Informacje z dróg

25.05.2020

16:21

Nieco spokojniej jak przed godziną jest na Obwodnicy Trójmiasta i na Estakadzie Kwiatkowskiego, która korkuje się jedynie przy Starym Obłużu. Nie ma wciąż szans na płynny przejazd Hutniczą, a Morska w kierunku Rumi będzie nas znacząco spowalniała na całym odcinku drogi. W takich korkach dojedziemy do wiaduktu, a dopiero pomimo kierowcy będą mogli odetchnąć z ulgą, choć też nie na długo. W Rumi spore utrudniania na wysokości Kosynierów i Dębogórskiej. Na głównej w Redzie zwolnimy już na krzyżowce z Obwodową, a potem bardzo powoli dostaniemy się do głównego skrzyżowania, przy nim utrudnienia panują w obu stronach jazdy. Swobodniej sytuacja wygląda w Wejherowie, gdzie z wyjątkiem sporych utrudniań na wysokości Górki Gościcińskiej nie będziemy mieli problemów z przejazdem.

15:38

Poniedziałek może się okazać ciężki dla zmotoryzowanych zwłaszcza w okolicach Trójmiasta. Stoimy na wysokości zjazdu z estakady przez wypadek samochodu osobowego z ciężarówki. Zator ma już blisko 5 kilometrów i rozciąga się także na Estakadę. Nie lepiej jest w centrum, gdzie o tej porze nie przejedziemy już płynnie Hutniczej ani Starego Obłuża. Nieco swobodniej robi się w Rumi, gdzie samochodów przybyło nam w centrum i na wysokości wiaduktu. Spory ruch panuje także w Redzie gdzie postoimy na Puckiej i głównej krzyżówce. Źle nie wygląda na drogach w Wejherowie, gdzie krajowa 6-stka, choć sporo na niej samochodów, to nie będzie stwarzała nam większych problemów. Te zaczną się na Górce Gościcińskiej. W powiecie puckim uważajmy na okolice miasta powiatowego, Jastrzębiej Góry i Władysławowa.

09:28

Przybyło nieco aut przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni, gdzie uformował się około półkilometrowy zator. Na szczęście, jest to jedyne poważniejsze spowolnienie na całej długości ekspresówki. Uspokoiła się już sytuacja na północy Gdyni, choć nadal problemy może sprawiać płynny przejazd z Pogórza w stronę Obłuża. Nie najgorsza sytuacja panuje też na Hutniczej, która może się przytykać przede wszystkim przy dojeździe do estakady. Również wspomniana wcześniej Morska nie sprawia większych kłopotów kierującym. Przejazd krajową szóstką przez Rumię odbywa się dość płynnie, a wyjątkiem mogą być okolice skrzyżowania z ulicą Ceynowy. Zwalniamy też na Starowiejskiej i I Dywizji Wojska Polskiego. W Redzie przytyka się głównie Gdańska w pobliżu wylotu Obwodowej. Trwa względnie spokojny poranek na ulicach Wejherowa. Zwiększony ruch utrzymuje się jeszcze w śródmieściu, m.in. na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Wolniej pojedziemy też Ofiar Piaśnicy. Przytyka się nieznacznie odcinek między Kochanowem a Kębłowem. Zwalniamy też na Wilczka w Luzinie. Praktycznie żadnych znaczących utrudnień nie ma za to na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Utrzymuje się dobra przejezdność wojewódzkiej 216-stki, na całej długości tej trasy. W Pucku największego ruchu trzeba się spodziewać na ulicy 10 Lutego. Podobnie jest w Gnieżdżewie na Dworcowej. Z kolei we Władysławowie całkiem spory ruch utrzymuje się jeszcze na Drodze Chłapowskiej i na Żwirowej.

08:28

Przybyło aut na ulicach Wojska Polskiego i Wejherowskiego w Pucku. We Władysławowie poranne poruszenie widać na Drodze Chłapowskiej, Żeromskiego i Żwirowej. Może lekko przytykać się dojazd do Jastrzębiej Góry od strony Mieroszyna. Zagęszczenie ruchu da się też zauważyć na Dworcowej w Gnieżdżewie i w pobliżu głównego skrzyżowania w Łebczu. Spory ruch panuje już na Zamostnej w Bolszewie, Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Podobnie jak przed godziną, dobre warunki do jazdy panują na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Poważniejszego spowolnienia trzeba się spodziewać tylko przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Dość spokojnie jest w Wejherowie. Większego poruszenia trzeba się spodziewać na Przemysłowej, Sobieskiego, Chopina i Rybackiej, ale dość sprawnie można się przemieszczać w stronę Redy. Tutaj też nie można narzekać na nadmierne utrudnienia o poranku. Przytyka się Wejherowska u wylotu Drogowców, zwalniamy też na Puckiej, przede wszystkim w okolicach przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast największego poruszenia trzeba się spodziewać na Starowiejskiej, Dąbrowskiego i Ceynowy. Całkiem sprawnie można dojechać do centrum Gdyni ulicami Hutniczą, Morską i Janka Wiśniewskiego. Zwalniamy za to na Puckiej i Chylońskiej. Obwodnica Trójmiasta jest przejezdna na całej długości, co dotyczy obu kierunków ruchu.

07:25

Na razie dość spokojnie jest na głównej arterii powiatu wejherowskiego, czyli na krajowej szóstce. Utrudnienia na odcinku z Lęborka do Wejherowa mają charakter tylko miejscowy, a trzeba się ich spodziewać w Bożympolu, Strzebielinie i Gościcinie. Może się przytykać nieco dojazd do Wejherowa ulicą Szkolną, od strony Bolszewa. W samym mieście wzmożony ruch da się już zauważyć na Sucharskiego, Sobieskiego i 3 Maja. Tranzytowa szóstka może się korkować przede wszystkim od Śmiechowa do centrum, ale płynność ruchu jest zachowana. Nadprogramowych utrudnień nie ma na razie na ulicach Redy. Również w Rumi jest dość spokojnie. Może się przytykać Sobieskiego, na wysokości galerii handlowej, a także dojazd do skrzyżowania Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Sporo się dzieje o poranku na północy Gdyni. Zakorkowana jest ulica Arciszewskich, na wysokości Poru Wojennego na Oksywiu. Duży ruch panuje też na Śmidowicza, Unruga i Płk. Dąbka. Hutnicza obecnie najmocniej przytyka się w pobliżu granicy z Rumią, a Morska – u wylotu Chylońskiej na Cisowej. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Powoli zagęszcza się ruch między Dębogórzem a Kosakowem. Wojewódzka 216-stka nieznacznie korkuje się w Celbowie, a 213-stka – w Połczynie, Starzynie, Krokowej i od Wierzchucina do Żarnowca. Poranny spokój panuje, póki co, w Pucku i Władysławowie.

22.05.2020

16:20

W dalszym ciągu ogromne korki panują w Gdyni, gdzie estakada będzie zakorkowana niemal na całej długości począwszy od zjazdu z obwodnicy. Podobnie jak sparaliżowana jest Morska od Grabówka po znam zjazd SKM w Janowie. Alternatywą nie będzie w tym przypadku hutnicza, na której podobnie jak przed godziną, jest sporo samochodów. W Rumi największe utrudnienia panują w centrum miasta, a Grunwaldzka będzie nas spowalniać jedynie od łącznika z Obwodową na pograniczu Redy i Rumi. Później czeka nas kilkukilometrowy zator aż do głównej krzyżówki w Redzie. Pucka też nie będzie nam pozwalała o tej porze na płynny przejazd. W Wejherowie więcej samochodów niż przed godziną ale i bez niespodzianek na krajowej 6-stce. Najwięcej czasu spędzimy na wysokości Górki Gościcińskiej.

15:39

Spore utrudnienia w Trójmieście. Korkuje się Estakada Kwiatkowskiego, Stare Obłuże. Nie ma też szans na płynny przejazd Morską z Gdyni w kierunku Rumi. W Rumi spore utrudnienia w centrum przy skrzyżowaniach ulic. Od krzyżówki z Obwodową na głównej postoimy dłuższą chwilę aż do skrzyżowania Gdańskiej z Pucką. W Wejherowie więcej samochodów na krajowej 6-stce, ale nie powinno być problemów z płynnym przejazdem.

09:26

Może korkować się nieco wojewódzka 218-stka przy dojeździe do Krokowej. Spory ruch można dostrzec na skrzyżowaniu ulic Puckiej i Rozewskiej w Jastrzębiej Górze. Nad samym morzem zwalniamy też na wysokości Chłapowa i Cetniewa. Droga w stronę Helu przez półwysep może się przytykać w Jastarni. W miarę spokojnie jest za to na ulicach Pucka. Poranne utrudnienia nie odpuszczają jeszcze na ulicy Wilczka w Luzinie. Zwalniamy też jeszcze na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Względny spokój panuje za to na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Spowolnienie obejmuje przede wszystkim zjazd z Górki Gościcińskiej. W Wejherowie największego ruchu trzeba się spodziewać w obrębie śródmieścia, co dotyczy przede wszystkim ulic Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Wolniej pojedziemy też Przemysłową, Rybacką i Ofiar Piaśnicy. W Redzie najwięcej problemów może sprawiać pokonanie Puckiej, zwłaszcza w okolicach przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast utrzymuje się poranne poruszenie na węźle drogowym w pobliżu wiaduktu, w ciągu krajowej szóstki. Uspokoiła się nieco sytuacja drogowa na północy Gdyni. Nie najgorzej jeździ się też Hutniczą, która przytyka się głównie w okolicach wylotu Puckiej. Morska natomiast najbardziej przytyka się w pobliżu skrzyżowania z Chylońską na Cisowej. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych utrudnień na całej długości Obwodnicy Trójmiasta.

08:29

Zagęścił się ruch na odcinku między Kochanowem a Kębłowem. Wolniej pojedziemy również ulicami Młyńską i Wilczka w Luzinie. Zwalniamy też na Zamostnej w Bolszewie. Niewiele pojazdów przemierza za to krajową szóstkę na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Podobnie jak przed godziną, największego zagęszczenia ruch trzeba się spodziewać w okolicach Kębłowa i Gościcina. W Wejherowie również nie ma mowy o drogowych niespodziankach. Redukcja prędkości będzie konieczna na Sucharskiego, Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. W Redzie korkują się okolice świateł na Wejherowskiej, u wylotu Drogowców. Natomiast w Rumi zwalniamy na skrzyżowania Sobieskiego z Sabata. W Gdyni utrzymuje się spory ruch na północy miasta. Więcej aut można też napotkać na Hutniczej, głównie w okolicach skrzyżowania z Pucką. Morska korkuje się punktowo na Chyloni i Grabówku. Z kolei większych utrudnień nadal nie ma na Obwodnicy Trójmiasta. Miejscowe spowolnienia są możliwe na odcinku między Dębogórzem a Kosakowem. Przytyka się też wojewódzka 216-stka na wysokości Gnieżdżewa. Może też korkować się dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. W samym mieście biegi trzeba zredukować przede wszystkim na Drodze Chłapowskiej. Jadąc wojewódzką 215-stką w stronę Karwi, zwalniamy w Sławoszynie.

07:25

Dość spokojnie jest na razie na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Tę trasę można pokonać całkiem sprawnie, a nieco większy zator jest możliwy tylko przy zjeździe z Górki Gościcińskiej w stronę Wejherowa. Jeśli chodzi o natężenie ruchu w samym Wejherowie, większe poruszenie panuje przede wszystkim na Sobieskiego oraz na zjazdach na krajówkę, czyli na Przemysłowej, Ofiar Piaśnicy i Rybackiej. W Redzie, póki co, nie ma poważniejszych utrudnień. Z kolei w Rumi coraz więcej pojazdów można napotkać na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Na północy Gdyni, tradycyjnie o tej porze, zwalniamy w okolicach Portu Wojennego, na Śmidowicza i Arciszewskich. Spowolnienia na Morskiej i Hutniczej są, co najwyżej, punktowe. Niewiele dzieje się też na całej długości Obwodnicy Trójmiasta. Miejscowe spowolnienia są już możliwe na ulicach Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie. Wojewódzka 213-stka może się przytykać od Żarnowca do Krokowej, a także w Kłaninie i Połczynie. Większych utrudnień nie ma na razie w Pucku. Może natomiast korkować się odcinek między Władysławowem a Łebczem.

21.05.2020

16:28

Popołudniowym wyzwaniem pozostaje przejazd krajową szóstką przez Rumię. Korek utrzymuje się na Sobieskiego od granicy z Gdynią aż do centrum miasta. Niestety, również dojazd Hutniczą i później Dąbrowskiego może oznaczać próbę cierpliwości dla kierujących. Poza tym w Gdyni dość dobra sytuacja utrzymuje się na Morskiej, gdzie utrudnienia są jedynie punktowe. Dość dobrze wygląda też sytuacja na Obwodnicy Trójmiasta, która w zasadzie jest przejezdna w obu kierunkach, a niewielkie spowolnienie uformowało się jedynie przy węźle na Osowej. Takiego komfortu podróżowania nie ma, niestety, na Gdańskiej w Redzie. Zmianę świateł można stracić u wylotu Puckiej. Wolniej pojedziemy też samą Pucką i Gniewowską. Jadąc krajową szóstką przez Wejherowo, zwalniamy przede wszystkim w okolicach wylotu Rybackiej. Wzmożonego ruchu trzeba się też spodziewać na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana, Rzeźnickiej i Roszczynialskiego. Nie odpuszczają popołudniowe utrudnienia na Zamostnej w Bolszewie. Nie rozpędzimy się także na krajowej szóstce w stronę Lęborka, co dotyczy przede wszystkim Gościcina i Kębłowa. Utrzymuje się spory ruch na nadmorskiej 215-stce między Jastrzębią Górą a Władysławowem. Większych utrudnień nie ma za to na trasie do Helu, choć redukcja prędkości będzie konieczna w Jastarni. Lekko utrudniony może być też przejazd ulicą Helską przez Puck. Na 213-stce niewielkich spowolnień można się spodziewać w Werblini i Połczynie.

15:28

W Redzie spore utrudnienia w ruchu utrzymują się praktycznie na całej długości ulicy Gdańskiej, na jezdni w stronę Wejherowa. Zwalniamy też na Puckiej w kierunku Rekowa. W Rumi najpoważniejszych spowolnień trzeba się spodziewać na Sobieskiego, od przystanku SKM Janowo do wiaduktu. Podobnie jest na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni popołudniowe godziny szczytu komunikacyjnego widać już na dobre na Estakadzie Kwiatkowskiego, zwłaszcza w stronę Obłuża. Wolniej pojedziemy też Morską od Grabówka do Cisowej. Spory tłok panuje też na Hutniczej i Puckiej. Na razie względny spokój panuje za to na Obwodnicy Trójmiasta. Może przytykać się dojazd krajową szóstką do Wejherowa od strony Pieleszewa. Sporo aut można też napotkać na Przemysłowej, Chopina, Sobieskiego i 3 Maja. Zagęszcza się ruch na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Podobnie jest na Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Jeśli chodzi o krajową szóstkę w stronę Lęborka, wolniej pojedziemy przede wszystkim przy podjeździe pod Górkę Gościcińską. Więcej aut można zauważyć na wojewódzkiej 213-stce od Żarnowca do Krokowej. Nad samym morzem, na 215-stce, większy ruch da się dostrzec w okolicach Karwi i Jastrzębiej Góry. We Władysławowie wolniej pojedziemy Gdańską i Drogą Chłapowską. Z kolei jadąc w stronę Helu przez półwysep, zwalniamy przede wszystkim przy dojeździe do Chałup i Jastarni.

09:25

Samochodów na ulicach przybyło, zwłaszcza w okolicach Gdyni, gdzie wzmożonego ruchu można się spodziewać na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską w Gdyni. Korki na Hutniczej powoli odpuszczają, podobnie jak na trasie z Rumi do centrum Gdyni. W samej Rumi nie spotkamy już większych utrudnień, te mogą pojawić się z kolei na głównej, przez co dojazd do i z Redy może zająć nieco więcej czasu. Ten stracimy także na głównej krzyżówce w Redzie, a później trasa w kierunku Wejherowa będzie już bez większych opóźnień. Krajowa 6-stka w Wejherowie zapomniała już co to poranny szczyt i ruch tam, zarówno w mieście jak i dalej, w kierunku Lęborka odbywa się płynnie. 213 patrząc na powiat pucki będzie się przytykać podobnie jak okolice Celbowa i Wierzchucina.

08:23

Większy ruch można zaobserwować w Redzie, gdzie przytyka się Gdańska zwłaszcza w okolicach Łąkowej. Wciąż przejezdna jest z kolei Pucka w kierunku nadmorskich tras. W powiecie puckim widać poruszenie przy skrzyżowaniu Domatówka z Wielką Piaśnicą, poza tym 213 i 216 będą przejezdne. Swobodnie jest też w Wejherowie, zarówno na krajowej 6-stce jak i w centrum miasta. Szczytu komunikacyjnego nie widać w okolicach Górki Gościcińskiej. Większe korki czekają na kierowców w Rumi, gdzie nogę z gazu ściągniemy na wysokości wiaduktu i Starowiejskiej. Dla kierowców w Gdyni największym kłopotem o poranku będzie płynny przejazd Starym Obłużem i Hutniczą, choć nie widać, żeby były to duże spowolnienia.

07:25

Sporych utrudnień o poranku możemy się spodziewać na Śmidowicza na Starym Obłużu w Gdyni, poza tym ulice prowadzące do Trójmiasta dość spokojne o tej porze. Przytyka się delikatnie zjazd z Obwodnicy na Morską. W Rumi widać poruszenie w centrum, zwłaszcza na Starowiejskiej. Poza tym, bez problemów dostaniemy się wiaduktem w kierunku zarówno Gdyni jak i Redy, gdzie tuż po 7 największego ruchu można spodziewać się na łączniku z Łąkową. W powiecie puckim spokój i cisza o poranku, nogę z gazu ściągniemy jedynie na 216, perzy zjeździe na Celbowo i na 213 w okolicach Krokowej. W Wejherowie o tej porze będzie przejezdna krajowa 6-stka w mieście ale i na wysokości Górki Gościcińskiej. W centrum największych spowolnień spodziewajmy się na Sobieskiego, 12 Marca czy Przemysłowej.