Informacje z dróg

14.09.2020

07:31

Niemal całym regionalnym odcinkiem drogi krajowej nr 6 można podróżować bez przeszkód – niestety tylko niemal całym, gdyż korek ustawił się w Rumi na Jana III Sobieskiego na pasie w kierunku Trójmiasta. W Wejherowie przybywa pojazdów na Jana III Sobieskiego i 3 Maja jadąc w kierunku centrum miasta. Tłoczno też robi się w Kosakowie na dojazdach do ronda czyli na ulicach Chrzanowskiego i Żeromskiego. Spowolnienia należy się także spodziewać we Władysławowie na Starowiejskiej, czyli jadąc w stronę Helu.

11.09.2020

16:25

Spore utrudnienia napotkamy na ulicach Wejherowa. Korkują się ulice: Świętego Jana, Rzeźnicka, Sienkiewicza, 3 Maja, Jana III Sobieskiego Dworcowa, Batalionu Morskiego. Tradycyjnie hamujemy przed Gościcinem na trasie pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem na drodze krajowej nr 6, podobnie jak na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Redzie jedynkę wrzucamy na ulicy Gdańskiej na całym jej odcinku jadąc w kierunku Półwyspu Helskiego, a na ulicy Puckiej w kierunku odwrotnym - zwalniamy jadąc w stronę Trójmiasta. Lepiej też omijać ulicę Morską. W Rumi nadal cierpliwość przyda się na Jana III Sobieskiego pomiędzy Janowem a wiaduktem nad torami kolejowymi. W Kosakowie również bez zmian - zderzak zderzak w wolnym tempie przesuwamy się ulicami Żeromskiego i Derdowskiego jadąc w kierunku Rewy.

15:35

Tłoczno robi się na ulicach Władysławowa przy dojazdach do ronda głównego. W Kosakowie stoi ulica Żeromskiego i Derdowskiego w kierunku Pierwoszyna. W Rumi nogę z gazu ściągamy na Jana III Sobieskiego pomiędzy Janowem i wiaduktem nad torami kolejowymi. Sporo samochodów jedzie też ulicą Dąbrowskiego. Sporo cierpliwości przyda się także kierowcom jadącym od Rumi ulicą Gdańską w Redzie, postoją na całej jej długości. Zderzak w zderzak suniemy też ulicą Pucką. Na luz wrzucić trzeba czekając na wjazd na rondo przy skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza, 3 Maja. Korkuje się krajowa szóstka na wysokości Gościcina i ulica Zamostna w Bolszewie.

09:21

Ruch w Małym trójmieście Kaszubskim nam się nieco rozłożył. Wciąż widać utrudnienia na wysokości wiaduktu w Rumi. Poza tym w centrum miasta panuje już spokój i cisza, nogę z gazu ściągniemy jedynie na wysokości Starowiejskiej. W redzie zaczyna się przytykać dojazd do głównej krzyżówki. Pucka w kierunku nadmorskich tras wygląda z kolei na przejezdną. Nad morzem największe utrudnienia we Władysławowie na rondzie i w Pucku. Korkuje się też Pucka w Darzlubiu. W Wejherowie nieco spokojniej po godzinie 9:00. Utrudnienia widać jedynie punktowo na DK6 i w centrum na Chopina czy Sobieskiego. W Gdyni korki powoli odpuszczają. Nieco swobodniej jest na Hutniczej. Nie widać też sznura samochodów na zjeździe z Obwodnicy.

08:20

Niestety wydłużają się korki na obwodnicy. Na ekspresówce przyczyną jest uszkodzony samochód osobowy na prawym pasie między Owczarnią a Osową w kierunku Gdyni. Korek sięga już do węzła Karczemki. Później obwodnicy będzie przejezdna, podobnie jak jej zjazd na morska w Gdyni. Nie odpuszczają z kolei korki na Hutniczej w kierunku centrum centrum Gdyni. Bez zmian jeżeli chodzi o utrudnienia w Rumi na Sobieskiego, które w tym miejscy sięga kilku kilometrów. Im bliżej w kierunku Redy tym spokojniej. Po godzinie 8:00 nie będzie utrudnień na głównej krzyżówce, ani na Łąkowej czy Puckiej . W Wejherowie bez porannego poruszenia na DK6. W centrum wolniej na Sienkiewicza i Roszczynialskiego.

07:25

Przy piątku ruch na drogach wygląda dość spokojnie o poranku, a dla niektórych o świcie. W Wejherowie bez problemów przejedziemy krajową szóstkę, w centrum też nie stracimy cennego czasu o poranku, ale redukcja biegów przyda się na Sobieskiego i 12 Marca. Główna krzyżówka w Redzie po godzinie 7:00 będzie przejezdna, punktowe spowolnienia będą nas czekały jedynie na Puckiej. Trasa do Rumi i w druga stronę, z Rumi do Redy pusta, ale zanim tam dojedziemy to uważajmy na okolice wiaduktu, te przypomnijmy korkują się na trasie do Gdyni. Podobnie jak wolniej przejedziemy Pomorską i Dąbrowskiego na krzyżówce z Hutniczą. W Gdyni piątek gęsty zwłaszcza na Hutniczej i to na całej długości. Nogę z gazu o poranku ściągniemy jezcze na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta. A dzień na obwodnicy zaczniemy od korków na  między Owczarnią a Osową. Korkuje się jezdnia w kierunku Gdyni.

10.09.2020

16:32

Nadal spore utrudnienia czekają na kierowców podróżujących pomiędzy Wejherowem a Lęborkiem – spiętrzenie pojazdów napotkamy na wysokości Gościcina na krajowej szóstce. Przytyka się także ulica Zamostna w Bolszewie na pasie w kierunku drogi krajowej. W Wejherowie bez zmian – zderzak w zderzak suniemy ulicami Jana III Sobieskiego, 3 Maja i 10 Lutego. W Redzie na luz wrzucamy na Puckiej w kierunku Trójmiasta. Nie rozpędzimy się także na ulicy Gdańskiej w kierunku Półwyspu. Nogę z gazu trzeba też ściągnąć na ulicy Morskiej. Rumi z kolei jedynkę wrzucamy pomiędzy Janowem a wiaduktem na Jana III Sobieskiego na pasie w kierunku Gdyni. W Kosakowie nadal sznur samochodów wolno jedzie ulicami Żeromskiego i Derdowskiego w kierunku Rewy.

15:26

Spora doza cierpliwości przyda się kierowcom podróżującym pomiędzy Wejherowem a Lęborkiem – spiętrzenie pojazdów napotkamy na wysokości Gościcina na krajowej szóstce. Korkuje się także ulica Zamostna w Bolszewie na pasie w kierunku drogi krajowej. W Wejherowie kto może niech omija Jana III Sobieskiego, 3 Maja i 10 Lutego. W Redzie postoimy na Puckiej w kierunku Trójmiasta, a na Gdańskiej w kierunku Pucka. W Rumi nogę z gazu ściągamy pomiędzy Janowem a wiaduktem na Jana III Sobieskiego w obu kierunkach. W Kosakowie zderzak w zderzak powoli suniemy ulicami Żeromskiego i Derdowskiego w kierunku Rewy.

09:15

Wejherowo ulica Ludowa, zderzenie drogowe. Strażacy na miejscu, prawdopodobnie jedna osoba poszkodowana.

Nieco spokojniej w Gdyni. Uspokaja nam się ruch na Hutniczej i Obłużu. Sznura samochodów nie widać już na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta. W dalszym ciągu jednak utrudnienia czekają na kierowców w Rumi na Sobieskiego. Centrum, podobnie jak przed godzina, korkuje się na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Dojazd do głównej krzyżówki w Redzie może się nieco blokować przez krzyżówką z Łąkową. Pustki z kolei widać na Puckiej w kierunku nadmorskich tras. W Wejherowie spokojnie, podobnie jak przez cały poranek, bez porannego poruszenia na DK6. Śmiało i bez opóźnień pojedziemy też po centrum, z wyjątkiem wspomnianej Ludowej niedaleko Pomorskiej.

08:26

Ruch się rozkręcił. Widać to w okolicach Trójmiasta na Puckiej W Gdyni. Więcej samochodów nie da się ukryć też na Dąbka na Starym Obłużu i na zjeździe z Obwodnicy. Korek w rumi na Sobieskiego na wysokości wiadukty rośnie. Nogę z gazu ściągniemy też w centrum. Od ronda Dąbrowskiego z Hutniczą czeka nasz sznur samochodów. Spokojnie z kolei Redzie. Tam jedynie punktowe spowolnienia na gdańskiej i Łąkowej. Nieco więcej aut robi się też na puckiej w kierunku nadmorskich tras. Bez porannego poruszenia w Wejherowie. Na DK6 większe zamieszanie na Górce Gościcińskiej i przy krzyżówce z Kochanowskiego.

07:21

Zaczynamy od niespodzianki dla kierowców. Niedziałające światła na DK6 w kierunku Wejherowa przy krzyżówce z Warzywniczą, niedaleko Orzeszkowej. To na szczęście jedynie zaskoczenie dla zmotoryzowanych o poranku. Spokój panuje w centrum – nieco dłużej pojedziemy na Sobieskiego czy 12 Marca. Nie będzie utrudnień w redzie. Gdańska, Łąkowa i Pucka, zazwyczaj najbardziej oblegane, o poranku jeszcze puste. Więcej samochodów spodziewajmy się na Sobieskiego w Rumi, podobnie jak gęsto zaczyna się robić w centrum – Pomorska, Dąbrowskiego. W Gdyni więcej samochodów widać o godzinie 7:00 na Dąbka przez wjazdem na estakadę i Unruga. Poza tym gęścieje ruch na Hutniczej i zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta. Bez korków na szczęście na trasie do i z Gdańska.

09.09.2020

16:21

Widać już wyraźnie popołudniowy paraliż na pograniczy Gdyni i Małego Trójmiasta kaszubskiego. Korek od zjazdu z Obwodnicy ciągnie się po sam wiadukt w Rumi. Nie lepiej wygląda sytuacja na Hutniczej, choć tam zdecydowanie mniej samochodów. W centrum Rumi nogę z gazu ściągniemy na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Dalej widać spore zamieszanie w Redzie – przytyka się Gdańska na wysokości Łąkowej i zjazd na Puck. Gęsto też w Wejherowie, zarówno na dk6 jak i centrum miasta. Zdecydowanie wolniej Sobieskiego, Sienkiewicza, Pucką i Chopina. Kierowcy muszą też uważać na Górce Gościcińskiej i Zamostnej w Bolszewie. Popołudniową porą jest także sporo wypadków w Gdyni: na Oksywiu na  skrzyżowaniu Bosmańskiej i Czwartaków i Stłuczka na Trakcie św. Wojciecha.

15:20

Trasa z Gdyni głównej prze Grabówek nie będzie należała do najprostszych, podobnie jak przejechanie Janka Wiśniewskiego i Hutniczej. Nogę z gazy ściągniemy też na wysokości zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta na Morską. Na trasie do Rumi zwolnimy na wiadukcie w obu kierunkach jazdy i nieco w centrum – na Dąbrowskiego. Największych utrudnień po południu spodziewajmy się w Redzie przed główną krzyżówka. Kierowcy muszą także uzbroić się w cierpliwość na Puckiej w kierunku nadmorskich tras. W Wejherowie po godzinie 15:00 zredukujemy biegi głównie w centrum miasta: Na Sienkiewicza, Rzeźnickiej, Sobieskiego. Na DK6 utrudnienia na wysokości Górki Gościcińskiej. Nad morzem nieco więcej samochodów w Pucku w kierunku Władysławowa i w samym tzw. Władku.

09:27

Nadal w cierpliwość trzeba się uzbroić w Rumi na ulicy Jana III Sobieskiego jadąc w stronę Trójmiasta. Tam jednak korek jest już mniejszy niż godzinę temu, gdyż ciągnie się od wiaduktów nad torami kolejowymi do Janowa. Zwalniamy także na dojazdach do Ronda Jana Pawła II. W Wejherowie zderzak w zderzak jedziemy ulica 3 Maja od 1 Maja aż do ronda. Tłoczno jest na Strzeleckiej w stronę centrum miasta i na ulicy Rzeźnickiej. Przybywa też samochodów na krajowej szóstce pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem w obu kierunkach.

08:28

Spokojnie zrobiło się na ulicach Wejherowa, po mieście samochodami przemieszczamy się bez większych utrudnień. Jeżeli trzeba się zatrzymać, to na czerwonym świetle. Podobnie jak niemal na całym regionalnym odcinku drogi krajowej nr 6 w wyjątkiem rumskiego jej fragmentu – tam korek sięgnie się od centrum do samego Janowa jadąc w kierunku Trójmiasta. Z tego względu przytyka się także ulica Dąbrowskiego i Hutnicza w kierunku Gdyni.