Informacje z dróg

17.01.2020

16:25

Hutnicza jak przed godziną stoi i to w obie strony, a sytuacja na trasie do Rumi również nam się zagęściła. Spore korki widać w okolicy Grabówka i Cisowej. Zderzak w zderzak pojedziemy też przez zjazd SKM Janowo, a większej ilości samochodów możemy się też spodziewać na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. W Redzie zwalniamy za krzyżówką z Obwodową i tutaj nogę gazu ściągniemy aż do głównego skrzyżowania.  Wejherowie nie napotkamy korków na głównej krajówce. Poza tym zwalniamy w obrębie centrum – na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Za rogatkami miasta nie da się uniknąć spowolnienia między Bolszewem a Gościcinem. Jadąc w kierunku Lęborka, zwalniamy też w Kębłowie i Bożympolu.

09:28

Nie ma niespodzianek na ulicach Wejherowa, gdzie w większości utrzymuje się poranny spokój. Najpoważniejszego ruchu trzeba się spodziewać w pobliżu ronda u zbiegu Sobieskiego i 3 Maja, a także na Chopina przy szpitalu. Krajowa szóstka w mieście jest przejezdna. Jadąc z Lęborka do Wejherowa, także nie trzeba się obawiać niespodziewanych utrudnień. Największe zagęszczenie ruchu utrzymuje się między Gościcinem a Bolszewem. W Redzie niewielkie utrudnienia są możliwe na Gdańskiej, przy dojeździe do skrzyżowania z Łąkową. Inne ulice miasta są przejezdne. W Rumi największą liczbę aut można napotkać na Dębogórskiej, Dąbrowskiego i Sobieskiego przy galerii handlowej. Względny spokój panuje już na północy Gdyni. Morska w stronę centrum może się przytykać u wylotu Chylońskiej na Cisowej. Hutnicza umożliwia w miarę płynną jazdę, choć zwalniamy przy skrzyżowaniu z Pucką. W centrum na korki ponarzekać można na Świętojańskiej i Władysława IV. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta kilkusetmetrowe spowolnienia są prawdopodobne na Karwinach, Osowej, Matarni i Kowalach. Nie ma większych utrudnień na wojewódzkiej 216-stce, od Redy, przez Puck, Władysławowo, aż do Helu. Utrzymuje się poranne poruszenie między Władysławowem a Łebczem. Spory ruch da się też odczuć na Dworcowej w Gnieżdżewie.

08:26

Poranne utrudnienia dają się we znaki na ulicach Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie. Może przytykać się też trasa między Robakowem a Luzinem i z Kochanowa do Kębłowa. Dość stabilna sytuacja panuje za to na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Najpoważniejsze utrudnienia utrzymują się na odcinku od Kębłowa, przez Gościcino, do Bolszewa. W Wejherowie przybyło pojazdów na Chopina, w okolicach szpitala. Niewielkich spowolnień można się spodziewać na 3 Maja i Roszczynialskiego. Większych utrudnień nie ma na ulicach Redy, choć nogę z gazu na pewno warto zdjąć na Gniewowskiej. W Rumi, podobnie jak przed godziną, miejscowe spowolnienie utrzymuje się na Sobieskiego, w pobliżu wylotu Towarowej i Sabata. Wolniej pokonamy też okolice skrzyżowania Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Dość sprawnie można przejechać Morską w Gdyni, w stronę centrum. Wyjątkiem jest odcinek między Cisową a Chylonią. Większy ruch utrzymuje się za to na całej długości Hutniczej. Na niespodziewane utrudnienia nie można za to narzekać na Obwodnicy Trójmiasta – ekspresówka umożliwia sprawną jazdę w obu kierunkach. Wolniej pojedziemy trasą między Władysławowem a Łebczem. Redukcja prędkości może być też konieczna w Strzelnie i Mieroszynie. Miejscowe utrudnienia w płynności ruchu mogą się pojawić na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową.

07:27

Przestrzegamy przed śliskimi drogami w regionie. Po godzinie 6:00 do groźnie wyglądającego dachowania doszło na Drodze Gdyńskiej, w stronę Redłowa. Kolizja miała też miejsce na Hutniczej w Gdyni. Ta ulica jest najmocniej zatłoczona od granicy z Rumią do skrzyżowania z Pucką. Poza tym, jeśli chodzi o Gdynię, tradycyjnie o tej porze zwalniamy na Morskiej, od Cisowej do Chyloni i na Grabówku, na jezdni w kierunku centrum. Względny spokój panuje na razie na Obwodnicy Trójmiasta, choć może przytykać się dojazd do Węzła Wielki Kack od strony Osowej. Wolniej pokonamy odcinek między Częstkowem, Milwinem i Sychowem. Może lekko przytykać się dojazd do Wejherowa od strony Białej i Gowina. W samym mieście krajowa szóstka korkuje się na wysokości Węzła Zryw. Redukcja prędkości będzie też konieczna na 12 Marca i Sobieskiego. Nadprogramowych utrudnień nie ma, póki co, na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Miejscowych spowolnień trzeba się spodziewać w Bożympolu, Kębłowie i Gościcinie. W Redzie stopniowo zagęszcza się ruch na Puckiej w okolicach zjazdu na Gdańską. Sama Gdańska przytyka się w pobliżu dworca PKP. W Rumi natomiast nogę z gazu zdejmujemy na Dąbrowskiego i Sobieskiego u wylotu Sabata. Spokojnie jest na nadmorskich trasach. Wojewódzka 215-stka nieznacznie korkuje się na wysokości Cetniewa. We Władysławowie zwalniamy przede wszystkim na Drodze Chłapowskiej, a w Pucku – w okolicach skrzyżowania Helskiej i 10 Lutego. Nieco bardziej na południe regionu, może korkować się dojazd wojewódzką 218-stką do ronda w Krokowej.

16.01.2020

16:24

Przed 16 doszło do stłuczki na Obwodnicy Trójmiasta, do tej pory widać tego skutki. Zderzak w zderzak pojedziemy od Węzła Karwiny do zjazdu z Obwodnicy na Kwiatkowskiego. Podobnie jak przed godziną przytyka się Hutnicza w obie strony, nieco większe poruszenie widać też w Chyloni i Cisowej w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Sporo czasu możemy też stracić na zjeździe SKM Janowo i Dąbrowskiego i Dębogóskiej. Między Rumi a a Redą będziemy musieli ściągnąć nogę z gazu a największych utrudnień spodziewajmy się tradycyjnie o tej porze na głównej krzyżówce i Puckiej. Dla podróżujących 216 zwalniamy jedynie w Sławutówku i Celbowie. Stolica powiatu wejherowskiego o tej porze już wygląda na dość solidnie zakorkowaną. Większej ilości samochodów spodziewajmy się na ulicach dojazdowych w tym na Sienkiewicza, Świętego Jana, Puckiej i 12 Marca. Na krajowej 6 w centrum miasta spowalniać nam będą światła a redukcja prędkości przyda się jedynie na wysokości Górki Gościcicńskiej.

15:22

Po godz 15:30 ruch widać już na zjeździe z Obwodnicy na estakadę Kwiatkowskiego, która korkuje się także od strony Obłuża. Zakłócenia w płynności ruchu widać też na Hutniczej, która blokuje się o tej porze w obie strony. Dość sprawnie może zjechać z Obwodnicy na Morską, później przyda się jednak redukcja prędkości na Odcinku od zjazdu do samego Janowa. Tam gęstnieje ruch nie tylko przy zjeździe SKM Janowo ale także na Dąbroskiego i Dębogóskiej. Tradycyjnie o tej porze zwalniamy też na odcinku od krzyżówki z obwodową do głównego skrzyżowania w Redzie, które zaczyna nam się przytykać. Pucka o tej porze wygląda dość przejezdnie podobnie jak 216 w kierunku nadmorskich tras. Wejherowo – gęstnieje nam ruch na krajowej 6-stce gdzie kilkukrotnie można już stracić zmianę świateł. Jednej największego ruchu należy się spodziewać na Święto Jana, Sobieskiego, 12 Marca i Chopina. Jak na razie górka Gościcińska nie będzie nam sprawiała większych problemów ale uważajmy na Zamostna w Bolszewie.

09:27

Przybyło nieco aut na krajowej szóstce między Gościcinem a Bolszewem, jednak pozostałe odcinki trasy z Lęborka do Wejherowa są w pełni przejezdne. Miejscowe utrudnienia są jeszcze możliwe na Leśnej i Zamostnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o Wejherowo, trudno mówić o niespodziankach drogowych. Niewielkie spowolnienia są możliwe na 3 Maja, na wysokości parku, i na Chopina, w pobliżu szpitala. Przez miasto można swobodnie przejechać tranzytem w obu kierunkach. Poważniejszych utrudnień nie ma też w Redzie, gdzie zwalniamy głównie na Łąkowej i Obwodowej. W Rumi natomiast utrzymują się niewielkie spowolnienia na Sobieskiego, w okolicach galerii handlowej. W miarę sprawnie można już dojechać ulicą Morską do centrum Gdyni. Utrudnienia na Hutniczej obejmują przede wszystkim odcinek między Północną a Pucką. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, przytyka się na odcinku kilkuset metrów zjazd na wspomnianą Morską w Chyloni. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Niewielkich utrudnień można spodziewać się na odcinku z Rewy do Mostów. Nie ma spowolnień na całej długości wojewódzkiej 216-stki. W Pucku nadal zwalniamy na Wejherowskiej, Wojska Polskiego i Żarnowieckiej, a w Gnieżdżewie – na Dworcowej. Spokojnie jest za to na ulicach Władysławowa.

08:28

Trwa spokojny poranek na ulicach Wejherowa. Przybyło pojazdów na ulicy Chopina, w pobliżu szpitala. Zwalniamy też przy dojazdach do przejazdów kolejowych na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. Może nieznacznie przytykać się odcinek między Robakowem a Luzinem. Miejscowe utrudnienia są też prawdopodobne na Chłopskiej w Kębłowie. Pozytywnie zaskakuje za to krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem, gdzie nie ma praktycznie żadnych przestojów. W Redzie może się przytykać Wejherowska u wylotu Drogowców. W Rumi natomiast miejscowe utrudnienia mogą dawać się we znaki na Sobieskiego, w pobliżu galerii handlowej. Wolniej pojedziemy też Starowiejską. W Gdyni przybyło aut na całej długości Hutniczej, przede wszystkim w stronę estakady. Morska w stronę centrum może utrudniać jazdę między Cisową a Chylonią. Obwodnica Trójmiasta może nieznacznie przytykać się przy podjeździe w stronę Demptowa, ale inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Z powodu robót drogowych utrudniony może być przejazd krajową 20-stką między Chwaszczynem a Gdynią. Punktowe utrudnienia mogą występować na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. W Pucku poranne poruszenie da się odczuć na ulicach Wojska Polskiego i Wejherowskiej, a we Władysławowie – na Gdańskiej i Żwirowej. Niewielkie utrudnienia na nadmorskiej 215-stce mogą wystąpić na wysokości Cetniewa i Rozewia.

07:27

Praktycznie żadnych niespodziewanych utrudnień nie ma obecnie na ulicach Wejherowa. Większej liczby pojazdów można się spodziewać na ulicach Sobieskiego, Roszczynialskiego i 12 Marca. Nieznacznie może też korkować się krajowa szóstka w mieście od wylotu Rybackiej do Chopina, a więc w stronę centrum. Poważniejszych problemów nie sprawia za to dojazd krajówką do miasta od strony Lęborka. Niewielkie utrudnienia mogą zmuszać do redukcji prędkości między Gościcinem a Bolszewem. W Redzie może się przytykać zjazd na Gdańską od strony Rekowa. Na razie bez większych przeszkód można przejechać krajową szóstką przez Rumię. Wzmożonego ruchu można się już spodziewać na Dąbrowskiego i Dębogórskiej, choć nigdzie nie ma uciążliwych korków. Na północy Gdyni poranne poruszenie da się odczuć przede wszystkim na Płk. Dąbka i Unruga. Niewielkie utrudnienia są możliwe przy zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego na Janka Wiśniewskiego i na Hutniczej, w pobliżu skrzyżowania z Pucką. Z kolei Morska jest najbardziej zatłoczona na Cisowej, u wylotu Chylońskiej. Obwodnica Trójmiasta umożliwia sprawną jazdę w obu kierunkach. Bez przeszkód można się poruszać po zdecydowanej większości dróg powiatu puckiego. Miejscowe utrudnienia o poranku da się odczuć na ulicy Kaszubskiej w Pierwoszynie. Sporo aut przemierza wojewódzką 213-stkę między Celbowem a Połczynem. Z kolei w Pucku może się przytykać skrzyżowanie Helskiej i 10 Lutego.

15.01.2020

15:25

W Wejherowie o tej porze nie trzeba spodziewać się dużego ruchu. Tradycyjnie o tej porze zwolnimy nieco na ulicach dojazdowych, czyli na Sobieskiego, Rzeźnickiej, Świętego Jana. Na krajowej 6 w kierunku Lęborka nogę z gazu ściągniemy między Bolszewem a Gościcinem. Patrząc w drugą stronę, na ulice Redy uważajmy na Pucką w kierunku nadmorskich tras. Ta zaczyna korkować się w obie strony. Nieco większy ruch panuje także na odcinku między Łąkową a Obwodową. Zwalniamy też w Rumi. Tutaj zwiększonej ilości samochodów możemy spodziewać się na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Kilkuset metrowe zwolnienie czeka kierowców na zjeździe SKM Janowo. W Trójmieście sytuacja nie jest wcale lepsza. Zderzak w zderzak pojedziemy na Hutniczej i przez Grabówek. Oprócz tego Obwodnica Trójmiasta wydaje się spokojna, korkuje się jedynie jej zjazd na ulicę morską.

09:25

W Pucku największego zagęszczenia ruchu można się spodziewać na ulicy Wojska Polskiego. Krajowa 216-stka w stronę Władysławowa jest w pełni przejezdna. Utrudnień nie ma też na odcinku wzdłuż Półwyspu Helskiego. Może nieznacznie przytykać się dojazd do Jastrzębiej Góry od strony Mieroszyna. Zwalniamy też w okolicach Strzelna i Łebcza. Poza około półkilometrowym zatorem przy zjeździe na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni, nie ma utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Spokojniej niż przed godziną jest też w samej Gdyni. W pełni przejezdne są główne ulice prowadzące do centrum, czyli Morska i Janka Wiśniewskiego. Poruszenie na Hutniczej utrzymuje się przede wszystkim w okolicach skrzyżowania z Pucką. Nieprzewidzianych utrudnień nie ma na ulicach Rumi. Nieco więcej pojazdów da się dostrzec na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Redzie natomiast zwalniamy na skrzyżowaniu Gdańskiej z Pucką. Krajowa szóstka w Wejherowie może nieznacznie korkować się w pobliżu Węzła Zryw. Poranne utrudnienia da się jeszcze odczuć na ulicach Roszczynialskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej, choć nigdzie nie są one szczególnie uciążliwe. Podobnie jest na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Poważniejsza redukcja prędkości na tej trasie może być konieczna jedynie między Gościcinem a Bolszewem.

08:28

Poranne utrudnienia da się odczuć na ulicy Wilczka w Luzinie, przede wszystkim w okolicy przejazdu kolejowego. Wolniej pokonamy też odcinek między Milwinem a Sychowem oraz z Szemuda do Przetoczyna. Stabilna sytuacja drogowa utrzymuje się za to na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Największych utrudnień można się spodziewać jedynie w Gościcinie. W Wejherowie utrzymuje się poranny spokój na ulicach. Nieznaczne spowolnienia są prawdopodobne na Chopina, na wysokości szpitala. Z kolei krajowa szóstka w mieście może się nieznacznie korkować na Nanic do centrum. Sprawnie można się poruszać ulicami Redy. W Rumi natomiast utrzymuje się spowolnienie przy dojeździe do skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Gdyni utrzymują się miejscowe spowolnienia na Morskiej w stronę centrum, co dotyczy przede wszystkim Cisowej i Grabówka. Spore poruszenie da się odczuć na skrzyżowaniu Hutniczej z Pucką. W śródmieściu największy ruch panuje na Śląskiej i Warszawskiej. Około kilometrowe spowolnienie uformowało się przy dojeździe do Węzła Wielki Kacka na Obwodnicy Trójmiasta. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Problemów z przejezdnością nie ma też na większości głównych dróg powiatu puckiego. Poranne spowolnienia mogą się utrzymywać jeszcze na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. W Pucku zagęszczenie ruchu jest odczuwalne na Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Natomiast we Władysławowie zwalniamy na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

07:27

Drogowy poranek rozpoczął się już na ulicy Szkolnej w Bolszewie, która może nieco się przytykać. Niezłe warunki do podróżowania panują na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, a spowolnienia trzeba się spodziewać przede wszystkim w okolicach wylotu ulicy Szerokiej w Gościcinie. Względny spokój, póki co, panuje na ulicach Wejherowa. Największy ruch dotyczy ulic Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. Spokojnie jest też na ulicach Redy, gdzie ruch zagęszcza się przede wszystkim na Łąkowej i Obwodowej. Niespodzianek drogowych nie ma także w Rumi. Miejscowych utrudnień można się spodziewać na skrzyżowaniu Starowiejskiej z Dąbrowskiego oraz na Dębogórskiej i Kosynierów. Jadąc ulicą Morską w stronę centrum Gdyni, zdejmujemy nogę z gazu na Cisowej i Grabówku. Coraz bardziej przytyka się też Hutnicza w kierunku estakady. To samo można powiedzieć o Janka Wiśniewskiego. Z kolei na północy miasta najwięcej problemów może sprawiać płynne pokonanie ulicy Płk. Dąbka na Obłużu. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o ulice dojazdowe do ekspresówki, mocno korkuje się przebudowywana Chwaszczyńska w Gdyni. Spokojnie jest na zdecydowanej większości dróg powiatu puckiego, a poranne utrudnienia mają przede wszystkim charakter punktowy. Można się ich spodziewać m.in. na ulicach Kaszubskiej w Pierwoszynie i Chrzanowskiego w Kosakowie. Nieznacznie może się przytykać dojazd z Połchowa do Mrzezina. Bez przeszkód można się przemieszkać drogami wojewódzkimi nr 215 i 216. Większych utrudnień nie ma też na ulicach Pucka i Władysławowa.

14.01.2020

18:53

Zderzenie dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 6, w Bożympolu Małym, nieopodal skrzyżowania z ulicą osiedlową. Możliwe są utrudnienia w ruchu, w obu kierunkach. Wstępnie wiadomo, że jedna osoba została poszkodowana.

15:46

Za początek zaglądamy na ulice Trójmiasta. Zakłócenia w płynności ruchu będą na pewno na wysokości Grabówka w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Większych utrudnień nie ma z kolei w Chyloni i Cisowej, dość sprawnie można tez pokonać Obwodnicę Trójmiasta, która przytyka się jedynie przy zjeździe na Morską i estakadę. W Rumi popołudniowego poruszenia możemy spodziewać się przy zjeździe SKM Janowo, na ulicy Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Ciężko też o płynną jazdę z Rumi do Redy. Kilkukrotnie zmianę świateł możemy stracić na głównej krzyżówce. Redukcja prędkości przy się na Puckiej w kierunku nadmorskich tras, a spoglądając na ulice Wejherowa widać spokój. Krajowa 6 w kierunku Lęborka będzie sprawiała trudności jedynie na odcinku między Bolszewem a Gościcinem. W centrum Wejherowa uważajmy na Rzeźnicką, Sobieskiego, Świętego Jana i 12 Marca.