Informacje z dróg

12.12.2018

09:27

Powoli stabilizuje się sytuacja na drogach regionu, a korki powoli przechodzą do historii. Niestety, nie dotyczy to ulicy Morskiej w Gdyni, gdzie nadal utrzymuje się spory zator na jezdni w stronę centrum, od estakady do Grabówka. Korki nie odpuszczają na razie też na Hutniczej, na odcinku od Puckiej do estakady. W miarę spokojnie jest już na Obwodnicy Trójmiasta, gdzie w obu kierunkach można poruszać się całkiem sprawnie z maksymalną dozwoloną prędkością. Spokojniej niż przed godziną jest też w Rumi, gdzie niewielkie spowolnienia są możliwe tylko na skrzyżowaniu Sobieskiego z Sabata. W Redzie natomiast zwalniamy na Gniewowskiej i przy dojeździe Gdańską do skrzyżowania z Łąkową. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem zwalniamy przede wszystkim w Luzinie i Gościcinie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, to podobnie jak godzinę temu, największego ruchu można się spodziewać w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na Rzeźnickiej, Świętego Jana i 12 Marca. Spokojnie jest też na drogach powiatu puckiego. Wolniej pokonamy odcinek między Żelistrzewem a Puckiem. Punktowe spowolnienia są możliwe jeszcze na wojewódzkiej 213-stce w Połczynie i Starzynie. Lekko przytyka się 215-stka w Sławoszynie, podobnie jak odcinek z Łebcza do Gnieżdżewa. Bez trudu można pokonać trasę z Pucka do Władysławowa i dalej – do Helu czy Jastrzębiej Góry.

08:27

Zagęścił się ruch na krajowej szóstce, gdzie zator między Kębłowem a Gościcinem liczy obecnie ponad kilometr, na jezdni w stronę Wejherowa. Coraz więcej pojazdów można również napotkać na ulicach Bolszewa, zwłaszcza na Szkolnej i Zamostnej. W samym Wejherowie, podobnie jak przed godziną, najwięcej pojazdów przemieszcza się ulicą Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja. W Redzie wolniej pojedziemy Gniewowską i Łąkową. W Rumi natomiast podobnie jest na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. Korkuje się też zjazd z Towarowej na Sobieskiego. W Gdyni nadal trudno jest dostać się z północnych dzielnic do śródmieścia. Korkuje się Hutnicza, od Puckiej do estakady. Podobnie jest na Morskiej, od Chyloni do Grabówka, gdzie nadal płynność ruchu utrudniają prace drogowe. Na Obwodnicy Trójmiasta wolniej pokonamy odcinek od Węzła Karczemki do Kowali, co dotyczy obu jezdni. Zatłoczone są też wszystkie zjazdy z ekspresówki w stronę poszczególnych dzielnic Trójmiasta. W powiecie puckim wolniej pokonamy odcinek z Rekowa przez Połchowo do Mrzezina. Spore natężenie ruchu widać też w okolicach Kosakowa i Żelistrzewa. Spowolnienia są też możliwe między Świecinem a Kłaninem, a także w pobliżu Łebcza.

07:28

O ile można dotrzeć do Wejherowa od strony Trójmiasta całkiem sprawnie, o tyle ruch w przeciwnym kierunku jest już coraz bardziej nasilony. Powoli widać to już na wiadukcie w Rumi, oczywiście na pasach w stronę Janowa. Dużo aut można już napotkać na całej długości Hutniczej w Gdyni. Na dobre korkuje się też Morska, przede wszystkim na odcinku od wylotu Kartuskiej do Grabówka. Wolniej pokonamy również dystans między Pogórzem a Obłużem. Na Obwodnicy Trójmiasta z koniecznością spowolnionej jazdy trzeba się liczyć na leśnym odcinku w Demptowie, co dotyczy obu jezdni. Zwalniamy też na wysokości Osowej i Wielkiego Kacka. Ponad kilometrowe korki utrzymują się przed rondem w Chwaszczynie. Takich zatorów, co prawda, nie ma na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, jednak ruch jest znacząco spowolniony od Luzina, przez Kębłowo do Gościcina. Korkują się nieco dojazdy do Wejherowa od strony Gowina, Białej i Piaśnicy. W samym mieście należy zwolnić na Strzeleckiej, Sobieskiego oraz na 12 Marca, od Myśliwskiej do krajówki. Bez poważniejszych trudności można na razie pokonać ulice Redy. W powiecie puckim większy ruch da się dostrzec na wojewódzkiej 218-stce w stronę Krokowej. Punktowe spowolnienia są również możliwe na 213-stce, od Celbowa, przez Połczyno, do Starzyna. Bez trudu da się pokonać trasę między Puckiem a Władysławowem. Nadmorskie drogi również nie sprawiają problemów kierującym.

11.12.2018

16:30

W towarzystwie pojedziemy ulicą Morską w Gdyni, a na gdańskim odcinku Obwodnicy Trójmiasta już zaczęły się poważne problemy. Na wysokości Matarni utworzył się korek na pasie w kierunku Gdyni.

16:22

Wciąż utrzymuje się korek na krajowej szóstce w Gościcinie przed skrzyżowaniem z ulicą Szeroką w kierunku Lęborka, również w kierunku Wejherowa postoimy zatorze. Spory ruch, ale bez większych utrudnień jest na krajowej szóstce w Wejherowie.

16:22

Gorzej sytuacja wygląda w centrum miasta. Tutaj poruszanie się samochodem może nie być takie proste. Na utrudnienia napotkamy na takich ulicach jak Sobieskiego czy 12 Marca. Nie ma większych utrudnień w Redzie, z kolei w Rumi przytyka się DK6 w Janowie i na wysokości dworca PKP w obu kierunkach. Spokojnie jest na drogach w Pucku i Władysławowie.

15:30

Na Gościcińskiej Górce ustawił się korek przed zjazdem na ulicę Szeroką w obu kierunkach. W Rumi tłoczno robi się na krajowej szóstce, szczególnie w okolicach skrzyżowania z Dąbrowskiego a także na Janowie. Nie ma utrudnień przy wyjeździe z Sabata informują nas słuchacze. W Pucku tłoczno jest na Wejherowskiej i 10 Lutego. Nie ma utrudnień na Morskiej w Gdyni, spokojnie jest także na gdyńskim odcinku Obwodnicy Trójmiasta.

15:21

Bez większych przeszkód pokonamy trasę z Wejherowa do Redy. Chwilami przytyka się ulica 12 Marca w kierunku krajowej szóstki. W centrum Wejherowa korkuje się ulica Sobieskiego w obu kierunkach, a także Sienkiewicza czy Rzeźnicka. Przejezdna jest trasa z Krokowej do Wejherowa – to informacja od naszych słuchaczy.

14:38

Zderzenie dwóch aut na krajowej szóstce w Wejherowie-Nanicach, na wysokości centrum handlowego. Korkuje się jezdnia w stronę centrum.

09:43

Zderzenie trzech samochodów osobowych na ulicy Obwodowej w Redzie. Możliwe są utrudnienia w ruchu w tym rejonie miasta.

09:27

Do kolizji dwóch samochodów osobowych doszło na krajowej szóstce w Redzie, nieopodal stacji paliw Lotos, na jezdni w stronę ulicy Puckiej. Wstępnie wiadomo o dwóch osobach poszkodowanych. W tym rejonie możliwe są zatem utrudnienia w ruchu, bo jeden pas ruchu jest zablokowany. Można już płynnie pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, a z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć głównie w Gościcinie. W miarę spokojnie jest w samym Wejherowie. Miejscowe spowolnienia mogą się pojawiać na krajowej szóstce, od wylotu Rybackiej do Chopina, a więc w stronę centrum. Poranne korki przechodzą powoli do historii w Rumi. Lekki zator jest jeszcze możliwy przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. Trochę gorzej jest na północy Gdyni. Nadal solidnie korkuje się Hutnicza na całej długości. Niewiele lepiej jest na Morskiej, zwłaszcza na odcinku od Chyloni do Grabówka, oraz na Janka Wiśniewskiego w stronę śródmieścia. Dość sprawnie można za to poruszać się Obwodnicą Trójmiasta, a większe utrudnienia mogą się pojawić w zasadzie tylko w pobliżu bramek na autostradzie A1. Nadal poranny spokój panuje na północy regionu. Większy ruch można zauważyć na odcinku z Łebcza do Strzelna. Lekko przytyka się dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa. W samym mieście spowolnienia są jeszcze odczuwalne na Wejherowskiej i Wojska Polskiego.

08:28

W kilku miejscach na Obwodnicy Trójmiasta ruch mocno zwalnia. Tak jest m.in. przy dojeździe do bramek na autostradzie A1, w okolicach Węzła Karczemki, a także między Matarnią a Osową. Wolniej pojedziemy też przy dojeździe do Demptowa. Poranne korki nie odpuszczają jeszcze na północy Gdyni, zwłaszcza na Morskiej, od Kartuskiej do Grabówka, a także na Hutniczej w stronę estakady i na Unruga. Spory ruch panuje na Wilczka w Luzinie i na Chłopskiej w Kębłowie. Przybyło także pojazdów na krajowej szóstce w Gościcinie, gdzie zator w stronę Wejherowa liczy kilkaset metrów. W samym Wejherowie raczej nie trzeba się obawiać niespodziewanych sytuacji na ulicach. Większy tłok może być uciążliwy głównie w śródmieściu – na Sobieskiego, Świętego Jana i 12 Marca. W Redzie większy ruch niż przed godziną jest zauważalny na Puckiej, od przejazdu kolejowego do Gdańskiej. Spokojniej za to jest w Rumi, gdzie większe nasilenie ruchu jest zauważalne w zasadzie tylko na Dąbrowskiego. Poważniejszych utrudnień nie trzeba się obawiać także na drogach powiatu puckiego. Jeśli gdzieś występują zakłócenia w ruchu, to mają one przede wszystkim charakter punktowy. Zwalniamy zatem przed skrzyżowaniami w Celbowie i Połczynie. Wolniej pokonamy też odcinek z Piaśnicy do Leśniewa czy trasę między Łebczem a Gnieżdżewem.

07:28

Coraz bardziej nasila się ruch na ulicach prowadzących w stronę Trójmiasta. Co prawda, na Morskiej sytuacja jest lepsza niż wczoraj, ale poważne spowolnienie da się odczuć od zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta do estakady, na pasach w stronę śródmieścia. Stopniowo przybywa też aut na Hutniczej, już od granicy z Rumią. Niezła sytuacja drogowa panuje obecnie na obwodnicy, choć są odcinki, gdzie ruch zwalnia. Tak jest m.in. przy podjeździe w stronę Demptowa, a także w okolicach Karwin i Kowali. Stopniowo przytyka się też krajowa 20-stka przed rondem w Chwaszczynie – najbardziej od strony Miszewa. Z kolei niezłe warunki do podróżowania panują na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Jeśli gdzieś występują poważniejsze utrudnienia, to przede wszystkim w Strzebielinie i Gościcinie. W Wejherowie największe poruszenie o poranku da się zauważyć na Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja, a także na 12 Marca, od Myśliwskiej do zjazdu na krajówkę, i na Pomorskiej. W Redzie spowolnienie jest zauważalne na Gdańskiej, między Obwodową i Łąkową. W Rumi natomiast przytyka się głównie Dębogórska i zjazd z Towarowej na Sobieskiego. W powiecie puckim wolniej pojedziemy ulicą Żeromskiego w Kosakowie, w stronę Pogórza. Większe nasilenie ruchu da się też zauważyć na trasie z Rekowa, przez Połchowo do Mrzezina. Punktowe spowolnienia są możliwe na wojewódzkiej 213-stce, od Żarnowca, przez Krokową, Starzyno, Połczyno, aż do Celbowa.

10.12.2018

16:35

Godziny szczytu widać w Redzie, gdzie przytyka się ulica Pucka w obu kierunkach, bez przeszkód pokonamy natomiast Obwodową. W Rumi największy ruch obserwujemy na krajowej szóstce, na wysokości dworca PKP i w Janowie, a także na Dąbrowskiego w kierunku skrzyżowania z DK6. Spokojnie jest na drogach Władysławowa. Nie ma utrudnień na ulicy Morskiej w Gdyni od Rumi do zjazdu na Obwodnice. Na samej obwodnicy również bez większych przeszkód.

16:30

Tłoczno jest na Wilczka w Luzinie. Korkuje się DK 6 w Gościcinie w kierunku Lęborka. W centrum Wejherowa lepiej nie udawać się na ulice Sobieskiego, Sienkiewicza czy Rzeźnicka. W towarzystwie pojedziemy także ulicą 12 Marca i Rybacką.