Informacje z dróg

21.03.2019

09:27

Na razie jeszcze utrzymuje się pełna przejezdność krajowej szóstki w Redzie, ale przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami drogowców, już za niespełna pół godziny ma być zamknięty pas ruchu w kierunku Gdyni. Utrudnienia są więc nieuniknione i już teraz zalecamy odjazd ulicą Leśną. Poprawiła się sytuacja drogowa na krajówce w Rumi. Wciąż jednak utrzymuje się spowolnienie w obrębie wiaduktu, a także na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. W Gdyni nadal na brak drogowego towarzystwa nie można narzekać na Hutniczej, zwłaszcza na odcinku od Puckiej do estakady. Punktowo ruch zwalnia też na Morskiej w stronę centrum. Podobnie jak przez cały poranek, spokojnie jest za to na Obwodnicy Trójmiasta, na obu jezdniach. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa zwalniamy od Kębłowa do Gościcina. Pozostałe odcinki tej trasy są w całkowicie przejezdne. Jeśli chodzi o Wejherowo, może się przytykać wjazd do miasta od strony Bolszewa. Największy ruch panuje obecnie jednak na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Przypominamy też o zamknięciu 700-metrowego odcinka ulicy 12 Marca. Objazd prowadzony jest ulicami Wniebowstąpienia, Roszczynialskiego i Myśliwską. W powiecie puckim nadal można sprawnie przemierzać główne drogi. Lekko przytyka się wojewódzka 215-stka w Sławoszynie, w kierunku Karwi. Zwalniamy także przed rondem w Krokowej. Niewielkie utrudnienia są też możliwe między Łebczem, Strzelem i Mieroszynem.

08:27

Poprawiła się nieco sytuacja drogowa na krajowej szóstce w Rumi. Co prawda, ruch nadal jest tam mocno spowolniony, zwłaszcza na wiadukcie, ale jego płynność jest większa przed godziną. Przybyło za to pojazdów na Kosynierów i Dąbrowskiego. W Gdyni nadal korkuje się Hutnicza praktycznie na całej długości. Problemy mogą też się pojawić przy zjeździe z Płk. Dąbka na Kwiatkowskiego. Dość płynnie można za to się przemieszczać Morską w stronę śródmieścia, a wyjątkiem mogą być okolice przejazdu pod estakadą. Na Obwodnicy Trójmiasta uformowało się spowolnienie przed zjazdem w stronę lotniska, czyli od Osowej do Matarni. Nie ma jednak innych, poważniejszych utrudnień na ekspresówce. Całkiem sprawnie można też podróżować krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa, z krótkim postojem w Gościcinie. A jeśli chodzi o samo Wejherowo, może się przytykać dojazd do miasta od strony Białej. Warto przypomnieć, że w związku z budową ronda, drogowcy zamknęli już około 700-metrowy odcinek ulicy 12 Marca. Objazd jest możliwy ulicami Wniebowstąpienia, Roszczynialskiego i Myśliwską. Tutaj oczywiście zwalniamy, ale póki co, nie ma uciążliwych korków. To samo dotyczy również Redy, gdzie jeszcze dziś drogowcy mają zamknąć jeden pas w kierunku Gdyni. Na razie przez miasto można przejechać bez zbytecznych przestojów. Trwa spokojny poranek na drogach powiatu puckiego. Nieznaczne spowolnienia są możliwe w Dębogórzu, Kosakowie, Pierwoszynie i Żelistrzewie. Lekki zator jest możliwy między Celbowem a Puckiem. Podobnie jest na Gdańskiej, przy dojeździe do ronda we Władysławowie.

07:28

Na razie praktycznie bez żadnych przeszkód można pokonać krajową szóstkę w Redzie. Duże problemy na krajówce zaczynają się dopiero po przekroczeniu granicy z Rumią. Korek w stronę wiaduktu liczy obecnie już ponad dwa kilometry i kończy się dopiero za przystankiem SKM w Janowie. Częściowo można go ominąć, korzystając z ulic Leśnej, Cegielnianej i Towarowej, choć przy zjeździe na Sobieskiego również napotkamy już delikatne utrudnienia. Jeśli chodzi o Gdynię, na razie dość pozytywnie zaskakuje Morska, umożliwiając względnie komfortowy dojazd do centrum. Tradycyjnie już przytyka się za to Hutnicza w kierunku estakady. Nie rozwiniemy wielkich prędkości również na Unruga, Płk. Dąbka i Kwiatkowskiego. Całkiem spokojnie jest za to na Obwodnicy Trójmiasta, choć zjazd w stronę Witomina, Karwin, a przede wszystkim Oliwy może oznaczać poranny ból głowy. Niezła sytuacja panuje na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. I tutaj również spowolnienie pojawia się tam, gdzie można się go spodziewać – na zjeździe z Górki Gościcińskiej. Z kolei w Wejherowie większe zagęszczenie ruchu panuje na Sucharskiego, Sobieskiego, Roszczynialskiego i końcowym odcinku 12 Marca, przy zjeździe na krajówkę. W powiecie puckim lokalne utrudnienia mogą się pojawić na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową, a także w Połczynie. Nogę z gazu zdejmujemy między Łebczem a Gnieżdżewem i przy dojeździe do Pucka od północy. We Władysławowie poranne poruszenie da się zauważy na Żeromskiego i Gdańskiej.

20.03.2019

16:35

W Wejherowie przytyka się ulica Sobieskiego w kierunku centrum miasta. W towarzystwie pojedziemy także ulicami 12 Marca, Rzeźnicką, 3 Maja czy Chopina i 12 Marca w kierunku krajowej szóstki.

16:30

Wciąż tłoczno jest na krajowej szóstce w Rumi. Korek ustawia się do zjazdu na Szmeltę w kierunku Redy, w kierunku Gdyni również jest tłoczno

16:30

Nie ma utrudnień na drogach powiatu puckiego - bez przeszkód jedzie się po Władysławowie, W Pucku też jest spokojnie, należy jednak pamiętać o zamknięciu ulicy Hallera w mieście - prowadzone są tam roboty drogowe.

16:10

Korkuje się ulica Pucka w Redzie w kierunku krajowej szóstki, nie ma natomiast utrudnień na na Obwodowej oraz na trasie Leśna-Cegielniana w mieście

16:02

Informujemy, że w związku z prowadzoną przez Urząd Miasta w Redzie budową węzła integracyjnego przy stacji kolejowej wystąpią utrudnienia w ruchu na jezdni drogi krajowej nr 6 w kierunku Gdyni – zostanie zwężona jezdnia do jednego pasa ruchu na odcinku ok. 500 m. Zwężenie zostanie wprowadzone ok. godz. 10:00 w dniu 21.03.2019 r. i będzie o obwiązywało do odwołania. Na początku kwietnia jest przewidziane zwężenie do jednego pasa ruchu w kierunku Wejherowa. Zakończenie robót w obrębie obu jezdni DK6 przewidziane jest na koniec czerwca br. Wykonawcy prac zapewniają, że w okresie wzmożonego ruchu samochodowego - Świąt Wielkanocnych i długiego weekendu majowego zostanie udostępniony przejazd dwoma pasami ruchu w obu kierunkach.

15:39

W Gdyni korkuje się ulica Hutnicza w obu kierunkach. W towarzystwie pojedziemy również Morską. Przytyka się Obwodnica Trójmiasta w kierunku Chyloni.

15:28

Ciasno jest w centrum Wejherowa między innymi na ulicach Sobieskiego, Puckiej, Chopina czy 12 Marca. Nie ma natomiast problemów na krajowej szóstce w mieście.

15:28

Bez utrudnień przejedziemy z Krokowej do Wejherowa, podobnie sytuacja wygląda na trasie z Władysławowa do Redy.

15:26

Korkuje się krajowa szóstka w Gościcinie na krajowej szóstce w kierunku Lęborka, nie ma większych utrudnień na DK6 w Kębłowie czy Strzebielinie.

15:17

Od czwartku (20 marca) będzie wyłączony jeden pas ruchu w Redzie na krajowej szóstce na jezdni w kierunku Gdyni, na odcinku przed wjazdem w obszar dworca przez 400 metrów

09:29

Na krajowej szóstce utrzymuje się spowolnienie między Bolszewem a Gościcinem, w obu kierunkach. Z kolei krajówka może się przytykać także w Strzebielinie i Kębłowie, w stronę Wejherowa. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, wolniej pojedziemy nadal ulicami śródmieścia, czyli Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. W Redzie tłoczniej niż przed godziną jest na Puckiej, od alei Lipowej do zjazdu na krajową szóstkę. Utrudnienia mogą się też pojawić na Łąkowej i Obwodowej. Wolniej pojedziemy też Gniewowską. Ruch powoli się uspokaja w Rumi. Więcej aut nadal przemierza jeszcze ulice Dąbrowskiego i Starowiejską. To samo dotyczy zjazdu z wiaduktu w stronę Janowa. Coraz sprawniej można dojechać do śródmieścia Gdyni. Co prawda, nadal na brak drogowego towarzystwa nie można narzekać na Hutniczej i Morskiej, ale nie ma na tych ulicach już też uciążliwych zatorów. Spokojnie jest też na Obwodnicy Trójmiasta, a jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, najgorsza sytuacja panuje na Spacerowej w Gdańsku. Przejazd w stronę Oliwy wciąż oznacza stratę kilku dodatkowych minut. Takich sytuacji nie trzeba się obawiać na drogach powiatu puckiego. Większe nasilenie ruchu jest zauważalne między Rekowem a Połchowem. Podobnie jest na odcinku z Darzlubia do Połczyna. Nieznacznie może się korkować dojazd do Pucka od strony Celbowa. Większy ruch panuje też na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej we Władysławowie.

08:28

Poranne godziny szczytu komunikacyjnego dają się nieco we znaki kierowcom na ulicach Wilczka w Luzinie, Chłopskiej w Kębłowie oraz Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Z kolei krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem może dość pozytywnie zaskakiwać. Jedynym problemem jest, tradycyjnie już, zjazd z Górki Gościcińskiej. Stabilna sytuacja drogowa panuje w Wejherowie. Największego ruchu można się spodziewać na Sobieskiego i Chopina, od szpitala do krajówki. Tranzytowa szóstka może lekko się przytykać na wysokości Węzła Zryw. W Redzie nie można narzekać na nadprogramowe utrudnienia. Natomiast w Rumi utrzymuje się spore zagęszczenie ruchu na Sobieskiego, na wysokości galerii handlowej. Całkiem sprawnie, jak na tę porę dnia, można pokonać Hutniczą w Gdyni. Problemy pojawiają się dopiero w okolicach skrzyżowania z Pucką. A jeśli chodzi o Morską w stronę centrum, z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć od Cisowej do Chyloni. Na razie nadal nie ma też możliwości, by sprawnie dojechać z Obłuża na Estakadę Kwiatkowskiego. Bardzo spokojnie jest za to na Obwodnicy Trójmiasta. To samo można powiedzieć o większości dróg powiatu puckiego. Większe poruszenie da się zauważyć między Dębogórzem a Kosakowem. Na wojewódzkiej 216-stce uformowało się spowolnienie w Celbowie. Zwalniamy również między Darzlubiem a Połczynem. Lokalnych utrudnień można się spodziewać na 213-stce między Starzynem a Krokową.