Informacje z dróg

16.11.2018

08:27

Czytelnicy informują nas i wysyłają zdjęcia zamglonych tras, taka sytuacja ma miejsce między innymi w Górze (gmina Wejherowo). Ograniczona widoczność z pewnością nie sprzyja kierowcom, prosimy uważać na drodze.

08:27

Wciąż utrzymuje się zator w Gościcinie na krajowej szóstce przed skrzyżowaniem z ulicą Szeroką w kierunku Wejherowa. Nie ma utrudnień na Chłopskiej w Kębłowie, na Wilczka w Luzinie także spokojnie.

07:31

Nie ma utrudnień na rondzie we Władysławowie co doskonale widać na naszej kamerze. Podobnie sytuacja wygląda na rondzie w Gnieżdżewie.

07:27

W Pucku na drogach ruch umiarkowany, nie ma korków. Morską w Gdyni przejedziemy bez przeszkód podobnie sytuacja wygląda na Obwodnicy Trójmiasta.

07:26

Jak informuje Pan Rafał bez przeszkód pokonamy trasę z Redy do Wejherowie, jest tłoczno ale nie ma większych utrudnień. Podobnie sytuacja wygląda na drodze z Rumi do Redy. Jedynie w Rumi przed zjazdem na Szmeltę w kierunku Gdyni ustawia się sznur aut. Nie ma utrudnień na trasie alternatywnej do krajowej szóstki Leśna – Ciegielniana – Towarowa.

07:26

Spokojnie jest na Wilczka w Luzinie. W Gościcinie na krajówce tradycyjnie kierowcy stracą kilka minut, przez zator, który utworzył się w kierunku Wejherowa przed skrzyżowaniem z ulicą Szeroką.

15.11.2018

16:40

W Rumi przytyka się krajowa szóstka w obu kierunkach w okolicach skrzyżowania z Dąbrowskiego.

16:37

W Bolszewie zredukować biegi będziemy musieli na Leśnej, Zamostnej i Szkolnej. W Wejherowie tłoczno jest na krajowej szóstce szczególnie w okolicach skrzyżowania z Rybacką, Chopina i Orzeszkowej. Nie ma utrudnień na trasie z Wejherowa do Redy. W samej Redzie na utrudnienia napotkamy na ulicy Puckiej w obu kierunkach.

16:26

Spory korek ustawił się na krajowej szóstce przed ulicą Szeroką w Gościcinie w kierunku Wejherowa. Zator utworzył się także przed zjazdem na Wilczka w Luzinie również w kierunku Wejherowa.

15:38

W Rumi bez przeszkód przejedziemy Kosynierów czy Dębogórską, natomiast na utrudnienia napotkamy na ulicy Sobieskiego czy Dąbrowskiego. W Pucku w dalszym ciągu z powodu remontu zamknięty jest jeden pas na ulicy 10 Lutego oprócz tego w mieście nie ma utrudnień.

15:35

W Wejherowie z minuty na minutę przybywa aut na krajowej szóstce. Szczególnie w okolicach skrzyżowania z ulicą Chopina czy Rybacką. W centrum miasta również tłoczno szczególnie na Sobieskiego czy Rzeźnickiej. W Redzie na Puckiej korek tworzy się do skrzyżowania z krajową szóstką. Nie ma utrudnień na Obwodowej czy Kazimierskiej.

15:27

Korkuje się krajowa szóstka w Gościcinie na wysokości ulicy Szerokiej w obu kierunkach. W Bolszewie duży ruch jest na Zamostnej w obu kierunkach.

09:27

Poranne utrudnienia w ruchu, które zresztą nie były dzisiaj szczególnie uciążliwe, powoli przechodzą do historii. Zdecydowanie spokojniej jest już na północy Gdyni. Poważniejsze spowolnienia utrzymują się jeszcze na Morskiej, od estakady do Grabówka, a także na Hutniczej. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Uspokoiła się też sytuacja na ulicach zjazdowych z ekspresówki, a większy ruch panuje jeszcze na Chwarznieńskiej w Gdyni. Bez większych trudów da się również pokonać rondo w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. Z kolei na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa przybyło nieco aut w Gościcinie, gdzie zator liczy około pół kilometra. Nadal wolniej pojedziemy też ulicą Zamostną w Bolszewie, od ronda do krajówki. W samym Wejherowie spokojniej jest już na Sobieskiego i 3 Maja. Nadal zwalniamy na Chopina oraz na Przemysłowej przy dojeździe do Ronda Solidarności. Bez większych problemów można poruszać się po ulicach Redy. Niewielkimi wyjątkami mogą być Obwodowa i Łąkowa. Spokojnie jest też w Rumi, a większe poruszenie jest możliwe w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. Nadal nie ma znaczących utrudnień na drogach powiatu puckiego. Nieco zagęścił się ruch w samym centrum Pucka, zwłaszcza na Wojska Polskiego i Wejherowskiej.

08:27

Poranne godziny szczytu widać już wyraźnie na ulicach Kębłowa i Luzina. Podobnie jest Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Dość pozytywnie zaskakuje krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa, gdzie niewielkie spowolnienie jest zauważalne tylko w Gościcinie. W samym Wejherowie sytuacja drogowa jest całkiem stabilna. Zwalniamy zatem na Sobieskiego, Strzeleckiej, 3 Maja i Rzeźnickiej. Podobnie jest na Chopina. W Redzie przybyło nieco aut na Puckiej w okolicach alei Lipowej i przed przejazdem kolejowym. W Rumi natomiast ciągle utrzymuje się spowolnienie na wiadukcie i Dąbrowskiego. Jeśli chodzi o północ Gdyni, problemy może sprawiać dotarcie z Pogórza do Obłuża. W korku postoimy też na Hutniczej, przede wszystkim od Puckiej do estakady. Podobnie jest na Morskiej na Cisowej i Grabówku, gdzie z powodu budowy buspasa obowiązuje zwężenie jezdni. Nadal spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta. Ekspresówką można bez problemów podróżować w obu kierunkach. Przytyka się za to dojazd do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, gdzie można się spodziewać utrudnień praktycznie ze wszystkich czterech kierunków. W powiecie puckim nadal utrzymuje się niewielki ruch na drogach. Przybyło nieco pojazdów przed dojazdem do Władysławowa od strony Swarzewa. Wolniej pokonamy również odcinek między Łebczem a Strzelnem oraz z Połchowa do Mrzezina.

07:25

Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem trudno mówić o niespodziankach drogowych. Spowolnienie ruchu występuje tam, gdzie można się go spodziewać o tej porze, czyli przede wszystkim w Gościcinie. Niewielkie problemy mogą się również pojawić w Strzebielinie. Korkuje się lekko dojazd do Wejherowa od strony Bolszewa, ale nie jest to szczególnie uciążliwy zator. Większe zagęszczenie ruchu da się zauważyć na Sucharskiego i Sobieskiego w stronę centrum. Podobnie jest na Chopina – od szpitala do krajówki. W Redzie wolniej pojedziemy Łąkową, a w Rumi – wiaduktem w stronę Janowa. Więcej pojazdów pojawia się też w okolicach ronda u zbiegu Ceynowy, Dębogórskiej i Starowiejskiej. Tradycyjnie o tej porze solidnie korkuje się już Hutnicza w Gdyni na całej długości. Podobnie jest w przypadku Morskiej. Najpoważniejsze utrudnienia występują na Cisowej i Grabówku. Utrudnień nie trzeba się za to obawiać na Obwodnicy Trójmiasta. Gorzej jest ze zjazdami z trójmiejskiej ekspresówki, zwłaszcza w stronę Witomina, Karwin i Oliwy. Poważniejszych utrudnień nie ma na razie na drogach powiatu puckiego. Lekko zwolnić należy między Pierwoszynem a Kosakowem. Podobnie jest na odcinku z Połchowa do Mrzezina. Na głównych drogach wojewódzkich ruch jest raczej znikomy. Bez przeszkód można podróżować z Pucka do Władysławowa i dalej – do Helu czy Jastrzębiej Góry.