Informacje z dróg

15.03.2019

15:41

Spokojnie jest na drogach we Władysławowie z Władysławowa do Redy także przejedziemy bez utrudnień.

15:40

Już w najbliższą niedzielę (17 marca) odbędzie się główny bieg Gdynia Półmaraton. Start na Skwerze Kościuszki zaplanowano na godzinę 11:00. W sobotę (16 marca) odbędą się natomiast biegi dzieci i młodzieży oraz Bieg Gwiazd LA. W związku z tym wydarzeniem sportowym, kierowcy wybierający się do Gdyni mogą liczyć na utrudnienia. Uczestnicy na „zwiedzanie” Gdyni wyruszą ze skweru Kościuszki, by następnie ulicami: Władysława IV, Tadeusza Wendy, Janka Wiśniewskiego, Jana z Kolna, 3 Maja, Stryjską, Łużycką, Sportową, Olimpijską, aleją Zwycięstwa, Świętojańską, aleją Marsz. Piłsudskiego oraz bulwarem Nadmorskim dotrzeć do mety

15:40

W Wejherowie tłoczno jest w centrum miasta, na ulicach Sobieskiego, Puckiej, Rzeźnickiej 3 Maja, a także na 12 Marca w kierunku krajowej szóstki oraz na Rybackiej i Chopina.

15:28

Korek w Gościcinie na krajowej szóstce w obu kierunkach.

15:28

Zakorkowana jest krajowa szóstka w Rumi w kierunku Redy. Oraz DK6 w Redzie w kierunku Wejherowa.

09:28

Nadal bez większych problemów można się poruszać głównymi trasami na północy naszego regionu. Minimalny zator jest możliwy przy zjeździe z Półwyspu Helskiego w stronę Władysławowa. Poranne poruszenie da się odczuć także na ulicach Pucka, zwłaszcza na 10 Lutego i Wojska Polskiego. Spowolnienie jest odczuwalne też na wojewódzkiej 213-stce od Żarnowca do Krokowej i przy dojeździe do ronda w tej miejscowości. Zdecydowanie spokojniej niż przed godziną jest już na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Punktowe spowolnienia są prawdopodobne w Kębłowie i Gościcinie. W samym Wejherowie również nie można narzekać na korki o poranku. Utrzymuje się jeszcze większy ruch w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Krajówka nie sprawia problemów w mieście. W Redzie jest możliwe lekkie spowolnienie przy dojeździe do głównego skrzyżowania, czyli Gdańskiej z Pucką od strony Pieleszewa. W Rumi natomiast utrzymuje się wzmożony ruch w okolicach galerii handlowej. Spokojniej niż przed godziną jest już w Gdyni. Może jeszcze korkować się Morska na granicy z Rumią. Sporo aut można jeszcze napotkać na Hutniczej, zwłaszcza na odcinku do Puckiej do estakady. Podobnie jak przez cały poranek nie ma za to utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta.

08:28

Po godzinie 8:00 na krajowej szóstce w Wejherowie, na wysokości Węzła Zryw, na jezdni w stronę Redy, ciężarówka uderzyła w tył auta osobowego. W tym rejonie miasta warto zachować ostrożność, choć nie ma uciążliwych korków. Jeśli chodzi o inne ulice Wejherowa, zwalniamy na Przemysłowej w stronę Ronda Solidarności, a także na Sobieskiego, Świętego Jana i 12 Marca. Za rogatkami miasta na krajowej szóstce utrzymuje się ponad kilometrowe spowolnienie między Kębłowem a Gościcinem. Na szczęście, jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na trasie z Lęborka do Wejherowa. W Redzie przybyło nieco aut na Puckiej, u wylotu alei Lipowej. Natomiast w Rumi zwalniamy na krajówce w pobliżu skrzyżowania z ulicą Ceynowy i pobliżu galerii handlowej. W Gdyni, podobnie jak przed godziną, problemy może sprawiać sprawny przejazd z Pogórza na Obłuże. Sporo aut nadal porusza się też Hutniczą, Pucką i Unruga. Nieco sprawnie można za to podróżować Morską w kierunku śródmieścia. Również na Obwodnicy Trójmiasta nie pojawiły się żadne niespodziewane utrudnienia. To samo można powiedzieć o większości dróg powiatu puckiego. Zwalniamy przy dojeździe do Pucka od strony Celbowa. Wolniej pojedziemy też wojewódzką 213-stką z Żarnowca do Krokowej. Nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, punktowe utrudnienia są możliwe w Jastrzębiej Górze i Chłapowie. Droga z Pucka do Władysławowa i Helu jest w pełni przejezdna.

07:26

Krajową szóstką od strony Lęborka sprawnie dojeżdżamy do Kębłowa. Od tej miejscowości zaczynają się spowolnienia w kierunku Wejherowa, które kończą się dopiero w Bolszewie. Na razie jednak w samym Wejherowie ruch jest niewielki. Lekko może przytykać się dojazd do miasta zarówno od strony Pieleszewa, jak i Białej. Tradycyjnie już o tej porze, najwięcej pojazdów można napotkać na Sobieskiego i 3 Maja. W Redzie na razie nie ma większych problemów z płynnością ruchu. Te pojawiają się na krajowej szóstce dopiero w Rumi. Zjeżdżając z wiaduktu w stronę Gdyni, można stracić zmianę świateł. Na szczęście, poza tym nie ma poważniejszych kłopotów na ulicach miasta. Jeśli chodzi o Gdynię, nie da się uniknąć spowolnień w stronę centrum. Stopniowo już korkuje się Morska od granicy z Rumią do Chyloni. Podobnie jest na całej długości Hutniczej. Skutki porannego szczytu komunikacyjnego są też widoczne na Płk. Dąbka, Puckiej i Unruga. Płynnie można za to pokonać Obwodnicę Trójmiasta w obie strony. Nie ma niespodzianek na drogach powiatu puckiego. W Kosakowie zwalniamy na ulicy Żeromskiego, a w Dębogórzu – na Pomorskiej. Niewielki ruch panuje na wojewódzkiej 216-stce, która może się lekko przytykać tylko przez skrzyżowaniem w Celbowie i przy dojeździe do Pucka. Z koniecznością redukcji prędkości trzeba się też liczyć na odcinku z Mieroszyna do Jastrzębiej Góry.

14.03.2019

16:30

W Gdyni zakorkowana w obu kierunkach jest ulica Hutnicza, korkuje się także Estakada Kwiatkowskiego w kierunku Obłuża. Nie ma utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta.

16:15

Zakorkowana jest krajowa szóstka w Gościcinie w kierunku Wejherowa, nie ma utrudnień w Kębłowie czy Strzebielinie, a także w Luzinie.

16:11

Tłoczno w centrum Wejherowa, przytykają się takie ulice jak Sobieskiego, 12 Marca czy 3 Maja. Nie ma utrudnień na trasie z Nowego Dworu Wejherowskiego do Wejherowa i na drodze z Krokowej do Wejherowa.

16:08

Korek na krajowej szóstce w Rumi, zator zaczyna się na granicy z Gdynią i kończy na wysokości skrzyżowania z ulicą Sabata.

15:40

Nie ma utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta oraz na ulicy Morskiej w Chyloni.

15:30

W Wejherowie tłoczno jest na Sobieskiego, a także na 12 Marca w kierunku krajowej szóstki i w tym samym kierunku na ulicy Chopina.

15:28

Nie ma utrudnień na drogach w Redzie i Rumi, przejezdna jest trasa z Krokowej do Wejherowa i z Władysławowa do Redy.