06 Grudzień 2020

Spektakl "Trzy elfy"

Kultura Wejherowskie Centrum Kultury, Bilety: Wydarzenie online

W mikołajkową niedzielę (6 grudnia) bezpłatnie będzie można obejrzeć spektakl pt. „Trzy elfy” w wykonaniu Teatru Kultureska Spektakl. Dostępny będzie na stronie Wejherowskiego Centrum Kultury w godzinach od 14:00 do 19:00. „Elfy Trzy" to spektakl o świątecznej tematyce w wykonaniu Teatru Kultureska, oparty na autorskim scenariuszu.

czytaj więcej

Mikołajki – relacja ze spektaklu dla dzieci „Adonis ma gościa”

Kultura MDK Rumia - WYDARZENIE ONLINE , Bilety: https://www.youtube.com/mdkrumia?gl=PL

Zawodowy Teatr MDK Rumia zaprasza na relację ze spektaklu „Adonis ma gościa”. Tytułowy Adonis to piękna i utalentowana papuga, której życie ogranicza się do klatki nazwanej przez nią pałacem. Pewnego razu zauważa w swym królestwie dużą czarną kupkę, która okazuje się być Wroną. Na początku między ptakami z dwóch różnych “środowisk” dochodzi do spięć. Adonis nie rozumie Wrony, dla której najwyższą wartością jest wolność

czytaj więcej

Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy

Inne , Bilety: WYDARZENIE ONLINE

Z powodu pandemii koronawirusa tradycyjny świąteczny kiermasz na Targu Węglowym w Gdańsku został odwołany. Wydarzenie przeniosło się do internetu. Powstała specjalna strona, gdzie można zrobić przedświąteczne zakupy online. Na Wirtualnym Jarmarku Bożonarodzeniowym można zakupić smakołyki, prezenty, dekoracje i rękodzieło.

czytaj więcej

Wystawa "Zbigniew Kosycarz i Maciej Kosycarz"

Kultura Filharmonia Bałtycka, Bilety: WYDARZENIE ONLINE

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Gdańsk dla Muzyki Polskiej. Wystawa będzie dostępna w internecie. Pomorze na zdjęciach wyjątkowych fotografów - ojca i syna (Zbigniew i Maciej Kosycarz).

czytaj więcej

Wystawa "Testament prof. Gerarda Labudy"

Kultura Książnica im. prof.G.Labudy, Wejherowo

Tak niedawno było uroczyste otwarcie Książnicy w Wejherowie, a już teraz zwiedzający mogą podziwiać pierwszą galerię, która jest związana z księgozbiorem prof. Gerarda Labudy. To prezentacja przekazania bogatego księgozbioru profesora dla Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej w Wejherowie.

czytaj więcej