Informacje z dróg

20.09.2019

16:42

Piątkowe popołudnie z pewnością daje się we znaki kierowcom. Na krajowej 6 w okolicach Górki Gościcińskiej ponad 2 kilometrowy zator w stronę Wejherowa. Stoi też Zamostna przy wlocie na główna. W samym centrum nieprzejezdna jest Hentryka Sienkiewicza, a nieprzyjemnie wygląda też Świętego Jana, Sobieskiego i Chopina. Przypominamy o remontowanej Przemysłowej w okolicach której drogowcy mają niezły test cierpliwości. Uważajmy też na głównym skrzyżowaniu w Redzie, nogę z gazu ściągniemy na krzyżówce z Łąkową i spokojną. Obwodowa jest dość przejezdna. To spowolnią nas światła na łączniku z Łąkową i rondo przy aquaparku. Rumia, a przynajmniej główna – przejezdna, problemy zaczną się przy wiadukcie. Od Chyloni, przez Janowo SKM pod sam zjazd możemy sporo czasu stracić. Poza tym stoi Dąbrowskiego i Dębogórska. Przy okazji Rumi przypomnijmy, że jutro odbędzie się przejazd rowerowy od godz 16 do 18:30. Kierowcy przejeżdżający tego dnia przez centrum, w okolicach wiaduktu muszą liczyć się z utrudnieniami. Będą one dotyczyć m.in. ulic: Dębogórskiej, Dąbrowskiego i Gdańskiej. W trójmieście piątek jest jeszcze bardziej odczuwalny. Zjazd z obwodnicy na Morską korkuje się, ale sytuacja nie jest tragiczna. Gorzej jest na hutniczej, która stoi w obie strony, a wolniej pojedziemy też przez Grabówek czy Cisowę. Na drogach powiatu puckiego spokój i cisza. Na 216-stce zwolnimy nieco w Celbowie i na rondzie w Gnieżdżewie. Cierpliwością trzeba się wykazać jak co dzień na początku Puckiej przy głównym skrzyżowaniu w Redzie. Potem już z górki, i można się cieszyć piątkiem.

RP

09:28

Podobnie jak przez cały poranek, kierowców pozytywnie zaskakuje krajowa szóstka na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Na tej trasie nie ma praktycznie żadnych utrudnień. Te utrzymują się jeszcze na ulicach Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Podobnie jest na Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie największy ruch utrzymuje się jeszcze w obrębie śródmieścia, czyli na ulicach 3 Maja, Świętego Jana, Rzeźnickiej i Wniebowstąpienia. Jeśli chodzi o Redę, nie ma większych problemów, żeby przez miasto przejechać tranzytem. Większe poruszenie da się odczuć jeszcze na Łąkowej i Obwodowej. Poprawiła się sytuacja na wiadukcie w Rumi, natomiast nadal zwalniamy na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni uspokoiła się już sytuacja na Morskiej, którą bez większych przestojów można dojechać od Cisowej aż do centrum. Na Hutniczej jeszcze nie odpuszczają utrudnienia od Puckiej do estakady. Z kolei praktycznie żadnych utrudnień nie ma na Obwodnicy Trójmiasta. Stabilizuje się też sytuacja na ulicach zjazdowych z ekspresówki. Nadal spokojnie jest też na drogach powiatu puckiego. Lekkie spowolnienie jest możliwe między Pierwoszynem a Kosakowem. Nieznacznie może się przytykać przejazd ulicą Helską w Pucku. Podobnie jest z dojazdem do Władysławowa od strony Swarzewa. Nad samym morzem bez zmian – wojewódzka 215-stka świeci pustkami.

08:28

Zagęścił się nieco ruch na Gdańskiej w Redzie, zwłaszcza w okolicach skrzyżowania z ulicą Łąkową. W Rumi natomiast sytuacja jest dość stabilna – utrudnień trzeba się spodziewać przede wszystkim na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa, a także na Starowiejskiej, Dąbrowskiego i Dębogórskiej. W Gdyni utrzymują się spore spowolnienia na Hutniczej, zwłaszcza na pasie w stronę estakady. Problematyczny może być też przejazd z Pogórza do Obłuża, a także pokonanie Morskiej na Cisowej, w stronę śródmieścia. Duży spokój panuje za to na Obwodnicy Trójmiasta. Gorzej jest na zjazdach z ekspresówki, zwłaszcza na Chwarznieńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku. Nadal niezłe warunki do jazdy panują na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Nieznacznych spowolnień trzeba się spodziewać w Strzebielinie i Gościcinie. W Luzinie problemy z płynnością ruchu występują na ulicy Wilczka, a Bolszewie natomiast – na Szkolnej i Zamostnej. W Wejherowie nie ma poważniejszych utrudnień na krajowej szóstce. Z koniecznością redukcji prędkości trzeba się za to liczyć na Sobieskiego, Ofiar Piaśnicy i 3 Maja. Podobnie jak przed godziną, wszystkie główne drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne. Nieznaczne nasilenie ruchu panuje przed rondem w Krokowej. W Pucku zagęszcza się ruch na Wejherowskiej, 10 Lutego i Wojska Polskiego. Nogę z gazu warto zdjąć przy dojeździe do ronda w Gnieżdżewie. Bez przeszkód można przejechać wojewódzką 216-stką na północ regionu. Również nad samym morzem, na 215-stce, nie trzeba się obawiać niespodziewanych utrudnień.

07:34

Dobre warunki do jazdy panują na razie na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem – tę trasę można pokonać bezpiecznie i bez większych przestojów. Stopniowo zagęszcza się za to ruch na głównych ulicach Bolszewa, czyli na Szkolnej i Zamostnej. Jeśli chodzi o sytuację w Wejherowie, coraz tłoczniej jest na ulicach Sobieskiego, 3 Maja na wysokości parku i 12 Marca. Poważniejszych problemów nie ma na razie na ulicach Redy. Większe natężenie ruchu widać dopiero w Rumi, przede wszystkim na wiadukcie w ciągu krajowej szóstki, a także na ulicach Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni, tradycyjnie już o tej porze, ruch zwalnia na całej długości Hutniczej. Podobnie jest na Morskiej, u wylotu Chylońskiej na Cisowej oraz na Grabówku. W śródmieściu coraz więcej aut da się zauważyć na Jana z Kolna, Wójta Radtkego i Władysława IV. Zjeżdżając z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni, trzeba się liczyć z około półkilometrowym zatorem. Poza tym nie ma większych utrudnień na ekspresówce, choć redukcja prędkości może być konieczna na wysokości Kowali i Szadółek. Poranne poruszenie widać już na ulicach Żeromskiego w Kosakowie i Kaszubskiej w Pierwoszynie. Na wojewódzkiej 216-stce redukcja biegów może być konieczna w pobliżu głównego skrzyżowania w Celbowie. Wolniej pokonamy też odcinek między Darzlubiem a Połczynem. To samo dotyczy trasy z Łebcza do Strzelna. Z kolei we Władysławowie większej liczby pojazdów można się spodziewać na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

19.09.2019

16:36

Sytuacja nam się nieco zaostrzyła. W Wejherowie ciężko dostać się na krajową 6 od strony 12-go Marca, Chopina czy Batalionu Morskiego. Jana III Sobieskiego stoi w obie strony, zwłaszcza źle to wygląda w okolicy ronda u zbiegu Sobieskiego i 3 maja, przy parafii św. Leona. Odradzamy też powrót do domu ul. Sienkiewicza, która jest całkowicie zablokowana. Na krajowej 6 w stronę Lęborka ruch jest jeszcze bardziej nasilony niż przed godziną. Trzeba uzbroić się w cierpliwość na Górce Gościcińskiej. W Bolszewie wciąż nie ma szans na sprawne pokonanie Zamostnej w stronę zjazdu na krajówkę. Bliżej trójmiasta w Redzie korkuje nam się coraz bardziej Obwodowa, postoimy przy aquaparku i na krzyżowce z Łąkową. Głowna między Redą i Rumią dość przejezdna. Problemy zaczynają się przy wiadukcie. Janowo dalej stoi od SKM-ki do samego zjazdu w stronę Redy. Względnie sprawnie można pokonać tę niedogodność, korzystając z przejazdu ulicami Leśną, Cegielnianą i Towarową, choć może się korkować zjazd z tej ostatniej na ulicę Sobieskiego. Na Dębogórskiej w okolicach ronda przy stadionie również nieciekawie W Gdyni, bez zmian – ciężko o sprawne pokonanie Grabówka, Chyloni i Cisowej. Hutnicza stoi w obie strony. Na koniec jeszcze te nasze nadmorskie trasy. Na wojewódzkiej 216-stce, postoimy od krzyżówki w Redzie do wyjazdy na Górkę Rekowską, nieco bardziej na południe, redukcja prędkości będzie konieczna też przed skrzyżowaniem w Celbowie, ale bez większych problemów dostaniemy się do Pucka. Smolna, Mrzezino i Żelistrzewa – o tej porze te rasy już dość przejezdne. W stronę Władysławowa, zatrzymamy się jedynie na rondzie w Gnieżdżewie. A trasy prowadzące nad morze – puste.

RP

15:41

Popołudniowe zagęszczenie jest odczuwalne w Rumi, przy zjeździe od strony Janowa, Dąbrowskiego przytyka się przed wiaduktem, na ul. Kosynierów też zaczyna się powoli korkować ale sytuacja jest póki co spokojna. W Redzie, bez większych problemów dotrzemy do głównego skrzyżowania, korkuje się jedynie Gniewowska, od ronda do wlotu na krajową szóstkę. W drodze do Wejherowa narzekać można jedynie na światła, bo na głównej o dziwo nie napotkamy większych problemów. Kłopoty zaczną się przy Puckiej, św. Jana i Batalionu Morskiego. Tam czeka nas chwila przerwy. Uważać należy nie nieprzejezdną od wczoraj graniczną, przynajmniej od strony Przemysłowej, która dalej w remoncie. Na krajowej 6 w stronę Lęborka spowolnienie dotyczy przede wszystkim górki Gościcińskiej. W Bolszewie ciężko o sprawne pokonanie Zamostnej w stronę zjazdu na krajówkę. W Gdyni na dobre korkuje się Hutnicza w kierunku estakady. Z utrudnieniami trzeba też się liczyć na Morskiej, Cisowej i Grabówki, choć nie wygląda to tak źle jak na Na krajowej 20 – korek przy rondzie w Chwarzczynie rośnie. Pucka w Redzie dla tych, którzy jadą w stronę morza – 216 od głównego skrzyżowania jeszcze chwilę temu pusta, teraz przepełniona. Korkuje się też skrót przez Mrzezino, Smolno i Żelistrzewo. Na głównej 216-stce zwolnimy nieco w Celbowie i przed samym wjazdem do powiatowego miasta. Patrząc na drogi powiatu puckiego korkuje się nieco w Minkowicach i Krokowej i Jastrzębiej Górze.

RP

15:39

Kolizja w Łebiańskiej Hucie

Blisko kilometrowy korek jest na wojewódzkiej 224-ce między Łebnem a Łebiańską Hutą. Zderzyły się tam dwa auta osobowe.

RP

09:28

Zagęścił się nieco ruch na ulicach Redy, co dotyczy przede wszystkim Puckiej przed przejazdem kolejowym i alei Lipowej. Zwalniamy też na Gdańskiej u wylotu Łąkowej. Sprawniej niż przed godziną można podróżować ulicami Rumi. Spowolnienia są jeszcze możliwe na Starowiejskiej, Dąbrowskiego i Sobieskiego na wysokości galerii handlowej. W Gdyni nadal nie ma jeszcze szans na płynną jazdę ulicą Hutniczą w stronę estakady. Punktowe spowolnienia nadal są możliwe na Morskiej, na Cisowej i Grabówku. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta nie ma praktycznie żadnych utrudnień. Stabilizuje się też sytuacja na zjazdach z ekspresówki, choć nadal jeszcze dość tłoczno jest na dolnym odcinku Spacerowej w Gdańsku i na Chwarznieńskiej przy dojeździe do Witomina. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem nieznaczne utrudnienia utrzymują się już tylko w Kębłowie i Gościcinie. Nadal jeszcze tłoczono jest także na Zamostnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, podobnie jak przez cały poranek, spowolniony ruch dotyczy głównie ulic Sobieskiego i Chopina. To samo trzeba powiedzieć o Przemysłowej, która, przypomnijmy, będzie remontowana o miesiąc dłużej, do końca października. Pojawiło się około kilometrowe spowolnienie na wojewódzkiej 216-stce w Rekowie, w stronę Redy. Tą samą trasą wolniej pojedziemy też w okolicach Celbowa. We Władysławowie przybyło aut na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

08:29

Godziny porannego szczytu komunikacyjnego widać już dość dobrze na ulicy Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. To samo można powiedzieć o Zamostnej i Szkolnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o krajową szóstkę, około półkilometrowy zator utrzymuje się przy zjeździe z Górki Gościcińskiej w stronę Wejherowa. Póki co, dość spokojnie jest w samym Wejherowie. Zgodnie z poranną tradycją, najwięcej aut można się spodziewać na ulicach Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. Nadal dość sprawnie można pokonać ulice Redy, choć lekkie spowolnienie utworzyło się na skrzyżowaniu Gdańskiej z Łąkową. W Rumi natomiast utrzymuje się wzmożony ruch przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa, a także na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni nie odpuszcza korek na Hutniczej, przede wszystkim na odcinku między Pucką a estakadą. Utrudnienia na Morskiej są możliwe na Cisowej i Grabówku. Z kolei w śródmieściu największy ruch panuje na Warszawskiej i Władysława IV. Ponad pół kilometra liczy zator przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Gdyni-Chyloni. Inne, nieznaczne spowolnienia na ekspresówce są możliwe przy podjeździe w stronę Demptowa, na Karwinach i Matarni. Nadal spokojnie jest na głównych drogach powiatu puckiego. Niewielkie utrudnienia są możliwe w pobliżu ronda w Krokowej. W okolicach skrzyżowania w Łebcza także przyda się redukcja prędkości. Praktycznie bez żadnych przeszkód można za to pokonać nadmorską 215-stkę. Również trasa z Pucka do Władysławowa i dalej – do Helu umożliwia płynną i sprawną jazdę.

07:28

W Lini na ulicy Długiej samochód wpadł do rowu – w tym miejscu są możliwe utrudnienia w ruchu. Z niedogodnościami, ale już bardziej typowymi, mamy też obecnie do czynienia na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Zator przy zjeździe na krajową szóstkę liczy obecnie około pół kilometra. Sama krajówka z Lęborka do Wejherowa nie sprawia poważniejszych problemów kierującym. Wyjątkiem na tej trasie może być jedynie zjazd z Górki Gościcińskiej – tam możliwe są większe przestoje. W samym Wejherowie rośnie liczba aut na ulicach Batalionu Morskiego, Sucharskiego i Sobieskiego. Przez miasto można w miarę sprawnie przejechać tranzytową szóstką w stronę Redy. Tutaj także, póki co, ruch odbywa się całkiem płynnie. Zaburzenia tej płynności pojawiają się dopiero w Rumi – w okolicach skrzyżowania Grunwaldzkiej z Ceynowy i na wiadukcie. To samo dotyczy ulic Dębogórskiej i Starowiejskiej. W Gdyni problematyczny może być przejazd ulicą Płk. Dąbka z Pogórza do Obłuża. Coraz więcej aut da się też dostrzec na Hutniczej i Morskiej, zwłaszcza na Cisowej i Grabówku. Spokojnie za to jest na Obwodnicy Trójmiasta. Natomiast z powodu robót drogowych możliwe są utrudnienia na Węźle Karwiny, na ulicy Wiczlińskiej. W Kosakowie przytyka się przede wszystkim ulica Żeromskiego, którą wolniej pojedziemy w stronę Gdyni. W Pucku widać już poranne poruszenie na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Nogę z gazu warto też zdjąć na głównym skrzyżowaniu w Połczynie.

18.09.2019

14:28

Wypadek w Redzie koło kościoła

Korek na DK6 w Redzie, od zjazdu do Centrum Handlowego w Rumi do kościoła. To skutek kolizji dwóch aut, do której doszło po 14.

RP/widz

09:28

Duży spokój utrzymuje się na drogach powiatu puckiego. Co prawda, przybyło nieco pojazdów na ulicy Starowiejskiej we Władysławowie, ale do Helu nadal można dojechać bez przeszkód. W Pucku warto zdjąć nogę z gazu na Helskiej i Wojska Polskiego. Z kolei na wojewódzkiej 216-stce, nieco bardziej na południe, redukcja prędkości będzie konieczna przed skrzyżowaniem w Celbowie. Nadal sprawnie można się poruszać krajową szóstką na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Nieco większe natężenie ruchu jest możliwe tylko przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Powoli odpuszczają już korki na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o Wejherowo, tutaj również nie trzeba się obawiać niespodziewanych utrudnień. Krajowa szóstka w mieście korkuje się przede wszystkim w pobliżu głównych skrzyżowań. Wolniej pojedziemy też ulicą Chopina. W Redzie największe poruszenie panuje na Puckiej, przed przejazdem kolejowym, oraz na Gdańskiej, w okolicach skrzyżowania z Łąkową. W Rumi natomiast nie ma już większych problemów w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie. Kłopoty z płynnością w ruchu utrzymują się jeszcze na Starowiejskiej. Spokojniej niż przed godziną jest już na Hutniczej w Gdyni. Wolniej pojedziemy Morską u wylotu Chylońskiej na Cisowej. Z kolei zjazd z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni korkuje się na odcinku około 500 metrów. Na szczęście, jest to jedyne poważniejsze spowolnienie na całej pomorskiej ekspresówce. Stabilizuje się też sytuacja na zjazdach z obwodnicy, a największy tłok utrzymuje się jeszcze na Spacerowej w Gdańsku.

08:28

Nadal pozytywnie zaskakuje kierujących krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem. Tą trasą można przejechać praktycznie bez żadnych poważniejszych przeszkód. Takiego komfortu nie ma, niestety, na ulicach Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie, gdzie coraz bardziej zagęszcza się ruch. W Wejherowie także bez niespodzianek. Wolniej pojedziemy zatem w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Nadal bardzo spokojnie o poranku jest na ulicach Redy. W Rumi natomiast utrzymuje się spowolnienie przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa, a także na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni natomiast zwalniamy punktowo na Morskiej, w kierunku centrum. Większe natężenie ruchu panuje na Hutniczej – zakorkowany jest pas w stronę estakady, od skrzyżowania z Pucką. Nadal bardzo spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta. Korkują się za to już solidnie praktycznie wszystkie zjazdy z ekspresówki w Gdyni i Gdańsku. Godziny porannego szczytu komunikacyjnego da się dostrzec na ulicy Żeromskiego w Kosakowie i Pomorskiej w Dębogórzu. Wolniej pokonamy odcinek między Pierwoszynem a Rewą. To samo dotyczy trasy z Rekowa, przez Połchowo do Mrzezina. Lekkie spowolnienie utrzymuje się na ulicy Helskiej w Pucku. Natomiast wojewódzka 216-stka w stronę Władysławowa i dalej – do Helu, umożliwia bezproblemową jazdę.

07:27

Przybywa aut na krajowej szóstce, na jezdni prowadzącej w stronę Gdyni. O ile w miarę sprawnie da się jeszcze przejechać przez Redę, o tyle w Rumi to zadanie wymaga już większej cierpliwości. Ruch zagęszcza się od skrzyżowania z ulicą Ceynowy. Co najmniej zmianę świateł można stracić na wiadukcie, a przymusowy postój będzie też konieczny w okolicach przystanku SKM na Janowie. Poza tym, jeśli chodzi o Rumię, coraz więcej pojazdów da się zauważyć na Starowiejskiej, Dębogórskiej i Dąbrowskiego. Póki co, w miarę płynnie można pokonać ulicę Morską w Gdyni, w stronę centrum. Znacznie bardziej tłoczno jest na Hutniczej, od granicy z Rumią do estakady. Zwalniamy też na Płk. Dąbka, przy dojeździe do Kwiatkowskiego, oraz na Unruga. Większych problemów z płynnością ruchu nie ma na razie na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, najgorsza sytuacja panuje na Chwarznieńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku. Na krajowej szóstce w Wejherowie największego ruchu można się spodziewać od przystanku SKM na Śmiechowie do granic z Redą. Poza tym przybywa pojazdów na Chopina i Sobieskiego. W Bolszewie coraz bardziej we znaki daje się ruch na Szkolnej i Zamostnej. Za to trasa z Lęborka do Wejherowa jest w pełni przejezdna. To samo można powiedzieć o wszystkich głównych drogach powiatu puckiego. Nieznacznie może się przytykać Gdańska we Władysławowie. Podobna sytuacja panuje na Helskiej w Pucku czy na ulicy Chrzanowskiego w Kosakowie.

17.09.2019

09:27

Po upływie ponad dwóch godzin, niestety, niewiele zmieniło się na lepsze, jeśli chodzi o przejezdność krajowej szóstki w Rumi. Korek nadal rozciąga się niemal od granicy z Rumią aż do Janowa. Nadal względnie sprawnie można pokonać tę niedogodność, korzystając z przejazdu ulicami Leśną, Cegielnianą i Towarową, choć może się korkować zjazd z tej ostatniej na ulicę Sobieskiego. Tłoczno jest także na Kosynierów i Starowiejskiej. W Gdyni nie odpuszczają jeszcze utrudnienia na głównych arteriach prowadzących w stronę centrum, a więc na Morskiej i Hutniczej. Zjazd z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni korkuje się na odcinku około kilometra. Inne odcinki pomorskiej ekspresówki są jednak w pełni przejezdne. Dobra przejezdność jest też zachowana na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie spowolnienie jest odczuwalne już tylko w Gościcinie. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych utrudnień w Wejherowie. Wzmożony ruch da się odczuć przede wszystkim na ulicach Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. W Redzie natomiast większą liczbę pojazdów można zauważyć na Puckiej, w okolicach wylotu alei Lipowej. Żadnych niepokojących zdarzeń nie odnotowujemy na głównych drogach powiatu puckiego. W samym Pucku redukcja prędkości przyda się przy dojeździe do skrzyżowania Helskiej z Żarnowiecką, a także na Wojska Polskiego. Wojewódzką 216-stką bez trudu można dotrzeć do Władysławowa i dalej – do Helu.