Informacje z dróg

10.02.2020

07:27

Na razie nie ma większych utrudnień na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Około półkilometrowe spowolnienie na tej trasie jest możliwe przede wszystkim w Kębłowie. Coraz więcej pojazdów da się też zauważyć na ulicach Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Może nieco przytykać się dojazd do Wejherowa od strony Gowina. Przez miasto można dość sprawnie przejechać tranzytem, choć utrudnienia mogą się dawać we znaki w okolicach Ronda Solidarności i Węzła Zryw. Poza tym zwalniamy na Sobieskiego, 3 Maja, 12 Marca i Rybackiej. W Redzie może się przytykać Pucka między aleją Lipową a Kazimierską. W Rumi natomiast wolniej pojedziemy przede wszystkim na Dębogórskiej, a także na Sobieskiego, u wylotu Towarowej. Hutnicza w Gdyni korkuje się już na całej długości, na jezdni w stronę estakady. Problemy komunikacyjne pojawiają się też na Morskiej i na Janka Wiśniewskiego w kierunku centrum. W północnych dzielnicach najtrudniejsze może być poruszanie się ulicami Płk. Dąbka, Śmidowicza i Unruga. Poważniejszych problemów z płynnością ruchu nie ma na razie na Obwodnicy Trójmiasta, a niewielkie spowolnienia mogą wystąpić przy dojeździe do węzła na Kowalach oraz na Wielkim Kacku. Poranne poruszenie da się odczuć na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu oraz Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie. Wojewódzka 216-stka może się przytykać w Celbowie. W Pucku natomiast wzmożony ruch panuje na Wojska Polskiego i 10 Lutego. Nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, najbardziej zwalniamy w okolicach Rozewia i Jastrzębiej Góry.

07.02.2020

13:56

Ryby... na DK nr 6 w Strzebielinie

Z ciężarówki przewożącej ryby wysypał się towar na jezdnię. Utrzymują się spore utrudnienia w ruchu.

09:28

W Pucku poranne poruszenie utrzymuje się jeszcze na ulicach Wojska Polskiego, Helskiej i 10 Lutego. We Władysławowie może nieco się przytykać dojazd do ronda ulicą Gdańską. Poza tym wolniej pojedziemy Żwirową i Towarową. Trasa w kierunku Helu przez półwysep jest w pełni przejezdna. Natomiast jadąc wojewódzką 215-stką wzdłuż linii brzegowej, zwalniamy w Jastrzębiej Górze. Dość stabilna sytuacja panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Jeśli gdzieś trzeba się spodziewać poważniejszych utrudnień, to tylko między Gościcinem a Bolszewem. W samym Wejherowie, krajowa szóstka przytyka się przede wszystkim na odcinku między wylotem Rybackiej a Chopina. Wolniej pojedziemy też 12 Marca, Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnicką. W miarę spokojnie jest na ulicach Redy. Wejherowska może się przytykać u wylotu Drogowców. Wolniej pojedziemy też Gniewowską. W Rumi przytyka się dojazd Grunwaldzką do skrzyżowania z Ceynowy. Utrudnienia utrzymują się jeszcze na Sobieskiego, w pobliżu krzyżówki z Sabata, a także na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni Hutnicza najmocniej przytyka się od skrzyżowania z Pucką do estakady. Morska utrudnia jazdę przede wszystkim na odcinku od Cisowej do Chyloni, a także na Grabówku. W miarę sprawnie można poruszać się po całej długości Obwodnicy Trójmiasta. Wyjątkiem może być Węzeł Wielki Kack oraz zjazd na wspomnianą Morską w Chyloni.

08:28

Przytyka się odcinek między Kochanowem a Kębłowem. W Luzinie zwalniamy na Młyńskiej, a w Bolszewie – na Szkolnej i Leśnej. Dobra sytuacja drogowa panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Utrudnienia mogą się utrzymywać głównie między Kębłowem, Gościcinem a Bolszewem. W Wejherowie zwalniamy przede wszystkim w obrębie śródmieścia, czyli na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Wniebowstąpienia. Nogę z gazu warto zdjąć również na Chopina i Przemysłowej. W Redzie, podobnie jak przed godziną, spowolnień trzeba się spodziewać na Puckiej i Kazimierskiej. Poranne poruszenie da się też odczuć na Gniewowskiej. W Rumi natomiast zwalniamy na Dąbrowskiego. Krajowa szóstka w mieście może się korkować na odcinku od galerii handlowej do przystanku SKM Janowo. W Gdyni przybyło aut na skrzyżowaniu Puckiej i Hutniczej. Morska może się przytykać na Cisowej, u wylotu Chylońskiej. Przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską uformował się około półkilometrowy zator. Na szczęście, jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na całej długości ekspresówki. Przybyło aut na Kaszubskiej w Pierwoszynie. Nieznacznie może się przytykać odcinek między Pochłowem a Pierwoszynem. W Pucku poranne zagęszczenie ruchu da się odczuć przede wszystkim na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie. We Władysławowie zwiększył się ruch na Żwirowej, Żeromskiego i Drodze Chłapowskiej.

07:50

Pożar samochodu na skrzyżowaniu ul. Chopina i I Brygady Pancernej

Około godziny 7:40 doszło do pożaru samochodu osobowego, w pobliżu wjazdu w stronę tunelu.

07:27

Poranne poruszenie na ulicach Wejherowa da się już dostrzec na Przemysłowej, 12 Marca, 3 Maja i Sobieskiego. Jeśli chodzi o dojazd do miasta krajową szóstką od strony Lęborka, dzieje się raczej niewiele. Kilkusetmetrowe spowolnienie uformowało się jedynie między Gościcinem a Bolszewem. Natomiast w samym Bolszewie może się przytykać skrzyżowanie Zamostnej i Leśnej. Względny spokój wita o poranku kierowców w Redzie. Nieco większe zagęszczenie ruchu panuje obecnie tylko na Puckiej, u wylotu Kazimierskiej, oraz na Wejherowskiej, na światłach przy Drogowców. Póki co, dość sprawnie można przejechać krajową szóstką przez Rumię. Mogą się za to już korkować Starowiejska i końcowy fragment Towarowej, przy zjeździe na Sobieskiego. Na północy Gdyni korków nie da się już uniknąć na Płk. Dąbka, Kwiatkowskiego, Śmidowicza i Unrgua. Na Hutniczej ruch na razie jest co najwyżej umiarkowany. Więcej pojazdów napotkamy na Morskiej i Janka Wiśniewskiego w stronę centrum. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Znaczących opóźnień nie ma też na większości głównych dróg powiatu puckiego. Wojewódzka 213-stka nieznacznie przytyka się w Kłaninie, Starzynie oraz między Żarnowcem a Krokową. W Pucku zwalniamy przede wszystkim przy dojeździe do skrzyżowania Helskiej i 10 Lutego. Redukcja prędkości będzie też konieczna przed główną krzyżówką w Łebczu. Spokojnie jest na razie na ulicach Władysławowa i Helu.

06.02.2020

16:24

Trójmiasto wygląda dosyć gęsto zwłaszcza w Grabówku i przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską. Dalej stoi Hutnicza w obie strony, a im bliżej centrum Rumi tym wolniej przejedziemy zjazd SKM Janowo. Dąbrowskiego, Dębogórska i Kosynierów będą o tej porze sprawiały nam trudności. Zmianę świateł może kilkukrotnie stracić próbując dojechać do głównego skrzyżowania w Redzie. Te przejedziemy z dużym spowolnienie. Pucka w kierunku nadmorskich tras nie będzie wyglądała najgorzej, ale zdecydowanie przybyło tam samochodów. W stolicy powiatu wejherowskiego tłoczniej niż przed godziną. Na krajowej 6 z wyjątkiem spowolnienia w kierunku samego Wejherowa na odcinku pomiędzy Gościcinem a Bolszewem uważajmy na krzyżówkę z Rybacką. W samym centrum będzie przytykać nam się Świętego Jana, Rzeźnicka, Pucka i 12 Marca.

15:26

Dzisiejsze popołudnie wygląda dość spokojnie, nawet na ulicach Trójmiasta. Będzie nam się przytykała Hutnicza i okolice Grabówka, ale poza tym płynnie przedostaniemy się Obwodnicą, aż po sam jej zjazd na ulicę Morską. W Rumi dość spokojnie póki co wyglądają okolice wiaduktu. Z kolei większej ilości samochodów możemy się spodziewać na ulicach: Dąbrowskiego i Dębogórskiej, korkować będzie się również na Kosynierów. W Redzie widać co prawd popołudniowe korki, ale nie będą one tak uciążliwe, jak na ulicy Puckiej. W Wejherowie dość spokojnie się zapowiada czwartkowy ruch na krajowe 6-stce. Większego poruszenia możemy się spodziewać na Świętego Jana, Rzeźnickiej, Sobieskiego czy 12-go Marca. Podobnie jak sporej ilości samochodów możemy się spodziewać między Bolszewem a Gościcinem. 216-stka w kierunku nadmorskich tras będzie przytykać się na wysokości Widlina, a kolei na 2187 uważajmy na krzyżówkę w Wielkiej Piaśnicy i Leśniewo i kierunku Pucka.

09:28

Jadąc krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa, trzeba się liczyć z koniecznością redukcji prędkości w Kębłowie i Gościcinie. Stopniowo odpuszczają za to poranne utrudnienia na Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie, podobnie jak przez cały poranek, nie ma niespodziewanych utrudnień na ulicach. Wzmożony ruch jest jeszcze odczuwany na Rzeźnickiej, 12 Marca, Sikorskiego i Chopina. Względny spokój panuje też na ulicach Redy. Większą liczbę aut można napotkać na Puckiej, Łąkowej i Obwodowej, choć nigdzie nie ma uciążliwych korków. Jeśli chodzi o Rumię, miejscowe utrudnienia mogą jeszcze zakłócać płynność ruchu na krajowej szóstce, od Białej Rzeki do Janowa. Na północy Gdyni zwalniamy jeszcze na Płk. Dąbka, Kwiatkowskiego i Unruga. Poważniejszych niedogodności nie ma już za to na Hutniczej. Morska może sprawiać problemy kierującym przede wszystkim na Cisowej. Nieco bliżej centrum zwalniamy na Polskiej i Jana z Kolna. Utrudnień nie trzeba się też obawiać na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli gdzieś trzeba się liczyć z niewielkim spowolnieniem, to przede wszystkim w pobliżu modernizowanego węzła na Wielkim Kacku. Może nieco przytykać się jeszcze odcinek między Kosakowem a Pogórzem. To samo dotyczy trasy z Rewy, przez Mosty, do Pierwoszyna. Bez zbędnych przestojów można pokonać wojewódzką 216-stkę, od Redy, przez Puck, Władysławowo, aż do Helu. Spokojnie jest nad samym morzem, a 215-stka przytyka się jedynie w Sławoszynie. Niewielkie opóźnienia są też możliwe na odcinku z Żarnowca do Krokowej.

08:26

Sytuacja drogowa w Wejherowie jest dość stabilna. Co prawda, może przytykać się krajowa szóstka w mieście, na wysokości Węzła Zryw, ale na pozostałych ulicach nie ma niespodzianek. Wzmożony ruch jest zatem odczuwalny przede wszystkim w obrębie śródmieścia – na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Coraz trudniej jest poruszać się na drodze między Zamostnym a Bolszewem. Podobnie jest na odcinku z Kochanowa do Kębłowa. Jeśli chodzi o krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem, około półkilometrowe spowolnienie daje się we znaki kierującym w Gościcinie. Inne fragmenty krajówki są w pełni przejezdne. W Redzie zagęścił się ruch na Puckiej, między aleją Lipową a Kazimierską. Podobnie jest na Łąkowej, Obwodowej i Gniewowskiej. W Rumi korkuje się Kosynierów w okolicach skrzyżowania ze Żwirki i Wigury. Przejazd krajową szóstką przez miasto jest szczególnie utrudniony na jezdni w stronę Janowa, co dotyczy głównie wiaduktu. W Gdyni przybyło aut na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Z kolei na Morskiej największe niedogodności można napotkać na odcinku od Cisowej do Chyloni i na Grabówku. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, około kilometrowe spowolnienia z obu stron są możliwe przy dojeździe do Węzła Wielki Kack. Może się przytykać trasa między Pierwoszynem a Kosakowem. Zwalniamy też na ulicach Kwietniowej w Kazimierzu i na Dworcowej w Gnieżdżewie. Nadal nie ma większych utrudnień w Pucku i Władysławowie. Może natomiast nieznacznie przytykać się dojazd do Jastrzębiej Góry od strony Mieroszyna.

07:26

Coraz większy ruch panuje na ulicach Luzina – Ofiar Stutthofu, Młyńskiej i Wilczka. Podobnie jest na Chłopskiej w Kębłowie oraz Szkolnej i Leśnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, najpoważniejsze natężenie ruchu jest odczuwalne między Kębłowem a Gościcinem. Przez Wejherowo dość płynnie można, póki co, przejechać tranzytem w obu kierunkach. Utrudnień trzeba się spodziewać przede wszystkim na ulicach Sobieskiego, Batalionu Morskiego i 12 Marca. Poważniejszych niedogodności komunikacyjnych nie ma razie w Redzie. Z kolei w Rumi wzmożonego ruchu trzeba się spodziewać na ulicach Kosynierów, Dębogórskiej, Starowiejskiej i Sobieskiego, u wylotu Towarowej. W Gdyni wolniej pojedziemy już Hutniczą w stronę estakady. Jeśli chodzi o północ miasta, najwięcej problemów może sprawiać zjazd z Płk. Dąbka na Kwiatkowskiego. Jadąc w stronę centrum, zwalniamy też na Janka Wiśniewskiego i Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Dość płynnie można poruszać się Obwodnicą Trójmiasta, a nogę z gazu trzeba zdjąć przede wszystkim na Karwinach i Osowej. Miejscowe utrudnienia są możliwe na wojewódzkiej 213-stce, od Celbowa do Połczyna, i dalej – w Starzynie i Kłaninie. Do samo dotyczy dojazdu wojewódzką 218-stką do ronda w Krokowej. Nieznacznie może się przytykać odcinek między Łebczem a Gnieżdżewem. Poranny spokój panuje na razie na ulicach Pucka i Władysławowa.

05.02.2020

16:22

Na ulicach Redy nie jest już tak spokojnie jak przed godziną. Zderzak w Zderzak pojedziemy główna ulicą w obie strony, a utrudnienia zaczną się już od głównego skrzyżowania. Ulica Pucka w kierunku nadmorskich tras też będzie nam sprawiała trudności. Im bliżej morza, tym korki będą odpuszczały. 216 jest prawie całkowicie przejezdna. Większej ilości samochodów możemy się spodziewać o tej porze na ulicach Wejherowa, zwłaszcza krajowa 6 od krzyżówki z Rybacką do Redy. Popołudniowe poruszenie widać także okolicy Górki Gościcińskiej i Zamostnej w Bolszewie. W Trójmieście podobnie jak przed godziną spore zamieszanie na Hutniczej estakadzie, ale po samej Gdyni ruch odbywa się płynnie. Czego nie można powiedzieć o tej porze o Rumi, gdzie korkuje się zjazd SKM Janowo i Dąborwskiego oraz Dębogórska.

15:23

W korkach na pewno utkniemy na estakadzie od Obłuża i na Hutniczej w obu kierunkach. Zjazd z Obwodnicy wygląda o tej porze na spokojny podobnie jak Chylonia i Cisowa, najciężej będzie się przedostać od centrum Gdyni przez Grabówek. W Rumi stracimy sporo czasu na Jazd od SKM Janowo po koniec wiaduktu i na Dąbrowskiego i Dębogórską. Trasa do głównego skrzyżowania w Redzie może nam się dłużyć przed Szkolną i Łąkową w Redzie. Ale na szczęście do Pucka przez Pucką dojedziemy bez większych problemów. 216 również przejezdna. O płynny przejazd o tej porze nie powinniśmy się też martwić w samym Wejherowie, jeżeli będziemy podróżować tylko główna krajówką. W centrum zwolnimy na Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Przypomnijmy, że w przeciągu ostatnich 24 godzin mieliśmy dwa wypadki na tych najbardziej obleganych ulicach, zachowajmy więc ostrożność. Ta w połączeniu z redukcją prędkości przyda się tez między Bolszewem a Gościcinem.

12:41

Zderzenie busa i ciężarówki w Rumi

Około godz. 12:20 doszło do zderzenia busa z autem ciężarowym na ulicy I Dywizji Wojska Polskiego w Rumi. Oba pojazdy znalazły się w rowie. Prawdopodobnie nikt nie został poszkodowany.

10:43

Zderzenie dwóch aut na Sobieskiego w Wejherowie

Na ulicy Sobieskiego, na wysokości posesji nr 346, doszło do zderzenia dwóch pojazdów, wstępnie wiadomo o jednej osobie poszkodowanej.