05 Listopad 2020

Klasyka w Centrum - Śpiewak Jazzbandu

Filmy Gdyńskie Centrum Filmowe, Gdynia Bilety: Kasa biletowa GCF

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na piętnaście klasycznych filmów słynnej wytwórni Warner Bros.: od „Śpiewaka Jazzbandu”, znanego jako pierwszy film dźwiękowy, aż po Oscarowego „Benjamina Buttona”. Otwierający epokę kina dźwiękowego obraz Alana Croslanda to historia chłopaka z szanowanej żydowskiej rodziny, który wbrew woli ojca wybiera wodewilową karierę. Filmy będzie można oglądać co dwa tygodnie w Kinie Studyjnym GCF. To największe perły amerykańskiej stuletniej historii Warner Bros. Wstęp- 15 zł.

czytaj więcej

Perły: (Nie)modernistyczna architektura pierwszej połowy XX wieku

Kultura Wydarzenie online, Bilety: muzeumgdynia.pl/wydarzenie

Muzeum Miasta Gdynia zaprasza na wydarzenie skierowane do wszystkich miłośników architektury, a w szczególności studentów kierunków historyczno-artystycznych, na cykl wykładów „Perły”, który ukaże gdyńską architekturę z tej drugiej, niemodernistycznej strony. Istotą warsztatów będzie poznanie drogi, która doprowadziła do wykształcenia się modernizmu w Gdyni oraz drogi, którą architektura gdyńska przebywa od czasów powojennych do dziś. W związku z rozwijającą się sytuacją pandemiczną oraz nowymi restrykcjami przenosimy cykl wykładów “Perły” w całości do sieci.

czytaj więcej

XIX Powiatowy Przegląd Teatralny w Redzie | ONLINE

Filmy ONLINE, Bilety: wstęp wolny

Przegląd teatralny w Redzie odbędzie się po raz XIX. Tym razem ONLINE.

czytaj więcej

XIX Powiatowy Przegląd Teatralny w Redzie | ONLINE

Filmy ONLINE, Bilety: wstęp wolny

Przegląd teatralny w Redzie odbędzie się po raz XIX. Tym razem ONLINE.

czytaj więcej

Wystawa "Testament prof. Gerarda Labudy"

Kultura Książnica im. prof.G.Labudy, Wejherowo

Tak niedawno było uroczyste otwarcie Książnicy w Wejherowie, a już teraz zwiedzający mogą podziwiać pierwszą galerię, która jest związana z księgozbiorem prof. Gerarda Labudy. To prezentacja przekazania bogatego księgozbioru profesora dla Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej w Wejherowie.

czytaj więcej