Informacje z dróg

17.03.2020

07:29

Praktycznie bez żadnych przeszkód można obecnie dotrzeć krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa. Przytyka się nieco ul. Wilczka w Luzinie. Zwalniamy też przed skrzyżowaniem ulic Świętego Jana i Wejherowskiej w Robakowie. Ulice Wejherowa raczej świecą pustkami. Trochę większe natężenie ruchu utrzymuje się jedynie na Sobieskiego, 3 Maja i przy zjeździe z Ofiar Piaśnicy na I Brygady Pancernej WP. Poważniejszych utrudnień nie ma na ulicach Redy. W Rumi natomiast zwalniamy na Sobieskiego w okolicach galerii handlowej i Dąbrowskiego. Na północy Gdyni największego ruchu trzeba się spodziewać na ulicach Śmidowicza i Unruga. Dość spokojnie na razie jest na Hutniczej. Z kolei Morska w stronę centrum przytyka się tylko na wysokości Cisowej. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, nie występują żadne utrudnienia w ruchu. Poranny spokój panuje na większości dróg powiatu puckiego. Miejscowe spowolnienia są prawdopodobne na odcinku między Dębogórzem a Kosakowem. Podobnie jest na Dworcowej w Mrzezinie. Na wojewódzkiej 213-stce zwalniamy z Połczynie i Kłaninie. Bez większych przeszkód można na razie poruszać się ulicami Pucka i Władysławowa.

16.03.2020

16:28

Podobnie spokój panuje na ulicach Wejherowa. Na krajowej 6-stce przybyło samochodów w okolicy Górki Gościcińskiej, ale będzie można swobodnie przejechać ten odcinek. Problemów też nie powinno być w centrum miasta. Do Redy dojedziemy bez dłuższych przystanków. Na głównym skrzyżowaniu ściągniemy nogę z gazu, ale ulica Pucka w kierunku nadmorskich tras będzie przejezdna. Trasa między Redą a Rumią będzie korkować się w okolicach Łąkowej i Obwodowej. W Rumi w centrum bez większych przeszkód. Podobnie jak przed godzina nogę z gazu ściągniemy na krzyżowce Dąbrowskiego ze starowiejską. W Gdyni także nie widać szczytu komunikacyjnego. Będzie korkowa się Hutnicza i Obłuże, ale poza tym nie będzie większych utrudnień na drodze.

15:50

Korkuje się zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na Morską w Gdyni. Poza tym nogę z gazu ściągniemy na estakadzie od strony Obłuża. Ciężko będzie o płynne przejechanie Hutniczej w obie strony. W Rumi, wolniej przejedziemy Starowiejską i Dąbrowskiego, ale tylko przy krzyżowce. Trasa do Redy będzie wyglądała spokojnie, przytykać się będzie jedynie przed krzyżówką z Łąkową. Ulica Pucka będzie przejezdna w obie strony. W Wejherowie bez problemów przejedziemy krajową 6-stkę. Utrudnień nie będzie nawet w okolicach Gościcina.

09:38

Przybyło nieco pojazdów na Zamostnej w Bolszewie, przede wszystkim w okolicach zjazdu na krajową szóstkę. Sama trasa z Lęborka do Wejherowa, podobnie jak przez cały poranek, jest w pełni przejezdna. W Wejherowie zagęścił się nieco ruch w obrębie centrum – na 3 Maja, na wysokości parku, a także na Rzeźnickiej i Świętego Jana. Przez miasto można sprawnie przejechać tranzytem w obu kierunkach. Spokojnie jest na ulicach Redy. Poważniejszych zakłóceń w płynności ruchu nie ma również w Rumi. Nieco większy ruch jest możliwy w okolicach skrzyżowania Sobieskiego z Sabata. Poranne poruszenie da się jeszcze dostrzec na Hutniczej w Gdyni, co dotyczy przede wszystkim odcinka od Puckiej do estakady. Morska w stronę centrum przytyka się tylko na Cisowej. W samym śródmieściu jest dość spokojnie. Największego ruchu można się spodziewać na Śląskiej i Władysława IV, choć nigdzie nie ma uciążliwych korków. To samo można powiedzieć o Obwodnicy Trójmiasta. Ruch zwalnia na ulicy Kwietniowej w Kazimierzu. Podobnie jest na Gdyńskiej w Mrzezinie. W Pucku zagęścił się ruch na Wejherowskiej, Wojska Polskiego i 10 Lutego. We Władysławowie wolniej pojedziemy Żwirową i Drogą Chłapowską.

08:44

Niewiele się zmieniło, jeśli chodzi o natężenie ruchu na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Praktycznie na całej trasie nie ma żadnych utrudnień. Podobnie jak przed godziną, nie ma niespodziewanych problemów na ulicach Wejherowa. Większe natężenie ruchu jest możliwe tylko na Sobieskiego oraz w pobliżu przejazdów kolejowych – na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. W Redzie może przytykać się Pucka u wylotu alei Lipowej. W Rumi natomiast zwalniamy przede wszystkim na Grunwaldzkiej w pobliżu skrzyżowania z Ceynowy oraz na skrzyżowaniu Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Wyjątkowo spokojnie jest na Hutniczej w Gdyni, choć wolniej pojedziemy Pucką i Morską na Cisowej. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, uformowało się kilkusetmetrowe spowolnienie przy zjeździe na wspomnianą Morską. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Punktowe spowolnienia są możliwe na odcinku między Kosakowem a Pogórzem. Podobnie jest na trasie z Połchowa do Mrzezina. Wojewódzka 216-stka nieznacznie przytyka się w Celbowie. Wolniej pojedziemy 213-stką w stronę Połczyna i Werblini. Zwiększył się nieco ruch na ulicy Żwirowej we Władysławowie.

07:27

Duży spokój panuje obecnie praktycznie na wszystkich głównych drogach regionu. W zasadzie żadnych opóźnień nie ma na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Nieznacznie może się przytykać wjazd do Wejherowa od strony Bolszewa. W samym mieście nieco większe nasilenie ruchu można odczuć jedynie na Sobieskiego, Przemysłowej i Roszczynialskiego. Utrudnień nie ma też na ulicach Redy. Jeśli chodzi o Rumię, nieco więcej aut da się zauważyć na wiadukcie w ciągu krajowej szóstki, a także na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Na północy Gdyni większego poruszenia należy się spodziewać na ulicach Płk. Dąbka, Śmidowicza i Unruga. W miarę sprawnie da się przejechać Hutniczą od granicy z Rumią aż do estakady. Z kolei Morska w stronę centrum może się przytykać tylko na Cisowej. Obwodnica Trójmiasta na razie świeci pustkami. Jeśli chodzi o dojazdy do ekspresówki, największy ruch panuje na remontowanej Chwaszczyńskiej w Gdyni. Poranne poruszenie widać na ulicy Kaszubskiej w Pierwoszynie. Utrudnień nie ma na całej długości wojewódzkiej 216-stki. W Pucku nieznacznie przytyka się skrzyżowanie ulic Helskiej i Żarnowieckiej. Spokojnie jest za to na ulicach Władysławowa.

13.03.2020

16:20

Korkuje się zjazd z Obwodnicy i jego okolice w Gdyni. Będzie problem z płynnym przejazdem Hutniczą i wolniej przejedziemy też okolice Estakadę Kwiatkowskiego. W Rumi czekają nas spowolnienie na wysokości wiaduktu od zjazdu SKM Janowo. Podobnie korkowa się będzie Dąbrowskiego i Starowiejska. Uważajmy w centrum na Żwirki i Wigury. Do Redy dojedziemy bez większych problemów dojedziemy do Redy, a dłużej postoimy przez główną krzyżówką w Redzie. Korki na Łąkowej w miarę ustąpiły. Pucka w kierunku nadmorskich tras też będzie możliwa do przejazdu. W Wejherowie spokojnie wygląda krajowa 6-stka. Dużych utrudnień nie będzie także na trasie w Gościcinie. Uważajmy jedynie na ulice dojazdowe w tym Sobieskiego, 12 Marca i Rzeźnicką.

09:25

Spowolnienie uformowało się na wojewódzkiej 215-stce, na wysokości Rozewia. We Władysławowie zwalniamy na Żwirowej. W Pucku utrudnień można jeszcze się spodziewać na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Niewielkich opóźnień można się spodziewać na 213-stce w Starzynie i Kłaninie. Dość sprawnie można się przemieszczać krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa. Miejscowe spowolnienia są możliwe w Strzebielinie, Charwatyni i Gościcinie. Spore poruszenie da się też odczuć na Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. W Wejherowie, przytyka się zjazd z Przemysłowej na krajową szóstką. Wolniej pojedziemy też ulicami Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnicką. W Redzie nie ma większych utrudnień, a przytykać może się tylko skrzyżowanie Gdańskiej i Łąkowej. W Rumi spowolnień trzeba się spodziewać na skrzyżowaniu u zbiegu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Większych opóźnień nie ma już na Hutniczej w Gdyni. Morska może jeszcze się przytykać na Cisowej i Chyloni. Podobnie jak przez cały poranek, bardzo spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta.

08:28

W Wejherowie, podobnie jak przed godziną, nie ma większych problemów na krajowej szóstce. Jeśli chodzi o inne ulice, większy ruch da się zauważyć na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Problemów nie sprawie dojazd do miasta krajową szóstką od strony Lęborka, a niewielkie utrudnienia są możliwe tylko w Gościcinie. W Redzie niewielkie spowolnienie jest możliwe na Puckiej, u wylotu alei Lipowej. Sprawnie można przejechać też przez Rumię. Większy ruch jest prawdopodobny na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Przytyka się już Hutnicza w Gdyni na całej długości, od granicy z Rumią aż do estakady. Spowolnienie jest też możliwe na odcinku od Pogórza do Obłuża. Podobnie jak przed godziną, nie ma praktycznie żadnych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Miejscowe utrudnienia są prawdopodobne między Połchowem a Mrzezinem, a także w Żelistrzewie. W Pucku zwiększył się ruch na ulicach Wojska Polskiego i Helskiej. We Władysławowie podobnie jest na Żwirowej i Żeromskiego. Lekko przytyka się dojazd do Jastrzębiej Góry od strony Mieroszyna. Nieco bardziej na południe, utrudnienia są możliwe na wojewódzkiej 213-stce w Starzynie i Kłaninie.

07:28

Niewielki ruch panuje na razie na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Większego poruszenia można się spodziewać jedynie na wysokości Gościcina i Bolszewa. W Wejherowie większy ruch jest możliwy tylko na Sobieskiego i 12 Marca. Może też nieznacznie przytykać się dojazd do miasta od strony Gowina. Póki co, poważniejszych utrudnień w ruchu nie ma na ulicach Redy. Podobnie jest w Rumi, gdzie przytyka się lekko skrzyżowanie Grunwaldzkiej i Ceynowy. Nogę z gazu zdejmujemy też na Starowiejskiej. W Gdyni całkiem solidnie korkuje się już Hutnicza, co dotyczy przede wszystkim odcinka od Puckiej do estakady. Morska może natomiast sprawiać problemy od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. W śródmieściu poranne poruszenie da się odczuć głównie na Władysława IV i Warszawskiej. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, z utrudnieniami trzeba się liczyć na południowym odcinku tej trasy, w pobliżu Kowali. Może też przytykać się zjazd na wspomnianą wcześniej Morską w Gdyni-Chyloni. Lekkie problemy może sprawiać przejazd ulicą Żeromskiego z Kosakowa w stronę Pogórza. Wolniej pokonamy też ulicę Pomorską w Dębogórzu. Wojewódzka 216-stka nieznacznie przytyka się w Sławutówku. Niewielkie utrudnienia są też możliwe na Gdańskiej we Władysławowie.

12.03.2020

16:16

Sytuacja na drogach nie jest straszna, ale co chwile docierają do nas informację o zagrożeniach na drodze, powalonych drzewach, niedziałającej sygnalizacji, a więc miejmy się na baczności. Korkuje nam się zjazd z wiaduktu w Rumi, od samego zjazdu z Obwodnicy do ulicy Ceynowy. Dalej też dla kierowców nie będzie to miła i przyjemna droga. W Redzie im bliżej głównego skrzyżowania tym gorzej i wolniej. Korki można też odczuć na Łąkowej. W Wejherowie, nie można mówić tym, że będą nas spowalniały światła bo te w niektórych miejscach po prostu odleciały przez podmuchy wiatru, w okolicach Dworca na Śmiechowie. Uważajmy na Wiśniową w Bolszewie, gdzie kolejny przypadek powalonego drzewa. 218-stka będzie przejezdna, podobnie jak 216-stka w kierunku nadmorskich tras. Apelujemy jednak o nogę z gazu i oczy dookoła głowy.

16:13

Urwany sygnalizator na Śmiechowie, okolice Dworca Śmiechowo.

15:22

Zaczyna nam przybywać samochodów w Redzie, zwłaszcza przy Łąkowej i na skrzyżowaniu z Pucką. Trasa do Rumi będzie też odbywała się płynne, postoimy chwilę dłużej przy wiadukcie w kierunku Redy. Podobnie jak stracimy dłuższą chwilę na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni stoi już całkowicie zablokowana w obie strony Hutnicza, a nogę z gazu ściągniemy też na Morskiej po zjeździe z Obwodnicy w obu kierunkach. Poza tym względny spokój panuje na całej długości ekspresówki. Estakada Kwiatkowskiego przytykać się będzie jedynie od strony Obłuża. Kierowcy muszą też liczyć się z utrudnieniami w Kosakowie na Żeromskiego i W Żelistrzewie i Mrzezinie w kierunku Pucka. Poza tym w powiecie puckim będzie dość swobodnie, tak samo jak w Wejherowie. Krajowe 6-stka będzie przytykać się na wysokości Gościcina, a w centrum czeka nas jedynie kilka przystanków w okolicach Sobieskiego, 12 marca czy Rzeźnickiej. Niech nas jednak nie zmylą puste drogi i nie szalejmy z nadmierną prędkością, sporo się dzisiaj dzieje na naszych drogach a silny wiatr jedynie może utrudnić bezpieczny powrót do domu.

10:39

W Gowinie na ul. Wejherowskiej ciężarówka zjechała do rowu. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

09:28

Wzmaga się wiatr na północy regionu, choć na razie nie przekłada się to na utrudnienia drogowe. Nieznacznie może się przytykać dojazd do Karwi od strony Karwieńskiego Błota. Zwalniamy też na wysokości Jastrzębiej Góry. We Władysławowie przybyło pojazdów na Żeromskiego i Żwirowej. W Pucku natomiast przytyka się przede wszystkim skrzyżowanie Helskiej i 10 Lutego. Utrzymuje się jeszcze spory ruch za Zamostnej w Bolszewie, przede wszystkim w okolicach zjazdu na krajową szóstkę. Przejazd trasą z Lęborka do Wejherowa nie nastręcza jednak większych trudności. Punktowe spowolnienia są możliwe w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie także nie ma niespodziewanych sytuacji na drogach. Wzmożony ruch utrzymuje się w centrum – na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. W Redzie wolniej pojedziemy Gdańską w stronę Wejherowa. W Rumi natomiast największego natężenia ruchu trzeba się spodziewać na skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Większych problemów nie należy się obawiać, jeśli chodzi o przejazd ulicą Morską do centrum Gdyni. Miejscowe opóźnienia są możliwe od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Wolniej pojedziemy też Pucką, Chylońską i Hutniczą. Wspomniana Obwodnica Trójmiasta przytyka się na odcinku od Wielkiego Kacka, przez Osową, do Matarni. Inne odcinki ekspresówki są przejezdne.