Spotkania z książką online. Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną? MUZEUM EMIGRACJI W GDYNI

Książki,

Data 24.11.2020
Miejsce Wydarzenie online
Bilety https://www.youtube.com/watch?v=HI3c8lxeoek&feature=emb_title

Muzeum Emigracji w Gdyni organizuje spotkanie online z Remigiuszem Grzelą, autorem reportażu o burzliwej relacji łączącej jedną z najsłynniejszych par PRL- Kalina Jędrusik i Stanisław Dygat. Uwodziciele. Hipnotyzerzy. Królowie życia. Byli dla siebie stworzenia. I byli dla siebie przekleństwem.

Kalina przez całe życie była wpatrzona w ojca libertyna, który żył w trójkącie z żoną i jej siostrą. Stanisław pod względem obyczajów bardzo go przypominał. Dygat wiódł podwójne życie, nie licząc się z nikim. Jędrusik przedstawiał jako swoją żonę, choć był jeszcze mężem Władysławy Nawrockiej. Kiedy Kalina poroniła, w tajemnicy przed nią pogrzebał dziecko. Godził się na jej romanse, a ona opiekowała się nim po zawałach

Remigiusz Grzela tworzy wielowymiarową opowieść o pięknej, ale i niszczycielskiej miłości. Przygląda się karierom obojga, ich związkom, brzemiennym w skutkach decyzjom i wyborom. Zastanawia się, dlaczego nie poznano się na talencie Kaliny i z jakich powodów pisarz tak wybitny i aktualny jak Dygat przebywa obecnie w literackim czyśćcu.