Informacje z dróg

01.07.2020

07:33

Stłuczka na drodze krajowej nr 6 pomiędzy Redą a Wejherowem. Tworzy się korek w stronę Wejherowa.

07:30

Środa spokojnie się zaczyna na drogach regionu. Bez przeszkód podróżować można całym odcinkiem drogi krajowej nr 6. Wielu samochodów nie napotkamy też na ulicach Wejherowa. Podobna sytuacja panuje w Redzie i Rumi. Zatorów nie napotkamy również na trasach powiatu puckiego. Natomiast tradycyjnie zaczyna się korkować Estakada Kwiatkowskiego w Gdyni w kierunku Obłuża, i ulica Pułkownika Dąbka od strony Pogórza.

30.06.2020

16:22

Spore zamieszanie w Gdyni. Jeszcze przed wyjazdem z Janka Wiśniewskiego zaczyna się korek na Estakadzie Kwiatkowskiego w kierunku Obłuża. Więcej aut w tym miejscu to też efekt kolizji. Trzeba tam odstać ok. 20 min. Nie brakuje samochodów na Hutniczej, zwłaszcza od strony estakady. W Rumi powiększa się korek na Wiadukcie, który osiąga już kilka kilometrów. Nieco swobodniej w centrum miasta, choć w dalszym ciągu postoimy Dąbrowskiego, czy Dębogórskiej. W Redzie dalej utrudnienia na Puckiej i widać, że kierowcy ciągną jak magnez na Półwysep. Spore zamieszanie w Wejherowie na DK6 i w centrum. Uważajmy na 12 Marca i Przemysłowej. Nie brakuje samochodów na Górce Gościcińskiej.

15:36

Spory ruch panuje na estakadzie od strony Dąbka i widać też korki na Janka Wiśniewskiego. Dla podróżujących z Trójmiasta największym problemem może okazać się płynny przejazd przez Grabówek, później sytuacja na trasie w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego nie wygląda najgorzej. W Rumi nogę z gazu ściągniemy na wiadukcie i na Dąbrowskiego oraz Dębogorskiej. Później trasa do Redy będzie wyglądała w miarę spokojnie. Główna krzyżówka nie będzie nas zatrzymywała na dłużej, podobnie jak ulica Pucka, choć tutaj widać już popołudniowe poruszenie. Na morzem ruch, zwłaszcza w Jastrzębiej Górze i Władysławowie. Wejherowo – Najgęściej w okolicach Sikorskiego, bo główna krajówka, choć tłoczniejsza popołudniem, to nie będzie sprawiała większych problemów.

09:27

Jadąc na północ regionu wojewódzką 216-stką, zwalniamy w Celbowie i przy dojeździe do Pucka. W samym mieście utrzymuje się spory ruch na ulicach Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Poranne poruszenie widać też przed rondem w Gnieżdżewie. We Władysławowie wolniej pojedziemy Drogą Chłapowską. Na Półwyspie Helskim zwalniamy w Chałupach, Jastarni i Juracie. Z kolei podróżując wzdłuż linii brzegowej, redukujemy biegi w Jastrzębiej Górze i Karwi. Bez większych trudności dotrzemy do plaży w Dębkach. Nieco bardziej na południe, przytyka się dojazd do ronda w Krokowej. Podobnie jak przez cały poranek, nie trzeba się obwiać szczególnie nasilonego ruchu na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Spowolnienie jest możliwe tylko przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Trwa spokojny poranek w Wejherowie, a większego ruchu można się spodziewać w pobliżu ronda u zbiegu Sobieskiego i 3 Maja. W Redzie zwalniamy przed przejazdem kolejowym w ciągu ulicy Puckiej. W Rumi natomiast nie ma problemów na krajowej szóstce. Jeśli gdzieś daje się we znaki spowolnienie, to przede wszystkim na Dąbrowskiego. W Gdyni przybyło aut na Hutniczej w okolicach estakady, natomiast Morską można całkiem sprawnie przemieszczać się w stronę śródmieścia. Na Obwodnicy Trójmiasta uformowało się spowolnienie na leśnym odcinku między Osową a Karwinami, ale inne fragmenty ekspresówki są w pełni przejezdne.

08:26

Przybyło nieco aut na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, co dotyczy przede wszystkim odcinka między Gościcinem a Kębłowem. W Bolszewie spory ruch panuje na Zamostnej, przytyka się też Szkolna w kierunku Wejherowa. Jeśli chodzi o ruch w Wejherowie, jest bardzo spokojnie. Przytyka się 3 Maja na wysokości parku. Zwalniamy też przed przejazdami kolejowymi na Puckiej i 12 Marca. Całkiem sprawnie można się przemieszczać ulicami Redy. Lekko zwalniamy na Gdańskiej u wylotu Łąkowej i na Gniewowskiej. Na poranne utrudnienia nie można narzekać też w Rumi. Lekko korkuje się Sobieskiego w okolicach galerii handlowej. Na północy Gdyni hamujemy na Płk. Dąbka, Śmidowicza i Unruga. Jeśli chodzi o Morską, wolniej pokonamy przede wszystkim odcinek między Cisową a Chylonią. Przytyka się też skrzyżowanie Hutniczej z Pucką. Na Obwodnicy Trójmiasta przytyka się odcinek między Osową a Wielkim Kackiem, na jezdni w stronę Gdyni. Miejscowe i niewielkie utrudnienia są prawdopodobne między Połchowem a Mrzezinem. W Pucku zagęścił się ruch na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. We Władysławowie wolniej pojedziemy ulicą Żeromskiego. Natomiast na 215-stce utrzymuje się poranne poruszenie na wysokości Chłapowa i Jastrzębiej Góry.

07:27

Całkiem spory ruch panuje już na Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Jeśli chodzi o krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem, na tej trasie nie ma praktycznie większych utrudnień. W Wejherowie o poranku na razie bez niespodzianek. Redukcja prędkości będzie konieczna na ulicach Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i 12 Marca. Przytyka się przejazd Wejherowską przed Redę, a konkretniej – okolice świateł u wylotu Drogowców. W Rumi natomiast coraz bardziej zagęszcza się ruch na skrzyżowaniu u zbiegu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Wolniej pojedziemy też Sobieskiego przy galerii handlowej. Jak na razie całkiem pozytywnie zaskakuje kierowców Morska w Gdyni, którą całkiem płynnie można dotrzeć do centrum. Hutnicza nieznacznie korkuje się od Puckiej do estakady. A jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, przytyka się nieco zjazd na wspomnianą Morską w Chyloni, ale poza tym – nie ma praktycznie żadnych spowolnień o poranku. Niewielkie opóźnienia są możliwe na Żeromskiego i Derdowskiego w Kosakowie. Praktycznie bez żadnych przeszkód można podróżować wojewódzką 216-stką na północ regionu; niewielkie spowolnienie jest prawdopodobne tylko w Celbowie, a na Półwyspie Helskim – w Chałupach i Jastarni. Na 215-stce stopniowo gęstnieje ruch na wysokości Karwi i Jastrzębiej Góry. Póki co, bez większych problemów dotrzemy do plaż w Dębkach czy Rewie.

29.06.2020

16:24

Wciąż gęsto w Trójmieście. Mocno korkują się drogi dojazdowe do ekspresówki: przytkana są Słowackiego, Świętokrzyska i Chwaszczyńska. Zwalniamy na Małomiejskiej - od zjazdu z Traktu św. Wojciecha. Spory korek kierowcy nadal sygnalizują na obwodnicy - między Matarnią a Karczemkami. Całkiem sparaliżowany jest dojazd do Małego Trójmiasta kaszubskiego od strony Morskiej w Gdyni. Nieco lepiej wygląda sytuacja na Hutniczej, choć ciężko będzie ją przejechać os strony estakady. W Rumi wciąż utrudnienia na wiadukcie i za nim w kierunku Redy także tworzą się spore korki Nie lepiej wygląda sytuacja na objeździe na Morskiej. Odrobinę swobodniej będzie na Towarowej, Leśnej i Cegielnianej tuż obok DK6. Gęsto po 16:00 w Wejherowie na krajowej 6-stce. Poruszenie widać też na Górce Gościcińskiej. Po weekendzie nie brakuje zamieszania na 215- stce w okolicach morza. Mowa o Władysławowie, Chłapowie czy Karwi ale także Półwyspie, który nawet przy poniedziałku jest dość mocno zakorkowany.

15:34

Efektem stłuczki samochodów na pasie w kierunku Gdańska jest spowolnienie, które ciągnie się aż do wysokości ulic Stężyckiej i Goplańskiej. Przytkana jest także obwodnica południowa przed węzłem Gdańsk Port - w stronę trójmiejskiej ekspresówki. Zwalniamy na al. Niepodległości w Sopocie - za zjazdem z Malczewskiego - w stronę Gdańska. W Gdyni zderzak w zderzak auta jadą Estakadą Kwiatkowskiego w stronę Dąbka, gęsty ruch jest także przy zjeździe z estakady na obwodnicę. Nie ciekawie wygląda na zjeździe z samej obwodnicy na Morską. Kolejne utrudnienia czekają zmotoryzowanych z Rumi, zwłaszcza w okolicach wiaduktu. Całkowicie sparaliżowana jest Dąbrowskiego i Kosynierów, nici z objazdu głównej od strony Morskiej czy aquaparku w Redzie. Główna krzyżówka w Redzie to też dłuższy przystanek dla kierowców. Pucka, w kierunku nadmorskich tras to ulica, której podróży nie życzymy nikomu po 15:00. W Wejherowie też dłużej zajmie nam podróż DK6 – ale i w centrum nogę z gazu ściągniemy na dłużej, zwłaszcza na Świętego Jana. Uważajmy też na okolice Górki Gościńskiej.

09:28

Niewiele się zmieniło, jeśli chodzi o natężenie ruchu nad samym morzem. Na wojewódzkiej 215-stce zagęścił się nieco ruch na wysokości Karwi i Jastrzębiej Góry. Przytyło nieco aut przy zjeździe z Władysławowa na półwysep, a mowa o ulicy Starowiejskiej. Jadąc do Helu, zwalniamy też w Chałupach, Jastarni i Juracie. Może też przytykać się dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa. W samym Pucku utrzymuje się jeszcze spory ruch na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych utrudnień na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Poważniejszego spowolnienia trzeba się spodziewać tylko w Gościcinie. Jeśli chodzi o Wejherowo, zwalniamy na Przemysłowej, 3 Maja, Rzeźnickiej i Świętego Jana. Przez miasto można sprawnie przejechać krajową szóstką w stronę Redy. Tutaj zwalniamy na światłach, na Wejherowskiej. Redukcja prędkości przyda się też na Gniewowskiej. W Rumi utrzymuje się jeszcze spore poruszenie na Grunwaldzkiej, na wysokości Białej Rzeki. Morska w Gdyni najmocniej przytyka między Cisową a Chylonią. Na północy miasta wolniej pojedziemy jeszcze Unruga i Śmidowicza. W śródmieściu najpoważniejszych utrudnień trzeba się spodziewać na Świętojańskiej i Władysława IV. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, największe spowolnienie może wystąpić na remontowanym odcinku między Chwarznem a Wielkim Kackiem.

08:27

Coraz większy ruch panuje na krajowej szóstce w Rumi. Ze spowolnieniem trzeba się liczyć od skrzyżowania z Ceynowy aż do zjazdu z wiaduktu w stronę Janowa. W Redzie natomiast przybyło pojazdów na Puckiej – do Gdańskiej do Ciechocina. Trwa spokojny poranek na ulicach Wejherowa. Niewielkie spowolnienia na krajowej szóstce są możliwe na wysokości Węzła Zryw. Wolniej pojedziemy też ulicami Sucharskiego i Sobieskiego. W Bolszewie spory ruch panuje na Szkolnej i Zamostnej, a w Kębłowie – na Chłopskiej. Jeśli chodzi o krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa, ruch zagęścił się przede wszystkim przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Morska w Gdyni lekko korkuje się na Cisowej, przede wszystkim przy dojeździe do obwodnicy. Hutnicza przytyka się głównie w rejonie skrzyżowania z Pucką. Wolniej pojedziemy Obwodnicą Trójmiasta, co dotyczy przede wszystkim leśnego odcinka tej trasy – od Chwarzna do Wielkiego Kacka. Korkuje się też południowy odcinek tej arterii – od Kowali do Szadółek. Miejscowych utrudnień trzeba się spodziewać na odcinku z Dębogórza do Kosakowa. Podobnie jest między Mrzezinem, Smolnem a Żelistrzewem. Wojewódzka 216-stka może się przytykać w Sławutówku, ale jadąc na północy regionu, nie trzeba się spodziewać poważniejszych utrudnień. We Władysławowie przybyło pojazdów na Drodze Chłapowskiej. Dość spokojnie jest na nadmorskiej 215-stce, choć większego poruszenia trzeba się spodziewać na wysokości Chłapowa i Jastrzębiej Góry.

07:29

W Wejherowie zwalniamy dość mocno na 12 Marca, przy dojeździe krajowej szóstki. Przybywa też aut na Sobieskiego i 3 Maja. Może lekko korkować się dojazd do miasta ulicą Szkolną, czyli od strony Bolszewa. W Bolszewie zwalniamy też na Zamostnej. A jeśli chodzi o krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem, na tej arterii nie ma większych utrudnień. Punktowe i niegroźne spowolnienia są możliwe w Bożympolu, Strzebielinie i Gościcinie. Dość spokojnie jest na ulicach Redy, choć większego natężenia ruchu trzeba się już spodziewać na Gdańskiej w okolicach skrzyżowania z Obwodową. Z kolei w Rumi może już przytykać się Starowiejska, ale też nigdzie nie ma poważniejszych korków. Na północy Gdyni rośnie ruch na ulicach Płk. Dąbka i Unruga. Podobnie jest już na całej długości Hutniczej w stronę estakady. Na razie w miarę płynnie można się poruszać Morską w stronę centrum. Z miejscowymi spowolnieniami trzeba się za to liczyć na Janka Wiśniewskiego. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, ruch odbywa się bez poważniejszych zakłóceń. Te mogą się pojawić tylko na Wielkim Kacku i Kowalach. Przytyka się nieco skrzyżowanie Kaszubskiej z Rumską w Pierwoszynie. Coraz więcej aut da się dostrzec na Wejherowskiej w Pucku. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie. We Władysławowie można na razie cieszyć się porannym spokojem na ulicach. Całkiem płynnie można też poruszać się wojewódzką 215-stką wzdłuż linii brzegowej, a wyjątkiem może być dojazd do Karwi od strony Karwieńskiego Błota. Trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego na razie świeci pustkami.

26.06.2020

16:34

Kierowcy jadący obwodnicą muszą przygotować się na ogromne utrudnienia. Odcinek między Karczemkami a Osową praktycznie stoi w miejscu. To efekt zderzenia czterech aut osobowych, do którego doszło przed godz. 14. Służby wciąż są obecne na miejscu, a ruch odbywa się jednym pasem. Utrudnienia widać już od estakady. W Rumi także dużo się dzieje, zwłaszcza na wiadukcie ale i w centrum miasta. Kierowcy powinni się uzbroić w cierpliwość na głównym skrzyżowaniu w Redzie, i na ulicy Puckiej. 216 – w kierunku nadmorskich tras będzie w miarę przejezdna, czego nie można powiedzieć o morskich okolicach od Władysławowa po Karwię i w drugą stronę – na półwysep. W Wejherowie na DK6 nieco uspokoiła nam się sytuacja, zwłaszcza w mieście, dłużej postoimy jeszcze w okolicach Górki Gościcińskiej.

15:47

Spore utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta od Estakady po Węzeł Matarnia. Solidnie korkuje się też wiadukt w Rumi. Poza kilka większymi przystankami na trasie od Redy do Gdyni Głównej, spore zamieszanie widać w samym centrum Rumi. Widać też napływ turystów nad morzem. najbardziej przytyka się 215- od Władysławowa po Karwię ale utrudnienia widać też na półwyspie w okolicach Chłapowa i Kuźnicy.

09:27

Coraz więcej aut da się zauważyć w okolicach Karwi, Jastrzębiej Góry i Chłapowa. We Władysławowie zwalniamy na Żeromskiego i Drodze Chłapowskiej. Droga przez półwysep w stronę Helu korkuje się w Chałupach, Kuźnicy, Jastarni i Juracie. Poranne utrudnienia w Pucku nie odpuszczają jeszcze na Wojska Polskiego, 10 Lutego i Wejherowskiej. Spory ruch utrzymuje się jeszcze na Zamostnej i Szkolnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, zwalniamy jeszcze w Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie nie odpuszczają nadal utrudnienia na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie natomiast korkuje się skrzyżowanie Puckiej i Gdańskiej. Poza tym nie ma większych utrudnień. Utrzymuje się też dobra przejezdność krajowej szóstki w Rumi. Wolniej pojedziemy za to Dąbrowskiego i Starowiejską. Powoli można już zapomnieć o korkach na Morskiej w Gdyni, które i tak nie były szczególnie uciążliwe. Hutnicza może jeszcze się przytykać od Puckiej do estakady. Poza około kilometrowym spowolnieniem w Chyloni, nie ma praktycznie żadnych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta.