Informacje z dróg

16.08.2019

13:48

Dwa auta zderzyły się na ulicy Staromłyńskiej w Wejherowie. Wstępnie wiadomo, że została poszkodowana jedna osoba.

09:27

Nadal duży spokój panuje na Obwodnicy Trójmiasta, a jedynym poważniejszym utrudnieniem na całej długości ekspresówki jest zjazd na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni. Tutaj zator liczy około pół kilometra. W samej Gdyni utrzymuje się spowolnienie na Hutniczej, zwłaszcza na odcinku od Puckiej do estakady. Wolniej pojedziemy też wspomnianą Morską, od Cisowej do Chyloni. W Rumi zagęścił się przede wszystkim dojazd krajową szóstką do wiaduktu od strony Janowa. Wolniej pojedziemy też w stronę Redy, od skrzyżowania z ulicą Ceynowy. W samej Redzie natomiast przybyło pojazdów przede wszystkim na ulicy Puckiej, od przejazdu kolejowego do zjazdu na Gdańską. Nadal dość spokojnie jest na ulicach Wejherowa. Większe poruszenie da się odczuć w śródmieściu, czyli na 3 Maja, Rzeźnickiej i Świętego Jana. Podobnie jak przez cały poranek, bez większych przeszkód można pokonać trasę z Lęborka do Wejherowa. Droga na północ regionu, czyli wojewódzka 216-stka, może się lekko przytykać w Pucku. Zwiększył się też ruch w Gnieżdżewie i Swarzewie. Dojazd do ronda we Władysławowie jest przytkany od wylotu Drogi Chłapowskiej. Podróżując w stronę Helu, zwalniamy przede wszystkim w Chałupach. Z kolei na wojewódzkiej 215-stce największego nasilenia ruchu można się spodziewać w okolicach Karwi, Jastrzębiej Góry i Chłapowa.

08:27

Nadal nie ma tłoku na nadmorskich drogach, chociaż nie ma już przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa widać kolejkę chętnych kierowców. W samym Władysławowie przytyka się ulica Żeromskiego. Jadąc przez Półwysep Helski w stronę Helu, zwalniamy w Chałupach i Jastarni, choć mimo wszystko podróż powinna przebiegać dość sprawnie. Względnie spokojnie jest także na 215-stce, a większego natężenia ruchu trzeba się spodziewać głównie w Chłapowie. Nadal bardzo spokojnie jest między Lęborkiem a Wejherowem. Nieznacznych spowolnień można się spodziewać w Kębłowie i Gościcinie. W samym Wejherowie też jest spokojnie, mimo że przybyło pojazdów na 3 Maja, Sienkiewicza i Rzeźnickiej. W Redzie może się przytykać Wejherowska, przy dojeździe do skrzyżowania z Drogowców. Poranny spokój nadal panuje na ulicach Rumi, mimo że zwiększył się ruch w okolicach zbiegu ulic Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Nadal nie można narzekać na utrudnienia na północy Gdyni, ale jeśli gdziekolwiek występują, to jedynie punktowo. Za to zjazd z Obwodnicy Trójmiasta może się korkować na odcinku około pół kilometra.

07:25

Pustki panują na razie na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Jeśli gdzieś można się spodziewać minimalnego spowolnienia, to jedynie przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Dojazd do Wejherowa może się lekko korkować od strony Bolszewa. Poza tym w mieście próżno szukać korków, praktycznie wszystkie ulice są w pełni przejezdne. Zwalniamy oczywiście na remontowanej Przemysłowej, gdzie drogowcy nie mają długiej weekendu. Żadnych utrudnień nie ma, póki co, na ulicach Redy. Podobnie w zasadzie jest w Rumi, choć tutaj można napotkać więcej aut na Dębogórskiej. Morska w Gdyni, która przeważnie o tej porze jest zatłoczona, dziś umożliwia całkiem sprawną jazdę w stronę centrum. Również na Hutniczej nie ma tragedii, jednak w przypadku tej ulicy widać już poranne poruszenie, zwłaszcza na odcinku od Meksyku do estakady. Obwodnica Trójmiasta świeci za to pustkami w obu kierunkach. Drogowego oblężenia nie ma też w powiecie puckim. Nieco większe nasilenie ruchu da się dostrzec na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Podobnie jest na Kasztanowej w Żelistrzewie. Bez trudu można za to pokonać wojewódzką 216-stce, od Pucka, przez Władysławowo, aż do Helu. Trochę większy ruch jest odczuwalny w Chłapowie. Jednak nadmorska 215-stka od Władysławowa, przez Jastrzębią Górę, aż do Karwi, nie nastręcza praktycznie żadnych problemów kierującym.

15.08.2019

12:04

Trudności z dojazdem nad morze

Wielu zmotoryzowanych wybrało się dzisiaj na północ powiatu puckiego. Problemy z dotarciem nad morze zaczynają się już na krajowej szóstce w Redzie. Jadąc ulicą Pucką, utkniemy w korku aż do Rekowa. Kolejne spowolnienie na wojewódzkiej 216-stce utrzymuje się między Sławutówkiem a Celbowem. Korek przy dojeździe do Władysławowa liczy ponad dwa kilometry i zaczyna się w Swarzewie. Na Półwyspie Helskim zatory utrzymują się w Chałupach, Kuźnicy i Juracie. Nieco lepiej jest na wojewódzkiej 215-stce z Władysławowa, przez Jastrzębią Górę, do Karwi, choć i tutaj nie ma szans na płynną jazdę.

14.08.2019

09:28

Zdecydowanie zagęścił się ruch na ulicy Puckiej w Redzie, a korek w stronę zjazdu na krajową szóstkę sięga już prawie Rekowa. W przeciwnym kierunku, czyli w stronę Ciechocina, postoimy w korku od Gdańskiej do skrzyżowania z Kazimierską. Problemy z płynnością ruchu mogą występować także na tranzytowej szóstce w Rumi, w okolicach krzyżówki z ulicą Ceynowy, a także na wiadukcie. Wolniej pokonamy też ulicę Dąbrowskiego. W ponad kilometrowym korku stoją obecnie kierowcy zjeżdżający z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni. Sama Morska jest dość solidnie zakorkowana od granicy z Rumią. Spokojniej niż przed godziną jest za to na Hutniczej. W miarę spokojnie jest też na obwodnicy, choć spowolnienie jest prawdopodobne między Kowalami a Szadółkami. Kilkusetmetrowe utrudnienia są możliwe na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem w Kębłowie i Gościcinie. Na ulicach Wejherowa panuje względny spokój, choć ruch zwalnia nieco na Sobieskiego, 3 Maja i Roszczynialskiego. Wojewódzka 216-stka przytyka się między Celbowem a Sławutówkiem. Problematyczny może być przejazd tranzytem przez Puck, a także dojazd do miasta od strony Gnieżdżewa. Z kolei we Władysławowie spory tłok panuje na Gdańskiej, Żeromskiego i Żwirowej. Zdecydowanie przybyło pojazdów na wojewódzkiej 215-stce, zwłaszcza w Chłapowie, Rozewiu, Jastrzębiej Górze, Ostrowie i Karwi. Z kolei trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego najmocniej przytyka się w Chałupach, Kuźnicy i Jastarni.

08:28

Nadal względny spokój panuje na nadmorskich trasach, a zwłaszcza na wojewódzkiej 215-stce na odcinku z Karwi do Jastrzębiej Góry. Przybyło za to pojazdów na ulicy Żwirowej we Władysławowie. Podobnie jest na 216-stce przy dojeździe do miasta od strony Swarzewa. Bez większych problemów pokonamy za to drogę do Helu wzdłuż Półwyspu Helskiego. Spowolnień można się za to spodziewać na odcinku z Łebcza do Gnieżdżewa. W Pucku natomiast godziny porannego szczytu komunikacyjnego mogą się dać we znaki na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Przybyło nieco pojazdów na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, co dotyczy przede wszystkim zjazdu z Górki Gościcińskiej. Spokojnie jest także w samym Wejherowie, a więcej pojazdów da się napotkać głównie na Przemysłowej i Sienkiewicza. Względnie spokojnie nadal jest na ulicach Redy, na korki nie można też narzekać w Rumi. Natomiast w Gdyni zagęścił się ruch na Hutniczej, na odcinku od Puckiej do estakady. Ciaśniej niż przed godziną jest też na Morskiej, od granicy z Rumią do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. Na ekspresówce coraz bardziej nasila się ruch w stronę Gdyni, co widać dość dobrze na Kowalach, Szadółkach, Matarni i Osowej. Wciąż przytyka się też zjazd w Chyloni na wspomnianą wcześniej ulicę Morską.

07:26

Poranne pustki panują na razie na ulicach Redy. Nieco większe poruszenie da się za to już dostrzec na tranzytowej szóstce w Rumi, co dotyczy przede wszystkim przejazdu przez wiadukt w stronę Janowa. Stopniowo przybywa też aut na ulicy Dąbrowskiego. Dość sprawnie można, póki co, pokonać Morską i Hutniczą w Gdyni, w stronę centrum. W przypadku pierwszej z wymienionych ulic, możliwe jest nieznaczne spowolnienie u wylotu Chylońskiej. Solidny, bo około kilometrowy zator, uformował się za to przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni. Jednak podróż pozostałymi odcinkami ekspresówki, aż do bramek na autostradzie, odbywa się praktycznie bez żadnych przeszkód. Nieplanowanych utrudnień nie trzeba się obawiać także na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. W przypadku tej trasy nieznaczne spowolnienia są możliwe w Kębłowie i Gościcinie. Względny spokój panuje także na ulicach Wejherowa. Większe nasilenie ruchu jest odczuwalne przede wszystkim na Sobieskiego i remontowanej Przemysłowej. Większych utrudnień nie ma też na drogach powiatu puckiego. Trochę więcej aut można napotkać między Smolnem a Mrzezinem. Wojewódzka 216-stka przytyka się lekko w Celbowie. Trasa między Puckiem a Władysławowem jest w pełni przejezdna. Z kolei na 215-stce, nad samym morzem, większego poruszenia można się spodziewać w pobliżu Karwi i Jastrzębiej Góry.

13.08.2019

08:28

Utrzymuje się ponad trzykilometrowe spowolnienie na Obwodnicy Trójmiasta, od Węzła Południe do Szadółek. Na szczęście, jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na całej ekspresówce. Niewielki korek jest też możliwy przy zjeździe na ulicę Morską w Chyloni. Jeśli chodzi o Gdynię, spory ruch panuje też na Hutniczej, zwłaszcza na odcinku między Pucką a estakadą. W miarę sprawnie da się przejechać tranzytem przez Rumię, choć na pewno warto pamiętać o redukcji biegów w okolicach skrzyżowania Sobieskiego z Sabata. Z kolei w Redzie przybyło aut na Gdańskiej, w okolicach dojazdu do Łąkowej. Wolniej pokonamy też Pucką od strony zjazdu z Górki Rekowskiej. Stabilna sytuacja drogowa utrzymuje się w Wejherowie. Nieco większe natężenie ruchu jest odczuwalne na Sobieskiego, 12 Marca i Sikorskiego. Na płynną jazdę nie ma też szans w przypadku remontowanej ulicy Przemysłowej. Godziny porannego szczytu komunikacyjnego da się odczuć na ulicach Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Z kolei na krajowej szóstce nieco wolniej pokonamy zjazd z Górki Gościcińskiej w stronę Wejherowa. Nadal dość spokojnie jest na nadmorskich trasach, niemniej ze spowolnieniem trzeba już się liczyć na wysokości Chłapowa. Podobnie jest w przypadku ulic Żwirowej i Starowiejskiej we Władysławowie. Wolniej pokonamy też Drogę Chłapowską. Z kolei wojewódzka 216-stka, nieco bardziej ma południe, może się przytykać na odcinku od Celbowa do Pucka.

07:28

Spokojnie jest na razie na głównych nadmorskich trasach. Wojewódzka 215-stka na razie raczej świeci pustkami, a jeśli gdzieś można się spodziewać większej liczby pojazdów, to jedynie w Jastrzębiej Górze. Praktycznie żadnych problemów nie sprawia pokonanie drogi wzdłuż Półwyspu Helskiego. Podobnie jest z odcinkiem między Puckiem a Władysławowem. Bez większych problemów dotrzemy również w okolice plaż w Dębkach i Rewie. Porannych korków nie ma także na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Dopiero w Bolszewie da się odczuć nieco większe natężenie ruchu. W samym Wejherowie również sytuacja drogowa jest dość spokojna. Wzrasta liczba aut na Sobieskiego i Chopina, choć nigdzie nie ma uciążliwych korków. Podobnie jest w Redzie, gdzie jedynie dojazd do skrzyżowania Gdańskiej z Obwodową wymusza poważniejszą redukcję prędkości. Sprawnie można się poruszać też ulicami Rumi. Tu poranne nasilenie ruchu widać przede wszystkim na ulicach Dąbrowskiego i Dębogórskiej. W Gdyni, tradycyjnie o tej porze, może się przytykać Morska na Cisowej i Chyloni. Stopniowo gęstnieje też ruch na Hutniczej. Mimo wszystko tymi arteriami można się poruszać w miarę sprawnie w kierunku do centrum. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta największe utrudnienia są możliwe na odcinku od Węzła Południe do Szadółek. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne.

12.08.2019

09:27

Coraz więcej aut przemierza wojewódzką 215-stkę nad samym morzem, co widać szczególnie dobrze w okolicach Karwi, Jastrzębiej Góry, Chałpowa i Cetniewa. Przytyka się też dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa, a korek utrzymuje się od wylotu Drogi Chłapowskiej. Jadąc wzdłuż Półwyspu Helskiego w stronę Helu, zwalniamy w Chałupach, Jastarni i Juracie. Z kolei przy dojeździe do Pucka od strony Gnieżdżewa także trzeba się liczyć z ponad kilometrowym korkiem. Względnie stabilna sytuacja drogowa utrzymuje się na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Nieznaczne spowolnienia są możliwe tylko w Kębłowie i Gościcinie. Jeśli chodzi o Wejherowo, większego natężenia ruchu można się spodziewać głównie w obrębie śródmieścia, a więc na ulicach Sobieskiego, Świętego Jana, Rzeźnickiej i 12 Marca. Spory ruch utrzymuje się też na Chopina. W Redzie cierpliwość kierowców może być wystawiona na próbę przy zjeździe ulicę Pucką w stronę Gdańskiej, bo zator sięga w tym przypadku Górki Rekowskiej. W Rumi natomiast utrzymuje się spore spowolnienie w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie. W Gdyni nadal wolniej pojedziemy Morską, od Cisowej do Chyloni. Poważniejszego nasilenia ruchu można się też spodziewać na Hutniczej, zwłaszcza w okolicach skrzyżowania z Pucką. Największe problemy na Obwodnicy Trójmiasta dotyczą odcinka między Węzłem Południe a Szadółkami, na jezdni w stronę Gdyni. Nieznaczne spowolnienie jest też odczuwalne między Karwinami a Chwarznem.

08:26

Zagęścił się nieco ruch w krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa, co dotyczy przede wszystkim zjazdu z Górki Gościcińskiej. Względnie spokojnie jest na razie w samym Wejherowie. Nieco większe nasilenie ruchu da się zauważyć na ulicach Sikorskiego i Chopina, na wysokości szpitala. W Redzie krajówka może się przytykać w okolicy wylotu Drogowców. W Rumi, podobnie jak przed godziną, największe spowolnienie panuje na Sobieskiego, w okolicach skrzyżowania z ulicą Sabata. W Gdyni więcej pojazdów przemierza ulicę Hutniczą, zwłaszcza w pobliżu skrzyżowania z Pucką. Morska może przytykać się w stronę centrum na odcinku od Cisowej do Chyloni. Kierowcom daje się też we znaki spowolnienie przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską, gdzie utrzymuje się około półkilometrowy korek. Jeśli chodzi o inne odcinki ekspresówki, może się przytykać odcinek od Kowali do Szadółek. Nadal sprawnie można poruszać się wojewódzką 216-stką na północ regionu, od Redy przez Puck, do Władysławowa. Nieco więcej pojazdów da się dostrzec w okolicach ronda w Gnieżdżewie. Nieznacznie przytyka się też odcinek między Swarzewem a Władysławowem. Z kolei na wojewódzkiej 215-stce poranne poruszenie jest już widoczne na wysokości Cetniewa i Chłapowa.

07:25

Najpoważniejszym utrudnieniem o poranku na drogach Gdyni jest obecnie ponad półkilometrowe spowolnienie przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską w Chyloni. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Wspomniana Morska również umożliwia względnie płynną jazdę, z niewielkimi przestojami na wysokości Cisowej. Większych problemów komunikacyjnych nie ma na razie w Rumi, choć nogę z gazu na pewno warto zdjąć w okolicach galerii handlowej, przy skrzyżowaniu Sobieskiego z Sabata. W Redzie natomiast spowolnienie jest odczuwalne na Gdańskiej, przy dojeździe do Łąkowej. Na poranne korki na pewno nie można też narzekać w Wejherowie. Tranzytowa szóstka może lekko się przytykać na wysokości Śmiechowa. Wolniej pokonamy też remontowaną Przemysłową. Dojazd do miasta nieznacznie korkuje się też od strony Bolszewa. Natomiast trasa z Lęborka, póki co, raczej świeci pustkami. Wyjątkiem mogą być okolice przejazdu kolejowego w Bożympolu. Jeśli chodzi o powiat pucki, niewielkie utrudnienia są możliwe na odcinku między Połchowem a Mrzezinem. Znikomy ruch panuje między Puckiem a Władysławowem. Tutaj z kolei poruszenie da się zauważyć na Drodze Chłapowskiej. Praktycznie żadnych niedogodności nie ma na wojewódzkiej 216-stce wzdłuż Półwyspu Helskiego. Podobnie jest na nadmorskiej 215-stce, która może delikatnie przytykać się w okolicach Jastrzębiej Góry.

09.08.2019

09:27

Przybyło aut na drogach prowadzących na północ naszego regionu. Wzmożony ruch można zauważyć m.in. na wojewódzkiej 216-stce, na odcinku między Swarzewem a Władysławowem. Z kolei na 215-stce korkuje się dojazd do Karwi od strony Karwieńskiego Błota. Tłoczno jest też na wysokości Chłapowa i Cetniewa. Wolniej pokonamy także trasę z Pucka do Gnieżdżewa. Podobnie jest z dojazdem do Pucka od strony Celbowa. Tłoczno jest na Puckiej w Redzie, od strony zjazdu z Górki Rekowskiej. Tłoczno jest też na Gdańskiej w okolicach skrzyżowania z Łąkową. Z kolei w Rumi tłoczno jest na Sobieskiego, od Janowa do wiaduktu. W Gdyni utrzymują się jeszcze utrudnienia na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Odpuścił za to największy korek na Hutniczej. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma poważniejszych zakłóceń w płynności ruchu na Obwodnicy Trójmiasta. Te mogą pojawić się jedynie w okolicach węzła drogowego Kowale. Tłoczniej niż przed godziną jest na krajowej szóstce na odcinku z Lęborka do Wejherowa, co dotyczy przede wszystkim Kębłowa i Gościcina. W samym Wejherowie najwięcej pojazdów można napotkać w śródmieściu – na 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej.

08:28

Nadal zablokowana jest ulica Luzińska w Zęblewie. To skutek porannego zderzenia samochodu ciężarowego i motocykla. Na miejscu trwają jeszcze działania służb. Zwiększył się ruch na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa, przede wszystkim przy zjeździe z Górki Gościcińskiej, gdzie zator liczy około pół kilometra. Spory tłoka panuje też na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W samym Wejherowie wolniej pojedziemy ulicami Rzeźnicką, Świętego Jana i Roszczynialskiego. W Redzie zagęścił się ruch na Puckiej w okolicach przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast nadal nie da się płynnie przejechać tranzytem w stronę Gdyni, co dotyczy głównie wiaduktu. Jeśli chodzi o Gdynię, poranne poruszenie utrzymuje się na Hutniczej, przy dojeździe do estakady. Wolniej pojedziemy też początkowym odcinkiem ulicy Morskiej, aż do wjazdu na obwodnicę. Zjazd z ekspresówki w Chyloni nadal oznacza konieczność tkwienia w około półkilometrowym korku. Inne odcinki obwodnicy są przejezdne, choć utrzymuje się spowolnienie od Kowali do Szadółek, na jezdni w stronę Gdyni. Nadmorska 215-stka już nie świeci pustkami. Na tej trasie największego ruchu można się spodziewać na odcinku od Chłapowa, przez Rozewie, do Jastrzębiej Góry. We Władysławowie wolniej pojedziemy ulicami Żwirową, Żeromskiego i Drogą Chłapowską. W Pucku godziny porannego szczytu komunikacyjnego utrzymują się na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego.