Informacje z dróg

27.03.2020

16:20

Piątkowy ruch na drogach na szczęście nie wygląda najgorzej. W Gdyni bez zmian, wolniej pojedziemy na Starym Obłużu i na estakadzie w tej części miasta, podobnie jak przytyka się Hutnicza od strony Pomorskiej, widać, że ostatnie dni sprawiły, że ten popołudniowy ruch w Trójmieście jest mniejszy. W Rumi spokojnie, jak o poranku, jedynie utrudnienia na skrzyżowaniach i możliwie punktowe spowolnienia na wysokości wiaduktu. Gorzej sprawa wygląda w Redzie gdzie zauważymy sporo samochodów Najwięcej - na głównym skrzyżowaniu i zakorkowanej ulicy Puckiej w kierunku nadmorskich tras. W Wejherowie na krajowej 6-stce powrót do domów może się nieco wydłużyć. Nie będzie jednak problemu z płynnym przejazdem centrum.

15:22

Dość gęsto prezentuje się piątkowe popołudnie na ulicach naszego regionu. Gęsto w Gdyni, przytyka się estakada od strony Obłuża i zjazd z Obwodnicy Trójmiasta. Większej ilości samochodów można się także spodziewać na Hutniczej, tutaj najwięcej czasu stracimy od strony Pomorskiej w Rumi. W samej Rumi największych korków możemy się spodziewać na Dąbrowskiego, Starowiejskiej i Gdańskiej.Spokojnie z kolei między Redą a Rumią, w centrum Redy korkować się będzie jedynie ulica Pucka i nogę z gazu możemy ściągnąć przed główną krzyżówką. O porannych pustkach nie można już mówić w Wejherowie, zdecydowanie na krajowej 6-stce przybyło samochodów ale ruch będzie odbywał się płynnie. W centrum miasta najgęściej będzie na 3 Maja czy 12 Marca. Bez większych utrudnień w kierunku Lęborka na wysokości Górki Gościcińskiej.

09:30

Bez szczytu komunikacyjnego na terenie Małego Trójmiasta Kaszubskiego. W Redzie wciąż utrzymuje się utrudnienia na Puckiej w kierunku nadmorskich tras, choć i tam uch powoli odpuszcza. Wolniej przejedziemy także Łąkową przy zjeździe na Gdańską. W Rumi uspokoiła się sytuacja na wiadukcie i w centrum miasta, gdzie tylko w niektórych miejscach widać poranne poruszenie. Gdynia: tutaj jeszcze utrzymują się poranne korki. Najbardziej widoczne są na wysokości zjazdy z Obwodnicy i Hutniczej. Zupełnie inna sytuacja panuje w Wejherowie, gdzie ruch całkowicie nam się uspokoił. Wolniej przejedziemy jedynie okolice Górki Gościcińskiej na krajowej 6-stce.

08:27

Ruch się nieco zagęścił, choć w dalszym ciągu odbywa się płynnie. W Gdyni wciąż będzie problem z płynnym przejazdem zjazdem z Obwodnicy na Morską, tak samo jak dojazd do Gdyni Głównej, którzy będzie się przytykał punktowo na trasie od Rumi. Wolniej przejedziemy też Stare Obłuże. W Rumi gęściej na wysokości wiaduktu i na skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Starowiejskiej, poza tym większość ulic nie będzie sprawiała większych problemów. Tak samo Reda, największego ruchu można się spodziewać jak zawsze o poranku na Łąkowej i głównym skrzyżowaniu, choć i Pucka w kierunku nadmorskich tras wygląda już na solidnie zakorkowaną. Wejherowo - bez zmian. Panuje tutaj w miarę cisza i spokój, nogę z gazu ściągniemy jedynie na światłach i na krajowej 6-stce na wysokości Gościcina. Poza tym, w centrum wolniej przejedziemy przez Sobieskiego czy 12 Marca.

07:29

W Trójmieście o poranku punktowe spowolnienia. Przytyka się zjazd z Obwodnicy na Morską i już zaczyna być widoczne poranne poruszenie. Poza tym, pozostałe ulice w Gdyni, powoli budzą się do życia. Piątek na ulicach Rumi wydaje się dość spokojny. Większej ilości aut o poranku możemy się spodziewać na wiadukcie, Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Oprócz tego główna i objazd Kosynierów, Morską i później Obwodową będzie przejezdny. Kłopoty z płynnością ruchu zaczną się przed głównym skrzyżowaniem i na łączniku z Łąkową Pucka w kierunku nadmorskich tras zaczyna stwarzać problemy kierowcom. Póki co - jedynie punktowe. W Wejherowie na głównej krajowej 6-stce największego ruchu należy się spodziewać przy krzyżówce z Batalionu, później jedynie na wysokości Górki Gościcińskiej. W centrum miasta poranek dość spokojny, choć

26.03.2020

15:24

Rozpoczynają się popołudniowe utrudnienia. W Gdyni nogę z gazu ściągniemy punktowo na całej długość od Gdyni głównej do Rumi, ale nie powinno być to o tej porze zbyt uciążliwe dla kierowców. Poza tym, wolniej przejdziemy Hutniczą i Pułkownika Dąbka. Estakada blokuje się przy zjeździe z Obwodnicy. W Rumi największe utrudnienia będą na Dąbrowskiego i Starowiejskiej, wiadukt pozostaje przejezdny w obu stronach jezdni. Podobnie pusto na trasę Reda-Rumia. Tam zwolnimy jedynie przed głównym skrzyżowaniem i przy łączniku z Łąkową. Pucka w kierunku nadmorskich tras nie wygląda jeszcze o tej orze na zakorkowaną. Korków brak też w Wejherowie. Krajowa 6-stka w centrum nie stwarza problemów, podobnie jak ulice dojazdowe. Dłuższy postój czeka nas jedynie przy przejeździe kolejowym na Sienkiewicza.

09:27

W Wejherowie wolniej przejedziemy ulicą 12 marca oraz Rybacką. Nogę z gazu będziemy musieli również zdjąć na ulicy Parkowej, jadąc w kierunku Wejherowa Głównego. Mocno zatłoczona jest wojewódzka 218-stka (Henryka Sienkiewicza) w obu kierunkach. W Bolszewie sporo samochodów jest na ulicy Zamostnej. W Redzie wolniej przejedziemy ulicą Pucką, w obu kierunkach oraz Gniewowską u wlotu ulicy Gdańskiej. Jeśli chodzi o Rumię to zwolnić musimy na Jana III Sobieckiego ( skrzyżowanie z ulicą Graniczną) oraz w okolicy ronda. Bardzo duży ruch da się zauważyć na Kwiatowej (na obu pasach ruchu). W Pucku zakorkowana jest ulica Helska w kierunku Celbowa oraz Żarnowiecka. Zwolnić musimy także na Wejherowskiej (w kierunku Ronda Solidarności). W trójmieście nogę z gazu standardowo zdjąć musimy na ulicy Morskiej w kierunku Gdyni oraz na skrzyżowaniu Morskiej z Kartuską. Na reszcie dróg panuje póki co względny spokój.

08:30

Nieco zagęścił się ruch w Trójmieście. W Gdyni wolniej przejedziemy Hutniczą i czekają na nas punktowe spowolnienia na odcinku od Rumi do Gdyni Głównej. W Rumi większej ilości samochodów możemy się spodziewać na wysokości wiaduktu i przy niektórych skrzyżowaniach, Na Dębogórskiej, Kosynierów i Starowiejskiej. Trasa z Redy do Rumi wciąż bez problemów. Te zaczną się dopiero przy głównym skrzyżowaniu w Redzie, przy Łąkowej i na Puckiej w kierunku nadmorskich tras, podobnie jak przed godziną. Wejherowo – tutaj nadal spokojnie, choć ruch się nieco zagęścił zwłaszcza w centrum. Krajowa 6-stka będzie przejezdna, nieznaczne spowolnienie może być odczuwalne na wysokości Gościcina.

07:21

To dość spokojny poranek w Wejherowie. Główna krajówka jest całkowicie przejezdna w mieście, poza tym, kilka przystanków czeka nas na wysokości Gościcina i przed w kierunku centrum miasta, Ulice dojazdowe w Wejherowie nie powinny stwarzać większych problemów, nogę z gazu możemy ściągnąć na Sobieskiego czy 12 marca, choć te ulice nie będą nas spowalniały. Pusto też na trasę do Redy, gdzie większej ilości samochodów możemy się spodziewać jedynie na Puckiej w kierunku nadmorskich tras i na łączniku z Łąkową, którzy wciąż - przez remont Obwodowej będzie się solidnie przytykać, zwłaszcza w godzinach szczytu. Praktycznie spokój i cisza panuje w Rumi, problemów nie napotkamy na wysokości wiaduktu czy n większych skrzyżowaniach. W Gdyni uważajmy na punktowo przytykającą się Hutniczą i na Chylońską. Poza tym na głównej czy estakadzie a nawet Obwodnicy o tej porze - bez korków.

25.03.2020

15:33

Bez zbędnych przeszkód można na razie przemieszczać się krajową szóstką z Wejherowa w stronę Lęborka. Dość spokojnie jest też na Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie popołudniowy szczyt komunikacyjny także nie jest szczególnie uciążliwy. Spowolnień trzeba się spodziewać na ulicach Chopina, Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. W Redzie coraz bardziej przytyka się Pucka w stronę Rekowa. Wolniej pokonamy też Gniewowską. W Rumi natomiast napotkamy problemy z płynnością ruchu na Sobieskiego u wylotu Sabata oraz na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni dość spokojnie jak na tę porę dnia jest na Estakadzie Kwiatkowskiego. Nadmiernych korków nie ma także na Morskiej, które przytyka się głównie na odcinku od Grabówka do Chyloni. Miejscowe spowolnienia utrudniać mogą jazdę na Hutniczej i Puckiej. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o ulice dojazdowe do ekspresówki, największy ruch panuje na Chwaszczyńskiej, na Karwinach. Lekko korkować może się odcinek między Pogórzem a Kosakowem. Zwalniamy też na skrzyżowaniu Kaszubskiej i Rumskiej w Pierwoszynie. Wojewódzka 216-stka nieznacznie przytyka się w Celbowie. Dość spokojnie jest w Pucku, gdzie największy ruch da się dostrzec na Helskiej. Z kolei we Władysławowie najwięcej pojazdów napotkamy na Drodze Chłapowskiej.

09:16

W Gdyni w miarę spokojnie wygląda poranny ruch. Nie widać już większego poruszenia na trasie z Rumi do Gdyni Głównej. Większą ilość samochodów można zauważyć jeszcze na zjeździe z Obwodnicy i na Hutniczej, choć po godzinie 9 ruch znacznie się uspokoił. Poranne korki będą możliwe jeszcze na Obłużu. Poza tym ulice Gdyni będą przejezdne. W Rumi utrzymuje się spowolnienie na Dąbrowskiego i Starowiejskiej i zauważalne będzie także na wysokości wiaduktu. Ciężko wciąż o płynny przejazd Pucką w kierunku nadmorskich tras, podobnie jak kierowcy zwalniać będą przed główną krzyżówka i na Łąkowej w Redzie. Wejherowo bez większych zmian - spokojnie na krajowej 6-stce, uspokoiła się też sytuacja na ulicach dojazdowych, gdzie tylko w niektórych przypadkach takich jak na Sobieskiego, zdejmiemy nogę z gazu na dłużej,

08:15

Coraz więcej samochodów w Małym Trójmieście Kaszubskim. Ruch zagęścił się w Rumi na głównych krzyżówkach i na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Przytyka się także Ceynowy przy głównej. Bez utrudnień na trasie od Redy do Rumi. W samej Redzie wciąż, jak przed godziną, przytyka się Łąkowa i okolice głównej krzyżówki. Ulica Pucka wygląda spokojniej jak przed godziną, choć dalej widać na niej punktowe spowolnienia. W Wejherowie krajowa 6-stka bez zmian, dość spokojnie na całej długości trasy. Nogę z gazu ściągniemy jedynie a wysokości Gościcina. w centrum zagęściło się w okolicach Sobieskiego, 12 Marca, Przemysłowej. Na 218 przytyka się skrzyżowanie z Domatowem. W Trójmieście na całej długości Morskiej widać punktowe spowolnienia, przybywa tam samochodów. Wciąż spowolnienie na zjeździe z Obwodnicy.Hutnicza przytyka się jedynie między Pucką a Kwiatkowskiego.

07:30

Zagęszcza się ruch na ulicach Robakowskiej i Wilczka w Luzinie, Chłopskiej w Kębłowie oraz Szkolnej z Bolszewie. Utrudnień nie ma na razie na odcinku między Zamostnym a Bolszewem. Spokojnie jest też na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Niewielkie opóźnienia są prawdopodobne tylko w Gościcinie. W Wejherowie również nie ma niespodzianek na drogach. Nieco większy ruch da się zauważyć przede wszystkim na Sobieskiego, 3 Maja w pobliżu parku i przy zjeździe z Chopina na krajową szóstkę. W Redzie przytyka się Pucka u wylotu Kazimierskiej i Gdańska w okolicach urzędu miasta. W Rumi natomiast największego ruch trzeba się spodziewać na Dębogórskiej, Starowiejskiej i I Dywizji WP. W Gdyni przytykać się może Chylońska. Ruch gęstnieje w okolicach skrzyżowania Hutniczej i Puckiej. Na Morskiej większej liczby pojazdów należy się spodziewać głównie przy wjeździe na Obwodnicę Trójmiasta. Przejazd samą obwodnicą nie nastręcza większych trudności kierującym, co dotyczy obu jezdni ekspresówki. Na nadmierne utrudnienia w ruchu nie można też narzekać w powiecie puckim. Może się korkować zjazd z drogi przez łąki w Kosakowie. Wolniej pojedziemy też Gdyńską w Mrzezinie. W Pucku przytyka się skrzyżowanie Żarnowieckiej i Helskiej. Na wojewódzkiej 213-stce miejscowe utrudnienia są możliwe na odcinku od Żarnowca do Krokowej. Porannych niedogodności nie ma na razie na ulicach Władysławowa.

24.03.2020

16:30

W dalszym ciągu dość spokojnie na ulicach Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Nie widać po południowego ruchu w Rumi, gdzie podobnie jak przed godziną korkuje się jedynie wiadukt i główne skrzyżowania. Większy ruch można także zaobserwować na Dąbrowskiego. W Redzie z kolei większej ilości samochodów można się spodziewać na Łąkowej, na głównej krzyżówce i Puckiej w kierunku nadmorskich tras. Poza tym trasa do Wejherowa, bez zmian i bez kortów, choć przybyło aut na tej trasie. W centrum miasta wolniej pojedziemy przez Rzeźnicką, Przemysłową czy 12 Marca. Nieco zagęściła się sytuacja w okolicach Górki Gościcńskiej, choć ie możemy mówić tutaj znacznym spowolnieniu.

16:30

W dalszym ciągu dość spokojnie na ulicach Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Nie widać po południowego ruchu w Rumi, gdzie podobnie jak przed godziną korkuje się jedynie wiadukt i główne skrzyżowania. Większy ruch można także zaobserwować na Dąbrowskiego. W Redzie z kolei większej ilości samochodów można się spodziewać na Łąkowej, na głównej krzyżówce i Puckiej w kierunku nadmorskich tras. Poza tym trasa do Wejherowa, bez zmian i bez kortów, choć przybyło aut na tej trasie. W centrum miasta wolniej pojedziemy przez Rzeźnicką, Przemysłową czy 12 Marca. Nieco zagęściła się sytuacja w okolicach Górki Gościcńskiej, choć ie możemy mówić tutaj znacznym spowolnieniu.