Informacje z dróg

15.05.2019

16:25

W Redzie tłoczno jest na ulicy Puckiej. Korkuje się także Morska do Obwodowej . Wciąż zatory tworzą się na krajowej szóstce w obu kierunkach w okolicach dworca PKP.

16:10

W Wejherowie przytyka się przed zjazdem na ulicę Rybacką w kierunku Gościcinia. Tłoczno jest również w centrum miasta.

15:59

W najbliższy poniedziałek, 20 maja, nastąpi całkowite zamknięcie jezdni drogi krajowej nr 6 w kierunku Wejherowa, na fragmencie od ulicy Obwodowej do ulicy Młyńskiej. W tym czasie ruch będzie odbywał się dwukierunkowo, na jezdni w stronę Gdyni. Przywrócenie ruchu w obu kierunkach nastąpi w nocy z 27 na 28 maja.

15:30

Korkuje się krajowa szóstka w Rumi w kierunku Redy. Korek zaczyna się na Janowie i kończy na wysokości skrzyżowania z ulicą Sabata. Spory zator utworzył się również na DK6 w Gościcinie w kierunku Lęborka - zaczyna się na granicy z Bolszewem i kończy na wysokości skrzyżowania z ulicą Szeroką.

14:57

Do 17 maja mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu na remontowanej trasie Świecino-Połchówko. Droga będzie odcinkowo zamykana, dlatego zaplanowano objazd do Połchówka przez Krokową i Kłanino, a 16 i 17 maja – również do Świecina, tą samą trasą.

09:28

Poprawiła się sytuacja na krajowej szóstce w Rumi. Co prawda, przez miasto nie można jeszcze całkiem płynnie przejechać w stronę Gdyni, ale korek ogranicza się tylko do odcinka między skrzyżowaniem Grunwaldzkiej z Ceynowy a wylotem ulicy Sabata. Trudno natomiast mówić o poprawie płynności ruch na Gdańskiej w Redzie, w stronę Rumi. Auta stoją w korku od skrzyżowania z Pucką praktycznie aż do Obwodowej. W Gdyni nadal problemy może sprawiać sprawne pokonanie Morskiej na odcinku od Cisowej do Chyloni i na Grabówku. Spory ruch panuje wciąż na Hutniczej, zwłaszcza na od Puckiej do estakady. Podobnie jak przez cały poranek, w pełni przejezdna jest Obwodnica Trójmiasta w stronę bramek na autostradzie. W przeciwnym kierunku, zator rozciąga się od Kowali do Szadółek. Uspokoiła się sytuacja na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Powoli zanika spowolnienie w Gościcinie. W samym Wejherowie utrzymuje się jeszcze wzmożony ruch na Sobieskiego i 3 Maja. Krajówka może się przytykać w okolicach Węzła Zryw. W powiecie puckim nadal nie ma powodów do narzekania na nieprzewidziane utrudnienia drogowe. Lekko trzeba zwolnić, przejeżdżając ulicą Helską przez Puck. Redukcja prędkości przyda się też na wojewódzkiej 213-stce w Połczynie. We Władysławowie wolniej pojedziemy ulicami Żwirową i Drogą Chłapowską, a nad samym morzem, na 215-stce, większego ruchu można się spodziewać w okolicach Rozewia i Jastrzębiej Góry.

09:19

Informujemy że, od 20.05.2019 r. do 25.06.2019 r. zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na odcinku ul. Klonowej w Rumi. Zmiana związana jest z budową oświetlenia drogowego, realizowanego na zlecenie gminy. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

08:28

Niestety, nie poprawiła się sytuacja, jeśli chodzi o przejazd krajową szóstką przez Rumię w stronę Gdyni. Korek rozciąga się od granicy z Redy aż do Janowa. Można go ominąć ulicami Cegielnianą i Towarową, gdzie ruch jest znacznie bardziej płynny. Przybyło za to pojazdów na Kosynierów, więc ten objazd nie jest najlepszym rozwiązaniem. Stopniowo korkuje się także Dąbrowskiego i dalej – Hutnicza w Gdyni, na całej długości tej ulicy. W Redzie, podobnie jak przed godziną, podobne utrudnienia utrzymują się na wysokości dworca kolejowego. Zwiększył się także zator na krajowej szóstce w Gościcinie, gdzie przejazd w stronę Wejherowa oznacza postój w około kilometrowym korku. Na pocieszenie można powiedzieć, że jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na trasie między Lęborkiem a Wejherowem. W samym Wejherowie sytuacja drogowa jest dość stabilna i nie ma nieprzewidzianych zatorów. Więcej aut można napotkać na Sucharskiego, Sobieskiego oraz na objeździe zamkniętego odcinka ulicy 12 Marca, a więc na Roszczynialskiego, Wniebowstąpienia i Myśliwskiej. Wolniej pojedziemy też ulicą Chopina. Jeśli chodzi o powiat pucki, trwa spokojny poranek na drogach. Redukcja prędkości może być konieczna na odcinku między Połchowem a Mrzezinem. Podobnie jest na ulicy Puckiej w Żelistrzewie i przed skrzyżowaniem w Celbowie. Nieco większy ruch da się też dostrzec na Wojska Polskiego w Pucku i w okolicach ronda we Władysławowie.

07:37

Utrudnienia na DK 6 w Rumi

Auto z urwanym kołem blokuje jeden z pasów krajowej szóstki w Rumi-Janowie, na jezdni w stronę Gdyni. Efektem jest zator, który rozciąga się aż do Redy. Lepiej wybrać przejazd ulicami Cegielnianą i Towarową albo Kosynierów i Dębogórską.

07:28

W miarę sprawnie można pokonać krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem. Spowolnienie liczące około pół kilometra utworzyło się tylko przy zjeździe z Górki Gościcińskiej w stronę Wejherowa. W samym mieście coraz więcej pojazdów przemierza ulice Sobieskiego, Rzeźnicką i Roszczynialskiego. Krajówka może lekko przytykać się na Śmiechowie, na wysokości przystanku SKM. Jeśli chodzi o Redę, mimo dość wczesnej pory, wyzwaniem może już być płynne pokonanie ulicy Gdańskiej, zwłaszcza jezdni w stronę Rumi. Zwężenie daje się solidnie we znaki, a można je objechać, wybierając przejazd ulicą Leśną, która jest zdecydowanie rzadziej uczęszczana. W Rumi poważne utrudnienia pojawiły się na krajowej szóstce, która jest zatłoczona, począwszy od skrzyżowania z ulicą Ceynowy aż do Janowa. W tym przypadku lepszą opcją wydaje się przejazd ulicami Cegielnianą i Towarową. W Gdyni na razie dość płynnie można przejechać Morską w stronę śródmieścia. Nieco gorzej jest na Hutniczej w tym samym kierunku. Przytyka się też odcinek Płk. Dąbka między Pogórzem a Obłużem. Na Obwodnicy Trójmiasta spowolnienie obejmuje przede wszystkim około trzykilometrowy odcinek między Kowalami a Szadółkami. Lekko przytyka się też zjazd na ulicę Morską w Chyloni. W powiecie puckim nie ma takich utrudnień. Zwiększony ruch da się zauważyć na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Redukcja prędkości może być też konieczna na wojewódzkiej 213-stce między Celbowem a Połczynem oraz w okolicach Starzyna i Krokowej.

14.05.2019

16:35

Korkuje się krajowa szóstka w Rumi na Janowie w kierunku Redy. Korek ma około dwóch kilometrów.

16:18

Lekko przytyka się krajowa szóstka w Wejherowie przed skrzyżowaniem z ulicą Rybacką w kierunku Lęborka. Tłoczno jest także w centrum miasta.

16:15

Wciąż spory korek utrzymuje się na krajowej szóstce w Gościcinie, tym razem zator ustawił się w obu kierunkach. Z każdej strony ma ponad kilometr.

15:36

W Godętowie na krajowej szóstce na skrzyżowaniu z ulicą Długą zderzyły się trzy samochody osobowe. Jedna osoba może być poszkodowana. w obu kierunkach tworzą się korki.

15:30

Tłoczno jest na krajowej szóstce w Wejherowie. Przytyka się również w centrum miasta: na Sobieskiego, 3 Maja czy na Rzeźnickiej.