Informacje z dróg

22.02.2021

09:27

Uspokoiła się sytuacja na naszych drogach. W Rumi i Redzie przejedziemy bez utrudnień. Przytyka się Sabata z powodu prowadzonych prac remontowych. W Wejherowie biegi zredukujemy na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Ofiar Piaśnicy i Puckiej. Zwolnimy na Zamostnej w Bolszewie i Szerokiej. Przytyka się Lęborska przy skrzyżowaniu z Wilczka w Luzinie.

08:16

Najgorsza sytuacja jest na Gościcińskiej Górce- tam długi zator w kierunku Wejherowa. Zaczyna się na wysokości Klimka do Słonecznej. W cierpliwość trzeba uzbroić się na Szerokiej i Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie biegi zredukujemy na Sienkiewicza i Rybackiej. Przytyka się krajowa szóstka przy skrzyżowaniu z Batalionu Morskiego i 12 Marca. W Redzie tłoczno na Gniewowskiej i Puckiej. W Rumi postoimy na Dąbrowskiego i Pomorskiej. Pogorszyła się sytuacja na krajowej szóstce w Rumi z powodu tymczasowej zmiany organizacji ruchu. Przypomnijmy, że od dzisiaj ruch odbywa się tylko po jednej jezdni w kierunku Gdyni. Zaczyna się torować ruch na Hutniczej przy zjeździe z Dąbrowskiego. Sznur samochodów stoi też na Wilczka w Luzinie.

07:26

Informacje drogowe rozpoczynamy od przypomnienia, że właśnie na dzisiaj zaplanowano wprowadzenie nowej organizacji ruchu na drodze krajowej numer 6 w Rumi Janowie. Zmiana polega na wyłączeniu z ruchu jezdni północnej (do Wejherowa). Ruch będzie się odbywał tylko po jezdni południowej (do Gdyni) – w dwóch kierunkach. Wprowadzenie zmian w organizacji ruchu spowodowane jest przystąpieniem wykonawcy do kolejnego etapu robót związanych z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie. Kierowcy podróżujący tą trasa musza się liczyć z utrudnieniami.

Tych póki co na krajówce w Janowie nie widać, ale za to korkują się ulice Pomorska i Dąbrowskiego w kierunku ronda Unii Europejskiej i dalej Hutnicza w kierunku gdyńskiego portu. W Rumi przytyka się także wiadukt nad torami kolejowymi w kierunku Trójmiasta i miejscami ulica Sabata. W Wejherowie miejscami przyhamować trzeba na Jana III Sobieskiego. Z kolei na zachodnim odcinku drogi krajowej numer 6 rośnie kolejka pojazdów na pasie prowadzącym od Lęborka do Wejherowa na wysokości Gościcina.

19.02.2021

16:32

W Wejherowie przytyka się na Świętego Jana i Rzeźnickiej. Wolniej przejedziemy także krajową 6. Korkuje się na Górce Gościcińskiej i w Bolszewie na Zamostnej i Długiej.

W Redzie spory korek na Gdańskiej w kierunku Wejherowa. Kierowcy nie rozpędzą się także na Morskiej, Obwodowej i Puckiej.

W Rumi cierpliwość potrzebna jest na Jana III Sobieskiego, Generała Henryka Dąbrowskiego, Dębogórskiej, a także na Cegielnianej, Zbychowskiej i Floriana Ceynowy. Przytyka się też na Kosynierów i Tysiąclecia.

W Kosakowie duży korek stworzy się na Stefana Żeromskiego i Derdowskiego.

Bardzo duży ruch jest w centrum Gdyni. Kierowcy nie pojadą zbyt szybko Hutniczą, Morską, Chylońską, a także estakadą Kwiatkowskiego. Przytyka się Północna i Pucka.

15:44

Rumia: Stłuczka na Grunwaldzkiej w pobliżu stacji benzynowej na wysokości ul. Stolarskiej

15:27

Na naszych nordowych trasach da się zauważyć wzmożony ruch. Przytyka się Gdańska w Redzie w pobliżu Urzędu Miasta. W Rumi korkuje się Dąbrowskiego, Sabata oraz Grunwaldzka. Sznur samochodów stoi także na Hutniczej. W Wejherowie zwolnimy na 12 Marca, Sobieskiego, Chopina, Puckiej i Sienkiewicza. Kierowcy muszą także uzbroić się w cierpliwość na Gościcińskiej Górce – tam jest sporych rozmiarów korek. Biegi zredukujemy na Szerokiej i Słonecznej. Postoimy w Luzinie na Wilczka i Lęborskiej.

09:27

Bardzo spokojna sytuacja na naszych trasach. Zwolnimy na krajowej szóstce przy Urzędzie Miasta w Rumi. Bez utrudnień przejedziemy przez Hutniczą, ale przytyka się ul. Pucka w Gdyni. W Wejherowie biegi zredukujemy na Rybackiej przy skrzyżowaniu na krajową szóstkę. Zwolnimy na Gościcińskiej Górce. Tłoczno na skrzyżowaniu Wilczka – Lęborska w Luzinie.

08:23

Dosyć spokojny poranek na naszych nordowych trasach. Przez Hutniczą oraz Rumię przejedziemy bez problemu. Przytyka się Sabata, ale to z powodu trwających prac remontowych. W Wejherowie zwolnimy na Sienkiewicza, Puckiej i Ofiar Piaśnicy przy przystanku. Biegi zredukujemy na Szerokiej i Słonecznej. Korkuje się Gościcińska Górka. W Luzinie w cierpliwość trzeba się uzbroić na Młyńskiej przy skrzyżowaniu.

07:28

Ostatni dzień tygodnia spokojnie rozpoczyna się jeśli chodzi o ruch na drogach Kaszub Północnych. Na drodze krajowej numer 6 na zator natkniemy się jedynie na wiadukcie nad torami kolejowymi w Rumi, kilka minut odczekać trzeba na zjazd z Obwodnicy Trójmiasta w Chylonii. W Rumi przytyka się także ulica Sabata, a w korku, jedynym na ten czas w regionie, staniemy po zjeździe z ronda Unii Europejskiej, również w Rumi, jadąc w kierunku portu w Gdyni ulica Hutniczą.

18.02.2021

16:29

Biegi zredukujemy na ul. Puckiej w Redzie. Kierowcy zwolnią także na krajowej szóstce w Rumi przy skrzyżowaniu do Centrum Handlowego. Wzmożony ruch także na Dąbrowskiego, Sabata i Pomorskiej. Sznur samochodów stoi na Sobieskiego od wiaduktu do budowy węzła Janowo. Przytyka się Hutnicza w pobliżu ul. Północnej. Natomiast w Wejherowie korkuje się krajowa szóstka na wysokości SKM Śmiechowo, Pucka oraz Rybacka przy krajowej szóstce. W cierpliwość trzeba się uzbroić się na Batalionu Morskiego i 12 Marca. Tłoczno na Zamostnej w Bolszewie oraz na Szerokiej i Słonecznej. Przytyka się Gościcińska Górka. W Luzinie nogę z gazu zdejmiemy na Wilczka na wysokości Młyńskiej oraz w pobliżu skrzyżowania z Lęborską.

15:28

Niezbyt kolorowa sytuacja w Rumi. Zwolnimy na Dąbrowskiego, Dębogórskiej, Starowiejskiej oraz Sabata. Przytyka się Hutnicza. W Wejherowie biegi zredukujemy w pobliżu skrzyżowania z Orzeszkową oraz na ulicach – 12 Marca, Sienkiewicza, Sobieskiego, Św. Jana i Chopina. Tłoczno na Zamostnej w Bolszewie i na Słonecznej oraz Szerokiej. Przytyka się Gościcińska Górka. Wzmożony ruch na Wilczka w Luzinie w pobliżu skrzyżowania z Młyńską.

09:32

W Wejherowie więcej samochodów napotkamy na ulicy Szkolnej, przytyka się Rzeźnicka i Wniebowstąpienia w kierunku centrum oraz Hallera. Przypominamy, że zamknięty jest odcinek ulicy Strzeleckiej w Wejherowie od ul. Herberta w Gowinie do granicy z miastem. W Redzie zderzak w zderzak powoli podjeżdżamy ulicą Pucką do skrzyżowania z Wejherowską i Gdańską, na wjazd na krajową szóstkę czekamy na Łąkowej i Gniewowskiej. W Rumi rośnie kolejka samochodów na drodze krajowej na wysokości Janowa na pasie prowadzącym w kierunku Redy.

09:28

W Wejherowie więcej samochodów napotkamy na ulicy Szkolnej, przytyka się Rzeźnicka i Wniebowstąpienia w kierunku centrum oraz Hallera. Przypominamy, że odcinek ulicy Strzeleckiej w Wejherowie od ul. Herberta w Gowinie do granicy z miastem. W Redzie zderzak w zderzak powoli podjeżdżamy ulica Pucką do skrzyżowania z Wejherowska i Gdańska, na wjazd na krajową szóstkę czekamy na Łąkowej i Gniewowskiej. W Rumi rośnie kolejka samochodów na drodze krajowej na wysokości Janowa na pasie prowadzącym w kierunku Redy.

08:26

Spiętrzenia spodziewać się trzeba na krajowej szóstce na wysokości Gościcina jadąc w kierunku Wejherowa. Kolejka pojazdów ustawił się także na ulicy Zamostnej w Bolszewie w kierunku wspomnianej szóstki. Nieprzejezdna jest już odcinek ulicy Strzeleckiej w Wejherowie od ul. Herberta w Gowinie do granicy z miastem. Wyznaczono objazd, który prowadzony będzie drogą krajową nr 6 oraz przez Luzino do ronda w Rosochach – skrzyżowanie Wejherowska-Luzińska. W Wejherowie nie rozpędzimy się także na Chopina w obu kierunkach na całej długości tej trasy. W Redzie zwalniamy na Gdańskiej w kierunku Pucka na wysokości kościoła, w Rumi z kolei zatyka się wiadukt nad torami kolejowymi oraz ulice Pomorska i Dąbrowskiego w kierunku ronda Unii Europejskiej oraz ulica Sabata.

07:28

Wiadomości drogowe zaczynamy od przypomnienia, iż na dzisiaj zaplanowano zamkniecie ulicy Strzeleckiej w Wejherowie, a dokładnie odcinek od ul. Herberta w Gowinie do granicy z miastem. Wyznaczono objazd, który prowadzony będzie drogą krajową nr 6 oraz przez Luzino do ronda w Rosochach – skrzyżowanie Wejherowska-Luzińska. Pasażerowie PKS Gdynia oraz MZK Wejherowo muszą liczyć się ze zmianami w rozkładzie jazdy. Szczegóły można przeczytać na portalu nadmorski24.pl.

Jeśli chodzi o sytuację na drodze, to tłoczno jest na skrzyżowaniu Zamostnej i Leśnej w Bolszewie. Podobnie jest na Jana III Sobieskiego w Wejherowie i Fryderyka Chopina w kierunku krajowej szóstki. Jeśli chodzi o tę główną trasę regionu, to przytyka się ulica Gdańska w Redzie na wysokości kościoła w obu kierunkach. W Rumi korki ustawiły się na Pomorskiej i Dąbrowskiego w kierunku ronda Unii Europejskiej i dalej postoimy także na ulicy Hutniczej w kierunku gdyńskiego portu. Kolejka pojazdów rośnie też na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chylonii.