Informacje z dróg

27.06.2019

08:28

Przybyło aut na ulicy Puckiej w Redzie, zwłaszcza w okolicach przejazdu kolejowego. Poza tym utrzymuje się spowolniony ruch na remontowanej Gdańskiej. Inne ulice miasta, w tym równoległa Leśna, są w pełni przejezdne. W Rumi problemy może sprawiać płynne pokonanie wiaduktu w stronę Janowa. Zwalniamy też w pobliżu skrzyżowania Grunwaldzkiej z Ceynowy. W Gdyni nadal problemy może sprawiać przejazd Płk. Dąbka z Pogórza do Obłuża. Spowolnienia utrzymują też też na Morskiej i Hutniczej w stronę centrum. Z kolei przy zjeździe na Morską z Obwodnicy Trójmiasta uformował się zator, który liczy ponad pół kilometra. Inne z utrudnień na ekspresówce rozciąga się od Straszyna do Węzła Karczemki. Przybyło aut na krajowej szóstce w Gościcinie, na jezdni w stronę Wejherowa. Inne odcinki trasy z Lęborka są w pełni przejezdne. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, ruch jest co najwyżej umiarkowany. Wolniej pojedziemy przede wszystkim remontowaną ulicą Przemysłową. W centrum zwalniamy na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego pozostają o poranku przejezdne. Nogę z gazu warto zdjąć na wojewódzkiej 213-stce, między Krokową a Starzynem. Przytykać się może dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. Wzdłuż linii brzegowej najwięcej pojazdów da się zauważyć w okolicach Karwi i Jastrzębiej Góry. Z kolei w Pucku poranne poruszenie panuje przede wszystkim na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego.

07:29

Całkiem dobre warunki do podróżowania panują obecnie na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie, punktowe spowolnienia są możliwe tylko w Kębłowie i Gościcinie. Przytyka się Zamostna w Bolszewie, od skrzyżowania ze Szkolną do zjazdu na krajówkę. Z kolei w Wejherowie spowolniony ruch panuje na remontowanej Przemysłowej, Batalionu Morskiego i Sobieskiego. Kierowcy stopniowo przyzwyczajają się do zmienionej organizacji ruchu na Sikorskiego, choć i tam widać całkiem spore poruszenie o poranku. W Redzie poranne utrudnienia obejmują głównie ulicę Gdańską na wysokości dworca kolejowego. Natomiast w Rumi korkuje się wylot Towarowej na Sobieskiego i skrzyżowanie z ulicą Sabata. W Gdyni największy ruch obecnie panuje na Płk. Dąbka między Pogórzem a Obłużem. Utrudnienia są też możliwe na Hutniczej, od krzyżówki z Północną do estakady, a także na Morskiej, na Cisowej, Chyloni i Grabówku w stronę centrum. Półkilometrowy korek na Obwodnicy Trójmiasta uniemożliwia płynny zjazd na wspomnianą Morską w Gdyni. Poza tym ekspresówka może się przytykać na wysokości Kowali. Na razie po drogach powiatu puckiego można się poruszać bez większych przeszkód. Możliwe są spowolnienia na ulicach Żeromskiego w Kosakowie i Pomorskiej w Dębogórzu. Wojewódzka 216-stka lekko korkuje się w Sławutówku i Celbowie. Redukcja prędkości przyda się też przed rondem w Gnieżdżewie. Spokojnie jest nad samym morzem. Sprawnie można dojechać do Władysławowa, Jastrzębiej Góry, Karwi wojewódzką 215-stką. Również dotarcie do Helu nie sprawia większych trudności.

26.06.2019

16:27

Coraz poważniejszy ruch panuje na ulicy Sobieskiego w Rumi, która jest zakorkowana praktycznie na całej długości – od granicy z Gdynią aż do wiaduktu. Tłoczno jest też na Dąbrowskiego i zjeździe z Kamiennej. Nieco sprawniej da się dojechać w stronę Rumi Hutniczą, przynajmniej od skrzyżowania z Pucką, bo początkowy odcinek tej ulic także jest mocno zatłoczony. Poza tym w Gdyni przytyka się dojazd do Obłuża, a w centrum możemy postać w korku na 3 Maja i 10 Lutego. Dość sprawnie można pokonać Obwodnicę Trójmiasta, choć przytyka się jezdnia w stronę autostrady na odcinku od Matarni do Węzła Karczemki. Spowolnienie na krajowej szóstce między Wejherowem a Lęborkiem dotyczy przede wszystkim podjazdu pod Górkę Gościcińską i Strzebielina. W samym Wejherowie zwalniamy na Przemysłowej, Ofiar Piaśnicy, Sienkiewicza i Sobieskiego. W Redzie natomiast utrzymuje się spory ruch na Puckiej w kierunku Rekowa. Nogę z gazu zdejmujemy też na remontowanej Gdańskiej i Gniewowskiej. W powiecie puckim przytyka się ulica Żeromskiego w Kosakowie. Nieznaczne spowolnienia są możliwe od Pierwoszyna, przez Mosty, do Rewy. Nieco bardziej na północ, korkuje się dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa. Duże poruszenie utrzymuje się wzdłuż linii brzegowej. Największy ruch da się dostrzec w okolicach Karwi, Jastrzębiej Góry i Chłapowa. We Władysławowie redukcja prędkości będzie konieczna na Żeromskiego i Drodze Chłapowskiej. Z kolei trasę w stronę Helu wolniej pokonamy w Chałupach, Kuźnicy, Jastarni i Juracie.

15:26

Przypominamy o zmienionej organizacji ruchu na ulicach 12 Marca, Sikorskiego i Myśliwskiej w Wejherowie, w związku z otwarciem nowego ronda. Poza tym w mieście tworzą się korki na remontowanej Przemysłowej i zjeździe z Ofiar Piaśnicy na krajową szóstkę. Za rogatkami Wejherowa coraz więcej pojazdów można napotkać na odcinku z Bolszewa do Gościcina. Jadąc w stronę Lęborka krajową szóstką, należy też zwolnić w Kębłowie. W Redzie wolniej pojedziemy Pucką w stronę Rekowa. Spowolnienie nie odpuszcza też na remontowanej Gdańskiej, ale całkiem spory ruch panuje również na równoległej Leśnej. Z kolei w Rumi przytyka się Sobieskiego u wylotu Towarowej oraz na odcinku od Janowa do wiaduktu. W Gdyni uformował się korek na Morskiej, od skrzyżowania z obwodnicą aż do granicy Rumią. Problemy sprawia też dotarcie estakadą do Obłuża oraz płynna jazda Hutniczą. Na tym tle zupełnie przyzwoicie wygląda sytuacja na wspomnianej Obwodnicy Trójmiasta. Niewielkie spowolnienia da się odczuć przy podjeździe w stronę Demptowa, na Matarni i Kowalach. Coraz większy ruch panuje na nadmorskich trasach. Wojewódzka 215-stka cieszy się dużym powodzeniem, od Karwi, przez Ostrowo, Jastrzębią Górę, aż do Władysławowa. Tu zwalniamy na Żeromskiego i Żwirowej. Natomiast trasa przez Półwysep Helski może się korkować w Chałupach, Jastarni, Juracie i w samym Helu. W Pucku zwalniamy na 10 Lutego, Hallera i Wejherowskiej, a więc w obrębie centrum miasta.

08:22

Dziś dla ruchu, po remoncie otwarta zostanie ulica 12 Marca w Wejherowie.

08:21

Nie ma utrudnień na krajowej szóstce w Wejherowie i Redzie, spokojnie jest także w Rumi. Płynnie przejedziemy z Wejherowa do Lęborka.

08:20

Tłoczno jest na ulicy Morskiej w Gdyni w obu kierunkach, zator tworzy się w Chyloni przed zjazdem na Obwodnicę Trójmiasta.

08:10

Nie ma utrudnień na krajowej szóstce w Wejherowie, nieco większy ruch obserwujemy w centrum miasta - tłoczno jest na Sobieskiego, a także na Rzeźnickiej czy Św. Jana.

08:00

Coraz większy korek tworzy się na krajowej szóstce w Redzie w kierunku Wejherowa. Zator zaczyna się już na granicy z Rumią.

07:40

Bez przeszkód przedostaniemy się na Półwysep, trasa z Redy do Władysławowa jest przejezdna, dalej z Władysławowa do Helu także przejedziemy bez utrudnień.

25.06.2019

16:26

Nie ma utrudnień na obwodnicy. Przejezdna jest trasa na Półwysep, chociaż na niewielkie zatory napotkamy we Władysławowie.

15:25

Korkuje się krajowa szóstka w Rumi od granicy z Gdynią do skrzyżowania z ulicą Sabata. Nie ma większych utrudnień na drogach w Redzie. W Wejherowie tłoczno jest w centrum miasta między innymi na Sobieskiego czy 3 Maja.

09:28

Nadmorska 215-stka całkiem solidnie korkuje się już od Karwi, przez Ostrowo, Jastrzębią Górę, aż do Władysławowa. Trasa przez Półwysep Helski nieznacznie przytyka się w Jastarni. A we Władysławowie przybyło aut przy dojeździe do ronda. W Pucku natomiast największy ruch panuje na Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Całkiem sprawnie można pokonać trasę z Pierwoszyna, przez Mosty do Rewy. Utrzymują się utrudnienia na Gdańskiej w Redzie, którą można objechać ulicami Leśną lub Obwodową. Z kolei praktycznie żadnych utrudnień nie ma na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie zwalniamy na remontowanej Przemysłowej, a także na Sobieskiego, 3 Maja i Roszczynialskiego. W Rumi spowolnienie obejmuje jedynie okolice węzła drogowego na wiadukcie. Poprawiła się też płynność ruchu w Gdyni. Morską można już w miarę sprawnie dotrzeć do śródmieścia. Wolniej pojedziemy jeszcze Hutniczą przy dojeździe do estakady. Na Obwodnicy Trójmiasta z najpoważniejszymi utrudnieniami trzeba się liczyć na odcinku z Kowali do Szadółek, na jezdni w stronę Gdyni. Pozostałe fragmenty pomorskiej ekspresówki są w pełni przejezdne. Jeśli chodzi o zjazdy z obwodnicy, kilka dodatkowych minut można stracić na ulicach Chwarznieńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku.

08:28

Godziny porannego szczytu komunikacyjnego widać dość wyraźnie na ulicach Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Z kolei dość pozytywnie zaskakuje krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa. Nieznacznego spowolnienia można się spodziewać tylko przy zjeździe z Górki Gościcińskiej, na wysokości stacji kolejowej. W Wejherowie utrzymuje się duży ruch na remontowanej ulicy Przemysłowej. Poza tym, podobnie jak przed godziną, najpoważniejszych utrudnień można się spodziewać w obrębie śródmieścia, a więc na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie problemy może sprawiać płynne opuszczenie Puckiej i zjazd na Gdańską. Sama Gdańska najbardziej korkuje się na wysokości dworca kolejowego, a zator ten można ominąć, jadąc ulicą Leśną – tutaj ruch jest niewielki. Dość płynnie da się też przejechać tranzytem przez Rumię. Niewielkie spowolnienie utrzymuje się w okolicach galerii handlowej. Dość tłoczno jest też na Dąbrowskiego. W Gdyni problemy może sprawiać dojazd ulicą Morską do zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta. Wolniej pojedziemy też Hutniczą, od Puckiej do estakady. Sama ekspresówka przytyka się przy zjeździe na wspomnianą Morską. Inne odcinki S6-stki są w pełni przejezdne. Wszystkie drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne. Lokalne utrudnienia mogą się pojawiać na odcinku między Połchowem a Mrzezinem. W Pucku przybyło aut na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Nogę z gazu warto zdjąć między Łebczem a Władysławowem. Zwalniamy też na 215-stce w pobliżu Karwi, Ostrowa i Jastrzębiej Góry. Z kolei 216-stka przytyka się w okolicach Chałup i Jastarni.

07:25

Jeśli o poranku można gdzieś się spodziewać problemów drogowych w Wejherowie, to przede wszystkim na remontowanej ulicy Przemysłowej, w którą, przypominamy, nie można skręcić z krajowej szóstki. Wspomniana krajówka przytyka się w mieście na wysokości Węzła Zryw. Poza tym przybywa aut na Sobieskiego, Rzeźnickiej i Wniebowstąpienia. Niewielkiego spowolnienia można się spodziewać przy dojeździe do rogatek Wejherowa od strony Bolszewa. Poza tym krajowa szóstka przytyka się na odcinku z Lęborka do Wejherowa w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W Redzie stopniowo gęstnieje już ruch na remontowanej Gdańskiej, choć inne ulice miasta są całkowicie przejezdne. W Rumi natomiast można stracić zmianę świateł na Sobieskiego, w okolicach galerii handlowej. Największe problemy komunikacyjne w Gdyni da się obecnie odczuć na Płk. Dąbka, od Pogórza do Obłuża. Hutnicza przytyka się w okolicach skrzyżowania z Pucką, a Morska – przede wszystkim u wylotu Chylońskiej na Cisowej. Na razie ruch na Obwodnicy Trójmiasta odbywa się całkiem płynnie. Nieznacznych spowolnień można się spodziewać w pobliżu węzłów Wielki Kack i Chwarzno, na jezdni w stronę Gdyni. Ruch na drogach powiatu puckiego jest co najwyżej umiarkowany. Najbardziej da się go odczuć nad samym morzem. Lekko korkuje się więc trasa z Karwi do Jastrzębiej Góry. Spokojnie na razie jest we Władysławowie, choć przybywa pojazdów na Gdańskiej i Żwirowej. Trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego jest w pełni przejezdna, a nieduże utrudnienia mogą się pojawić w Jastarni i przy dworcu kolejowym w Helu.