Informacje z dróg

18.02.2020

15:26

Kompletnie zatłoczona jest już Morska w Gdyni, od dworca głównego aż do Chyloni. Nieco sprawniej można się poruszać ulicą Janka Wiśniewskiego, za to estakada stoi w korku w kierunku Obłuża już od terminalu kontenerowego. Drogowego wytchnienia nie ma też na Hutniczej, zwłaszcza w okolicach wspomnianej estakady, a tłoczno jest też na Chylońskiej. Nadmiernych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta, choć redukcja prędkości będzie konieczna w okolicach Wielkiego Kacka i Kowali. Krajowa szóstka w Rumi stopniowo przytyka się już od Janowa do centrum. Wolniej pojedziemy również ulicami Dąbrowskiego i Kosynierów. W Redzie natomiast najpoważniejszego spowolnienia trzeba się spodziewać na Gdańskiej, w okolicach wylotu Łąkowej i Puckiej. W miarę spokojnie można przejechać tranzytem przez Wejherowo. Zakorkowane są jednak ulice śródmieścia, przede wszystkim Sobieskiego, 3 Maja i Świętego Jana. Z każdą minutą przybywa aut na Zamostnej w Bolszewie. Z kolei krajowa szóstka korkuje się najmocniej przy podjeździe w stronę Gościcina. Jadąc w kierunku Lęborka, zwalniamy też w Kębłowie i Strzebielinie, choć na razie nie ma tam uciążliwych zatorów. Najpoważniejszy ruch na nadmorskiej 215-stce da się odczuć w Jastrzębiej Górze. We Władysławowie całkiem sporo aut można napotkać na Gdańskiej i Żwirowej. Wojewódzka 216-stka jest w pełni przejezdna. W Pucku natomiast zdejmujemy nogę z gazu na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Podobnie jest na Żeromskiego w Kosakowie i Kaszubskiej w Pierwoszynie.

09:22

Zdecydowanie spokojniej na ulicach Rumi. Tutaj po porannym poruszeni już ani śladu. Większej ilości samochodów możemy spodziewać się jedynie na Dąbrowskiego i Dębogórskiej, poza tym ulice będą już o tej porze przejezdne. Spokojnie wyglądają też okolice wiaduktu i trasa do Redy. Tutaj podobnie, zarówno główna krzyżówka i Pucka w kierunku nadmorskich tras zaczynają pustoszeć. Jedyne utrudnienia napotkamy jak przez cały poranek na Łąkowej. 216 prowadząca do powiatu puckiego jest przejzdna, bardziej korkują się o tej porze objazdy Mrzezinem, Smolnem i Żelistrzewem. W powiecie puckim wolniej przejedziemy o tej porze przez Starzyno czy Minkowice. W Wejherowie krajowa 6-stka będzie nas spowolniała jedynie na światłach, a poranne poruszenie widać jedynie kilki ulicach w centrum. Mowa o Chopina, Sobieskiego, Świętego Jana czy Rzeźnickiej. Ruch utrzymuje nam się jeszcze między Bolszewem a Gościcinem w obu kierunkach. W Trójmieście po 9 większość korków się rozładowała, z kilkoma wyjątkami. W Cisowej przez zjazdem z obwodnicy na Morską ściągniemy nogę z gazu i na Hutniczej, choć i tu po porannym zagęszczeniu ani śladu.

08:36

Ruch nam się nieco zaostrzył o poranku, ale w dalszym ciągi ulice Małego Trójmiasta Kaszubskiego są przejezdne. Najgęściej o pranku będzie w Rumi w okolicach wiaduktu, na krzyżówce Dąbrowskiego i Starowiejskiej i na Dębogórskiej. Trudne też o objazd Towarową, który przytka się od wlotu na wiadukt. Redę przejedziemy bez większych problemów, podobnie jak przed godziną będzie nam się przytykać wylot Łąkową na Gdańską. Pucka jeszcze nie wie co to poranne poruszenie, podobnie jak krajowa 6-stka w Wejherowie. Przybyło na niej samochodów, ale ruch odbywa się płynnie. W kierunku Lęborka dalej widać poruszenie między Bolszewem a Gościcinem. Rzucamy jeszcze okiem na Trójmiasta. Podobnie jak przed godziną gęsto w Chyloni, na Hutniczej i zwiększył nam się ruch na estakadzie od strony Obłuża. W powiecie puckim widać poranne poruszenie w Korkowej i na 213 w Kłaninie.

07:22

Widać delikatne poruszenie w Redzie gdzie będzie nam się przytykał wylot z Łąkowej na Gdańską i skręt z Puckiej w kierunku Trójmiasta. Poza tym kilka przystanków czeka nas na rasie z Redy do Rumi, a więcej czasu możemy stracić podczas przejeżdżania przez wiaduktu. W centrum Rumi samochodów zaczyna nam przybywać na Dąbrowskiego i Dębogóskiej, blokuje się także krzyżówka Kosynierów i Kościuszki. Po godzinie 7 widać spore zamieszanie na Hutczniej i w Cisowej w Gdyni. Postoimy chwilę przez zjazdem z Obwodnicy na Morską, a później w Chyloni za krzyżówką z Wiejską w kierunku centrum Gdyni. Poranne korki będą możliwe na Żeromskiego w Kosakowie i na Kaszubskiej w Pierwoszynie. W Wejherowie o tej porze w miarę płynnie przejdziemy krajową 6-stkę od krzyżówki z Redą. Większa ilosć samochodów widać w centrum na Sobieskiego, Chopina, 12 Marca czy Świętego Jana. Między Bolszewem a Gościcinem na krajowej 6-stce ściągniemy na dłużej nogę z gazu. Bez problemów natomiast możemy o tej porze poruszać się 218 i po drogach powiatu puckiego.

17.02.2020

16:23

Zagęściło nam się na drogach. Większej ilości samochodów możemy spodziewać się w Trójmieście w okolicach Grabówka czy ulicy Hutniczej. Podobnie gęsto może być dla kierowców w po zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską w kierunku Rumi. W samej Rumi spowolni nas trasa począwszy od SKM Janowo po zjazd z wiaduktu. Popołudniowy ruch widać będzie również na Dąbrowskiego i Dębogórskiej, a nogę z gazu ściągniemy na Kosynierów. W Redzie najwięcej problemów napotkamy przed głównym krzyżowaniem i to w obu kierunkach. Pucka po 16 jest już nieprzejezdna. Patrząc jeszcze na Wejherowo to widać, że znacznie przybyło nam samochodów zarówno na krajowej 6-stce jak i ulicach dojazdowy. Najgęściej będzie na Sobieskiego, Świętego Jana i na odcinku od rybackiej w kierunku głównej krzyżówki w Redzie. W dalszym ciągu widać spore poruszenie w okolicach Górki Gościcińskiej i Zamostnej w Bolszewie.

15:23

Dosyć spokojnie jak na tę porę wyglądają ulice Trójmiasta. Trochę czasu stracimy przejeżdżając przez Grabówek, a później nieco zwolnimy przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską. Hutniczą nie ma szans na płynny przejazd w obu kierunkach, podobnie jak duże problemy mogą być dla kierowców na Dąbrowskiego w Rumi. Tam uważajmy też na Dębogórską i przy zjeździe z wiaduktu. W Redzie dość spokojnie jak na tą godzinę. Nieznaczne spowolnienia czekają kierowców na Łąkowej i Obwodowej. Pucka w kierunku nadmorskich tras będzie o tej porze przejezdna, ale to jedynie kwestia czasu. W Wejherowie nogę z gazy ściągniemy jedynie na Sobieskiego, Świętego Jana, Rzeźnickiej i Chopina. Na krajowej 6-stce w kierunku Lęborka wolniej przejedziemy między Bolszewem a Gościcinem.

09:29

Spokojniej niż przed godziną jest już na ulicach Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Poranne utrudnienia nie odpuszczają za to na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Kilkusetmetrowe spowolnienie utrudnia jazdę między Gościcinem a Bolszewem. Punktowe opóźnienia są też prawdopodobne w Bożympolu i Strzebielinie. W Wejherowie poranne poruszenie utrzymuje się jeszcze na Sobieskiego, 3 Maja i Roszczynialskiego. Zwalniamy też na Chopina i Ofiar Piaśnicy. W Redzie utrudnień można się spodziewać na Puckiej i Gdańskiej u wylotu Łąkowej. Stopniowo odpuszczają korki na krajowej szóstce w Rumi, choć utrudnień trzeba się jeszcze spodziewać na skrzyżowaniu z ulicą Ceynowy. Coraz sprawniej można też dotrzeć głównymi arteriami, czyli Morską i Janka Wiśniewskiego, do centrum Gdyni. Wzmożony ruch na Hutniczej utrzymuje się przede wszystkim przy dojeździe do estakady. Podobnie jak przez cały poranek, względny spokój panuje na Obwodnicy Trójmiasta, choć nogę z gazu na pewno warto zdjąć w pobliżu modernizowanego Węzła Wielki Kack. W Pierwoszynie porannego poruszenia nadal można się spodziewać na skrzyżowaniu ulic Rumskiej i Kaszubskiej. Nie ma większych utrudnień na wojewódzkiej 216-stce, natomiast 213-stka przytyka się na odcinku od Celbowa do Połczyna. W Pucku zwalniamy jeszcze na Wojska Polskiego i Wejherowskiej, a we Władysławowie – na Drodze Chłapowskiej, Żwirowej i Żeromskiego.

07:26

Coraz bardziej zagęszcza się ruch na krajowej szóstce w Rumi, co dotyczy przede wszystkim przejazdu przez wiadukt w stronę Janowa. Wolniej pojedziemy też ulicami Kosynierów i Dębogórską. Hutnicza w Gdyni najmocniej przytyka się w pobliżu granicy z Rumią. Poranne poruszenie na Morskiej w stronę centrum da się już całkiem solidnie odczuć na odcinku od Cisowej do Chyloni i na Grabówku. Z kolei na północy miasta najwięcej problemów może sprawiać płynny przejazd ulicą Płk. Dąbka z Pogórza do Obłuża. Względny spokój panuje za to na Obwodnicy Trójmiasta, a wyjątkiem mogą być okolice Węzła Wielki Kack. Większych niespodzianek nie ma również na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Poranne niedogodności na tej trasie mogą się dawać we znaki przede wszystkim w Gościcinie. W Bolszewie z każdą minutą przybywa pojazdów na Szkolnej i Zamostnej. Podobnie jest na Sobieskiego, 12 Marca i Ofiar Piaśnicy w Wejherowie. Inne ulice miasta są jednak przejezdne. Może za to przytykać się odcinek krajowej szóstki na wysokości Węzła Zryw. Poważniejszych problemów z przejezdnością nie ma też w Redzie. Wyjątkiem mogą być światła przed skrzyżowaniem Gdańskiej z Pucką. Znikomy ruch panuje na razie na wojewódzkiej 216-stce, od Rekowa, przez Puck, Władysławowo, aż do Helu. We Władysławowie nieco więc aut da się zauważyć na Żwirowej i u wylotu Drogi Chłapowskiej na Gdańską. Wojewódzka 215-stka może się przytykać w Sławoszynie. Możliwe są też miejscowe utrudnienia przy dojeździe 218-stką do ronda w Krokowej.

14.02.2020

09:28

Poranny spokój panuje na nadmorskich trasach. Wojewódzka 215-stka może nieznacznie przytykać się na wysokości Jastrzębiej Góry, Rozewia i Cetniewa. We Władysławowie większego ruchu można się spodziewać na Żwirowej, Żeromskiego i Drodze Chłapowskiej. W Pucku podobnie jest na 10 Lutego i Wojska Polskiego. Wolniej pojedziemy też Kwietniową w Kazimierzu. Lokalne utrudnienia mogą się jeszcze pojawiać na trasie z Kosakowa do Pogórza. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych utrudnień na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Miejscowe spowolnienia są możliwe w Bożympolu, Strzebielinie i Gościcinie. Jeśli chodzi o Wejherowo, sytuacja drogowa też raczej nie zaskakuje. Najwięcej pojazdów można napotkać na Sobieskiego, Rzeźnickiej i Pomorskiej. W Redzie nogę z gazu trzeba zdjąć na Gdańskiej, przy dojeździe do wylotu Łąkowej. Krajowa szóstka w Rumi przytyka się w pobliżu skrzyżowania z ulicą Ceynowy. Może też korkować się dojazd do ronda u zbiegu Kosynierów i Dębogórskiej. Na Obwodnicy Trójmiasta, podobnie jak godzinę temu, zakorkowany jest podjazd na odcinku od Chyloni do Demptowa. Zator liczy około dwóch kilometrów. Inne odcinki ekspresówki są przejezdne. Jeśli chodzi o zjazdy z obwodnicy. Utrzymuje się jeszcze spowolnienie na Chwarznieńskiej, remontowanej Chwaszczyńskiej i na górnym odcinku Spacerowej. Stopniowo odpuszczają już utrudnienia na Hutniczej w Gdyni. Przejazd Morską w stronę centrum może jeszcze sprawiać kłopoty na odcinku od Cisowej do Chyloni.

08:29

Coraz więcej aut można napotkać na ulicach Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Podobnie jest na Świętego Jana w Robakowie, Wilczka w Luzinie i Chłopskiej w Kębłowie. Niezła sytuacja drogowa utrzymuje się na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Największe spowolnienie utrzymuje się w Gościcinie, gdzie zator na jezdni w stronę Wejherowa liczy około pół kilometra. Inne odcinki krajówki są w pełni przejezdne. Stabilna sytuacja panuje na ulicach Wejherowa. Największe natężenie ruchu utrzymuje się na ulicach Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i 12 Marca. W Redzie zwalniamy na Łąkowej i Obwodowej. Spowolnienia utrzymują się też na Gdańskiej, na wysokości dworca kolejowego. W Rumi natomiast hamujemy na skrzyżowaniu Żwirki i Wigury z Kosynierów. Wolniej pojedziemy również Sobieskiego w okolicach galerii handlowej. W Gdyni Morska nadal przytyka się na odcinku między Cisową a Chylonią. Przybyło nieco aut na Janka Wiśniewskiego w stronę centrum. Hutnicza jest najmocniej zatłoczona w okolicach skrzyżowania Hutniczej z Pucką. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, około kilometrowe spowolnienie uformowało się przy podjeździe w stronę Demptowa. Inne odcinki ekspresówki są przejezdne. Może się przytykać trasa z Dębogórza do Kosakowa. Podobnie jest w przypadku odcinka między Rewą, Mostami a Pierwoszynem. Poważniejszych utrudnień nie ma na wojewódzkiej 216-stce. We Władysławowie zagęścił się ruch na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej. Nogę z gazu warto zdjąć przy dojeździe do głównego skrzyżowania w Łebczu.

07:26

Redukcja prędkości będzie potrzebna na leśnym odcinku między Sopieszynem a Białą. Przez Wejherowo można na razie w miarę sprawnie przejechać krajową szóstką. Wzrasta za to ruch na innych ulicach miasta, przede wszystkim na Sobieskiego, 12 Marca, Przemysłowej i Chopina. Jeśli chodzi o trasę z Lęborka do Wejherowa, w zasadzie nie ma na niej praktycznie żadnych utrudnień. W Redzie może się przytykać Pucka przed przejazdem kolejowym i dojazd do świateł na Gdańskiej, przy skrzyżowaniu z Pucką. Dość spokojnie jest na razie w Rumi, a większego natężenia ruchu trzeba się spodziewać na ulicach Kosynierów i Dębogórskiej. Na północy Gdyni korkuje się zjazd z Płk. Dąbka na Kwiatkowskiego. Względny spokój panuje na razie na Hutniczej. Morska w stronę centrum może sprawiać problemy kierującym na odcinku od Chyloni do Grabówka. Z kolei Janka Wiśniewskiego korkuje się przy Węźle Ofiar Grudnia 70. Póki co, opóźnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Na wojewódzkiej 213-stce miejscowe spowolnienia mogą się pojawić między Żarnowcem a Krokową, a także w Starzynie i Kłaninie. Spokojnie jest na razie na ulicach Pucka i Władysławowa. Nieco większe poruszenie panuje na Rumskiej w Pierwoszynie, na Gdyńskiej w Mostach i na Żeromskiego w Kosakowie.

13.02.2020

16:22

Gęsto w okolicach Trójmiasta, zawłaszcza na estakadzie od strony Obłuża, stoi także Hutnicza i Janka Wiśniewskiego. Zjazd z Obwodnicy Trójmiasta wygląda na przejezdny ale już za nim możemy postać dłuższą chwilę. W Rumi zderzak w zderzak pojedziemy od zjazdu SKM Janowo po sam koniec wiaduktu. Podobnie gęsto jest w okolicach Dąborwskiego i Dębogóskiej, ruch widać także na Kosynierów. Płynny przejazd będzie problemem też na Żeromskiego w Kosakowie. Na szczęście nieco uspokoiła się sytuacja w Redzie na głównej, czego nie można powiedzieć solidnie zakorkowanej Puckiej. W Wejherowie spokojnie przejedziemy krajową 6-stkę choć znacznie przybyło na niej samochodów, z kolei swobodniej zrobiło się w samym centrum. Dalej sporej ilości aut możemy spodziewać się na Batalionu Morskiego, Sobieskiego,m 12 Marca, Świętego Jana. Okolice Górki Gościcińskiej także sprawią nam o tej porze trochę kłopotu.

15:34

Reda, przytyka nam się głowna po całej długości w kierunku Wejherowa. Nikłe szanse na płynny przejazd Pucką w kierunku nadmorskich tra. W samy Pucku też gęsto, zwłaszcza na ulicach ulicy Wejherowskiej. 216- będzie nam się przytykać w okolicach Widlina i Celbowa. W Wejherowie na krajowej 6-stce uważajmy na wzmożony ruch na Sobieskiego, Rzeźnickiej czy Świętego Jana. Podobnie ruch zauważymy w okolicach Górki Gościcińskiej. Dla tych, którzy spieszą się z Trójmiasta w kierunku Rumi zwolnią na zjeździe SKM Janowo, Dąbrowskiego i Dębogórskiej.

09:27

Spore utrudnienia pojawiły się na Obwodnicy Trójmiasta. Powodem jest zderzenie dwóch ciężarówek na wysokości Karwin. Korek na obu jezdniach ekspresówki liczy obecnie ponad pięć kilometrów i rozciąga się od Chwarzna do Matarni. Miejscowe spowolnienia mogą się utrzymywać na wojewódzkiej 218-stce między Nowym Dworem Wejherowskim a Białą. Poranne utrudnienia mogą jeszcze dawać się we znaki na ulicach Młyńskiej i Wilczka w Luzinie, a także na Chłopskiej w Kębłowie i Zamostnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem, największego spowolnienia trzeba się spodziewać między Kębłowem a Gościcinem. Inne odcinki krajówki są w pełni przejezdne. Uspokoiła się sytuacja na ulicach Wejherowa. Większy ruch jest możliwy jeszcze tylko na ulicach śródmieścia, zwłaszcza na Sobieskiego i 3 Maja. W Redzie utrzymują się spowolnienia na Gdańskiej, w okolicach dworca kolejowego, a także na Gniewowskiej. W Rumi z utrudnieniami trzeba się liczyć w obrębie skrzyżowań Grunwaldzkiej i Ceynowy oraz Dąbrowskiego ze Starowiejską. Wolniej pojedziemy też Dębogórską i Kosynierów. Jeśli chodzi o Gdynię, największego natężenia ruchu trzeba się spodziewać na Hutniczej, na odcinku od Puckiej do estakady. Morska natomiast korkuje się od Cisowej do Chyloni. Może przytykać się dojazd wojewódzką 216-stką do Pucka od strony Gnieżdżewa. W samym Pucku największy ruch panuje na Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Natomiast we Władysławowie utrudnienia są możliwe na Żeromskiego, Żwirowej i Drodze Chłapowskiej. Wojewódzka 215-stka może się przytykać na wysokości Jastrzębiej Góry.

08:28

Zagęścił się ruch na krajowej szóstce, przede wszystkim na odcinku z Kębłowa do Gościcina. Inne odcinki trasy z Lęborka do Wejherowa są w pełni przejezdne. Jeśli chodzi o Wejherowo, tranzytowa szóstka może się przytykać w okolicach Ronda Solidarności i w pobliżu przystanku SKM na Śmiechowie. Poza tym, podobnie jak przed godziną, największy ruch panuje w obrębie śródmieścia – na Sobieskiego, 3 Maja i Świętego Jana. Spowolnienia w Redzie obejmują przede wszystkim Gdańską, od wylotu Obwodowej do Łąkowej. Natomiast w Rumi całkiem solidnie przytyka się już krajowa szóstka, już od Białej Rzeki aż do Janowa. Poza tym dość tłoczono jest na Dąbrowskiego, Starowiejskiej i Pomorskiej. W Gdyni coraz trudniej jest pokonać Hutniczą, od granicy z Rumią aż do estakady. Nieco sprawniej można przejechać Morską od Cisowej do centrum, choć utrudnienia dają się we znaki na Grabówku. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, spowolnienia dotyczą węzłów drogowych na Wielkim Kacku, a także odcinka od Matarni do Osowej. Wolniej pojedziemy też w okolicach Szadółek. Miejscowe utrudnienia są możliwe między Dębogórzem a Kosakowem. Spowolnienia mogą też utrudniać jazdę między Rewą, Mostami a Pierwoszynem. Na wojewódzkiej 216-stce punktowo zwalniamy w Sławutówku, Celbowie i przy dojeździe do Pucka. W samym Pucku utrudnienia dotyczą ulic Wojska Polskiego, Wejherowskiej i 10 Lutego. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie. Dojazd do Jastrzębiej Góry może się przytykać od strony Mieroszyna.