Informacje z dróg

09.09.2020

16:21

Widać już wyraźnie popołudniowy paraliż na pograniczy Gdyni i Małego Trójmiasta kaszubskiego. Korek od zjazdu z Obwodnicy ciągnie się po sam wiadukt w Rumi. Nie lepiej wygląda sytuacja na Hutniczej, choć tam zdecydowanie mniej samochodów. W centrum Rumi nogę z gazu ściągniemy na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Dalej widać spore zamieszanie w Redzie – przytyka się Gdańska na wysokości Łąkowej i zjazd na Puck. Gęsto też w Wejherowie, zarówno na dk6 jak i centrum miasta. Zdecydowanie wolniej Sobieskiego, Sienkiewicza, Pucką i Chopina. Kierowcy muszą też uważać na Górce Gościcińskiej i Zamostnej w Bolszewie. Popołudniową porą jest także sporo wypadków w Gdyni: na Oksywiu na  skrzyżowaniu Bosmańskiej i Czwartaków i Stłuczka na Trakcie św. Wojciecha.

15:20

Trasa z Gdyni głównej prze Grabówek nie będzie należała do najprostszych, podobnie jak przejechanie Janka Wiśniewskiego i Hutniczej. Nogę z gazy ściągniemy też na wysokości zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta na Morską. Na trasie do Rumi zwolnimy na wiadukcie w obu kierunkach jazdy i nieco w centrum – na Dąbrowskiego. Największych utrudnień po południu spodziewajmy się w Redzie przed główną krzyżówka. Kierowcy muszą także uzbroić się w cierpliwość na Puckiej w kierunku nadmorskich tras. W Wejherowie po godzinie 15:00 zredukujemy biegi głównie w centrum miasta: Na Sienkiewicza, Rzeźnickiej, Sobieskiego. Na DK6 utrudnienia na wysokości Górki Gościcińskiej. Nad morzem nieco więcej samochodów w Pucku w kierunku Władysławowa i w samym tzw. Władku.

09:27

Nadal w cierpliwość trzeba się uzbroić w Rumi na ulicy Jana III Sobieskiego jadąc w stronę Trójmiasta. Tam jednak korek jest już mniejszy niż godzinę temu, gdyż ciągnie się od wiaduktów nad torami kolejowymi do Janowa. Zwalniamy także na dojazdach do Ronda Jana Pawła II. W Wejherowie zderzak w zderzak jedziemy ulica 3 Maja od 1 Maja aż do ronda. Tłoczno jest na Strzeleckiej w stronę centrum miasta i na ulicy Rzeźnickiej. Przybywa też samochodów na krajowej szóstce pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem w obu kierunkach.

08:28

Spokojnie zrobiło się na ulicach Wejherowa, po mieście samochodami przemieszczamy się bez większych utrudnień. Jeżeli trzeba się zatrzymać, to na czerwonym świetle. Podobnie jak niemal na całym regionalnym odcinku drogi krajowej nr 6 w wyjątkiem rumskiego jej fragmentu – tam korek sięgnie się od centrum do samego Janowa jadąc w kierunku Trójmiasta. Z tego względu przytyka się także ulica Dąbrowskiego i Hutnicza w kierunku Gdyni.

07:27

Na spore utrudnienia trafimy na drodze krajowej nr 6 w Rumi. Sznur samochodów ciągnie się na pasie prowadzącym do Trójmiasta od zjazdu na ulice Ceynowy do Janowa. Pozostałym regionalnym fragmentem szóstki jedziemy bez utrudnień. W Wejherowie przybywa samochodów na ulicy Jana III Sobieskiego i na dojazdach do wspomnianej już drogi krajowej na ulicy Chopina, 12 Marca i Ofiar Piaśnicy. Spory ruch panuje w okolicach ronda na skrzyżowaniu ulic Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie.

08.09.2020

16:25

Nadal potężne utrudnienia napotkamy w Kosakowie na ulicy Żeromskiego oraz Derdowskiego na pasach prowadzących w kierunku Rewy. Na luz wrzucamy już na rogatkach Gdyni. W Rumi nadal zderzak w zderzak suniemy powoli pomiędzy Janowem i wiaduktem nad torami na Jana III Sobieskiego. W cierpliwość uzbroić się też trzeba na Dąbrowskiego. W Redzie w korku utniemy na Morskiej i Gdańskiej w kierunku zjazdu na Półwysep Helski. Stoi niemal cały odcinek tej trasy. Gęsto od pojazdów jest także na ulicy Puckiej, podobnie jak w Wejherowie na ulicach Rzeźnickiej i Świętego Jana. Jedynkę wrzucamy na Batalionu Chłopskiego w kierunku drogi krajowej nr 6. Jeśli z kolei mowa o tej trasie, to na utrudnienia trzeba się przygotować na wysokości Gościcina w obu kierunkach. Zatkana jest też ulica Zamostna w Bolszewie.

15:28

Zwalniamy na krajowej szóstce na wysokości Gościcina, jadąc zarówno w stronę Lęborka, jak i Wejherowa. Na jedynce powoli zmierzamy w kierunku ronda i zbiegu ulic Sienkiewicza, 3 Maja i Jana III Sobieskiego w Wejherowie. W tym mieście sporo samochodów napotkamy także na Partyzantów i Chopina. W Redzie na ulicy Puckiej zderzak w zderzak w żółwim tempie jedziemy na pasie w kierunku Trójmiasta. Natomiast ulica Gdańska korkuje się od samej Rumi w kierunku Półwyspu Helskiego. Jeśli chodzi o to miasto, to na obu pasach stoimy w korku pomiędzy Janowem a wiaduktem nad torami na Jana III Sobieskiego. Lepiej omijać Kosakowo jadąc od strony Gdyni – zapchana jest ulica Derdowskiego i Żeromskiego w kierunku Rewy.

09:26

Nieco spokojniej w okolicach Wejherowa. Nie widać już spowolnienia na Dk6 na wysokości Górki Gościcińskiej. Podobnie pusto zrobiło się w mieście. Redukcja biegów przyda się jednak na Sobieskiego, Rzeźnickiej czy 12 marca. W Redzie po 9:00 dość płynnie przejedziemy główną krzyżówkę i Pucką w kierunku nadmorskich tras. Trasa do Rumi będzie przebiegała spokojnie. Zatrzymamy się jedynie na wiadukcie w Rumi i w centrum przy krzyżówce Starowiejskiej z Dąbrowskiego. Zaglądając do Gdyni widać poruszenie poranne na hutniczej i przy wlocie na Obwodnice. Nie ma za to korków na Starym Obłużu czy estakadzie.

08:26

Spore korki po godzinie 8:00 na wysokości Górki Gościcińskiej. Na DK6 w mieście bez problemów, te widać w centrum na Sobieskiego, Rzeźnickiej, 12 marca, Sikorskiego. W Redzie przy Łąkowej nieco więcej zamieszania. W Rumi bez zmian, tych najlepsze – wciąż korki na wysokości wiaduktu. W centrum zderzak w zderzak o poranku przejedziemy Pomorską i Dąbrowskiego u wlotu na Hutniczą. Im bliżej Trójmiasta tym więcej aut na Hutniczej. Ściągniemy nogę z gazu na wlocie na Morską od strony obwodnicy. Estakada i obwodnica będą jednak przejezdne. W powiecie puckim zredukujemy biegi w Kosakowie, Pucku czy Darzlubiu.

07:24

Największych utrudnień o poranku możemy się spodziewać na Sobieskiego w Rumi na wysokości wiaduktu. Poza tym spokojnie będziemy poruszać się po centrum miasta. Gdyni kłopoty z płynnym przejazdem rozpoczną się na Hutniczej od strony Rumi i w okolicach Starego Obłuża. Po godzinie 7:00 zatrzymać nas może jeszcze zjazd z Obwodnicy na Morską w Gdyni. Bez niespodzianek w Redzie, choć przed zjazdem na Kazimierką na Puckiej możemy nieco dłużej poczekać. DK6 w Wejherowie nie będzie nas za to zatrzymywać, uważajmy jedynie na centrum miasta: Sobieskiego, 12 Marca czy Batalionu.

07.09.2020

16:37

Coraz większe utrudnienia czekają na kierowców jadących z Wejherowa do Lęborka krajową szóstką, w długiej kolejce czekamy na dojazd do Gościcina. Korek ustawił się także na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Na ulicach Wejherowa trochę się przerzedziło na Jana II Sobieskiego i 3 Maja, oraz Chopina, ale za to postoimy na 12 Marca. W Redzie z kolei zator powstał na ulic Puckiej w obu kierunkach, nadal w długim korku stoimy na ulicy Gdańskiej jadąc w kierunku Półwyspu Helskiego. Kto może niech omija Kosakowo – coraz większy sznur pojazdów sunących zderzak w zderzak pojawia się na ulicach Derdowskiego i Żeromskiego w stronę Rewy.

15:27

Spory ruch panuje na krajowej szóstce pomiędzy Wejherowem a Lęborkiem na wysokości Gościcina. Przybywa też pojazdów na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie nie rozpędzimy się na Jana III Sobieskiego i 3 Maja, korkuje się Rzeźnicka, Świętego Jana, Pucka oraz Chopina w kierunku drogi krajowej. Niższe biegi wrzucamy na ulicy Puckiej w Redzie w kierunku Trójmiasta, a w korku stoimy na Gdańskiej już od Obwodowej do zjazdu na Półwysep Helski. W Rumi cierpliwość przyda się na Jana III Sobieskiego pomiędzy wiaduktem a Janowem w obu kierunkach. Z kolei w Kosakowie hamujemy na Żeromskiego i Derdowskiego w kierunku Pierwoszyna.

09:36

Przy poniedziałku ruch nie bardzo chce się nam uspokoić. Wiać utrudnienia na Hutniczej w Gdyni. Widać tez większa ilość samochodów na zjeździe z Obwodnicy na Morską w Gdyni. Brawa za cierpliwość dla kierowców w Rumi na wiadukcie. Spowolnienia w tym miejscu liczą kilka kilometrów. Nieco spokojniej w centrum Rumi, podobnie jak nie ma większych utrudnień w Redzie w okolicach głównej krzyżówki. Zdecydowanie mniej samochodów widać także po 9:00 w Wejherowie. Nogę z gazu ściągniemy na Sobieskiego czy Sienkiewicza.

08:34

wypadek w Godętowie o 7:00, po którym widać jeszcze utrudnienia na DK6 w kierunku Wejherowa, podobnie gęsto na krajówce na wysokości Górki Gościcińskiej. W centrum Wejherowa nogę z gazu ściągniemy na 12 marca, Sobieskiego i Rybackiej. W Redzie na głównej krzyżowce bez większych problemów. Te zaczną się w okolicach wiaduktu, poranne poruszenie widać także na rondzie przy MOSiRze i na Dąbrowskiego i Pomorskiej. W Gdyni i po godzinie 8:00 widać spory ruch na Hutniczej i Puckiej i widać także większą ilość samochodów na Starym Obłużu.

07:20

Poniedziałkowy ruch bez niespodzianek, co nie oznacza, ze bez korków . Te widać w okolicach wiaduktu w Rumi, dla zmotoryzowanych szykuje się kilkukilometrowe spowolnienie. Przytyka się przez to również centrum: na Dąbrowskiego i Pomorskiej w kierunku Gdyni. Im bliżej Trójmiasta tym mniejsze korki na Morskiej czy wspomnianej Hutniczej. Obwodnica i estakada bez problemów pozwolą nam na płynny przejazd. W Redzie bez porannego poruszenia, nieco wolniej wyjedziemy z Łąkowej na Pucką. Gęsto po godzinie 7:00 w Wejherowie. Na krajowej 6-stce zatrzyma się na światłach, a nieco dłużej na wysokości Górki Gościcińskiej. W centrum nogę z gazu ściągniemy na 12 marca czy Sobieskiego. W powiecie puckim cisza i spokój, największego ruchu możemy się spodziewać Pucku na krzyżówce przed wyjazdem na 216-stkę w kierunku Władysławowa.