Wystawa "Zbigniew Kosycarz i Maciej Kosycarz"

Kultura,

Data 08.11.2020 00:00-31.12.2020 00:00
Miejsce Filharmonia Bałtycka
Bilety WYDARZENIE ONLINE

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Gdańsk dla Muzyki Polskiej. Wystawa będzie dostępna w internecie. Pomorze na zdjęciach wyjątkowych fotografów - ojca i syna (Zbigniew i Maciej Kosycarz). 

Maciej Kosycarz (1964-2020)
Fotoreporter, kronikarz Gdańska, człowiek zaangażowany społecznie. Syn dziennikarki Ludmiły i fotoreportera Zbigniewa. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego od zawsze zakochany w rodzinnym mieście. Z aparatem i uśmiechem nie rozstawał się ani na krok. Z pasją i zapałem dokumentował życie Gdańska, Trójmiasta i Pomorza. W 1996 roku założył agencję fotograficzną Kosycarz Foto Press (KFP), której klientami jest ponad sto polskich i zagranicznych tytułów i agencji prasowych.

 

Zbigniew Kosycarz (1925-1995)
Był jedną z najpopularniejszych postaci Wybrzeża Gdańskiego. Przyjechał do Gdańska w 1945 roku, zamieszkał początkowo w Sopocie, pracował w redakcjach gdyńskich gazet i od pierwszych dni tworzył fotograficzną kronikę regionu. Mówiono o nim latający reporter. Żadne wydarzenie nie mogło się odbyć bez jego udziału. Dokumentował naszą codzienność, nie rozstając się z aparatem fotograficznym. Choć przez całe życie zawodowe związany był z gdańskim dziennikiem Głos Wybrzeża, publikował także w wielu innych wydawnictwach. Fotografia prasowa stała się dla niego nie tylko pracą, ale również hobby wypełniającym całe życie.