Informacje z dróg

15.10.2018

15:35

Przed ulicą Szeroką w Gościcinie także utworzył się już korek w kierunku Lęborka. Tłoczno jest na Zamostnej w Bolszewie, przytyka się także Szkolna. W Redzie z minuty na minutę przybywa aut na krajowej szóstce.

15:27

Korkuje się krajowa szóstka w Wejherowie przed skrzyżowaniem z ulicą 12 Marca w obu kierunkach. Korki są także w centrum miasta, między innymi na ulicach Sobieskiego. 3 Maja czy Rzeźnickiej.

15:27

W Rumi na Dąbrowskiego mamy już korek w obu kierunkach. Korkuje się także na krajowej szóstce na wysokości skrzyżowania z Dąbrowskiego w kierunku Redy.

15:22

Nie ma już utrudnień po zderzeniu śmieciarki z busem do którego doszło na trasie Rumia- Łężyce, przypomnijmy, że tam przez jakiś czas droga była całkowicie zablokowana.

13:30

Na trasie Rumia-Łężyce śmieciarka zderzyła się z busem. Droga jest całkowicie zablokowana.

09:27

Uspokoiła się sytuacja na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Jeśli gdzie trzeba się liczyć z utrudnieniami na tej trasie, to w Luzinie i Gościcinie. Nadal utrzymuje się spory ruch na Zamostnej w Bolszewie, zwłaszcza przy zjeździe na krajówkę. W Wejherowie odpuściły nieco korki w śródmieściu, ale wciąż nie rozpędzimy się na remontowanej ulicy Chopina. Podobnie jak przez większość poranka, nie ma poważniejszych zatorów drogowych w Redzie. Mniejszy ruch niż przed godziną panuje też w Rumi, gdzie przede wszystkim przytyka się skrzyżowanie Sobieskiego i Sabata. W Gdyni utrzymuje się spory ruch na Hutniczej między Pucką a estakadą. Spowolnienie można też napotkać przy zjeździe z Obłuża na Kwiatkowskiego. W cierpliwość muszą się uzbroić kierowcy podróżujący Obwodnicą Trójmiasta w stronę Gdyni. Z powodu awarii ciężarówki utrzymuje się ogromny zator na odcinku od Matarni do Wielkiego Kacka. Nie odpuszczają też korki na zjazdach z ekspresówki, zwłaszcza w stronę Wrzeszcza i Oliwy. Na korki nie można narzekać nad samym morzem. Sprawnie pojedziemy więc wojewódzką 215-stką z Karwi do Jastrzębiej Góry i dalej – do Władysławowa. Bez problemów da się również pokonać trasę przez Półwysep Helski.

08:27

Po zderzeniu osobówki z busem, do którego doszło przed godziną 7:00 na drodze krajowej nr 6 w Kębłowie, nadal mogą się utrzymywać utrudnienia w ruchu, zwłaszcza na pasie w stronę Lęborka. Zalecamy ostrożność na tym odcinku. Poza tym kilkusetmetrowy zator utrzymuje się w kierunku Wejherowa. Tłoczno jest też na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, ciasno jest przy zjeździe z Przemysłowej na Rondo Solidarności, a także na Sobieskiego, 3 Maja, 12 Marca i Chopina. W miarę sprawnie można na razie pokonać ulice Redy, natomiast w Rumi zdecydowanie zagęścił się ruch w okolicach węzła drogowego na wiadukcie. Powoli przemieszczamy się też Dąbrowskiego i Pomorską w stronę Gdyni. Coraz tłoczniej jest też na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Nie rozpędzimy się też na Morskiej w stronę śródmieścia. Trwają poważne utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta na jezdni w kierunku Gdyni, od Matarni do Wielkiego Kacka. Powodem jest awaria ciężarówki, która blokuje jeden z pasów ruchu. Nie ma również szans na szybkie dotarcie do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. Dojazd do tego węzła drogowego korkuje się niemal z każdej strony. Nadal spokój panuje na drogach północy regionu. Wolniej pojedziemy przede wszystkim w centrum Pucka, zwłaszcza na 10 Lutego i Wojska Polskiego, oraz na remontowanej ulicy Puckiej w Darżlubiu.

07:27

Pociągi SKM w kierunku Gdańska od strony Gdyni Głównej kursują nieregularnie. Opóźnienia mogą sięgać około 10 minut. Wzrasta powoli natężenie ruchu na głównych drogach regionu. Poniedziałkowe poruszenie widać już na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, gdzie sporo pojazdów można zauważyć w Kębłowie i Gościcinie. Również w samym Wejherowie coraz więcej kierowców wyjechało na ulice. Powoli korkuje się zatem Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja. Ciasno jest też przy zjeździe z Przemysłowej na krajówkę i na Chopina. W Redzie zwalniamy w okolicach skrzyżowania Gdańskiej z Rzemieślniczą oraz w pobliżu Łąkowej. W Rumi natomiast przytyka się zjazd z Towarowej na Sobieskiego. Sznur pojazdów powoli sunie też w stronę Gdyni Dąbrowskiego, wspomnianą Sobieskiego i dalej – Morską w kierunku skrzyżowania z obwodnicą. Jeśli chodzi o Gdynię, nie rozpędzimy się też na odcinku z Pogórza do Obłuża. Spory zator utworzył się na Obwodnicy Trójmiasta, między Osową a Karwinami, czyli na jezdni w stronę Gdyni. Przytykają się też zjazdy z ekspresówki w stronę Karwin i Oliwy. W miarę spokojnie jest na północy regionu. Coraz więcej aut da się zauważyć w centrum Pucka. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się też liczyć przed rondem w Gnieżdżewie. Nadmorskie trasy są za to w pełni przejezdne.

12.10.2018

16:25

W Gdyni utrzymuje się duże natężenie ruchu w kierunku Obłuża. Zator rozpoczyna się już na Janka Wiśniewskiego, a kończy – dopiero za skrzyżowaniem Kwiatkowskiego z Płk. Dąbka. Nie ma mowy o płynnej jeździe również na Morskiej, zwłaszcza na Grabówku. Na szczęście, cały czas przejezdna jest Obwodnica Trójmiasta w obu kierunkach, a niewielkie spowolnienie jest możliwe tylko w Demptowie. W Rumi można ponarzekać na korki od Janowa do centrum, co dotyczy zarówno Sobieskiego, jak i Dąbrowskiego. W Redzie natomiast wolniej pojedziemy Gdańską od Obwodowej do Łąkowej i Pucką w stronę Rekowa. Przypominamy, że w Wejherowie rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej nr 218 w ciągu ulic: Sienkiewicza, 3 Maja i Wybickiego. Prace potrwają do 24 października. O tej zatłoczona jest przede wszystkim 3 Maja od Świętego Jana do parku. Wolniej pojedziemy też Chopina i Sobieskiego. Na krajowej szóstce postoimy przy dojeździe do Gościcina od strony Bolszewa i Kębłowa. Dłuższą chwilę pod światłami można też spędzić w Luzinie. Nadal spokojnie jest na północy regionu, choć nie odpuszczają korki w centrum Pucka. Nadal lekko przytyka się dojazd do ronda w Krokowej od strony południa. Nie rozpędzimy się także przed skrzyżowaniami w Starzynie i Łebczu.

15:25

Piątkowe popołudnie coraz bardziej daje się we znaki kierującym. W Gdyni coraz trudniej jest dotrzeć na Obłuże Estakadą Kwiatkowskiego, która stoi w korku już od terminalu kontenerowego. Tłoczno jest również na Hutniczej i na Janka Wiśniewskiego. Na Obwodnicy Trójmiasta coraz więcej pojazdów da się zauważyć od Osowej do Matarni. Biegi redukujemy też przy dojeździe do Demptowa, na jezdni w stronę Gdyni. Zakorkowana jest krajowa 20-stka, od wylotu ulicy Rdestowej w Dąbrowie aż do ronda w Chwaszczynie. W Rumi tradycyjnie już korkuje się Sobieskiego, od Janowa do wiaduktu. W Redzie natomiast coraz ciaśniej jest na Puckiej, od skrzyżowania z Gdańską do przejazdu kolejowego. W Wejherowie z najpoważniejszymi utrudnieniami trzeba się liczyć na Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja, a także na Chopina. Korkuje się również krajowa szóstka w stronę Śmiechowa, od Puckiej do 12 Marca. Ze spowolnieniem na krajowej szóstce trzeba się też liczyć ze granicami miasta, od Bolszewa do Gościcina. Spokój panuje na drogach powiatu puckiego. Lekko przytyka się dojazd do ronda w Krokowej na wojewódzkiej 218-stce. Sporo aut można też napotkać w samym centrum Pucka.

13:01

Zderzenie dwóch pojazdów w Dobrzewinie, możliwe utrudnienia w ruchu.

09:28

Na drodze wojewódzkiej nr 218 w Piaśnicy wpadła do rowu ciężarówka, możliwe są utrudnienia w ruchu. Zalecamy ostrożność, ponieważ drogi, zwłaszcza na odcinkach leśnych, mogą być śliskie. W sporą dawkę cierpliwości muszą się uzbroić kierowcy udający się w stronę Trójmiasta. Solidnie korkuje się Morska od Chyloni do Grabówka, a powodem są trwające już od kilku tygodni roboty drogowe na tej arterii. Na płynną jazdę nie ma też szans na Hutniczej, od granic z Rumią do estakady. Na szczęście, poważniejszych problemów nie ma na Obwodnicy Trójmiasta, gdzie sprawnie można się poruszać w obu kierunkach. Powoli odpuszczają też korki przed rondem w Chwaszczynie, choć nadal postoimy od strony Miszewa. Całkiem płynnie można też podróżować krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa, a z koniecznością przymusowego postoju trzeba się liczyć jedynie w Gościcinie. W samym Wejherowie korkuje się tranzytowa szóstka między ulicami Chopina i Ofiar Piaśnicy. Duże zagęszczenie ruchu panuje też na Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. W Redzie wolniej pojedziemy Gdańską od Łąkowej do Puckiej, natomiast w Rumi – przy dojeździe Dąbrowskiego do Starowiejskiej i na skrzyżowaniu Sobieskiego z Sabata. W powiecie puckim wszystkie główne drogi są w pełni przejezdne, a nieco większe nasilenie ruchu da się dostrzec przede wszystkim w centrum Pucka.

08:35

Nie ma utrudnień na rondzie w Gnieżdżewie. Korkuje się ulica Zamostna w Bolszewie, tłoczno jest na ulicy Szkolnej. W Wejherowie przytyka się ulica Sobieskiego.

08:30

W Rumi tradycyjnie przytyka się ulica Sobieskiego przed zjazdem na Sabata w kierunku Gdyni.

Nie ma utrudnień na trasie z Władysławowa do Redy.

08:26

Bez większych utrudnień jest na trasie z Gościcina do Redy. Uwaga na skrzyżowaniu krajowej szóstki i Rybackiej tam przy lewoskręcie na ulicę 12 Marca pracują drogowcy. Nie ma utrudnień na skrzyżowaniu z ulicą Orzeszkowej.