieznaczne spowolnienia są możliwe między Matarnią a Osową.

08:28

Na objeździe wojewódzkiej 218-stki z kilkusetmetrowym spowolnieniem trzeba się liczyć w Warszkowie. Koruje się też stopniowo ulica Zamostna w Bolszewie, od skrzyżowania z Długą do zjazdu na krajówkę. Krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa przytyka się przede wszystkim w okolicach przejazdu kolejowego w Bożympolu, a także przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W samym Wejherowie jest dość spokojnie. Nogę z gazu na pewno warto zdjąć na Strzeleckiej, Roszczynialskiego i Chopina. W Redzie utrzymuje się wzmożone natężenie ruchu na ulicy Puckiej, zwłaszcza w pobliżu wylotu alei Lipowej. Przejazd tranzytem przez Rumię może być problematyczny, jeśli chodzi o węzeł na wiadukcie. Wolniej pojedziemy też Dąbrowskiego i Starowiejską. W Gdyni zagęścił się ruch na końcowym odcinku ulicy Hutniczej, przy dojeździe do estakady. Morska nadal sprawia problemy na odcinku od Cisowej do wjazdu na obwodnicę. Z kolei ekspresówka może się przytykać bardziej na południe – w okolicach Węzła Karczemki. Inne odcinki tej trasy są przejezdne. Nadal względny spokój panuje na drogach powiatu puckiego. W samym Pucku przybyło pojazdów na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. We Władysławowie dotyczy to przede wszystkim ulic Gdańskiej i Żwirowej. Praktycznie bez żadnych problemów można obecnie pokonać trasę wzdłuż Półwyspu Helskiego. Większych zaburzeń w płynności ruchu nie ma też na nadmorskiej 215-stce – od Karwi, przez Jastrzębią Górę, aż do Władysławowa.

07:25

Bardzo spokojnie jest na razie na nadmorskich trasach. Bez trudu dotrzemy m.in. do plaży w Dębkach. Na korki nie można też narzekać na nadmorskiej 215-stce, które umożliwia dojazd do Karwi, Ostrowa czy Jastrzębiej Góry. Póki co, pustkami świeci także wojewódzka 216-stka, od Redy, przez Puck, Władysławowo, aż do Helu. Nieco bardziej na południe powiatu puckiego, niewielkie utrudnienia są możliwe na 213-stce między Żarnowcem a Krokową. Większych niedogodności nie ma również na objeździe zamkniętego odcinka wojewódzkiej 218-stki. Sprawnie można zatem przejechać przez Warszkowo, Kniewo i Zamostne w stronę Bolszewa. Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, także nie ma większych niespodzianek. Nieznaczne spowolnienia są możliwe tylko w Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie może nieco się korkować krajówka w stronę Redy u wylotu ulicy 12 Marca. Poza tym poranne poruszenie może być już odczuwalne na ulicach Sobieskiego i remontowanej Przemysłowej. W Redzie stopniowo przybywa już pojazdów na ulicy Puckiej, przede wszystkim w okolicach przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast podobna sytuacja panuje na węźle drogowym na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa. W Gdyni problemy z płynnością ruchu mogą wystąpić na początkowym fragmencie ulicy Morskiej, w pobliżu granic z Rumią. Praktycznie żadnych problemów nie ma natomiast, póki co, na Obwodnicy Trójmiasta.

26.08.2019

09:27

Przybyło nieco pojazdów na dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa. Stopniowo zator formuje się od wylotu Drogi Chłapowskiej. Jadąc dalej w stronę Karwi, zwalniamy głównie w Cetniewie, Chłapowie i Jastrzębiej Górze. Spowolnienie da się też odczuć przy dojeździe do Karwi od Karwieńskiego Błota. Trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego, póki co, jest przejezdna, choć z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć w Chałupach i Jastarni. Utrzymuje się około trzykilometrowe spowolnienie na Obwodnicy Trójmiasta między węzłami Południe i Karczemki, na jezdni w stronę Gdyni. Lokalne utrudnienia są także możliwe na wysokości Osowej. Jeśli chodzi o samą Gdynię, problemy może sprawiać pokonanie początkowego odcinka Morskiej, nieopodal granicy z Rumią, co dotyczy obu jezdni. Sytuacja stabilizuje się za to na Hutniczej, gdzie jest zdecydowanie spokojniej niż przed godziną. Płynny przejazd przez Rumię może być już obecnie wyzwaniem. Największych utrudnień można się spodziewać na wysokości przystanku SKM Janowo, na wiadukcie i przy dojeździe do ulicy Ceynowy. W Redzie zakorkował się zjazd ulicą Pucką od strony Rekowa aż do krajówki. Tłoczno jest też na skrzyżowaniu Gdańskiej z Łąkową. W Wejherowie natomiast krajowa szóstka umożliwia całkiem płynną jazdę. Nie odpuszczają jeszcze poranne spowolnienia w śródmieściu, czyli na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. W Bolszewie problemy może sprawiać zjazd z Zamostnej na tranzytową szóstkę. Sama trasa na odcinku z Lęborka do Wejherowa przytyka się przede wszystkim w Gościcinie.

08:28

Nadal spokojnie jest na nadmorskich trasach. Póki co, pustkami świeci ulica Morska w Dębkach. Zwiększył się ruch we Władysławowie, zwłaszcza w okolicach głównego ronda w mieście. Spokojnie jest na wojewódzkiej 215-stce, natomiast nieco większej liczby aut można się spodziewać na wysokości Cetniewa i Ostrowa. Może lekko korkować się odcinek 216-stki między Puckiem a Gnieżdżewem. W samym Pucku większe natężenie ruchu da się odczuć przede wszystkim na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. W miarę spokojnie jest na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, a niewielki przestój, podobnie jak przed godziną, jest prawdopodobny tylko przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Na korki nie można też narzekać w Wejherowie, a nieco większe poruszenie da się odczuć w śródmieściu – na Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie zwalniamy na światłach w okolicach wylotu ulicy Rzemieślniczej. Wolniej przejedziemy też tranzytem przez Rumię, co dotyczy szczególnie skrzyżowania z ulicą Ceynowy i wiaduktu. W Gdyni utrzymuje się duży ruch na ulicy Morskiej, od Cisowej do Chyloni, a także na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Na Obwodnicy Trójmiasta utrzymują się spore utrudnienia między węzłami Południe i Karczemki. Ze spowolnieniem trzeba się też liczyć na odcinku od Matarni do Osowej, na jezdni w stronę Gdyni.

07:25

Całkiem spory ruch panuje już na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Na szczęście, dotyczy to przede wszystkim Górki Gościcińskiej, gdzie uformował się około półkilometrowy zator. Inne odcinki wspomnianej trasy są w pełni przejezdne. Nie ma na razie problemów z objazdem wojewódzkiej przez 218-stki przez Warszkowo, Kniewo, Zamostne i Bolszewo, choć w tym ostatnim przypadku może się już korkować zjazd na krajówkę. W miarę spokojnie jest w Wejherowie, jednak redukcja prędkości na pewno przyda się na ulicach Chopina i Sobieskiego. W Redzie, oprócz normalnych spowolnień w pobliżu skrzyżowań na Gdańskiej, nie trzeba obawiać się niespodziewanych utrudnień. Podobnie jest w Rumi – przez miasto pojedziemy wolniej tranzytem w stronę Gdyni, przejeżdżając przez wiadukt. Spowolnienie utrzymuje się aż do Janowa. Jeśli chodzi o Gdynię, tradycyjnie już o tej porze przytykają się początkowy odcinek Morskiej, aż do wjazdu na obwodnicę, oraz Hutnicza, przy dojeździe do estakady. Spory ścisk panuje na południowym odcinku Obwodnicy Trójmiasta, od Węzła Południe aż do Węzła Karczemki. Inne fragmenty ekspresówki są przejezdne. Przejezdność jest też zachowana na głównych drogach powiatu puckiego. Większego natężenia ruchu można się spodziewać na skrzyżowaniu ulic Rumskiej i Kaszubskiej w Pierwoszynie. Duży spokój panuje na razie na wojewódzkiej 216-stce, od Redy, przez Puck, Władysławowo, aż do Helu. Podobnie jest na nadmorskiej 215-stce, gdzie nieco większe poruszenie panuje tylko w Karwi. Bez trudu dotrzemy za to do plaży w Dębkach.