Informacje z dróg

19.10.2018

10:44

Po zderzeniu czterech osobówek zablokowane jest skrzyżowanie ulic Starowiejskiej i Wybickiego w Rumi. Na miejscu pracują służby, jedna osoba została lekko poszkodowana.

09:28

Nadal spokojnie jest na północy regionu, choć punktowe spowolnienia mogą się pojawić na nadmorskiej 215-stce od Władysławowa do Jastrzębiej Góry, głównie na wysokości Cetniewa. Trwa również poranne poruszenie w centrum Pucka, co widać przede wszystkim na ulicach Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa utrzymuje się zator w Gościcinie, który liczy ponad pół kilometra. W samym Wejherowie ruch na tranzytowej szóstce może być spowolniony w powodu robót drogowych na wysokości dworca kolejowego. Ciasno jest też na Przemysłowej, Chopina, Sobieskiego i 3 Maja. W Redzie wolniej pojedziemy Pucką od przejazdu kolejowego aż do skrzyżowania z Gdańską. W Rumi jest spokojniej niż przed godziną, ale nadal utrzymuje się zator w okolicach krzyżówki Dąbrowskiego ze Starowiejską oraz przy zjeździe z Towarowej na Sobieskiego. Mniejszy ruch panuje już na północy Gdyni, niemniej nadal zwalniamy na Hutniczej i Morskiej, przede wszystkim przy dojeździe do obwodnicy oraz na Grabówku. Podobnie jak przez cały poranek, w pełni przejezdna jest Obwodnica Trójmiasta w obu kierunkach. Z powodu stłuczki korkuje się zjazd ulicą Spacerową w stronę Oliwy. Odpuściły za to niemal całkowicie korki przed rondem w Chwaszczynie na krajowej 20-stce.

08:26

Przybyło pojazdów na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa, przede wszystkim w Gościcinie, gdzie zator liczy około kilometra. Poranne korki opanowały również ulice Bolszewa, przede wszystkim Szkolną i Zamostną. W Wejherowie z powodu zwężenia jezdni tworzą się spowolnienia na I Brygady Pancernej, na odcinku od Ronda Solidarności do dworca, w kierunku Nanic. Sprawniej pojedziemy dopiero za skrzyżowaniem z ulicą 12 Marca. W Redzie korkuje się lekko zjazd ulicą Pucką z Rekowa. W Rumi natomiast utrzymują się utrudnienia na wiadukcie, a także na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni problemy z płynnością ruchu nadal mogą się pojawić na Morskiej, od Cisowej do Chyloni i dalej – na Grabówku. Podobnie jest na Hutniczej, od Puckiej do estakady, na Unruga i w pobliżu skrzyżowania Płk. Dąbka z Kwiatkowskiego. Spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta i na tej trasie nie ma praktycznie żadnych utrudnień. Utrzymują się za to korki na zjazdach z ekspresówki, przede wszystkim w stronę Witomina i Oliwy. Poprawiła się za to sytuacja przed rondem w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. Nadal spokojnie jest na drogach powiatu puckiego. Miejscowe spowolnienia są możliwe na wojewódzkiej 213-stce w Krokowej, Starzynie i Połczynie. Przybyło też aut w centrum Pucka, głównie na Wojska Polskiego i Wejherowskiej.

07:28

Wypadł z kursu jeden z pociągów SKM, który powinien odjechać z Gdyni-Chyloni w kierunku Gdańska, co może powodować kilkuminutowe opóźnienia na trasie w tym kierunku. Na drogach regionu na razie bez większych niespodzianek, czyli przytykają się głównie trasy dojazdowe w kierunku Trójmiasta. O ile w miarę sprawnie można przejechać przez Redę, to już w Rumi zdecydowanie widać poranne poruszenie. Ulicą Sobieskiego pojedziemy w korku od wiaduktu do Janowa. Podobnie jest w Gdyni na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, oraz na równoległej Hutniczej. Tradycyjnie już o tej porze problemy mogą wystąpić ze sprawnym przejazdem na odcinku z Pogórza do Obłuża. Takich kłopotów nie ma na razie na Obwodnicy Trójmiasta, która póki co jest przejezdna w obu kierunkach. Ruch jest za to coraz bardziej nasilony na zjazdach w kierunku Witomina, Karwin i Oliwy. Około dwukilometrowy korek uformował się też na krajowej 20-stce przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie. Dla odmiany, całkiem spokojnie jest na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, a niewielkie spowolnienia są możliwe tylko w Kębłowie i Gościcinie. Jeśli chodzi o Wejherowo, większe nasilenie ruchu da się zauważyć na I Brygady Pancernej, od Ronda Solidarności do wylotu Puckiej, a więc w kierunku Nanic. Stopniowo przybywa też pojazdów na Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja, a także na Chopina. Porannych utrudnień nie ma na razie w powiecie puckim. Wolniej pojedziemy wojewódzką 213-stką z Połczyna do Celbowa, a także remontowaną ulicą Pucką w Darżlubiu.

18.10.2018

15:40

Z minuty na minutę aut przybywa na krajowej szóstce w Gościcinie, tu zator tworzy się przed zjazdem na ulicę Szeroką w kierunku Lęborka.

15:28

Przytyka się ulica Zamostna w Bolszewie przy wyjeździe na krajową szóstkę. Nie ma utrudnień na drodze z Redy do Rumi, alternatywa dla szóstki czyli Leśna-Cegielniana-Towarowa także jest przejezdna.

15:25

Na krajowej szóstce w Wejherowie na wysokości ulicy Patoka zderzyły się dwa samochody osobowe, jedna osoba jest poszkodowana. Do zdarzenia doszło w kierunku Redy. Korek ma na razie około pół kilometra, ale rośnie.

09:27

Nadal spokojnie jest na północy regionu. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne. Z problemami muszą się oczywiście liczyć kierowcy przejeżdżający przez remontowaną ulicę Pucką w Darzlubiu. Na płynną jazdę nie ma też szans między Dębogórzem a Kosakowem. Jeśli chodzi o powiat wejherowski, spory ruch utrzymuje się na ulicy Chłopskiej w Kębłowie. Ze spowolnieniami nadal trzeba się też liczyć na krajowej szóstce w Gościcinie. Poranne poruszenie trwa też jeszcze na ulicach Bolszewa, zwłaszcza na Szkolnej i Zamostnej. W Wejherowie utrzymuje się spore natężenie ruchu na Chopina, od szpitala do krajówki. Wolniej pojedziemy też w obrębie centrum, czy na Rzeźnickiej i 12 Marca. W Redzie przybyło nieco pojazdów na Puckiej, na pasie w stronę Rekowa. Uspokoiła się sytuacja drogowa w Rumi, choć ze spowolnieniami nadal trzeba się liczyć w obrębie skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. Spokojniej niż przed godziną jest na północy Gdyni. Duży ruch nie odpuszcza na Hutniczej, z kolei Morska korkuje się na Grabówku, w kierunku Chyloni. Podobnie jak przez cały poranek w pełni przejezdna jest Obwodnica Trójmiasta.

08:28

Przybyło pojazdów na Wilczka w Luzinie, nieco tłoczniej niż przed godziną jest też na krajowej szóstce w Gościcinie, gdzie około półkilometrowy zator utrzymuje się w stronę Wejherowa. W samym mieście sytuacja jest w miarę stabilna i nie ma niespodziewanych utrudnień. Tłoczno jest na Chopina, Sobieskiego i 12 Marca. Sprawnie można przemieszczać się ulicami Redy w stronę Rumi. Tutaj obowiązkowe spowolnienie czeka nas na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa, a także na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Nie odpuszczają korki na Hutniczej w Gdyni, przede wszystkim na odcinku od Puckiej do estakady. Natomiast Morska w stronę centrum przytyka się przede wszystkim na Cisowej i Grabówku. Nadal dobre warunki drogowe panują na obu jezdniach Obwodnicy Trójmiasta. Korkują się za to praktycznie wszystkie zjazdy z tej trasy w Gdyni i Gdańsku. Najgorzej jest na odcinku z Osowej do Oliwy. Utrzymują się też spowolnienia przed rondem w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, przede wszystkim od strony Miszewa i Karczemek. W powiecie puckim wolniej pokonamy odcinek między Połchowem a Mrzezinem. Coraz bardziej wzrasta również ruch w samym centrum Pucka, głównie na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Punktowe spowolnienia są możliwe na wojewódzkiej 213-stce w Starzynie i Połczynie.

07:27

Przegląd sytuacji drogowej w regionie zaczynamy od krajowej szóstki. Na odcinku z Lęborka do Wejherowa nie występują poważniejsze utrudnienia, a niewielkie spowolnienia są możliwe w Strzebielinie i Gościcinie. Korkuje się lekko dojazd do Wejherowa wojewódzką 218-stką w Białej, ale w samym mieście ruch jest co najwyżej umiarkowany. Wolniej pojedziemy przede wszystkim ulicami Sobieskiego i Chopina. W Redzie z koniecznością dłuższego postoju trzeba się liczyć w pobliżu skrzyżowania Gdańskiej z Rzemieślniczą i Pucką. W Rumi natomiast tłoczno jest na Dąbrowskiego i Sobieskiego, od zjazdu z wiaduktu do Janowa. W Gdyni korkują się przede wszystkim ulice prowadzące w stronę centrum, a więc Morska, Hutnicza i Janka Wiśniewskiego. Ciasno jest też na Unruga i przy zjeździe z Obłuża na Kwiatkowskiego. Obwodnica Trójmiasta jest całkowicie przejezdna w obu kierunkach ruchu. Natomiast spory, około dwukilometrowy zator uformował się przed rondem w Chwaszczynie, na pasie z kierunku Miszewa. W powiecie puckim poranne poruszenie da się zauważyć w okolicach Kosakowa, Pierwoszyna i Żelistrzewa. Główne trasy wojewódzkie świecą raczej pustkami. Bez problemów można podróżować z Pucka do Władysławowa i dalej – do Karwi czy Helu.

17.10.2018

16:15

Korkuje się krajowa szóstka w Gościcinie przed zjazdem na ulicę Szeroką w kierunku Lęborka.

16:15

W Wejherowie w towarzystwie pojedziemy ulicami Sobieskiego, Rzeźnicką, 12 Marca czy Św. Jana.

15:30

W Rumi zator utworzył się przed zjazdem na ulicę Sabata w kierunku Redy.

09:27

Zdecydowanie sprawniej niż przed godziną można już przejechać przez Rumię drogą krajową nr 6. Niewielkie spowolnienia są jeszcze możliwe na wiadukcie oraz w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską i na Dębogórskiej. Powoli rozpraszają się też poranne utrudnienia w Gdyni. Tutaj nadal zwolnić trzeba przede wszystkim na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Natomiast Morska w stronę centrum nie sprawia poważniejszych problemów – jeśli są gdzieś utrudnienia, to tylko punktowe. To samo można powiedzieć o Obwodnicy Trójmiasta i krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie również jest dość spokojnie. Najbardziej zatłoczona obecnie jest ulica Chopina – od szpitala aż do krajowej szóstki. W Redzie natomiast większego natężenia ruchu można się spodziewać na Puckiej i na Łąkowej, przy wjeździe na Gdańską. Na północy regionu zwolnić należy w pobliżu Żelistrzewa. Poranne poruszenie jest też widoczne w centrum Pucka oraz w okolicach Gnieżdżewa i Łebcza. Bez większych przeszkód da się za to pokonać nadmorskie trasy, czyli wojewódzką 215-stkę i 216-stkę.

08:26

Trwają utrudnienia w ruchu pociągów na trasie z Wejherowa do Redy. Do skutek śmiertelnego wypadku, do którego doszło tuż przed godziną 7:00 nieopodal przystanku Nanice. Z kolei około godziny 7:30 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na ulicy Wejherowskiej w Sychowie. Jedna osoba została lekko poszkodowana, ruch w tym miejscu prowadzony jest wahadłowo. Utrudnienia drogowe nie omijają też Rumi. Po zderzeniu na wiadukcie korkuje się ulica Grunwaldzka w stronę Janowa. Tłoczno jest też na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Przybyło również aut na Hutniczej w Gdyni, od granic z Rumią aż do estakady. Poważniejszych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta, podobnie jak na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie nie rozpędzimy się na Przemysłowej, Chopina, Sobieskiego oraz 3 Maja, od parku aż do Świętego Jana. W Redzie przybyło pojazdów na Puckiej w pobliżu przejazdu kolejowego oraz w okolicach skrzyżowania Gdańskiej z Rzemieślniczą. Nadal spokojnie jest na drogach powiatu puckiego. Lekki zator jest możliwy przed rondem w Połczynie oraz między Swarzewem a Władysławowem, choć nigdzie nie ma uciążliwych korków.