Informacje z dróg

19.06.2019

09:28

Po utrudnieniach na krajowej szóstce w Rumi nie ma już śladu. Poranne poruszenie panuje za to na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Znacznie trudniej jest przejechać tranzytem przez Redę. Korek na Gdańskiej zaczyna się już od zjazdu z Puckiej i kończy się dopiero w okolicach granicy z Rumią. Ruch na równoległej Leśnej jest nadal znikomy. Remontowana Przemysłowa w Wejherowie nie sprzyja płynnej jeździe i tutaj na pewno trzeba się uzbroić w większą dozę cierpliwości. Poza tym z utrudnieniami w mieście trzeba się liczyć na Chopina, Sobieskiego, Rzeźnickiej i Wniebowstąpienia. Za rogatkami miasta nie odpuszcza spory, ponad dwukilometrowy korek na krajowej szóstce, na odcinku od Kębłowa aż do zjazdu z Górki Gościcińskiej. Inne odcinki trasy do Lęborka są w pełni przejezdne. Problemów z przejezdnością nie ma też na obu jezdniach Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o Gdynię, nie odpuszcza jeszcze korek na Hutniczej, zwłaszcza na odcinku od Puckiej do estakady. Z kolei Morska w stronę centrum korkuje się na Cisowej, Chyloni i Grabówku. W powiecie puckim, podobnie jak przez cały poranek, nie ma poważniejszych utrudnień na drogach. Nad samym morzem wojewódzka 215-stka przytyka się w Karwi, Ostrowie i Jastrzębiej Górze. We Władysławowie wolniej pojedziemy Gdańską, Drogą Chłapowską i Żwirową. Droga przez Półwysep Helski na razie raczej świeci pustkami. Z kolei w Pucku spowolnień można się spodziewać na Helskiej, Wojska Polskiego i 10 Lutego.

08:28

Przejazd ulicą Przemysłową w Wejherowie jest już możliwy tylko w jednym kierunku – do ronda Solidarności. Poza tym w mieście gęstnieje ruch na Sobieskiego, 3 Maja na wysokości parku, na Świętego Jana i Rzeźnickiej. Ogromny korek uformował się na krajowej szóstce w Rumi, gdzie zepsute auto blokuje jeden z pasów na wysokości galerii handlowej. Zator zaczyna się już w okolicach skrzyżowania z ulicą Ceynowy, a nieco sprawniej da się pojechać dopiero na wysokości Janowa. W tym wypadku lepszym wyjściem może być przejazd ulicami Cegielnianą i Towarową. Jeśli chodzi o Redę, największy ruch utrzymuje się na Gdańskiej. W tym przypadku można skorzystać z przejazdu ulicami Leśną i Obwodową. Z kolei na krajowej szóstce przybyło pojazdów między Kębłowem a Gościcinem. Zator w tym miejscu liczy już około dwóch kilometrów. Spokojniej niż przed godziną jest już na północy Gdyni. Nieznaczne utrudnienia utrzymują się jeszcze na Kwiatkowskiego na Obłużu. Podobnie jest na Hutniczej, na wysokości Meksyku. Morska może się przytykać na Cisowej i Chyloni. Podobnie jak przed godziną, bez problemów można się poruszać Obwodnicą Trójmiasta. Drogowych niespodzianek nie masz na północy regionu. Lekko może się przytykać odcinek od Rewy, przez Mosty, do Pierwoszyna. Lekko może się przytykać ulica Pucka w Żelistrzewie. To samo można powiedzieć o dojeździe wojewódzką 216-stką do Pucka od strony Celbowa. Podobnie jest w przypadku dojazdu do Władysławowa od strony Swarzewa. Z kolei nad samym morzem wojewódzka 215-stka korkuje się nieco na wysokości Chłapowa i Jastrzębiej Góry.

07:28

Od dzisiaj zmieni się organizacja ruchu na ulicy Przemysłowej w Wejherowie. Obowiązywać będzie jeden kierunek przejazdu, wyłącznie w stronę Ronda Solidarności. A o poranku w mieście przybywa aut na Sobieskiego, Chopina i Ofiar Piaśnicy. Dojazd do Wejherowa może być nieco utrudniony od strony Bolszewa. Poza tym krajowa szóstka z Lęborka może się korkować na Górce Gościcińskiej i w Strzebielinie. Praktycznie cała ulica Gdańska w Redzie stoi już w korku, w stronę Gdyni. Spokojniej jest na razie na Leśnej i Obwodowej, ale rośnie natężenie ruchu na Puckiej. Całkiem znośne warunki drogowe panują o poranku w Rumi. Przytykać się może dojazd do ronda u zbiegu Ceynowy, Dębogórskiej i Starowiejskiej. Zwalniamy też w pobliżu wylotu ulicy Sabata na krajową szóstkę. W Gdyni najmocniej daje się we znaki Hutnicza, i to w zasadzie na całej długości. Punktowe spowolnienia w stronę centrum są też odczuwalne na Morskiej, przede wszystkim na Leszczynkach i Grabówku. Wolniej pokonamy też odcinek z Pogórza do Obłuża. Zupełnie spokojnie jest za to na Obwodnicy Trójmiasta, a jednym poważniejszym utrudnieniem może być zator na zjeździe na ulicę Morską w Chyloni. Na korki o poranku nie można też narzekać na głównych drogach powiatu puckiego. Większą liczbę aut da się dostrzec na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Podobnie jest na Dworcowej w Połchowie i Gdyńskiej w Mrzezinie. Poranny spokój panuje na razie w Pucku, a lekko może przytykać się dojazd ulicą Gdańską do Władysławowa.

18.06.2019

09:28

W miarę spokojnie jest nad samym morzem. Większego ruchu można się spodziewać we Władysławowie, zwłaszcza na Starowiejskiej i Żwirowej. Trasa przez Półwysep Helski może się lekko korkować w okolicach Chałup i Jastarni. Nieznacznie przytyka się też dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa. W samym mieście poranne poruszenie da się jeszcze zauważyć na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Powoli stabilizuje się sytuacja na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Około półkilometrowe spowolnienie utrzymuje się jeszcze przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W Wejherowie wciąż większej liczby pojazdów można się spodziewać na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Roszczynialskiego. W Redzie trudno jest przede wszystkim pokonać ulicę Gdańską w stronę Rumi. Korek rozciąga się od zjazdu z Puckiej aż do Obwodowej. Równoległa ulica Leśna jest zdecydowanie mniej zatłoczona. Jeśli chodzi o Rumię, nogę z gazu należy zdjąć w okolicach skrzyżowania Grunwaldzkiej z Ceynowy. Zmianę świateł można też stracić na Sobieskiego przy galerii handlowej. W Gdyni utrzymują się jeszcze spowolnienia na całej długości Hutniczej. Podobnie jest na Morskiej, na odcinku od Cisowej do Chyloni. Obwodnica Trójmiasta może się przytykać od Szadółek do Kowali, co dotyczy obu jezdni. Pozostałe odcinki pomorskiej ekspresówki są w pełni przejezdne.

08:28

Utrzymuje się ponad kilometrowe spowolnienie na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, na odcinku od Kębłowa do Gościcina. Jeśli chodzi o Wejherowo, może lekko przytykać się dojazd do miasta od strony Bolszewa. Największy tłok panuje jednak w centrum, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Krajówka w mieście przytyka się na wysokości Węzła Zryw. W Redzie wolniej pojedziemy Pucką przy zjeździe z Górki Rekowskiej. Na płynną jazdę nie ma też szans na Gdańskiej, a spory ruch da się też zaobserwować na Gniewowskiej. W Rumi nadal największe poruszenie o poranku panuje w okolicach węzła drogowego na wiadukcie, choć całkiem sporo pojazdów przemierza też ulice Dębogórską i Dąbrowskiego. W Gdyni wciąż problemy może sprawiać Morska na odcinku od Cisowej do Chyloni. Podobnie jest z równoległą Hutniczą. W śródmieściu największy ruch panuje na Warszawskiej i Władysława IV. Drogowcy skończyli remont wiaduktu w Juszkowie, nie ma więc utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta, przynajmniej w stronę bramek na autostradzie A1. Natomiast w przeciwnym kierunku z utrudnieniami trzeba się liczyć na wysokości Kowali i Szadółek. Godziny porannego szczytu komunikacyjnego widać już na ulicach Pucka, przede wszystkim na 10 Lutego, Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Z kolei we Władysławowie hamujemy na Drodze Chłapowskiej i przy dojeździe do ronda u zbiegu Gdańskiej, Starowiejskiej i alei Niepodległości. Nad samym morzem większego ruchu można się spodziewać na wojewódzkiej 215-stce w Karwi, Ostrowie i Jastrzębiej Górze. Droga wzdłuż Półwyspu Helskiego jest w pełni przejezdna.

07:28

Zagęszcza się powoli ruch na Gdańskiej w Redzie, na wysokości dworca kolejowego, gdzie zator liczyć około 300 metrów. Przybywa też pojazdów na Obwodowej i Łąkowej. Z kolei w Rumi hamujemy na Grunwaldzkiej, przy dojeździe do skrzyżowania z Ceynowy, a także przy zjeździe z wiaduktu w kierunku Janowa. Coraz większy ruch panuje na głównych ulicach Gdyni wiodących do centrum. Na Morskiej zwalniamy od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę, natomiast na Hutniczej przyda się redukcja prędkości od Puckiej do estakady. Problematyczny może być też przejazd między Pogórzem a Obłużem. Zakłócenia w płynności ruchu na Obwodnicy Trójmiasta występują przede wszystkim na jezdni w kierunku Gdyni, na wysokości Kowali i Wielkiego Kacka. Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, całkiem spory ruch panuje już na odcinku między Kębłowem a Gościcinem. W samym Wejherowie największej liczby pojazdów można się spodziewać na Sobieskiego i zjazdach na krajową szóstkę, czyli na Przemysłowej, Chopina, Rybackiej i 12 Marca. Krajówka może się przytykać na odcinku od Śmiechowa w stronę centrum. W powiecie puckim utrudnienia o poranku mają przede wszystkim charakter lokalny. Zwalniamy na ulicy Żeromskiego w Kosakowie, w kierunku Suchego Dworu. Poranne poruszenie da się też zauważyć między Połchowem a Mrzezinem. Wojewódzka 216-stka od Pucka do Władysławowa, i dalej – przez Półwysep Helski, na razie świeci pustkami. Z kolei na 213-stce zwalniamy między Żarnowcem a Krokową.

17.06.2019

09:27

Utrzymują się bardzo duże utrudnienia na krajowej szóstce od Redy do Wejherowa. To skutek porannego zderzenia trzech aut na wysokości skrzyżowania z ulicą Orzeszkowej, na jezdni w stronę centrum. Poza tym, jeśli chodzi o Wejherowo, największy ruch panuje w obrębie śródmieścia, na Sobieskiego, 3 Maja i Świętego Jana. Spokojniej za to niż przed godziną jest na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Nieznaczne spowolnienia utrzymują się już tylko w Strzebielinie i Gościcinie. W Redzie najwięcej trudności sprawia kierowcom pokonanie remontowanej Gdańskiej. Na pozostałych ulicach miasta panuje spokój. W Rumi spowolnień można jeszcze się spodziewać w pobliżu wiaduktu oraz wysokości przystanku SKM w Janowie. Stabilizuje się sytuacja na północy Gdyni, niemniej utrudnień można się spodziewać przy zjeździe z Obłuża na Estakadę Kwiatkowskiego. Nie odpuszczają też korki na Morskiej i Hutniczej, ale począwszy od Grabówka, do śródmieścia można już dojechać bez zbędnych przestojów. Na Obwodnicy Trójmiasta można się spodziewać utrudnień na jezdni w stronę Gdyni, zwłaszcza na wysokości Kowali oraz między Matarnią a Osową. Jeśli chodzi o powiat pucki, podobnie jak przez cały poranek, sytuacja drogowa jest w miarę stabilna. Poważniejszy ruch jest możliwy na ulicach Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie. Poza tym spore poruszenie panuje na ulicach 10 Lutego i Wojska Polskiego w Pucku. Podobnie jest na Gdańskiej, Drodze Chłapowskiej i Starowiejskiej we Władysławowie. Trasa przez Półwysep Helski może się lekko korkować na odcinku od Chałup do Kuźnicy.

07:26

Największe poruszenie w poniedziałkowy poranek można obecnie zaobserwować na ulicach prowadzących w stronę Trójmiasta. I tak, w Redzie przytyka się Gdańska na wysokości dworca kolejowego. Lekko korkuje się też Obwodowa w okolicach skrzyżowania z Łąkową. W Rumi natomiast półkilometrowy zator utworzył się na wiadukcie, w kierunku Janowa. W Gdyni całkiem solidnie korkuje się już Hutnicza na całej długości, w kierunku estakady. Problemy z płynnością ruchu na Morskiej obejmują przede wszystkim odcinek od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Sama ekspresówka jest w pełni przejezdna w obu kierunkach, a jedynym wyjątkiem może być niewielkie spowolnienie na Szadółkach, na jezdni w stronę Gdyni. Nie najgorsze warunki do podróżowania panują na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Niewielkie spowolnienia są możliwe jedynie w Strzebielinie i Gościcinie, ale na razie nigdzie nie ma uciążliwych korków. Trudno mówić też o drogowych niespodziankach w Wejherowie. Stopniowo przybywa pojazdów na Sucharskiego i Sobieskiego. Lekko mogą się przytykać zjazdy na krajówkę, a więc Przemysłowa, Ofiar Piaśnicy i Chopina. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są o poranku przejezdne. Nieznaczne utrudnienia pojawiają się na trasie między Rewą a Pierwoszynem. Z kolei nadmorska wojewódzka 215-stka może się przytykać od Karwi, przez Ostrowo, do Jastrzębiej Góry. Trasa przez Półwysep Helski i dalej – do Władysławowa oraz Pucka na razie raczej świeci pustkami.

14.06.2019

16:28

Po kolizji pięciu aut, do której doszło około godziny 15:30 na krajowej szóstce w Wejherowie, na wysokości Węzła Zryw, na jezdni w stronę Redy, korkuje się tranzytowa trasa. Zator liczy około kilometra i sięga skrzyżowania z ulicą 12 Marca. Poza tym utrzymuje się wzmożony ruch w śródmieściu Wejherowa, na Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie nadal problemy sprawia przejazd ulicą Pucką w stronę Górki Rekowskiej. Spowolnienie obejmuje też Gdańską w pobliżu dworca, a całkiem sporo aut można napotkać na Leśnej. Nadal wyzwaniem może być dotarcie do centrum Rumi. Korek rozciąga się na całej długości Sobieskiego. Przytykają się także ulice Dąbrowskiego i Dębogórska. Bardzo trudna sytuacja drogowa utrzymuje się w Gdyni i dotyczy przede wszystkim dotarcia do północnych dzielnic miasta. Zakorkowana jest zarówno Janka Wiśniewskiego, jak i estakada w stronę Obłuża. Niewiele lepsza sytuacja panuje na Morskiej, gdzie z koniecznością przymusowego postoju trzeba się liczyć na Grabówku i Chyloni. Około dwukilometrowy korek uformował się przy dojeździe do bramek na autostradzie A1. Spowolnienie jest też prawdopodobne między Matarnią a Osową, na jezdni w kierunku Gdyni. Z kolei na krajowej szóstce z Wejherowa do Lęborka utrzymuje się ponad kilometrowy zator przy podjeździe pod Górkę Gościcińską. Całkiem sprawnie można się poruszać do drogach powiatu puckiego. Nieznaczne spowolnienie jest możliwe przy dojeździe do Pucka od strony Celbowa. Na nadmorskiej 215-stce największy ruch da się dostrzec w okolicach Karwi i Jastrzębiej Góry.

15:39

Stłuczka na krajowej szóstce w Wejherowie

Na wysokości Węzła Zryw doszło do kolizji pięciu samochodów, na jezdni w stronę Redy. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

15:28

Z powodu dwóch kolizji, do których doszło około godziny 15:00, utrzymuje się paraliż na Estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni. Niestety, zatłoczona jest także ulica dojazdowa, czyli Janka Wiśniewskiego. Problemy może również sprawiać przejazd ulicą Morską od centrum aż do Chyloni. Na Obwodnicy Trójmiasta, z powodu robót drogowych w Juszkowie, przytyka się dojazd do bramek na autostradzie A1 od Węzła Karczemki. Inne odcinki ekspresówki są przejezdne. Z kolei krajowa szóstka coraz bardziej korkuje się przy podjeździe pod Górkę Gościcińską. Problemy z płynnością ruchu na trasie do Lęborka mogą wystąpić również w Kębłowie i Strzebielinie. Dobra wiadomość dla kierowców w Wejherowie jest taka, że przez miasto całkiem sprawnie da się przejechać tranzytem w obie strony. Ruch zdecydowanie zwalnia w centrum i przy zjazdach na krajówkę, na więc na Przemysłowej, Ofiar Piaśnicy, Chopina i Rybackiej. W Redzie natomiast najbardziej uciążliwy może być przejazd ulicą Pucką w stronę Górki Rekowskiej. Na płynną jazdę nie ma też szans na Gdańskiej i Obwodowej. Z kolei w Rumi wyzwaniem może być dotarcie do centrum, i to już od granic z Gdynią. Sobieskiego jest zatłoczona na całej długości w kierunku wiaduktu. Tylko w stronę Gdyni poruszamy się bez większych problemów. Tłok panuje także na Dąbrowskiego. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są przejezdne, nie mamy sygnałów o wyjątkowych utrudnieniach. Te pojawiają się lokalnie, jak na ul. Żeromskiego w Kosakowie czy Gdyńskiej w Mrzezinie. W Pucku zwalniamy na 10 Lutego i Wejherowskiej, a we Władysławowie – na Starowiejskiej i Żwirowej.

09:25

Odpuściły korki w Gościcinie, nie ma utrudnień także w Gdyni.

09:14

Spokojnie jest na DK6 w Redzie, nie ma utrudnień na Obwodowej, Kazimierskiej czy Puckiej.

09:12

Wciąż jest gigantyczny korek w Rumi na krajowej szóstce. Zator zaczyna się na granicy z Redą i ciągnie się do skrzyżowania z ulicą Ceynowy. Około godziny 8:00 zderzyły się tam cztery samochody osobowe.

07:48

W Wejherowie na ulicy Pomorskiej zderzyły się dwa samochody osobowe, najprawdopodobniej dwie osoby zostały poszkodowane.