Informacje z dróg

19.02.2020

16:36

Przybyło samochodów w Małym Trójmieście Kaszubskim, zwłaszcza na ulicach Redy i Rumi. Korkuje nam się Gdańska w Redzie i jej wylot na Łąkową, sporo problemów będziemy też mieli z płynnym przejazdem przez Rumię zarówno przed wiadukt jak i w centrum. Spore zamieszanie zrobiło nam się nas Kosynierów, Dąbrowskiego czy Dębogórskiej. To z pewnością najgorsze miejsca dla tych, dla których dzisiaj każda minuta cenna. Sporo czasu możemy też stracić też w okolicach Trójmiasta. Korek za zjazdem na Lotnisko w kierunku Gdyni, korki będą też na estakadzie Kwiatkowskiego. Patrząc dalej w kierunku Wejherowa, droga krajową 6-stką będzie bez większych problemów, a nawet w centrum nie będzie zbyt dużych korków. W dalszym ciągu jednak jest kilkukilometrowy zator między Bolszewem a Gościcinem. W związku z imprezami w Trójmieście, które odbędą się dziś wieczorem, kierowcy powinni przygotować się na wzmożony ruch na drogach. W Ergo Arenie i z kolei w Gdyni Arena o godz. 19 występuje Dawid Podsiadło. Na drogach dojazdowych do obiektów, mogą powstać korki.

15:22

O tej porze zakorkowane jest już Trójmiasto. Problemy zaczynają się od Grabówka w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego, większej ilości samochodów możemy się też spodziewać Na Hutniczej i Janka Wiśniewskiego. Spore korki zaczynają się też na estakadzie od strony Obłuża. W Rumi tradycyjnie o tej porze zwolnimy podczas zjeżdżania z wiaduktu oraz na Dąbrowskiego i Dębogóskiej. Ciężko też będzie o przejazd Kosynierów a później Morską i Obwodową, ale patrząc na ulicę Gdańską tamtędy też nie będzie to bezproblemowa podróż. Główna krzyżówka z kole i Redzie będzie przejezdna podobnie jak Pucka w kierunku nadmorskich tras. W Wejherowie jak co środę nie będzie niespodzianek na krajowej 6-stce, a centrum będzie solidnie zakorkowane. Uważajmy na Świętego Jana, Rzeźnicką, Sobieskiego czy Batalionu. Dla Tych którzy krajową 6 będą próbowali poruszać się między Bolszewem a Gościcinem radzimy uzbroić się w cierpliwość co dotyczy zarówno jednego jak i drugiego kierunku jazdy.

09:26

Może jeszcze przytykać się dojazd do krajowej szóstki ulicą Wilczka w Luzinie. Spokojniej niż przed godziną jest już za to na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma poważniejszych utrudnień na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Miejscowe spowolnienia mogą się utrzymywać w Strzebielinie i Gościcinie. Spokojnie jest też na ulicach Wejherowa, gdzie krajówka umożliwia sprawny przejazd przez miasto w obu kierunkach. Spowolnień można się jeszcze spodziewać na Sobieskiego, Strzeleckiej, 3 Maja i Roszczynialskiego. W Redzie korkuje się Łąkowa przy zjeździe na Gdańską. Wolniej pojedziemy też Pucką. W Rumi natomiast redukcja prędkości będzie konieczna na Kosynierów, Starowiejskiej i Sobieskiego, u wylotu Sabata. W Gdyni odpuściły poranne korki na Morskiej, którą można już całkiem płynnie poruszać się w stronę centrum. Jadąc Hutniczą, zwalniamy przede wszystkim w okolicach skrzyżowania z Pucką. Z kolei w śródmieściu utrzymuje się wzmożony ruch na Świętojańskiej i Warszawskiej. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na obu jezdniach Obwodnicy Trójmiasta. Możliwe są jeszcze miejscowe spowolnienia między Kosakowem a Pogórzem. Poza nieznacznym opóźnieniem przed skrzyżowaniem w Celbowie, nie ma utrudnień na całej długości wojewódzkiej 216-stki. W Pucku nogę z gazu zdejmujemy na Wojska Polskiego oraz w pobliżu skrzyżowania Helskiej z 10 Lutego. We Władysławowie podobnie jest na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

08:26

Coraz więcej aut da się dostrzec na ulicach Leśnej, Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Podobnie jest na Wilczka w Luzinie. Zagęścił się ruch na krajowej szóstce, co dotyczy przede wszystkim odcinka między Kębłowem a Gościcinem. Inne odcinki trasy z Lęborka do Wejherowa są w pełni przejezdne. W samym Wejherowie trudno mówić o niespodziankach drogowych. Największego ruchu, podobnie jak przed godziną, trzeba się spodziewać na ulicy Sobieskiego. W Redzie również nie ma poważniejszych utrudnień. Miejscowe spowolnienia mogą się pojawiać na Puckiej, Gdańskiej i Gniewowskiej. Z kolei w Rumi zagęścił się ruch na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Zwalniamy także na wiadukcie w ciągu krajowej szóstki, na jezdni w stronę Janowa. Hutnicza w Gdyni najmocniej przytyka się na odcinku od skrzyżowania z Pucką do estakady. Morska z kolei korkuje się jeszcze od Cisowej do Chyloni oraz na Grabówku. W śródmieściu zwalniamy na Warszawskiej, Władysława IV i Świętojańskiej. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, nie ma większych utrudnień, choć redukcja prędkości na pewno przyda się w okolicach remontowanego Węzła Wielki Kack. Poranne niedogodności da się jeszcze odczuć na Żeromskiego w Kosakowie. Podobnie jest na Puckiej w Smolnie. W Pucku przybyło pojazdów na Wojska Polskiego, Wejherowskiej i Helskiej, a w Gnieżdżewie – na Dworcowej. We Władysławowie poranne utrudnienia da się odczuć na Drodze Chłapowskiej i Żwirowej.

07:25

Praktycznie żadnych poważniejszych utrudnień nie ma na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Miejscowe spowolnienia są możliwe w Bożympolu, Kębłowie i Gościcinie. Przytykać może się już zjazd z Zamostnej na krajówkę w Bolszewie. Natomiast w Wejherowie największe poruszenie o poranku tradycyjnie da się zauważyć na ulicy Sobieskiego. Zwalniamy też na 12 Marca, Przemysłowej i Chopina. Na razie trudności nie sprawia poruszanie się ulicami Redy. W Rumi natomiast może się korkować skrzyżowanie Kosynierów i Kościuszki. Przytyka się też Sobieskiego u wylotu Towarowej. Zwiększa się liczba pojazdów na całej długości Hutniczej w Gdyni. Problemów z płynnością ruchu nie unikniemy też na Puckiej i Morskiej, przede wszystkim na odcinku od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Sama ekspresówka nie sprawia poważniejszych niedogodności kierującym, natomiast spory, około półtorakilometrowy korek utrzymuje się na remontowanej Chwaszczyńskiej na Karwinach. Mocno zakorkowane są też ulice Kielnieńska i Spacerowa na Osowej. Miejscowe utrudnienia mogą się pojawiać na odcinku między Dębogórzem a Kosakowem. Podobnie jest na trasie z Połochowa do Mrzezina. Spokojnie na razie jest w Pucku. Natomiast we Władysławowie może się przytykać już Gdańska przy dojeździe do ronda. Nieznaczne spowolnienia da się też odczuć na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową.

18.02.2020

16:28

Niestety, nie poprawiła się sytuacja drogowa, jeśli chodzi o dojazd do północnych dzielnic Gdyni. Janka Wiśniewskiego jest zakorkowana od Węzła Ofiar Grudnia 70. Zatłoczona jest także estakada w stronę Obłuża. Szans na płynną jazdę nie ma także na Morskiej, od centrum do Chyloni i na Hutniczej. Ponad dwukilometrowe spowolnienie utrzymuje się na Obwodnicy Trójmiasta, między Osową a Wielkim Kackiem. Zwalniamy też w okolicach Matarni. Przybyło pojazdów na krajowej szóstce między Bolszewem a Gościcinem, gdzie zator liczy już ponad kilometr. Tłoczno jest też na Wilczka w Luzinie. Jeśli chodzi o Wejherowo, największego ruchu trzeba się spodziewać, podobnie jak przed godziną, w śródmieściu – na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Jeśli chodzi o Redę, wolniej pojedziemy Gdańską przy dojeździe do skrzyżowania z Łąkową. Podobnie jest na Puckiej, przy przejeździe kolejowym. W Rumi natomiast nie odpuszcza korek na Sobieskiego, od Janowa do centrum. Tłoczno jest również na Dąbrowskiego, Starowiejskiej i Kosynierów. Przytyka się odcinek między Pogórzem a Kosakowem. W Rewie zwalniamy przede wszystkim na Morskiej. Miejscowych utrudnień można się spodziewać między Połchowem a Mrzezinem. W Pucku nie odpuszczają jeszcze spowolnienia na Helskiej, Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie i na Drodze Chłapowskiej we Władysławowie.

15:26

Kompletnie zatłoczona jest już Morska w Gdyni, od dworca głównego aż do Chyloni. Nieco sprawniej można się poruszać ulicą Janka Wiśniewskiego, za to estakada stoi w korku w kierunku Obłuża już od terminalu kontenerowego. Drogowego wytchnienia nie ma też na Hutniczej, zwłaszcza w okolicach wspomnianej estakady, a tłoczno jest też na Chylońskiej. Nadmiernych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta, choć redukcja prędkości będzie konieczna w okolicach Wielkiego Kacka i Kowali. Krajowa szóstka w Rumi stopniowo przytyka się już od Janowa do centrum. Wolniej pojedziemy również ulicami Dąbrowskiego i Kosynierów. W Redzie natomiast najpoważniejszego spowolnienia trzeba się spodziewać na Gdańskiej, w okolicach wylotu Łąkowej i Puckiej. W miarę spokojnie można przejechać tranzytem przez Wejherowo. Zakorkowane są jednak ulice śródmieścia, przede wszystkim Sobieskiego, 3 Maja i Świętego Jana. Z każdą minutą przybywa aut na Zamostnej w Bolszewie. Z kolei krajowa szóstka korkuje się najmocniej przy podjeździe w stronę Gościcina. Jadąc w kierunku Lęborka, zwalniamy też w Kębłowie i Strzebielinie, choć na razie nie ma tam uciążliwych zatorów. Najpoważniejszy ruch na nadmorskiej 215-stce da się odczuć w Jastrzębiej Górze. We Władysławowie całkiem sporo aut można napotkać na Gdańskiej i Żwirowej. Wojewódzka 216-stka jest w pełni przejezdna. W Pucku natomiast zdejmujemy nogę z gazu na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Podobnie jest na Żeromskiego w Kosakowie i Kaszubskiej w Pierwoszynie.

09:22

Zdecydowanie spokojniej na ulicach Rumi. Tutaj po porannym poruszeni już ani śladu. Większej ilości samochodów możemy spodziewać się jedynie na Dąbrowskiego i Dębogórskiej, poza tym ulice będą już o tej porze przejezdne. Spokojnie wyglądają też okolice wiaduktu i trasa do Redy. Tutaj podobnie, zarówno główna krzyżówka i Pucka w kierunku nadmorskich tras zaczynają pustoszeć. Jedyne utrudnienia napotkamy jak przez cały poranek na Łąkowej. 216 prowadząca do powiatu puckiego jest przejzdna, bardziej korkują się o tej porze objazdy Mrzezinem, Smolnem i Żelistrzewem. W powiecie puckim wolniej przejedziemy o tej porze przez Starzyno czy Minkowice. W Wejherowie krajowa 6-stka będzie nas spowolniała jedynie na światłach, a poranne poruszenie widać jedynie kilki ulicach w centrum. Mowa o Chopina, Sobieskiego, Świętego Jana czy Rzeźnickiej. Ruch utrzymuje nam się jeszcze między Bolszewem a Gościcinem w obu kierunkach. W Trójmieście po 9 większość korków się rozładowała, z kilkoma wyjątkami. W Cisowej przez zjazdem z obwodnicy na Morską ściągniemy nogę z gazu i na Hutniczej, choć i tu po porannym zagęszczeniu ani śladu.

08:36

Ruch nam się nieco zaostrzył o poranku, ale w dalszym ciągi ulice Małego Trójmiasta Kaszubskiego są przejezdne. Najgęściej o pranku będzie w Rumi w okolicach wiaduktu, na krzyżówce Dąbrowskiego i Starowiejskiej i na Dębogórskiej. Trudne też o objazd Towarową, który przytka się od wlotu na wiadukt. Redę przejedziemy bez większych problemów, podobnie jak przed godziną będzie nam się przytykać wylot Łąkową na Gdańską. Pucka jeszcze nie wie co to poranne poruszenie, podobnie jak krajowa 6-stka w Wejherowie. Przybyło na niej samochodów, ale ruch odbywa się płynnie. W kierunku Lęborka dalej widać poruszenie między Bolszewem a Gościcinem. Rzucamy jeszcze okiem na Trójmiasta. Podobnie jak przed godziną gęsto w Chyloni, na Hutniczej i zwiększył nam się ruch na estakadzie od strony Obłuża. W powiecie puckim widać poranne poruszenie w Korkowej i na 213 w Kłaninie.

07:22

Widać delikatne poruszenie w Redzie gdzie będzie nam się przytykał wylot z Łąkowej na Gdańską i skręt z Puckiej w kierunku Trójmiasta. Poza tym kilka przystanków czeka nas na rasie z Redy do Rumi, a więcej czasu możemy stracić podczas przejeżdżania przez wiaduktu. W centrum Rumi samochodów zaczyna nam przybywać na Dąbrowskiego i Dębogóskiej, blokuje się także krzyżówka Kosynierów i Kościuszki. Po godzinie 7 widać spore zamieszanie na Hutczniej i w Cisowej w Gdyni. Postoimy chwilę przez zjazdem z Obwodnicy na Morską, a później w Chyloni za krzyżówką z Wiejską w kierunku centrum Gdyni. Poranne korki będą możliwe na Żeromskiego w Kosakowie i na Kaszubskiej w Pierwoszynie. W Wejherowie o tej porze w miarę płynnie przejdziemy krajową 6-stkę od krzyżówki z Redą. Większa ilosć samochodów widać w centrum na Sobieskiego, Chopina, 12 Marca czy Świętego Jana. Między Bolszewem a Gościcinem na krajowej 6-stce ściągniemy na dłużej nogę z gazu. Bez problemów natomiast możemy o tej porze poruszać się 218 i po drogach powiatu puckiego.

17.02.2020

16:23

Zagęściło nam się na drogach. Większej ilości samochodów możemy spodziewać się w Trójmieście w okolicach Grabówka czy ulicy Hutniczej. Podobnie gęsto może być dla kierowców w po zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską w kierunku Rumi. W samej Rumi spowolni nas trasa począwszy od SKM Janowo po zjazd z wiaduktu. Popołudniowy ruch widać będzie również na Dąbrowskiego i Dębogórskiej, a nogę z gazu ściągniemy na Kosynierów. W Redzie najwięcej problemów napotkamy przed głównym krzyżowaniem i to w obu kierunkach. Pucka po 16 jest już nieprzejezdna. Patrząc jeszcze na Wejherowo to widać, że znacznie przybyło nam samochodów zarówno na krajowej 6-stce jak i ulicach dojazdowy. Najgęściej będzie na Sobieskiego, Świętego Jana i na odcinku od rybackiej w kierunku głównej krzyżówki w Redzie. W dalszym ciągu widać spore poruszenie w okolicach Górki Gościcińskiej i Zamostnej w Bolszewie.

15:23

Dosyć spokojnie jak na tę porę wyglądają ulice Trójmiasta. Trochę czasu stracimy przejeżdżając przez Grabówek, a później nieco zwolnimy przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską. Hutniczą nie ma szans na płynny przejazd w obu kierunkach, podobnie jak duże problemy mogą być dla kierowców na Dąbrowskiego w Rumi. Tam uważajmy też na Dębogórską i przy zjeździe z wiaduktu. W Redzie dość spokojnie jak na tą godzinę. Nieznaczne spowolnienia czekają kierowców na Łąkowej i Obwodowej. Pucka w kierunku nadmorskich tras będzie o tej porze przejezdna, ale to jedynie kwestia czasu. W Wejherowie nogę z gazy ściągniemy jedynie na Sobieskiego, Świętego Jana, Rzeźnickiej i Chopina. Na krajowej 6-stce w kierunku Lęborka wolniej przejedziemy między Bolszewem a Gościcinem.

09:29

Spokojniej niż przed godziną jest już na ulicach Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Poranne utrudnienia nie odpuszczają za to na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Kilkusetmetrowe spowolnienie utrudnia jazdę między Gościcinem a Bolszewem. Punktowe opóźnienia są też prawdopodobne w Bożympolu i Strzebielinie. W Wejherowie poranne poruszenie utrzymuje się jeszcze na Sobieskiego, 3 Maja i Roszczynialskiego. Zwalniamy też na Chopina i Ofiar Piaśnicy. W Redzie utrudnień można się spodziewać na Puckiej i Gdańskiej u wylotu Łąkowej. Stopniowo odpuszczają korki na krajowej szóstce w Rumi, choć utrudnień trzeba się jeszcze spodziewać na skrzyżowaniu z ulicą Ceynowy. Coraz sprawniej można też dotrzeć głównymi arteriami, czyli Morską i Janka Wiśniewskiego, do centrum Gdyni. Wzmożony ruch na Hutniczej utrzymuje się przede wszystkim przy dojeździe do estakady. Podobnie jak przez cały poranek, względny spokój panuje na Obwodnicy Trójmiasta, choć nogę z gazu na pewno warto zdjąć w pobliżu modernizowanego Węzła Wielki Kack. W Pierwoszynie porannego poruszenia nadal można się spodziewać na skrzyżowaniu ulic Rumskiej i Kaszubskiej. Nie ma większych utrudnień na wojewódzkiej 216-stce, natomiast 213-stka przytyka się na odcinku od Celbowa do Połczyna. W Pucku zwalniamy jeszcze na Wojska Polskiego i Wejherowskiej, a we Władysławowie – na Drodze Chłapowskiej, Żwirowej i Żeromskiego.

07:26

Coraz bardziej zagęszcza się ruch na krajowej szóstce w Rumi, co dotyczy przede wszystkim przejazdu przez wiadukt w stronę Janowa. Wolniej pojedziemy też ulicami Kosynierów i Dębogórską. Hutnicza w Gdyni najmocniej przytyka się w pobliżu granicy z Rumią. Poranne poruszenie na Morskiej w stronę centrum da się już całkiem solidnie odczuć na odcinku od Cisowej do Chyloni i na Grabówku. Z kolei na północy miasta najwięcej problemów może sprawiać płynny przejazd ulicą Płk. Dąbka z Pogórza do Obłuża. Względny spokój panuje za to na Obwodnicy Trójmiasta, a wyjątkiem mogą być okolice Węzła Wielki Kack. Większych niespodzianek nie ma również na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Poranne niedogodności na tej trasie mogą się dawać we znaki przede wszystkim w Gościcinie. W Bolszewie z każdą minutą przybywa pojazdów na Szkolnej i Zamostnej. Podobnie jest na Sobieskiego, 12 Marca i Ofiar Piaśnicy w Wejherowie. Inne ulice miasta są jednak przejezdne. Może za to przytykać się odcinek krajowej szóstki na wysokości Węzła Zryw. Poważniejszych problemów z przejezdnością nie ma też w Redzie. Wyjątkiem mogą być światła przed skrzyżowaniem Gdańskiej z Pucką. Znikomy ruch panuje na razie na wojewódzkiej 216-stce, od Rekowa, przez Puck, Władysławowo, aż do Helu. We Władysławowie nieco więc aut da się zauważyć na Żwirowej i u wylotu Drogi Chłapowskiej na Gdańską. Wojewódzka 215-stka może się przytykać w Sławoszynie. Możliwe są też miejscowe utrudnienia przy dojeździe 218-stką do ronda w Krokowej.

14.02.2020

09:28

Poranny spokój panuje na nadmorskich trasach. Wojewódzka 215-stka może nieznacznie przytykać się na wysokości Jastrzębiej Góry, Rozewia i Cetniewa. We Władysławowie większego ruchu można się spodziewać na Żwirowej, Żeromskiego i Drodze Chłapowskiej. W Pucku podobnie jest na 10 Lutego i Wojska Polskiego. Wolniej pojedziemy też Kwietniową w Kazimierzu. Lokalne utrudnienia mogą się jeszcze pojawiać na trasie z Kosakowa do Pogórza. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych utrudnień na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Miejscowe spowolnienia są możliwe w Bożympolu, Strzebielinie i Gościcinie. Jeśli chodzi o Wejherowo, sytuacja drogowa też raczej nie zaskakuje. Najwięcej pojazdów można napotkać na Sobieskiego, Rzeźnickiej i Pomorskiej. W Redzie nogę z gazu trzeba zdjąć na Gdańskiej, przy dojeździe do wylotu Łąkowej. Krajowa szóstka w Rumi przytyka się w pobliżu skrzyżowania z ulicą Ceynowy. Może też korkować się dojazd do ronda u zbiegu Kosynierów i Dębogórskiej. Na Obwodnicy Trójmiasta, podobnie jak godzinę temu, zakorkowany jest podjazd na odcinku od Chyloni do Demptowa. Zator liczy około dwóch kilometrów. Inne odcinki ekspresówki są przejezdne. Jeśli chodzi o zjazdy z obwodnicy. Utrzymuje się jeszcze spowolnienie na Chwarznieńskiej, remontowanej Chwaszczyńskiej i na górnym odcinku Spacerowej. Stopniowo odpuszczają już utrudnienia na Hutniczej w Gdyni. Przejazd Morską w stronę centrum może jeszcze sprawiać kłopoty na odcinku od Cisowej do Chyloni.