Informacje z dróg

10.07.2019

07:00

Na drogach jest w miarę spokojnie. Bez większych korków na Obwodnicy Trójmiasta. Idealnie jedzie się drogą wojewódzką nr 218 z Chwaszczyna do Wejherowa. Na drogach powiatu puckiego także jedziemy bez większych spowolnień.

Kwt

09.07.2019

16:19

Korek na krajowej szóstce w Rumi, na wysokości wiaduktu. Gęsto w kierunku Redy robi się już w Gdyni od zjazdu z Obwodnicy.

Jolanta

14:55

Nie ma większych utrudnień na drogach w Wejherowie i w Redzie. Przejezdna jest trasa z Redy do Władysławowa.

14:37

Tradycyjnie o tej porze korkuje się krajowa szóstka w Rumi, zator tworzy się w kierunku Gdyni. Zaczyna się na wysokości Białej Rzeki i ciągnie się do skrzyżowania z ulicą Sabata.

09:44

W Wejherowie trasy są przejezdne, na luz wrzucamy jedynie przy oczekiwaniu na zmianę sygnalizacji świetlnej. W Redzie zwalniamy jadąc w kierunku Gdynia na wysokości Obwodowej, w Rumi nie napotkamy większych utrudnień. Spokojnie jest też w Gdyni, z wyjątkiem ulicy Kwiatkowskiego w stronę Kosakowa, gdzie kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość.

08.07.2019

15:20

Zakorkowana jest DK6 w Gdyni i Rumi. Korek zaczyna się już w Chyloni i ciągnie się do Rumi - kończy się na wysokości skrzyżowania z ulicą Sabata. Oprócz tego zator w Rumi jest również w kierunku Gdyni.

15:11

Zakorkowana jest Obwodnica Trójmiasta. Na wysokości Osowej w obu kierunkach, a także od Borkowa do Oliwy.

15:10

Miejscami przytyka się na trasie z Redy do Władysławowa, szczególnie na wysokości Pucka.

15:07

Korkuje się krajowa szóstka w Redzie w kierunku Wejherowa, oprócz tego w mieście przytyka się ulica Pucka w obu kierunkach.

07.07.2019

17:10

Auto w rowie przy ulicy Sucharskiego w Wejherowie

Przy ulicy Sucharskiego doszło do kolizji. Na miejscu policja.

05.07.2019

16:27

Utrzymują się ogromne problemy z dojazdem do północnych dzielnic Gdyni od strony centrum. Janka Wiśniewskiego stoi w korku już praktycznie od dworca głównego. Na Obłużu zwalniamy na Płk. Dąbka, i Bosmańskiej. Paraliż drogowy trwa także na Hutniczej, od estakady do skrzyżowania z Pucką. Utrudnienia pojawiły się też na Obwodnicy Trójmiasta, zwłaszcza na odcinku od Matarni do Osowej. Zwalniamy także na wysokości Węzła Karczemki. Kierowcy jadący w stronę Rumi muszą się liczyć z problemami w płynności ruchu na krajowej szóstce w mieście. Problemy komunikacyjne rozpoczynają się już od granic z Gdynią i kończą dopiero za wiaduktem. W Redzie, podobnie jak przed godziną, największej liczby pojazdów trzeba się spodziewać na ulicy Puckiej. Trudno jest też przejechać remontowaną Gdańską, choć w tym przypadku można spróbować objazdu ulicą Leśną. Dla odmiany, w miarę sprawnie da się przejechać tranzytem przez Wejherowo, gdzie ruch powstrzymują przede wszystkim sygnalizatory świetlne. Popołudniowe poruszenie panuje też w śródmieściu, czyli na Sobieskiego, Rzeźnickiej, 3 Maja i Świętego Jana. Jadąc w stronę Lęborka, trzeba liczyć się z utrudnieniami przy podjeździe pod Górkę Gościcińską. Spowolnienie możliwe jest też w Kębłowie. Na wojewódzkiej 216-stce możliwe są utrudnienia przy dojeździe do Pucka do strony Gnieżdżewa. Podobnie jest w przypadku ulicy Gdańskiej we Władysławowie, która przytyka się od wylotu Drogi Chłapowskiej do ronda. Nad samym morzem najwięcej pojazdów porusza się okolicach Cetniewa, Jastrzębiej Góry i Karwi.

15:27

Niemal całkowicie zakorkowany jest dojazd na północ Gdyni. Korek rozpoczyna się już połowie Janka Wiśniewskiego, rozciąga na estakadę oraz utrzymuje się na Unruga, Bosmańskiej i Płk. Dąbka. Na płynną jazdę nie ma też szans na Hutniczej, przede wszystkim na odcinku od estakady do skrzyżowania z Pucką. Morska z kolei najbardziej korkuje się na Grabówku. Zjazd z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni oznacza konieczność tkwienia w około kilometrowym korku. Lekkie spowolnienie jest odczuwalne przy podjeździe w stronę Demptowa. Zwalniamy też na Osowej i w okolicach zjazdu w stronę lotniska. W Rumi problemy sprawia przede wszystkim pokonanie krajowej szóstki, od Janowa do centrum. W Redzie natomiast tłoczno jest na Puckiej w obie strony i na Gdańskiej. W Wejherowie krajówka może się przytykać w okolicach Węzła Zryw. Wolniej pojedziemy także Sobieskiego, 3 Maja i Świętego Jana. Za granicami miasta powoli już zagęszcza się ruch na odcinku między Bolszewem a Gościcinem. Inne odcinki trasy w kierunku Lęborka są przejezdne. Spory ruch można zauważyć na wojewódzkiej 216-stce wzdłuż Półwyspu Helskiego, zwłaszcza w Chałupach i Jastarni. Z kolei 215-stka zmusza do wolniejszej jazdy na wysokości Cetniewa, Chłapowa, Jastrzębiej Góry i Karwi. Popołudniowe poruszenie widać też na ulicy Morskiej w Dębkach. We Władysławowie korkuje się dojazd Gdańską do ronda. Z kolei w Pucku zwalniamy przed rondem na Wejherowskiej i na Helskiej.

13:49

Na głównym skrzyżowaniu w Łebczu rozpoczął się montaż sygnalizacji świetlnej. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

09:28

Utrzymuje się spory ruch na północy. Nad samym morzem, na drodze wojewódzkiej nr 215, najwięcej pojazdów da się dostrzec w okolicach Karwi, Jastrzębiej Góry i Chłapowa. We Władysławowie przytykają się ulice Żwirowa, Gdańska i Droga Chłapowska. Trasa w stronę Helu może korkować się w Jastarni. Natomiast w Pucku lokalnie pojawiają się spowolnienia na ulicach Helskiej, Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Niewielkie przestoje w ruchu są możliwie na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem w Gościcinie i Kębłowie. W miarę spokojnie jest na ulicach Wejherowa. Większej cierpliwości wymaga przejazd remontowana Przemysłową. Wolniej pojedziemy też Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnicką. W Redzie najwięcej problemów może sprawiać pokonanie zwężenia na Gdańskiej. Poza tym wzmożony ruch da się odczuć na Gniewowskiej. W miarę spokojnie jest za to w Rumi. Tutaj największego natężenia ruchu można się spodziewać w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni, podobnie jak przed godziną, spowolnienie jest odczuwalne na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Nie odpuszczają jeszcze utrudnienia na Hutniczej, choć tą ulicą można poruszać się w miarę sprawnie, lecz nieco wolniej. Na północy zwalniamy w okolicach dojazdu do lotniska Babie Doły, a więc na skrzyżowaniu Płk. Dąbka i Zielonej. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta nadal nie ma utrudnień na jezdni w stronę autostrady. W przeciwnym kierunku ruch zwalnia od Borkowa do Szadółek.

08:29

Na krajowej szóstce przy zjeździe z Górki Gościcińskiej uformował się około półkilometrowy korek na jezdni w stronę Wejherowa. W samym Wejherowie nie ma większych utrudnień. Te mogą pojawić się jedynie na remontowanej Przemysłowej oraz w rejonie śródmieścia, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja i Sienkiewicza. W Redzie około kilometrowy korek utrudnia jazdę na Puckiej, przy zjeździe z Górki Rekowskiej. Spowolnienie obejmuje też Gdańską. Z kolei w Rumi z największymi utrudnieniami trzeba się liczyć na Sobieskiego, od wylotu Sabata do przystanku SKM na Janowie. W Gdyni zwalniamy na Morskiej, od granicy z Rumią aż do wjazdu na Obwodnicę. Podobnie jest na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Na północy miasta zakłócenia w płynności ruchu utrzymują się na Płk. Dąbka. Obwodnicą Trójmiasta można sprawnie dojechać do bramek na autostradzie A1. Z kolei zjeżdżając z bramek w stronę Gdyni, trzeba się liczyć z około trzykilometrowym spowolnieniem – od Węzła Południe do Szadółek. W powiecie puckim wzmożony ruch da się zauważyć na wojewódzkiej 213-stce między Celbowem a Połczynem. Wojewódzka 216-stka lekko korkuje się w Gnieżdżewie. Podobnie jest w przypadku dojazdu do Władysławowa od strony Swarzewa. Mimo niekorzystnej pogody, widać spory ruch nad samym morzem. Na wojewódzkiej 215-stce zwalniamy w Karwi i Ostrowie. Z kolei trasa w stronę Helu przytyka się w Chałupach i Kuźnicy.