Informacje z dróg

15.02.2019

09:29

Podobnie jak przez cały poranek, na drogach powiatu puckiego panuje spokój. Trochę większe poruszenie da się zauważyć na odcinku z Łebcza do Starzyna. Lokalne spowolnienia są również prawdopodobne na trasie z Żarnowca do Krokowej i w pobliżu Połczyna. W powiecie wejherowskim także powoli można już zapomnieć o porannych utrudnieniach, które dziś zresztą nie były szczególnie uciążliwe. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa próżno szukać kilometrowych korków. Niewielkie spowolnienia są możliwe w Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie utrzymuje się jeszcze nieco bardziej wzmożony ruch w obrębie śródmieścia, głównie na ulicach Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Świętego Jana. Zwalniamy też na Przemysłowej i Rybackiej. W miarę sprawnie można pokonać ulice Redy. Poważniejsze spowolnienie jest odczuwalne na krajowej szóstce, od skrzyżowania z Rzemieślniczą do Puckiej. W Rumi natomiast nogę z gazu zdejmujemy na Dąbrowskiego i Grunwaldzkiej w pobliżu Ceynowy. Spokojniej niż przed godziną jest też na północy Gdyni. Większy ruch da się jeszcze zauważyć na Hutniczej, Puckiej i Chylońskiej. Około półkilometrowy korek uformował się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską w Chyloni. Na szczęście, podobnie jak przez cały poranek, jest to w zasadzie jedyne większe spowolnienie na całej ekspresówce.

08:29

Spory ruch panuje już na północy Gdyni. Zjazd z Obłuża na Kwiatkowskiego może oznaczać stratę kilku minut. Nadal też utrzymuje się spory ruch na ulicy Morskiej, przede wszystkim na odcinku od Cisowej do Chyloni. Poranne poruszenie utrzymuje się też na Hutniczej, głównie na Meksyku. Na szczęście, Obwodnica Trójmiasta, podobnie jak godzinę temu, nie sprawia praktycznie żadnych problemów kierującym. Nadal dobre warunki drogowe utrzymują się na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Większe utrudnienia są możliwe tylko w Kębłowie i Gościcinie, ale i tam nie ma szczególnie uciążliwych korków. W samym Wejherowie o poranku również jest spokojnie. Nieco większy ruch można zauważyć na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i 12 Marca. W Redzie przybyło nieco aut na Puckiej, zwłaszcza w okolicach przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast poważniejszy ruch jest odczuwalny na Dąbrowskiego i Sobieskiego, w okolicach skrzyżowania z Sabata. Jeśli chodzi o powiat pucki, trwa poranny spokój na drogach. Trochę większego nasilenia ruchu można się spodziewać na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Podobnie jest w okolicach Żelistrzewa, Mrzezina, Połczyna i Darzlubia.

07:26

Praktycznie żadnych utrudnień nie ma na razie na ulicach Redy. Delikatne spowolnienie może się pojawić dopiero w okolicach granicy z Rumią, a więc w pobliżu skrzyżowania ulic Gdańskiej i Obwodowej. Jeśli chodzi o Rumię, również nie można o tej porze narzekać na nadmierny ruch. Zmianę świateł można stracić tylko nieopodal galerii handlowej. Trochę większy ruch panuje już w Gdyni, choć praktycznie nigdzie nie ma drogowego paraliżu. Lekko już korkuje się Morska od Cisowej do Chyloni. Podobnie jest na Hutniczej, od Północnej w stronę centrum. Poranne poruszenie widać też na Obłużu, zwłaszcza na Płk. Dąbka i Bosmańskiej. Znikomy ruch panuje za to na Obwodnicy Trójmiasta, która umożliwia sprawną jazdę w obie strony. Poważniejszych utrudnień drogowych nie ma też na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Delikatne spowolnienia mogą się pojawić w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. A jeśli chodzi o samo Wejherowo, przytyka się lekko dojazd do miasta od strony Białej. W mieście większy ruch można zauważyć na Sobieskiego, Przemysłowej i Chopina. Dużego nasilenia ruchu nie trzeba się też obawiać na drogach powiatu puckiego. Nieco więcej pojazdów przemierza o poranku odcinek między Darzlubiem a Połczynem. Stopniowo gęstnieje też ruch w centrum Pucka, zwłaszcza na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Niewielkie utrudnienia są też prawdopodobne na odcinku z Łebcza do Gnieżdżewa.

14.02.2019

16:35

W Redzie dość tłoczno jest na ulicy Puckiej, nie ma utrudnień na Kazimierskiej czy Obwodowej. Z Pucka do Redy jedzie się płynnie. Z kolei w Rumi na krajowej szóstce utworzył się spory zator w kierunku Redy – przed światłami na skrzyżowaniu z ulicą Sabata.

16:32

W Gdyni wciąż mamy korki na Hutniczej, a także na estakadzie o zjazdu z Janka Wiśniewskiego aż do Obłuża. Nie ma utrudnień na Obwodnicy.

16:29

Korkuje się DK6 przed skrzyżowaniem z ulicą Wilczka w Luzinie w kierunku Wejherowa, korki tworzą się również w Gościcinie w obu kierunkach. W Wejherowie nieco większy ruch obserwujemy na ulicach Sobieskiego w kierunku centrum czy na Pomorskiej i 12 Marca. Nie ma utrudnień na trasie z Krokowej do Wejherowa.

15:36

Nie ma utrudnień w Pucku oprócz ulicy Nowy Świat, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Męczenników Piaśnicy do alei Lipowej – gdzie trwają roboty drogowe. W Gdyni korkuje się ulica Morska od Cisowej do Chyloni w kierunku centrum miasta. Nie ma utrudnień na obwodnicy.

15:33

W Rumi korkuje się ulica Dąbrowskiego w kierunku skrzyżowanie z DK6. Na krajowej szóstce przybywa aut przed skrzyżowaniem z ulicą Sabata – tutaj korki zaczynają się tworzyć w obu kierunkach.

15:28

Nie ma utrudnień na trasie z Lęborka do Wejherowa, przytyka się natomiast na ulicy Zamostnej w Bolszewie w kierunku DK6. Przez Wejherowo do Redy przejedziemy bez większych przeszkód, w mieście w towarzystwie przejedziemy natomiast ulicą 12 Marca, Rzeźnicką czy Św. Jana, spory ruch jest także na Sobieskiego, szczególnie w kierunku centrum miasta.

15:20

Trasa z Krokowej do Wejherowa jest przejezdna. Natomiast w Redzie spory ruch jest na ulicy Puckiej, nie ma utrudnień na Obwodowej czy Leśnej i Cegielnianej.

11:08

Na skrzyżowaniu krajowej szóstki z ulicą Orzeszkowej w Wejherowie zderzyły się cysterna z samochodem osobowym - nie ma utrudnień w ruchu.

09:28

Trwa spokojny poranek na drogach. Symptomy porannego poruszenia da się zauważyć na ulicy Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Natomiast na krajowej szóstce panuje spokój. Z nieco większym spowolnieniem trzeba się liczyć przy zjeździe z Górki Gościcińskiej w stronę Wejherowa. W samym Wejherowie również nie ma niespodzianek na drogach. Lekko może się korkować tranzytowa szóstka od Rybackiej w kierunku centrum. Spokojnie jest na ulicach Redy. Punktowe spowolnienia są możliwe na Puckiej, Obwodowej i Łąkowej. W Rumi lekko zwalnia ruch na Grunwaldzkiej przed skrzyżowaniem z Ceynowy. Podobnie jest na Sobieskiego u wylotu Sabata. Jeśli chodzi o Gdynię, nadal wolniej pojedziemy Hutniczą, zwłaszcza od Północnej do estakady. Lekko przytyka się też Morska na Cisowej. Z kolei jedynym utrudnieniem na Obwodnicy Trójmiasta jest zjazd na wspomnianą wcześniej Morską. Poza tym ekspresówką można sprawnie poruszać się w obu kierunkach. W powiecie puckim również nie ma poważniejszych utrudnień na drogach. Nieco większego nasilenia ruchu można się spodziewać w pobliżu Mrzezina, Żelistrzewa i Celbowa. Zwalniamy też od Darzlubia do Połczyna.

08:24

Utrzymuje się spory ruch na północy Gdyni, zwłaszcza na Płk. Dąbka, Bosmańskiej i Unruga. Podobnie jest na Hutniczej, na odcinku od Puckiej do estakady. Punktowe spowolnienia możliwe są również na Morskiej w stronę centrum. Podobnie jak przed godziną, w pełni przejezdna jest Obwodnica Trójmiasta. Nie można też narzekać na nadmierne nasilenie ruchu na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Tutaj lekkie spowolnienia są możliwe między Bożympolem a Strzebielinem, a także w okolicach Kębłowa i Gościcina. W Wejherowie kierowcy również nie mają większych powodów do niepokoju. Nieznaczne nasilenie ruchu da się zauważyć na Sobieskiego, Rzeźnickiej i 12 Marca. Zwalniamy też na Chopina w pobliżu szpitala. W Redzie nieco zagęścił się ruch w okolicach Łąkowej i Obwodowej. W Rumi natomiast lekko przytyka się Dębogórska i Grunwaldzka w okolicach Białej Rzeki. Podobnie jest na Sobieskiego w pobliżu galerii handlowej. Na drogach powiatu puckiego nadal panuje spokój. Wolniej pojedziemy między Połchowem a Mrzezinem. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć też przed skrzyżowaniem w Celbowie na wojewódzkiej 216-stce. Spowolnienie panuje również na odcinku z Łebcza do Gnieżdżewa.

07:26

Na razie bez większych przeszkód podróżujemy krajową szóstką na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Ruch lekko przytyka się na tym odcinku w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W samym Wejherowie nieco więcej pojazdów da się już zauważyć na Sucharskiego, Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca, mimo to ruch odbywa się jeszcze dość płynnie. To samo można powiedzieć o sytuacji drogowej w Redzie. W Rumi natomiast przybywa aut przy zjeździe z Grunwaldzkiej na Ceynowy i w pobliżu skrzyżowania Sobieskiego z Sabata. Większego poruszenia można się spodziewać dopiero na północy Gdyni. Wolniej pokonamy odcinek z Pogórza do Obłuża. Podobnie jest na Unruga, Hutniczej i Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Za to Obwodnica Trójmiasta o poranku raczej świeci pustkami. Korków nie trzeba się też obawiać przy zjazdach z ekspresówki, choć ruch jest nieco bardziej nasilony na Chwarznieńskiej w Gdyni. Dobre warunki do jazdy panują też na drogach powiatu puckiego. Większych przestojów można się spodziewać na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu i na Żeromskiego w Kosakowie. Główne trasy wojewódzkie na północy są w pełni przejezdne. Nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, nieco poważniejsze poruszenie panuje na odcinku z Jastrzębiej Góry do Władysławowa, gdzie jazdę dodatkowo mogą jeszcze utrudniać silniejsze podmuchy wiatru.

13.02.2019

16:36

W towarzystwie pojedziemy krajową szóstką w Wejherowie, ale nie tworzą się tu korki, spokojnie jest w centrum miasta. Spory ruch jest natomiast na Chopina czy Rybackiej. Bez przeszkód przejedziemy z Nowego Dworu Wejherowskiego do Wejherowa, a także z Pucka do Redy. W samej Redzie bez przeszkód jest na ulicach Puckiej, Obwodowej czy Łąkowej.