Informacje z dróg

21.05.2019

15:22

Zakorkowana jest krajowa szóstka w Gościcinie w kierunku Lęborka, korek zaczyna się już na wysokości Bolszewa. Tłoczno jest także na ulicy Zamostnej w Bolszewie, szczególnie w kierunku Góry.

10:27

W Rumi na ulicy Sabata zderzyły się dwa samochody. Jednym z aut podróżowała kobieta w ciąży.

09:28

Nadal bez większych problemów można poruszać się po głównych drogach powiatu puckiego. Warto jednak odnotować, że spory ruch panuje nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, co dotyczy zwłaszcza odcinka z Jastrzębiej Góry do Chłapowa. Droga przez Półwysep Helski jest całkowicie przejezdna, jednak spowolnienie jest możliwe w Jastarni. We Władysławowie zwalniamy na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej, a w Pucku – na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Na głównej drodze powiatu wejherowskiego, czyli krajowej szóstce, nadal nie odpuszcza spowolnienie między Kębłowem a Gościcinem, które liczy obecnie około pół kilometra. Jeśli chodzi o Wejherowo, utrzymuje się poranne poruszenie w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Wniebowstąpienia. Przez miasto można za to dość płynnie przejechać tranzytem w stronę Redy. Tutaj nie unikniemy utrudnień na krajówce w pobliżu dworca kolejowego. Niewielki ruch panuje za to na równoległych ulicach, czyli na Leśnej i Obwodowej. Zdecydowanie sprawniej niż przed godziną da się przejechać przez Rumię w stronę Gdyni. Tutaj lekko zwalniamy jeszcze na Morskiej przy dojeździe do obwodnicy. To samo dotyczy Hutniczej, od Meksyku do estakady. Spory, bo około kilometrowy zator uformował się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą wcześniej ulicę Morską. Na szczęście, jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na całej długości ekspresówki.

08:28

Coraz trudniej jest przejechać krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa, zwłaszcza między Kębłowem a Gościcinem. Skutki porannego poruszenia widać już na ulicach Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie. Natomiast w Wejherowie mogą przytykać się zjazdy na krajówkę, czyli ulice Przemysłowa, Ofiar Piaśnicy, Chopina i Rybacka. Wolniej nadal pojedziemy Sobieskiego, 3 Maja i Roszczynialskiego. W Redzie przytyka się w tej chwili Pucka, od zjazdu z Górki Rekowskiej do przejazdu kolejowego. Większe natężenie ruchu niż przed godziną panuje także na krajowej szóstce, zwłaszcza w kierunku Wejherowa. Kierowcy udający się w stronę Pucka, mogą skorzystać z przejazdu ulicami Obwodową i Kazimierską. W Rumi utrzymuje się duży ruch na krajówce w stronę Gdyni, przede wszystkim na wiadukcie. Poza tym większej liczby aut można się spodziewać na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. W Gdyni największe natężenie panuje na Hutniczej, od Puckiej od estakady. Duży korek uformował się na Janka Wiśniewskiego w stronę centrum, a Morska może się przytykać na Grabówku. Obwodnica Trójmiasta lekko korkuje się przy podjeździe w stronę Demptowa. Możliwe są też utrudnienia na wysokości ulic Jabłoniowej i Stężyckiej na Szadółkach. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Jeśli chodzi o powiat pucki, nie ma większych utrudnień na drogach. Lekko może przytykać się trasa z Rewy do Pierwoszyna. Podobnie jest z odcinkiem między Połchowem a Mrzezinem. W Pucku przytykają się ulice Wojska Polskiego i Helska.

07:26

Mimo robót drogowych na krajowej szóstce w Redzie i związanych z tym faktem niedogodności, przez miasto można krajówką przejechać w miarę płynnie, choć oczywiście nieco wolniej. Krajową szóstkę można ominąć, korzystając z przejazdu ulicami Leśną i Obwodową. Nie najgorsza sytuacja drogowa panuje obecnie w Rumi, a jedynym punktem newralgicznym jest zjazd z wiaduktu w stronę Janowa, gdzie można stracić zmianę świateł. W Gdyni coraz bardziej zagęszcza się ruch na całej długości ulicy Hutniczej. Podobnie jest na Morskiej, na odcinku od granic z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Tłoczno jest także na Kwiatkowskiego, Unruga i końcowym odcinku Janka Wiśniewskiego, w pobliżu Węzła Ofiar Grudnia 70. Obwodnica Trójmiasta w stronę autostrady jest wolna od utrudnień. Te pojawiają się w przeciwnym kierunku, na odcinku od Kowali do Szadółek, a więc na jezdni w stronę Gdyni. Z kolei na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem z utrudnieniami trzeba się liczyć w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W Bolszewie można utknąć w korku na Zamostnej, na odcinku od ronda do krajówki. Z kolei w Wejherowie najpoważniejsze natężenie ruchu panuje na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Roszczynialskiego. Zdecydowana większość dróg powiatu puckiego jest w pełni przejezdna, a utrudnienia, jeśli się już pojawiają, mają charakter lokalny. Tak jest m.in. na wojewódzkiej 213-stce między Połczynem a Celbowem czy na trasie z Łebcza do Gnieżdżewa.

20.05.2019

16:30

Przytyka się krajowa szóstka w Redzie w obu kierunkach, tłoczno jest także na ulicy Puckiej. Nie ma utrudnień na drodze z Redy do Władysławowa.

16:16

Zakorkowana jest krajowa szóstka w Gościcinie, korek zaczyna się już na wysokości Bolszewa i ciągnie się do skrzyżowania z ulicą Szeroką w kierunku Lęborka. Korek utworzył się także w Rumi na DK6 jest już od granicy z Gdynią i ciągnie się do skrzyżowania z ulicą Sabata w kierunku Redy.

15:40

Nie ma utrudnień na trasie z Władysławowa do Redy. Spokojnie jest także na drogach w Pucku.

15:26

Mimo całkowitego zamknięcia jezdni w Redzie na krajowej szóstce w kierunku Wejherowa, w mieście na razie nie tworzą się większe niż zazwyczaj korki. Spokojnie jest również na DK6 w Wejherowie i Rumi.

10:49

Potrącenie rowerzysty

Około godziny 10:40 doszło do potrącenia rowerzysty na ulicy Sobieskiego, na wysokości sądu w Wejherowie.

09:28

Trwa względnie spokojny poranek na drogach powiatu puckiego. Większego poruszenia można się spodziewać na wojewódzkiej 215-stce w okolicach Karwi, a także między Jastrzębią Górą i Rozewiem. Dość sprawnie można dojechać trasą przez półwysep w stronę Helu, choć spowolnienia są możliwe w Chałupach i w Jastarni. W Pucku najwięcej pojazdów można napotkać na Helskiej i Wojska Polskiego. Uspokoiła się sytuacja na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Punktowe spowolnienia są już możliwe tylko w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W samym Wejherowie poważniejszy ruch panuje na Sobieskiego, Rzeźnickiej i Chopina. W Redzie ulica Gdańska nadal jest jeszcze przejezdna, choć nie ma mowy o sprawnym ruchu w pobliżu dworca. Krajówkę można ominąć, jadąc ulicami Leśną i Obwodową. W Rumi także panuje mniejszy ruch niż przed godziną. Zmianę świateł można jeszcze stracić na krajówce, w pobliżu galerii handlowej. Większe poruszenie da się też zauważyć na Dąbrowskiego. W Gdyni także jest spokojniej niż przed godziną. Co prawda, nie da się jeszcze całkiem bezproblemowo dojechać Morską do centrum, ale utrudnienia mają charakter głównie punktowy. Na utrudnienia nie można też narzekać na Obwodnicy Trójmiasta, przynajmniej jeśli chodzi o jezdnię w stronę autostrady. W przeciwnym kierunku trzeba się liczyć z utrudnieniami od Kowali do Szadółek.

08:28

W Redzie na razie sytuacja bez większych zmian, tzn. można przejechać krajową szóstką przez miasto, choć oczywiście nie unikniemy spowolnień. Niewielki ruch panuje na razie na równoległych ulicach, czyli Leśnej i Obwodowej. W Rumi, podobnie jak przed godziną, największego ruchu można się spodziewać w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie. W Gdyni natomiast utrzymuje się spore poruszenie na Morskiej i Hutniczej w stronę centrum. W samym śródmieściu najwięcej pojazdów da się napotkać na Władysława IV i Warszawskiej. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta utrzymuje się korek między Kowalami a Szadółkami, na jezdni w stronę Gdyni. Około półkilometrowy zator jest też możliwy przy zjeździe na Morską w Chyloni. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa największe poruszenie utrzymuje się na odcinku z Kębłowa do Gościcina. Wolniej pokonamy też ulicę Zamostną w Bolszewie, od ronda do krajówki. Jeśli chodzi o ruch w Wejherowie, przybyło pojazdów w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na Rzeźnickiej, Wniebowstąpienia i Roszczynialskiego. Poranny ścisk nadal panuje też na Sobieskiego. Trwa spokojny poranek na drogach powiatu puckiego, gdzie spowolnienia mają charakter przede wszystkim lokalny. Wolniej pokonamy zatem odcinek między Połchowem a Mrzezinem. Redukcja prędkości przyda się też na dojeździe do Pucka od strony Żelistrzewa. Nad samym morzem wojewódzka 215-stka może się przytykać w okolicach Cetniewa i Jastrzębiej Góry.

07:27

Mgły i zamglenia mogą ciągle utrudniać jazdę w całym regionie. A póki co, na głównych drogach utrzymują się raczej typowe utrudnienia o poranku. Na krajowej szóstce około kilometrowe spowolnienie uformowało się między Kębłowem a Gościcinem. W Wejherowie największego nasilenia ruchu można się spodziewać na ulicach Sobieskiego i 3 Maja. Przez miasto na razie da się sprawnie przejechać tranzytem w stronę Redy. Tutaj korkuje się Pucka przy zjeździe od strony Rekowa na Gdańską. Na samej Gdańskiej przytykają się okolice dworca kolejowego, choć prawdziwe utrudnienia dopiero przed nami, a to w związku z planowanym zamknięciem krajówki w stronę Wejherowa na odcinku od Obwodowej do Młyńskiej. W Rumi najwięcej pojazdów da się zauważyć na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa. W Gdyni natomiast największe problemy może sprawiać sprawne opuszczenie Obłuża i przejazd w kierunku estakady. Wolniej pojedziemy też Morską, przede wszystkim na odcinku od Cisowej do Chyloni. Stopniowo przybywa także pojazdów na całej długości Hutniczej. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta możliwy jest zator na wysokości Szadółek, na jezdni w stronę Gdyni. Nie ma też szans na sprawne dotarcie krajową 20-stką do ronda w Chwaszczynie. Korek od strony Miszewa liczy ponad dwa kilometry. Dla odmiany, wszystkie drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne. Lekkie spowolnienia da się zauważyć na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. To samo dotyczy głównego skrzyżowania w Łebczu czy Drogi Chłapowskiej we Władysławowie.

17.05.2019

16:23

Nie ma utrudnień na trasie z Redy do Władysławowa.

16:20

Gigantyczny korek utworzył się w Rumi, zator ciągnie się aż do Gdyni. Zaczyna się na ulicy Morskiej na wysokości wjazdu na Obwodnicę, a kończy się w Rumi na wysokości skrzyżowania z ulicą Sabata.