Informacje z dróg

24.11.2020

08:39

Uwaga! Stłuczka na skrzyżowaniu Rzeźnicka - Pucka - Św. Jana w Wejherowie. Nie ma poszkodowanych. Mogą występować utrudnienia na drodze. Zdjęcia od naszych czytelniczek.

08:22

Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość w Rumi. Tam jest korek od wiaduktu do budowy węzła Janowo. Zwolnimy na Morskiej przy wjeździe do Rumi. Przytyka się Hutnicza od skrzyżowania z ul. Północną. W Redzie zwolnimy na Gdańskiej od ul. Obwodowej. Korek tworzy się na skrzyżowaniu Wejherowska - Pucka. W Wejherowie nogę z gazu spuścimy na Chopina, Sienkiewicza, Puckiej, Batalionu Morskiego i 12 marca. Przytyka się ul. Zamostna w Bolszewie, Szeroka i górka gościcińska.

07:27

Sporo kierowców postanowiło pojechać ulicą Zamostną w Bolszewie w kierunku krajowej szóstki, tam więc trzeba na chwilę się zatrzymać na światłach. W Wejherowie nie rozpędzimy się na ulicy Chopina w kierunku ulicy I Brygady Pancernej Wojska Polskiego. W Redzie przybywa pojazdów na ulicy Gdańskiej w obu kierunkach na wysokości kościoła. Tam trwają prace drogowe. Budowlańcy również działają w Rumi Janowo, dlatego korek na drodze krajowej nr 6 ciągnie się od wiaduktu nad torami kolejowymi aż do właśnie Janowa. Na luz trzeba też wrzucić na Dąbrowskiego i Pomorskiej w kierunku Gdyni.

23.11.2020

16:24

Polepszyła się sytuacja w Rumi. Przez krajową szóstkę do Gdyni przejedziemy bez utrudnień. Za to z drugiej strony postoimy na Morskiej od skrzyżowania z Owsianą. W Rumi przytyka się Kosynierów, Zbychowska i Starowiejska. Na Hutniczej zwolnimy od złączenia z ul. Przemysłową. W Redzie będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość na Gdańskiej od skrzyżowania z Obwodową oraz na Puckiej, bo są tam korki. W Wejherowie zwolnimy na ul. Sienkiewicza, 12 marca i Batalionu Morskiego. Zredukujemy biegi na Zamostnej w Bolszewie i górce gościcińskiej. Korek tworzy się w Luzinie na ul. Wilczka od skrzyżowania z Lipową.

15:37

Na Morskiej postoimy w korku od skrzyżowania z ul. Chylońską w kierunku Rumi. Utrudnienia są spowodowane budową węzła Janowo. Z drugiej strony korek na wysokości Urzędu Miasta. Przytyka się Hutnicza od złączenia z ul. Północną. W Rumi zwolnimy na Dąbrowskiego, Kosynierów, Ceynowy, Starowiejskiej oraz w okolicy ronda Jana Pawła II. W Redzie tworzy się korek na Gdańskiej od skrzyżowania z ul. Obwodową. W Wejherowie zwolnimy na ul. Batalionu Morskiego, Chopina, Kaszubskiej i Sobieskiego. Biegi zredukujemy na górce gościcińskiej, ul. Zamostnej w Bolszewie oraz na Słonecznej.

09:26

Uwaga! Doszło do kolizji na ul. Sucharskiego przed przejazdem kolejowym w Wejherowie. Mogą wystąpić utrudnienia.

09:22

Polepszyła się sytuacja na naszych nordowych trasach. W Rumi postoimy od Urzędu Miasta do budowy węzła Janowo. W Redzie zwolnimy na Gdańskiej z powodu remontu ul. Obwodowej i skrzyżowania Gdańska - Łąkowa. W Wejherowie korek tworzy się na ul. Puckiej. Zwolnimy na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza i Św. Jana. Przytyka się ul. Kaszubska przy skrzyżowaniu z Rumską w Pierwoszynie, górka gościcińska, ul. Szeroka i Słoneczna. Biegi zredukujemy w Luzinie na skrzyżowaniu Lęborska - Wilczka.

08:18

To nie będzie przyjemny poranek dla kierowców z Rumi. Korek jest od skrzyżowania na dworzec aż do budowy węzła Janowo, z drugiej strony zaczyna tworzyć się zator. W cierpliwość trzeba będzie uzbroić się na ul. Dąbrowskiego od ronda Solidarności oraz na Pomorskiej od ronda Pileckiego. Przytyka się Hutnicza. W Redzie zwolnimy na Gdańskiej przy skrzyżowaniu z Obwodową oraz przy Łąkowej. Utrudnienia są spowodowane remontami. W Wejherowie bez korków, ale nogę z gazu spuścimy na Sienkiewicza, Batalionu Morskiego, Sikorskiego, Chopina i na I Brygady Pancernej Wojska Polskiego przy skrzyżowaniu z 12 marca. Przytyka się górka gościcińska, ul. Szeroka, a w Bolszewie - Szkolna i Zamostna. W Pierwoszynie zwolnimy na ul. Kaszubskiej i Rumskiej.

07:30

W Wejherowie ruch wzmaga się na Jana III Sobieskiego, hamujemy przed wjazdem na rondo na skrzyżowaniu z Sienkiewicza i 3 Maja. Kolejka samochodów ustawia się na ulicy Gdańskiej przed światłami na krzyżówce z Pucka i Wejherowską na pasie w kierunku Wejherowa. Przytyka się także Gniewowska w kierunku Rumi. W tym mieście jedynkę wrzucamy przed skrzyżowaniem Zbychowskiej z Towarową na obu tych ulicach. Podobnie na krajowej szóstce - tam korek ustawił się już przed wiaduktem nad torami kolejowymi i ciągnie się do będącego w budowie węzła Janowo. W cierpliwość trzeba się uzbroić również na ulic Sabata w oku kierunkach, oraz na Pomorskiej i Dąbrowskiego jadąc w kierunku Gdyni - tam również mamy korki.

20.11.2020

16:25

W Rumi i Redzie kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. W Rumi na Sobieskiego postoimy od skrzyżowania z ul. Kombatantów do budowy węzła Janowo. Z drugiej strony, na Morskiej tworzy się korek od złączenia z Owsianą. Polepszyła się sytuacja na Hutniczej, ale i tak jest tam zator od skrzyżowania z Pucką w obu kierunkach. W Rumi zwolnimy na Dąbrowskiego, Ceynowy i Dębogórskiej. Długi korek jest na Gdańskiej od Obwodowej, aż do Łąkowej. W Wejherowie zredukujemy biegi na ul. 12 marca, Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Sobieskiego, Strzeleckiej i Chopina. Przytyka się górka gościcińska, Szeroka, Słoneczna oraz Zamostna w Bolszewie. Zwolnimy również w Luzinie na skrzyżowaniu Lęborska-Chłopska i na Wilczka. W Kosakowie wydłuża się korek na Derdowskiego i Żeromskiego.

15:26

To nie będzie przyjemne piątkowe popołudnie dla kierowców. Na Morskiej postoimy w korku od skrzyżowania z ul. Kcyńską w kierunku Rumi. Utrudnienia są spowodowane budową węzła Janowo. Przytyka się Hutnicza od złączęnia z ul. Przemysłową. W Rumi zwolnimy na Dąbrowskiego, Ceynowy, Starowiejskiej oraz w okolicy ronda Jana Pawła II. W Redzie tworzy się korek na Gdańskiej od skrzyżowania z ul. Ceynowy. Sznur samochodów stoi na Derdowskiego i Żeromskiego w Kosakowie. W cierpliwość będą musieli się uzbroić kierowcy na drodze 216 na wysokości Rekowa Górnego. W Wejherowie przytyka się Pucka i Sobieskiego. Zwolnimy na Batalionu Morskiego, Chopina, Kaszubskiej i Kusocińskiego. Biegi zredukujemy na górce gościcińskiej, ul. Zamostnej w Bolszewie oraz na Słonecznej.

09:23

Niewiele zmieniła się sytuacja na naszych nordowych trasach. W Rumi zwolnimy od wiaduktu do budowy węzła Janowo. Bez utrudnień można przejechać przez ul. Hutniczą w Rumi i Gdyni. W Redzie przytyka się ul. Gniewowska i Spokojna. Zredukujemy biegi na Gdańskiej w okolicy skrzyżowania Gdańska-Łąkowa z powodu trwającego remontu. W cierpliwość będziemy musieli się uzbroić na drodze 216 na wysokości Rekowa Górnego. W Wejherowie nogę z gazu spuścimy na ul. Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, na I Brygady Pancernej Wojska Polskiego przy skrzyżowaniu z 12 marca i na Rzeźnickiej. Postoimy na ul. Szerokiej i na górce gościcińskiej. Na koniec dobre informacje, polepszyła się sytuacja w Luzinie na skrzyżowaniu Lęborska-Wilczka. Przejedziemy tam bez utrudnień.

08:24

W Rumi sznur samochodów ustawia się od wiaduktu do budowy węzła Janowo. Przez Hutniczą przejedziemy w miarę bez utrudnień. W Redzie zwolnimy na Gdańskiej w pobliżu ul. Spokojnej z powodu remontu Gdańska-Łąkowa oraz na ul. Puckiej. W Wejherowie zredukujemy biegi na Rybackiej, 12 marca, Sucharskiego oraz Chopina. Przytyka się górka gościcińska, ul. Słoneczna i Zamostna w Bolszewie. Zwolnimy w Luzinie na ul. Wiejskiej oraz na skrzyżowaniu Lęborska-Wilczka. Przytyka się droga 216 na wysokości Rekowa Górnego.

07:29

Kto może, a planuje pokonać trasę pomiędzy Przetoczynem a Szemudem, niech wybiera inną drogę. Tam doszło do kolizji trzech samochodów, wprowadzono ruch wahadłowy, a tym samym tworzy się zator. Na szczęście w tym zdarzeniu nikomu nic się nie stało. Jeśli chodzi o pozostałe ścieżki drogowe regionu, to coraz więcej pojazdów napotkamy przy wjazdach na rondo na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Chrzanowskiego w Kosakowie. Postoimy w korku w Rumi, gdzie kolejka samochodów ustawia się od wiaduktu nad torami kolejowym w ciągu drogi krajowej numer 6 w kierunku Janowa. Póki co to utrudnienie można omijać wybierając trasę przez ulice Pomorską lub Dąbrowskiego, gdzie jeszcze ruch odbywa się płynnie. Wzmaga się także ruch w Redzie na ulicy Gdańskiej na wysokości kościoła w obu kierunkach, tam trzeba zwolnić. W Wejherowie jeśli przyjdzie nam się zatrzymać, to jedynie na czerwonych światłach, zwłaszcza chcąc włączyć się do ruchu na krajowej szóstce – szczególnie na Batalionu Morskiego i Przemysłowej.

07:14

Na trasie Przetoczyno-Szemud doszło do kolizji trzech samochodów. Na szczęście nikt nie został ranny. Na czas pracy służb wprowadzono ruch wahadłowy.