Informacje z dróg

15.11.2019

08:27

Zagęścił się ruch na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, co dotyczy przede wszystkim zjazdu z Górki Gościcińskiej, gdzie uformował się około kilometrowy zator. Poranne poruszenie jest odczuwalne także na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie najwięcej pojazdów przemieszcza się ulicami Przemysłową i Sobieskiego. Zwalniamy też w obrębie śródmieścia – na 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie, podobnie jak przed godziną, największego ruchu trzeba się spodziewać na Puckiej, a także na Gniewowskiej i Gdańskiej, na wysokości dworca. W Rumi utrzymuje się duże zagęszczenie ruchu na wiadukcie w ciągu krajowej szóstki. Zwalniamy również na skrzyżowaniu u zbiegu Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni zwalniamy przede wszystkim na Hutniczej, na odcinku od Puckiej do estakady. Morska w stronę centrum miejscowo przytyka się na Cisowej, Chyloni i Grabówku. Podobnie jak godzinę temu, Obwodnica Trójmiasta umożliwia sprawną jazdę w obu kierunkach. W Pucku zagęścił się ruch na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Podobnie jest w Gnieżdżewie na Dworcowej. We Władysławowie wolniej pojedziemy Żwirową i Drogą Chłapowską. Nieznacznie może się przytykać odcinek z Mieroszyna do Jastrzębiej Góry.

07:27

Na razie jeszcze w miarę sprawnie można się poruszać ulicami Redy. Nieznaczne spowolnienie da się odczuć głównie na Gdańskiej, w okolicach skrzyżowania z Łąkową, oraz na Puckiej przy dojeździe do przejazdu kolejowego. Nieco większe zagęszczenie ruchu zauważalne jest na krajowej szóstce w Rumi, co dotyczy przede wszystkim jezdni w stronę Gdyni. Zwalniamy zatem przy granicy z Redą i na wiadukcie. Redukcja biegów będzie też konieczna przed rondem u zbiegu Kosynierów i Dębogórskiej. Coraz więcej problemów na północy Gdyni może sprawiać dotarcie z Pogórza do Obłuża. Poza tym przytyka się skrzyżowanie Hutniczej z Pucką, a także Morska na Cisowej i Grabówku w stronę centrum. Na nadmierne utrudnienia w ruchu nie można za to narzekać na Obwodnicy Trójmiasta. Tutaj nieznaczne spowolnienia są możliwe na wysokości Osowej i Kowali. Dość płynnie można na razie pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Jeśli gdzieś trzeba się liczyć z koniecznością poważniejszej redukcji prędkości, to przede wszystkim w Strzebielinie i Gościcinie. W Wejherowie natomiast poranne poruszenie najmocniej da się odczuć na ulicach Przemysłowej, Sucharskiego, Sobieskiego i 12 Marca. W Kosakowie mogą przytykać się o poranku ulice Żeromskiego i Chrzanowskiego. Poza tym zwalniamy na odcinku między Darzlubiem a Połczynem oraz z Łebcza do Strzelna. Utrudnień nie ma na razie na ulicach Władysławowa, natomiast może nieznacznie przytykać się dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa.

14.11.2019

16:21

Bardzo duże problemy może sprawiać dotarcie do północnych dzielnic Gdyni. Korek przy dojeździe do Estakady Kwiatkowskiego zaczyna się już na Janka Wiśniewskiego. Zakorkowana jest również Morska od centrum do Grabówka oraz na Chyloni. Zator panuje także na Hutniczej, przede wszystkim w okolicach skrzyżowania z Pucką. Na Obwodnicy Trójmiasta utrudnienia obejmują odcinki od Osowej do Karwin oraz od Matarni do Szadółek. Niewielkie spowolnienie jest też możliwe przy podjeździe w stronę Demptowa. Nie poprawiła się sytuacja na krajowej szóstce w Rumi. W korku postoimy od granic z Gdynią aż do centrum. Zwalniamy też na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Redzie, podobnie jak przed godziną, największe trudności może sprawiać pokonanie Puckiej, od skrzyżowania z Gdańską. Natomiast w Wejherowie można utknąć w korku na Przemysłowej, Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Korkuje się już całkiem solidnie podjazd w kierunku Górki Gościcińskiej od strony Bolszewa. Krajowa szóstka do Lęborka przytyka się też w Kębłowie i Strzebielinie. Utrzymują się popołudniowe spowolnienia na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Nieznacznie może się przytykać odcinek między Pochłowem a Mrzezinem. W Pucku redukcja prędkości może być konieczna przy dojeździe do skrzyżowania 10 Lutego z Helską. We Władysławowie zwalniamy na Drodze Chłapowskiej i Żwirowej.

15:27

Coraz trudniej jest przejechać krajową szóstką przez Rumię od strony Gdyni. Korek sięga praktycznie zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta na Morską w Gdyni i kończy się dopiero za wiaduktem. Jeśli chodzi o Gdynię, zakorkowana jest wspomniana Morska od centrum do Grabówka, a także Hutnicza, od estakady do Puckiej. To samo dotyczy Janka Wiśniewskiego. Większych utrudnień nie ma, póki co, na Obwodnicy Trójmiasta. W Redzie największe problemy kierującym może sprawiać pokonanie ulicy Puckiej, zwłaszcza w pobliżu przejazdu kolejowego. W Wejherowie natomiast największe zagęszczenie ruchu panuje na Sobieskiego, 3 Maja i Przemysłowej. Zwalniamy też na Ofiar Piaśnicy i Chopina. Za rogatkami miasta na krajowej szóstce uformowało się już kilkusetmetrowe spowolnienie między Bolszewem a Gościcinem. Jadąc w stronę Lęborka, zdejmujemy nogę z gazu w Strzebielinie. Coraz większy ruch panuje też na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. W miarę spokojnie jest na głównych drogach powiatu puckiego, a spowolnienia mają charakter tylko miejscowy. Z utrudnieniami trzeba się liczyć na ulicach Żeromskiego i Chrzanowskiego w Kosakowie. Podobnie jest na Kaszubskiej w Pierwoszynie i Puckiej w Żelistrzewie. Z kolei w Pucku popołudniowe poruszenie jest dostrzegalne na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Utrudnień nie trzeba się za to obawiać na ulicach Władysławowa.

09:23

Na dobre pożegnaliśmy poranny ruch. Korki w Gdyni odpuściły, tutaj zwolnimy jedynie na krzyżówce Hutniczej z Pucką i nieco przytyka się nam odcinek na Cisowej. Bez problemów dostaniemy się do Rumi, gdzie po zatorze przy zjeździe SKM Janowo ani śladu. Przed momentem jednak na Grunwaldzkiej w Rumi doszło do zderzenia dwóch osobówek. Możliwe będą utrudnienia w ruchu. Jadąc w kierunku Redy zatrzymamy się na moment przez zjazdem na Obwodową, a przed samą główną krzyżówką wolniej pojedziemy obok Spokojnej, Szkolnej czy Łąkowej. Na Puckiej zrobiło się całkiem swobodnie podobnie jak na nadmorskich trasach. W Wejherowie też powoli żegnamy poranne poruszenie na drogach. Te widać jedynie w okolicach Sienkiewicza, Przemysłowej i Granicznej. Na krajowej 6 w stronę Lęborka delikatne spowolnienie w kierunku Wejherowa na Górce Gościńskiej.

08:25

Sytuacja na drogach nabrała tempa, ale tylko w kilku miejscach. Co widać już w \okolicach Trójmiasta. Wiejska w Pogórzu zablokowana do samego ronda. W samym Trójmieście dalej poważnie wygląda sytuacja na Hutniczej i Puckiej. Od Rumi czekają nas przystanki w Cisowej, Chyloni. Wciąż tak jak przed godziną widać ruch w okolic wiaduktu i przy ulicy Dąbrowskiego. Wciąż spokojnie i bez problemów przejedziemy przez Redę z drobnym przystankiem przy Łąkowej. Na Puckiej widać poruszenie, ale w dalszym ciągu jest w miarę swobodnie. Podobna sytuacja jest w Wejherowie, gdzie główną przejedziemy bez ściągania nogi z gazu, no chyba, że na światłach. Pamiętajmy, że te jeszcze przed godziną nie działały na głównej z krzyżówką Puckiej i Chopina. Ulice dojazdowe – na nich sytuacja też wygląda spokojniej. Sporą ilość samochodów widać na Przemysłowej czy Sienkiewicza. Na krajowej 6-stce w stronę Lęborka stracić możemy trochę czasu na Górce Gościcńskiej. Nadmorskie trasy świecą pustkami i wygląda na to, że największy tłok na drogach mamy za sobą.

07:27

Poranny ruch jest najbardziej widoczny w okolicach Rumi. Tutaj wyzwaniem dla kierowców będzie zjazd z wiaduktu, który jest zakorkowany od krzyżówki z Sabata aż do Ceynowy. Przytykać się będzie też zjazd na Towarową. Większej ilości aut możemy się spodziewać też na krzyżówce Dąbrowskiego ze Starowiejską. Spokój panuje z kolei na ulicach Redy, tam delikatne spowolnienie będzie przy łączniku z Łąkową. Na głównym skrzyżowaniu i na Puckiej jeszcze nie widać porannego szczytu. Nadmorskie trasy też wyglądają spokojnie. Aut przybywa w Połczynie na krzyżówce Puckiej z Kasztanową i w samym Pucku oraz w okolicach Krokowa i Minkowic. Jeżeli chodzi o dojazd do Wejherowa krajową 6-stką to spowalniać nas będą o tej godzinie jedynie światła, które przypomnijmy, jeszcze kilkanaście minut temu nie działały na krzyżówce krajowej z Pucką i Chopina. W centrum Wejherowa korkować będą się ulice dojazdowe w tym: 12 Marca, Jana III Sobieskiego, Przemysłowa. Samochodów też przybywa w okolicy Zamostnej w Bolszewie i Górki Gościcińskiej w stronę Wejherowa. Zajrzyjmy jeszcze do Trójmiasta. Obwodnica do samego zjazdu na Morską wygląda spokojnie, czego nie można powiedzieć o Hutniczej, na której już o tej godzinie zebrało się sporo aut. Poza tym nieznaczne przystanki czekają w Chyloni, Cisowej i Grabówku.

07:08

Problemy ze światłami na DK 6 w Wejherowie

Na skrzyżowaniu krajowej 6-tki z ul. Chopina i Pucką nie działa sygnalizacja

czytelnik

13.11.2019

09:26

Porannych utrudnień trzeba się jeszcze spodziewać na ulicy Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie, w pobliżu przejazdu kolejowego. Poprawiła się za to sytuacja na ulicy Zamostnej w Bolszewie, gdzie ruch stopniowo wraca do normy. Niespodziewanych spowolnień nie ma też na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Największe z nich jest możliwe tylko przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W Wejherowie zwiększone natężenie ruchu jest odczuwane na Przemysłowej, Ofiar Piaśnicy, Chopina i Sobieskiego. Może lekko przytykać się dojazd do miasta od strony Białej. W Redzie natomiast spowolnienia trzeba się spodziewać głównie w okolicach skrzyżowania Gdańskiej z Łąkową. Jeśli chodzi o Rumię, nadal mogą występować utrudnienia w ruchu na wiadukcie, w ciągu krajowej szóstki. Poza tym poranne utrudnienia utrzymują się na Dąbrowskiego i I Dywizji Wojska Polskiego. Powoli wraca do normy ruch na Hutniczej w Gdyni, choć utrudnienia występują jeszcze na odcinku od skrzyżowania z Pucką do estakady. Miejscowe utrudnienia na Morskiej w stronę centrum najbardziej dają się we znaki kierującymi na odcinku od Cisowej do Chyloni i na Grabówku. Jedynym poważniejszym utrudnieniem na Obwodnicy Trójmiasta jest spowolnienie w okolicach Wielkiego Kacka, na jezdni w stronę Gdyni, które liczy około dwóch kilometrów. Inne fragmenty ekspresówki są w pełni przejezdne. Wojewódzka 216-stka umożliwia sprawną jazdę na północ regionu, w stronę Władysławowa i dalej – aż do Helu. W Pucku może nieznacznie korkować się skrzyżowanie Helskiej i 10 Lutego. Możliwe są także niewielkie utrudnienia w pobliżu ronda w Krokowej.

08:27

Niezła sytuacja drogowa panuje na ulicach Redy, niemniej miejscowe spowolnienia są prawdopodobne na Gniewowskiej i Puckiej. W Rumi poprawiła się nieco przejezdność krajowej szóstki, niemniej zator jest możliwy jeszcze w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie. Nie odpuszczają jeszcze spowolnienia na Dąbrowskiego oraz Kamiennej i Sabata. W Gdyni wolniej pokonamy Hutniczą w okolicach skrzyżowania z Pucką. O płynnej jeździe w stronę centrum nie ma mowy na Morskiej, a największych utrudnień trzeba się spodziewać na Cisowej, Chyloni i Grabówku. Na Obwodnicy Trójmiasta korek utrudnia jazdę między Chwarznem a Karwinami. Redukcja prędkości będzie też konieczna między Matarnią a Osową oraz na wysokości Kowali. Dość stabilna sytuacja drogowa panuje na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie utrudnienia mogą się pojawić w Strzebielinie i Kębłowie, a nieco większe spowolnienie – tylko w Gościcinie. W Wejherowie nadal utrudniony jest przejazd ulicą Przemysłową. Poza tym zwalniamy na Sienkiewicza, Sobieskiego i Roszczynialskiego. Wszystkie główne arterie powiatu puckiego są przejezdne. Miejscowe utrudnienia są możliwe na odcinku między Połchowem a Mrzezinem. W Pucku przybyło nieco pojazdów na ulicy Wojska Polskiego, w Gnieżdżewie – na Dworcowej, a we Władysławowie – na Żwirowej. Redukcja prędkości może być konieczna między Mieroszynem, Strzelnem i Łebczem.

07:28

Coraz bardziej gęstnieje ruch na ulicach Chłopskiej w Kębłowie oraz Zamostnej i Leśnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, ruch odbywa się względnie płynnie, a niewielkie przestoje są możliwe jedynie w Gościcinie. W Wejherowie największe spowolnienie uformowało się obecnie na ulicy Przemysłowej. Redukcja prędkości będzie też konieczna na ulicach Chopina, Sobieskiego i 12 Marca. W Redzie kilkusetmetrowe utrudnienia są możliwe na Puckiej, zwłaszcza w pobliżu przejazdu kolejowego, a także na Gdańskiej, na wysokości dworca. Coraz trudniej jest pokonać Grunwaldzką w Rumi, już od granicy z Redą. Sprawniejsza jazda w stronę Gdyni jest możliwa dopiero w okolicach Janowa. Poza tym utrudnienia są możliwe na ulicach Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Jeśli chodzi o Gdynię, trwa poranne oblężenie ulic na północy miasta, co dotyczy przede wszystkim Płk. Dąbka, Unruga, Kwiatkowskiego i Śmidowicza. Stopniowo przytykają się też Morska i Hutnicza w stronę centrum. Około półkilometrowy zator uformował się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską w Gdyni-Chyloni. Zwalniamy też na leśnych odcinkach ekspresówki, na wysokości Chwarzna, a także między Osową a Matarnią. W Dębogórzu nie ma szans na płynną jazdę ulicą Pomorską. To samo dotyczy ulic Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie oraz Kaszubskiej w Pierwoszynie. Nogę z gazu na pewno warto zdjąć na wojewódzkiej 216-stce w Celbowie. Poważniejszych utrudnień nie ma za to na ulicach Pucka i Władysławowa.

06:40

Problemy ze światłami w Wejherowie

Na Rondzie Solidarności w Wejherowie mogą występować zakłócenia w działaniu sygnalizacji świetlnej.

12.11.2019

15:39

Największy ruch widać w okolicy Górki Gościcińskiej i ulicy Zamostnej w Bolszewie. W samym Wejherowie spore poruszenie panuje na Jana III Sobieskiego, Świętego Jana, Przemysłowej, a jadąc w kierunku Trójmiasta – póki co nie będziemy zbytnio zwalniać na krzyżówce w Redzie. Głowna z kolei, będzie się przytykać najbardziej w okolicy Łąkowej, Spokojnej i Świętego Wojciecha. Spokojnie, bez większych problemów, przejedziemy do Rumi, tam problemy zaczną się dopiero za wiaduktem na Dąbrowskiego, i Dębogórskiej. Z Trójmiasta z kolei spore utrudnienia, najbardziej stoi Grabówek i Cisowa. Po godzinie 15 standardowo nieprzejezdna jest Hutnicza. Uważajmy też na Żeromskiego w Kosakowie z przy okazji nadmorskich tras 216 w kierunku Pucka będzie się przytykała w okolicy Rekowa Górnego i Celbowa. Spore Poruszenie widać też w Rejonie Minkowic i Krokowej na 218.

09:28

Poprawiła się nieco przejezdność krajowej szóstki w Rumi, niemniej z problemami w płynności ruchu nadal trzeba się liczyć w pobliżu skrzyżowania z ulicą Ceynowy i w okolicach węzła drogowego na wiadukcie. Wolniej pojedziemy też ulicami Dąbrowskiego i Starowiejską. W Redzie utrudnień można się spodziewać przy dojeździe do skrzyżowania Gdańskiej z Pucką, a także na Gniewowskiej. W Gdyni powoli stabilizuje się sytuacja na Morskiej w stronę centrum. Problemy nadal może sprawiać przejazd Hutniczą, przede wszystkim w pobliżu skrzyżowania z Pucką. Spowolnienie utrzymuje się też przy zjeździe z Płk. Dąbka na Kwiatkowskiego. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, ponad dwukilometrowy zator uformował się od Osowej do zjazdu w stronę lotniska. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Na nadmierne utrudnienia w ruchu nie można narzekać na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Lokalne spowolnienia są prawdopodobne w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. Stabilizuje się za to ruch na Zamostnej w Bolszewie, gdzie jednak nadal konieczna będzie redukcja prędkości. W Wejherowie, podobnie jak przez cały poranek, największym wyzwaniem pozostaje pokonanie ulicy Przemysłowej. Utrudnień można się jeszcze spodziewać na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Może nieznacznie korkować się odcinek między Rekowem, Połchowem i Mrzezinem. W Pucku poranne poruszenie da się jeszcze zauważyć na 10 Lutego, Wejherowskiej i Wojska Polskiego. To samo dotyczy Drogi Chłapowskiej i Żwirowej we Władysławowie. Nieco bardziej na południe regionu lokalne utrudnienia są możliwe na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową.

08:28

Godziny porannego szczytu komunikacyjnego da się odczuć na ulicach Chłopskiej w Kębłowie, Wilczka w Luzinie oraz na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem utrzymuje się około półkilometrowe spowolnienie przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Inne odcinki wspomnianej arterii są w pełni przejezdne. W Wejherowie najwięcej cierpliwości może wymagać przejazd ulicą Przemysłową. Poza tym nogę z gazu trzeba zdjąć na Sobieskiego, Sienkiewicza, 3 Maja i 12 Marca. W Redzie problemy z płynnością ruchu mogą występować na skrzyżowaniu Gdańskiej z Pucką. W Rumi natomiast utrzymuje się spowolnienie na krajowej szóstce, od skrzyżowania z Ceynowy do wiaduktu. Tłoczno jest też na krzyżówce Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Może również korkować się rondo u zbiegu ulic Dębogórskiej i Kosynierów. W Gdyni problemy może sprawiać przejazd Płk. Dąbka między Pogórzem a Obłużem. Hutnicza najmocniej przytyka się na odcinku od Puckiej do estakady. Nadal tłoczno jest na Morskiej w stronę centrum, przede wszystkim na Cisowej, a także od Chyloni do Grabówka. Podobnie jak przed godziną, względny spokój panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Spowolnienie da się odczuć dopiero na południowych odcinkach ekspresówki, od Szadółek do Węzła Południe. Może nieznacznie przytykać się dojazd do Pucka od strony Celbowa. W samym Pucku wzmożonego ruchu można się spodziewać w pobliżu skrzyżowania Helskiej z 10 Lutego. Wojewódzka 213-stka może nieznacznie się korkować przy dojeździe do głównego skrzyżowania w Połczynie, a także w Starzynie i Kłaninie. We Władysławowie redukcja prędkości może być konieczna na Drodze Chłapowskiej.