Informacje z dróg

11.08.2020

08:21

W Helu zator tworzy się na ulicy Helskiej i Steyera. Postoimy tez na drodze nr 216 w Chałupach. Swoje odczekać trzeba również na ulicy Gdańskiej we Władysławowie jadąc w stronę ronda. Przytyka się także ulica Rozewska w Jastrzębiej Górze. Hamujemy jadąc w kierunku Półwyspu Helskiego na wysokości Pucka na drodze nr 216. Tłoczno też robi się na ulicy Puckiej w Redzie na pasie prowadzącym do Władysławowa. W Wejherowie postoimy na Rzeźnickiej i Świętego Jana. Gęsto od pojazdów robi się na rondzie na skrzyżowaniu Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza i 3 Maja.

07:27

W Wejherowie coraz więcej samochodów pojawia się na ulicy Jana III Sobieskiego, Świętego Jana i Ofiar Piaśnicy. Powoli popularnością kierowców zaczyna się cieszyć Zamostna w Bolszewie. W Rumi zwalniamy już w Janowa jadąc w stronę Redy, trójkę i czwórkę wrzucamy dopiero za wiaduktem. Swoje odstać trzeba z kolei na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chylonii. Spowolnienia należy się także spodziewać na dojazdach do ronda głównego we Władysławowie i na Steyera w Helu.

10.08.2020

16:28

Nadal mamy do czynienia ze sporymi utrudnieniami na drogach regionu. Korek na ulicy Puckiej w Redzie ma już około 3 kilometrów długości w stronę Trójmiasta. Niewiele lepiej jest jadąc w stronę Półwyspu Helskiego. Nadal stoimy przesuwając się żółwim tempem od Cisowej do wiaduktu na krajowej szóstce w Rumi. Nie lepiej jest na ulicach Derdowskiego o Żeromskiego w Kosakowie jadąc w stronę Pierwoszyna. Niższe biegu musimy wrzucić też we Władysławowie na dojazdach do ronda głównego, zderzak w zderzak przesuwamy się powoli jadąc od strony Helu. W Karwi kolejka pojazdów ustawiła się na ulicy Kopernika, tam przyda się również sporo cierpliwości. W Wejherowie swoje odczekać trzeba na ulicy Ofiar Piaśnicy jadąc w stronę krajowej szóstki, podobnie jak na tejże trasie pomiędzy właśnie Wejherowem a Lęborkiem na wysokości Gościcina.

15:33

Przybywa samochodów na krajowej szóstce pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem na wysokości Gościcina. Korkuje się ulica Zamostna w Bolszewie. W Wejherowie nie rozpędzimy się na ulicach Świętego Jana, Rzeźnickiej, Sienkiewicza, Jana III Sobieskiego oraz 3 Maja. Lepiej omijać także ulice Pucką w Redzie, tam korek w obu kierunkach ma blisko 2 kilometry długości. Na jedynce toczymy się także po ulicy Gdańskiej w stronę Półwyspu Helskiego, oraz po ulicy Morskiej. Sznur samochodów zderzak w zderzak snuje się także od Cisowej do wiaduktu na Jana III Sobieskiego w Rumi. Sporo czasu również stracimy na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chylonii. Cierpliwość, i to sporo, przyda się na ulicy Żeromskiego o Derdowskiego w Kosakowie jadąc w stronę Pierwoszyna. Na hamulec musimy naciskać na drodze nr 216 na wysokości Pucka. We Władysławowie stroi ulica Żeromskiego, Starowiejska i Gdańska, podobnie jak ulica Rozewska w Jastrzębiej Górze.

07:29

Bez utrudnieniem można podróżować całym kaszubskim odcinkiem drogi krajowej nr 6, postać nam przyjdzie jedynie na czerwonych światłach. Spokojnie jest także na ulicach Wejherowa, jedynkę wrzucamy jedynie przy dojazdach do „szóstki” na Ofiar Piaśnicy i Chopina. Na nadmorskich trasach powiatu puckiego powoli ruch się wzmaga, ale póki co nie napotkamy zatorów. Samochodów przybywa w centrach kurortów – we Władysławowie na dojazdach do ronda głównego i a ulicy Żeromskiego, W Chłapowie na Władysławowskiej, W Jastrzębiej Górze na Rozewskiej i Puckiej. Jeśli chodzi o Półwysep Helski, to zwolnić trzeba w Juracie na drodze nr 216 i w Helu na ulicy Steyera.

07.08.2020

16:28

Spory ruch panuje na nadmorskich trasach regionu. Stoimy na ulicy Steyera w Helu, podobnie jak w Juracie i Jastarni w ciągu drogi nr 216. Zakorkowane jest Władysławowo - ulice Żeromskiego, Gdańska i Starowiejska. Taka sama sytuacja panuje w Jastrzębiej Górze na ulicy Rozewskiej i w Karwi na Wojska Polskiego. Jeszcze większy niż godzinę temu korek usadowił się na ulicy Puckiej w Redzie, w tym mieście stoi także ulica Gdańska w stronę Półwyspu Helskiego. W Rumi żółwim tempem przesuwamy się od samej Cisowej do wiaduktu na krajowej szóstce, cierpliwość przyda się także na Dąbrowskiego. W Wejherowie swoje odstać trzeba na dojazdach do ronda na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza i 3 Maja. Spore utrudnienia napotkamy też na Chopina i Ofiar Piaśnicy. Tradycyjnie kolejka samochodów ustawia się na ulicy Zamostnej w Bolszewie i na drodze krajowej nr 6 w okolicach Gościcina.

15:32

Sporo samochodów jedzie z Wejherowa w kierunku Lęborka drogą krajową nr 6. Tłoczno też jest na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Zakorkowana jest ulica Batalionu Morskiego w Wejherowie, podobnie jak 3 Maja i Sienkiewicza oraz Świętego Jana. Postoimy również na Ofiar Piaśnicy i Chopina i Puckiej. Lepiej omijać także ulice Pucką w Redzie, tam korek ma blisko 2 kilometry. Nie warto też planować jazdy ulicą Morską. W Rumi na jedynce jedziemy od Janowa do wiaduktu na krajowej szóstce, podobnie jak na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Przytyka się ulica Żeromskiego w Kosakowie, a we Władysławowie cierpliwość przyda się na Żeromskiego, Starowiejskiej i Gdańskiej. Sznur samochodów łączy Jastrzębią Górę z Karwią w ciągu drogi nr 215, a na drodze 216 redukujemy biegi w Chałupach, Jastarni i Juracie.

09:33

Przytyka się ulica Zamostna w Bolszewie na pasie prowadzącym w kierunku krajowej szóstki. W Wejherowie hamujemy na Ofiar Piaśnicy i Chopina, tłoczno jest też na dojazdach do ronda na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza i 3 Maja. Nadal na jedynce jedziemy Świętego Jana i Rzeźnicką. Kto może , niech omija ulicę Pucką w Redzie, tam korek ma ponad kilometr długości. Postoimy też na ulicy Gdańskiej w stronę Półwyspu Helskiego. Sznur samochodów wlecze się także na drodze krajowej nr 6 na niemal całym rumskim odcinku tej trasy. Zator tworzy się także na ulicy Kaszubskiej w Pierwoszynie. Utrudnień trzeba także spodziewać się na rondzie wjazdowym do Pucka. Sporo samochodów przemieszcza się drogą nr 215 pomiędzy Jastrzębią Górą a Władysławowem, zakorkowana w tym mieście jest ulicą Żeromskiego, Gdańska i Starowiejska.

08:30

Coraz więcej kierowców wsiada w swe maszyny i wyjeżdża na nadmorskie trasy powiatu puckiego. Zwalniamy w nadbałtyckich kurortach w ciągu drogi nr 215 w Karwi, Jastrzębiej Górze, Rozewiu, Chłapowie. W tej miejscowości przytyka się także ulica Władysławowska. We Władysławowie hamujemy przed wjazdem na rondo główne. Jeśli chodzi o drogę nr 216 to redukujemy biegi w Chałupach, Kuźnicy i przy wjeździe do Helu. Spore utrudnienia czekają kierowców jadących ulicą Pucką w Redzie, tak tworzy się korek. Zakorkowany jest także wiadukt na krajowej szóstce w Rumi oraz ulica Żeromskiego w Kosakowie. W Wejherowie natomiast nie rozpędzimy się na Rzeźnickiej, Puckiej i Granicznej.

07:28

W Wejherowie tłoczno robi się na ulicach Chopina w kierunku krajowej szóstki, Świętego Jana i Rzeźnickiej oraz 3 Maja w kierunku centrum miasta oraz na 12 Marca. Pojazdów przybywa też na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chylonii. Sporo samochodów napotkamy także na ulicy Kaszubskiej w Pierwoszynie. Cierpliwość z kolei przyda się na dojazdach do ronda głównego we Władysławowie oraz na ulicy Żeromskiego w tymże mieście. Przyhamować trzeba także na drodze nr 215 w Rozewiu. Jeśli chodzi o drogę nr 216 to jedynkę wrzucamy w centrum Jastarni i przy wjeździe do Helu.

06.08.2020

16:24

Nieco uspokoiła się sytuacja w Rumi, z kolei widać korkujące się Trójmiasto. Na obwodnicy nogę z gazu ściągniemy w kierunku Gdańska na wysokości Karwin, Osowej i Kowali. Przytykać się będzie także Hutnicza w obu kierunkach, od strony estakady I wlot na Obwodnicę. W Rumi choć swobodniej to w dalszym ciągu na wysokości wiaduktu pojedziemy zdecydowanie wolniej, to samo tyczy się krzyżówki Kosynierów i Dębogórskiej. Gęściej zrobiło się z kolei przed główną krzyżówką w Redzie. Podobnie jak przed godziną korek i to spory panuje na Puckiej. W Wejherowie spore utrudnienia w centrum miasta na 3 Maja, Sobieskiego, Sienkiewicza czy Puckiej.

15:22

Spore utrudnienia w Rumi zwłaszcza w okolicach wiaduktu w kierunku Gdyni. Poruszenie widać też w centrum miasta, na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Spokój panuje w Redzie gdzie największych utrudnień możemy się spodziewać na Puckiej w kierunku nadmorskich tras. Poza tym główna krzyżówka i Łąkowa będą o tej porze przejezdne. W Wejherowie po godzinie 15:00 nogę z gazu ściągniemy jedynie żeby uniknąć mandatu za prędkość na wysokości fotoradaru i przy krzyżówce z Rybackiej. W Centrum wolniej na wlocie na 218-stkę w mieście ale także na Sienkiewicza. W drodze nad morze spokojnie przejedziemy 218-stkę przez Piaśnicę, 216-stkę przez Puck i korki zacną się dopiero we Władysławowie.

09:27

Coraz więcej samochodów jedzie drogą krajową nr 6 pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem, tłoczno też jest na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie zwalniamy na Strzeleckiej i 3 Maja w stronę centrum miasta oraz na Jana III Sobieskiego. Sporo pojazdów napotkamy też na Rybackiej. Całkowicie zatkana jest ulica Pucka w Redzie w obu kierunkach, a niskie biegi wrzucamy na ulicy Gdańskiej w tymże mieście. W Rumi nie rozpędzimy się na Starowiejskiej, Dąbrowskiego, Towarowej, powoli jedziemy też w stronę wiaduktu na krajowej szóstce. Cierpliwość przyda się tym, którzy czekają na zjazd z Obwodnicy Trójmiasta w Chylonii. Przybywa samochodów na Żeromskiego w Kosakowie w stronę Pierwoszyna. Kto chce pojeździć samochodem po Władysławowie niech lepiej z tego zrezygnuje, Korkuje się ulica Gdańska, Starowiejska i Żeromskiego a także Żwirowa, podobnie jak droga nr 216 w Jastarni i Juracie, oraz droga 215 w Jastrzębiej Górze.

08:40

Sporo samochodów jedzie z Wejherowa w kierunku Gościcina wzdłuż drogi krajowej nr 6. Zagęszcza się także ulica Zamostna w Bolszewie. W Wejherowie ruch odbywa się płynnie, hamulec przyda się jedynie dojeżdżając do czerwonych świateł na skrzyżowaniach. Z kolei w Redzie przytyk się ulica Pucka w stronę Półwyspu Helskiego oraz ulica Gdańska w tym samym kierunku. W Rumi na utrudnienia natkniemy się na dojazdach do wiaduktu w ciągu krajowej szóstki. Cierpliwość przyda się także we Władysławowie na dojazdach do ronda głównego, oraz na ulicy Żeromskiego w Cetniewie.

07:28

Coraz więcej pojazdów pojawia się na krajowej szóstce. Redukujemy biegi w Redzie na ulicy Gdańskiej w stronę Półwyspu Helskiego, oraz w Rumi Janowie w kierunku Trójmiasta. Jeśli chodzi o Redę, to sporo samochodów zmierza także w stronę Trójmiasta ulicą Pucką. W Wejherowie hamujemy na ulicy Jana III Sobieskiego i przy dojazdach do szóstki – na Puckiej, Chopina i Ofiar Piaśnicy. We Władysławowie tłoczno zaczyna się robić na dojeździe do ronda na ulicy Gdańskiej i na Żeromskiego w Cetniewie i Chłapowie. Zwolnić też trzeba na wjeździe do Helu.