Informacje z dróg

22.06.2018

07:25

Po wczorajszym niespokojnym popołudniu i wieczorze, a także porannym armagedonie drogowym na obwodnicy, piątkowy poranek wygląda całkiem pozytywnie na drogach. Kilkusetmetrowy zator uformował się przy wjeździe do Wejherowa na wojewódzkiej 218-stce od strony Białej. Jeśli chodzi o inny dojazd do miasta, krajową szóstką od strony Lęborka, to nie występują większe spowolnienia. Również w samym Wejherowie jest spokojnie, a nieco więcej pojazdów da się dostrzec jedynie na ulicach Sobieskiego i 12 Marca. Bez większych problemów przejedziemy przez Redę w stronę Rumi, a tutaj niewielki korek jest możliwy jedynie w pobliżu świateł przy galerii handlowej. Piątkowy poranek jest również spokojny na północy Gdyni. Z największym spowolnieniem mamy obecnie do czynienia na ulicy Morskiej – od granicy z Rumią do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. A jeśli chodzi o tę właśnie trasę, jest ona przejezdna na całej długości, aż do bramek na autostradzie A1. Lekko korkują się zjazdy z obwodnicy, przede wszystkim Spacerowa w stronę Oliwy. Wolniej pojedziemy też krajową 20-stką z Miszewa do Chwaszczyna. W powiecie puckim również nie trzeba się obawiać szczególnych utrudnień na drogach. Zwalniamy na wojewódzkiej 213-stce między Wierzchucinem a Żarnowcem. Powoli zagęszcza się też ruch nad samym morzem, pomiędzy Karwią a Jastrzębią Górą, oraz w centrum Pucka.

21.06.2018

09:25

Jest nadzieja na przywrócenie normalnego ruchu na Obwodnicy Trójmiasta. Około godziny 9:00 policja otworzyła zjazd na Estakadę Kwiatkowskiego. Zanim jednak korki się rozładują, upłynie trochę czasu. Obecnie zator na jezdni w stronę Gdyni nadal sięga Osowej, choć można mieć nadzieję, że z każdą minutą będzie się on zmniejszał. Tłoczno jest jeszcze na zjazdach z S6-stki, zwłaszcza od Osowej do Oliwy i w Gdyni na Karwinach. Trwa też poranne oblężenie ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, szczególnie od strony Miszewa. Niestety, nie poprawiła się sytuacja drogowa w Rumi. Jadąc w kierunku Gdyni, utkniemy w korku już na wiadukcie. Można spróbować objechać Sobieskiego i Morską ulicami Dąbrowskiego i Hutniczą, choć tutaj sytuacja jest tylko nieznacznie lepsza. W miarę spokojnie jest na krajowej szóstce od Lęborka do Wejherowa. Z nieco większym zatorem trzeba się liczyć na odcinku z Gościcina do Bolszewa. W Wejherowie nieznacznie zagęścił się ruch w obrębie centrum, zwłaszcza na Sobieskiego i 3 Maja. Poranne korki odpuściły za to w Redzie. Na północy regionu także nie ma powodów, by narzekać na utrudnienia drogowe. Nieco większe natężenie ruchu utrzymuje się między Połchowem a Mrzezinem i w okolicach Żelistrzewa. Wolniej pojedziemy też wojewódzką 216-stką między Swarzewem a Władysławowem.

08:28

Utrzymują się gigantyczne utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w stronę Gdyni. Co więcej, korki obecnie są większe niż przed godziną i sięgają już praktycznie Osowej. Przypomnijmy – to skutek porannego zderzenia czterech samochodów i zamknięcia Estakady Kwiatkowski. To nie jedyne utrudnienie, jeśli chodzi o dojazd do Gdyni. Ogromny korek rozciąga się już praktycznie od wiaduktu w Rumi aż do Cisowej. Dalej też nie jest lepiej, a ulica Morska odtyka się dopiero za estakadą. Na tle tych utrudnień, nadal całkiem dobrze wygląda krajowa szóstka na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Punktowe spowolnienia są możliwe w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie, ale w żadnej z wymienionych miejscowości nie ma uciążliwych korków. Również w samym centrum Wejherowa nie występują poważniejsze utrudnienia. Wyjątkiem może być ulica 12 Marca. W Redzie korkuje się ulica Pucka, zwłaszcza w pobliżu przejazdu kolejowego. Przejazd przez Rumię jest utrudniony w stronę Gdyni, ale tłoczno jest też na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. W powiecie puckim przybyło aut na nadmorskiej 215-stce, zwłaszcza między Chłapowem a Jastrzębią Górą. Wolniej pojedziemy też przed rondem w Gnieżdżewie i w samym centrum Pucka.

07:24

Nie jest to spokojny czwartkowy poranek na Estakadzie Kwiatkowskiego i Obwodnicy Trójmiasta. Po kolizji z udziałem czterech samochodów, do której doszło po godzinie 6:00, policjanci zamknęli wjazd na estakadę, utrudniony jest też zjazd na ulicę Morską w Chyloni. Zator na jezdni w stronę Gdyni sięga obecnie już niemal Karwin i liczy co najmniej pięć kilometrów. Kłopoty nie omijają też kierowców jadących od strony Rumi do Gdyni i korek zaczyna się praktycznie od Cisowej. Nieco sprawniej w stronę centrum da się pojechać dopiero za Grabówkiem. W porównaniu z Obwodnicą Trójmiasta, całkiem dobrze wygląda sytuacja drogowa na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Niewielkie spowolnienia są odczuwalne w Kębłowie i Gościcinie. Również w samym Wejherowie nie trzeba się obawiać niespodziewanych sytuacji na ulicach. Podobnie jest w Redzie, gdzie z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć w pobliżu skrzyżowania Gdańskiej z Łąkową. W Rumi natomiast przytyka się jezdnia na wiadukcie, w stronę Janowa. W powiecie puckim wolniej pojedziemy wojewódzką 213-stką z Żarnowca do Krokowej. Zwalniamy też na odcinku między Połczynem a Celbowem.

20.06.2018

09:28

Na drogach regionu sytuacja jest w miarę stabilna, czyli można powiedzieć, że bez większych niespodzianek. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem nieznacznych zatorów można się spodziewać w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. Lekko korkuje się dojazd do Wejherowa od strony Pieleszewa, ale w samym mieście nie ma żadnych nadprogramowych utrudnień w ruchu. W Redzie lekko przytyka się zjazd z Puckiej na Gdańską. Biegi redukujemy też przy dojeździe do skrzyżowania z Łąkową. W Rumi także nie ma większych problemów komunikacyjnych. Niewielkie spowolnienie utrzymuje się jeszcze w pobliżu zjazdu z Towarowej na Sobieskiego. W Gdyni nadal dość trudno jest dostać się ulicą Morską do centrum, co dotyczy przede wszystkim fragmentu tej ulicy na Grabówku, gdzie utrzymuje się około półkilometrowy korek. Podobnie jak przez cały poranek, swobodnie można się poruszać Obwodnicą Trójmiasta. Stabilizuje się też sytuacja na ulicach zjazdowych z tej trasy. Utrzymują się za to jeszcze problemy przed rondem w Chwaszczynie. Korek od strony Miszewa liczy około półtora kilometra. Na północy regionu wolniej pojedziemy wojewódzką 218-stką przy dojeździe od południa do Krokowej. Poza tym przybyło aut w centrum Pucka i nad samym morzem – od Karwi do Jastrzębiej Góry.

07:23

Coraz bliżej wakacji, ale na razie ruch na drogach regionu jest raczej typowy dla roku szkolnego. Najpoważniejszych utrudnień można się spodziewać na ulicach prowadzących do Trójmiasta. Zwalniamy zatem na Sobieskiego w Rumi, w stronę Janowa. Wolniej pojedziemy też Morską w Gdyni, od Cisowej do Chyloni i dalej – od estakady do Grabówka w stronę centrum. Około półkilometrowy zator utworzył się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską. Poza tym S6-stka nie sprawia kierującym problemów na innych odcinkach. Jeśli chodzi o zjazdy z tej trasy, najpoważniejszy zator uformował się na Spacerowej w Gdańsku, w stronę Oliwy. Wolniej pojedziemy też na odcinku z Miszewa i Karczemek do Chwaszczyna. Korkuje się lekko skrzyżowanie dróg wojewódzkich 218 i 224 w Białej, za to krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa jest w pełni przejezdna. Niewielkie spowolnienia utworzyły się w Luzinie i Gościcinie. W samym Wejherowie również panuje drogowy spokój o poranku, podobnie jak w Redzie. W powiecie puckim wolniej pojedziemy trasą między Kłaninem a Starzynem. Zwalniamy też przed skrzyżowaniem w Połczynie i przed rondem w Gnieżdżewie.

19.06.2018

13:22

Z powodu awarii ciężarówki na Obwodnicy Trójmiasta, korek w stronę w Gdyni liczy około pięciu kilometrów. Rozpoczyna się za Osową, a kończy – dopiero za Chwarznem.

09:29

Całkiem sprawie można już pokonać krajową szóstkę na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Jeśli gdzieś należy się spodziewać miejscowych utrudnień, to jedynie przed światłami z Luzinie i Gościcinie. W samym Wejherowie ruch też jest co najwyżej umiarkowany, a najbardziej nasilony – w obrębie centrum. Tranzytową szóstkę sprawnie można pokonać w Redzie. Nieco gorzej jest na Puckiej w stronę Rekowa. Bez większych problemów można już też przejechać przez Rumię w kierunku Gdyni. Tutaj nadal utrzymuje się spowolnienie na Morskiej w stronę centrum, zwłaszcza od estakady do Grabówka. Zwolnić należy też przy zjeździe z Obłuża na Kwiatkowskiego. Podobnie jak przez cały poranek, nie należy obawiać się utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Niewielkie spowolnienie może się pojawić przy podjeździe w stronę Demptowa. Nadal wolniej pojedziemy również w stronę ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, zwłaszcza od Miszewa i Karczemek. W powiecie puckim da się zauważyć zwiększony ruch przy dojeździe ulicą Gdańską do ronda we Władysławowie. Spowolnionym tempem przejedziemy też przez centrum Pucka. Warto odnotować, że całkiem sporo pojazdów pokonuje wojewódzką 216-stkę w stronę Helu, choć na razie nie ma tam uciążliwych korków.

08:28

Nadal spory ruch panuje na drogach prowadzących do Trójmiasta. Spowolnienie na pewno napotkamy na wiadukcie w Rumi, na jezdni w stronę Janowa. Kolejny korek to ulica Morska w Gdyni – od Cisowej do Chyloni i od estakady do Grabówka. Tłoczno jest też na Janka Wiśniewskiego w stronę centrum i na estakadzie w kierunku obwodnicy. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, około kilometrowy zator utworzył się przy zjeździe na Morską w Chyloni, ale jest to jedyne utrudnienie na tej trasie. Nadal przytyka się też dojazd do ronda w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Miszewa i Karczemek. Nadal dość sprawnie można pokonać krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem, choć spowolnienie utworzyło się w Strzebielinie, Gościcinie i Bolszewie. Całkiem spokojnie można za to przejechać przez Wejherowo. Przybyło nieco aut w obrębie centrum, choć praktycznie nigdzie nie ma uciążliwych korków. W Redzie natomiast zagęszcza się ruch w pobliżu skrzyżowania Gdańskiej z Pucką. Na północy regionu przybyło aut w centrum Pucka. Wolniej pojedziemy też wojewódzką 213-stką między Krokową a Starzynem.

07:26

Problemy o poranku pojawiły się na zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego na Janka Wiśniewskiego w Gdyni, gdzie około godziny 7:00 doszło do kolizji – mogą się tam tworzyć korki. Jeśli chodzi o Gdynię, to trudno jest też przedostać się ulicą Morską w stronę śródmieścia. Tłoczno jest też na odcinku od Cisowej do Chyloni. Przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską uformował się około półkilometrowy korek, ale dalsze odcinki ekspresówki pokonamy już bez większych problemów. Wolniej pojedziemy za to krajową 20-stką na odcinku od Miszewa do ronda w Chwaszczynie. W Rumi przybywa stopniowo pojazdów w okolicach węzła na wiadukcie, natomiast w Redzie powoli przytyka się ulica Gdańska przy dojeździe do Łąkowej, w stronę skrzyżowania z Pucką. Dość sprawnie da się na razie pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie spowolnienia utworzyły się w Gościcinie i Bolszewie. Natomiast w Wejherowie punktowe spowolnienia są możliwe na krajówce w pobliżu przystanku SKM Śmiechowo. W powiecie puckim zwalniamy przez skrzyżowaniem w Połczynie i rondem w Gnieżdżewie. Całkiem sporo aut, jak na tę godzinę, przemierza też nadmorską 215-stkę między Chłapowem a Jastrzębią Górą.

18.06.2018

11:00

Pociąg SKM relacji Gdynia Chylonia- Gdańsk Śródmieście odjeżdżający z Gdyni Głównej o 10:57 z przyczyn technicznych został odwołany.

10:09

Zablokowana jest droga wojewódzka nr 213 między Sulicicami a Kłaninem. To efekt wypadku drogowego, w którym poszkodowany został motocyklista. Kierujący jednośladem wpadł pod ciężarówkę przewożącą drewno.

09:28

Przed godziną informowaliśmy o problemach pasażerów trójmiejskiej SKM-ki. Na szczęście, pociągi kursują już rozkładowo, a i na drogach regionu powoli korki przechodzą do historii. Całkiem sprawnie można pokonać już krajową szóstkę na odcinku między Lęborkiem w Wejherowem, a wyjątkiem może być tylko Gościcino. W samym Wejherowie lekko zwalniamy przy wjeździe do miasta od strony Bolszewa. Utrzymuje się też spore zagęszczenie ruchu w obrębie centrum. W Redzie nie odpuszczają jeszcze korki na Gdańskiej w stronę skrzyżowania z Pucką. Powodem jest zajęcie jednego pasa ruchu przez drogowców przez skrzyżowaniem z ulicą Łąkową. Jadąc w stronę Puckiej, można skorzystać z objazdu ulicami Obwodową i Kazimierską, gdzie ruch jest niewielki. Zdecydowanie spokojniej niż przed godziną jest na ulicach Rumi, a zmianę świateł można stracić najwyżej w okolicach galerii handlowej. W Gdyni utrzymuje się jeszcze spowolnienie na Morskiej, na odcinku do estakady do Grabówka, a więc w stronę centrum. Natomiast na Obwodnicy Trójmiasta niewielki zator utworzył się jedynie przy zjeździe w Chyloni i jest to jedyne utrudnienie na tej trasie. Nadal jeszcze tłoczno jest przed rondem w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, choć poważniejszego zatoru można się spodziewać jedynie od strony Miszewa. W powiecie puckim przytyka się lekko wojewódzka 216-stka między Gnieżdżewem a Swarzewem. Całkiem spory ruch panuje też na 215-stce – od Władysławowa, przez Chłapowo do Jastrzębiej Góry.

08:26

Odwołany został pociąg relacji SKM Gdynia Główna–Gdańsk Wrzeszcz przez Osową. Możliwe są kilkunastominutowe utrudnienia na tej trasie. Zdefektował również pociąg SKM w Gdańsku-Wrzeszczu w stronę śródmieścia, w związku z czym mogą wystąpić zakłócenia w rozkładowym ruchu do godziny 9:00. Najpoważniejsze utrudnienia na drogach regionu dotyczą Gdyni, gdzie korek na Morskiej w kierunku centrum liczy około dwóch kilometrów i rozciąga się od Chyloni do Grabówka. Coraz trudniej jest też przebić się w stronę Węzła Ofiar Grudnia 70. Nadal bez przeszkód podróżujemy Obwodnicą Trójmiasta w obie strony. Natomiast przed rondem w Chwaszczynie zwiększyła się kolejka pojazdów od strony Miszewa i liczy ona co najmniej dwa kilometry. Znacznie lepiej jest na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. W zasadzie jedyne poważniejsze utrudnienie panuje w Gościcinie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, przybyło nieco pojazdów w centrum miasta, zwłaszcza na 12 Marca. W Redzie zwalniamy na Gdańskiej w stronę skrzyżowania z Pucką, w Rumi natomiast zagęścił się ruch na wiadukcie od strony Białej Rzeki, na jezdni w stronę Janowa. W powiecie puckim hamujemy przez skrzyżowaniem w Połczynie i przed rondem w Gnieżdżewie. Wolniej pojedziemy też ulicą Gdańską we Władysławowie, od Drogi Chłapowskiej do ronda.

07:23

Powoli zagęszcza się ruch na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, co dotyczy przede wszystkim Luzina i Gościcina, gdzie możemy natknąć się na spowolnienia. W samym Wejherowie na razie jeszcze jest dość spokojnie, a ruch wstrzymują głównie sygnalizatory świetlne. W Redzie można już odczuć utrudnienia na Gdańskiej, w pobliżu skrzyżowania z Łąkową, bo tam do pracy ruszyli drogowcy budujący nową zatokę autobusową. W Rumi z kolei zaczynają się problemy na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa, a także na Dąbrowskiego w stronę Hutniczej. Wspomniana Hutnicza korkuje się już w Gdyni, w kierunku Chyloni. To samo dotyczy Morskiej od granic z Rumią aż do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. Nie rozpędzimy się też na odcinku od estakady do Grabówka, czyli w stronę centrum. Jeśli chodzi o S6-stkę, w obie strony poruszamy się bez większych utrudnień. Obowiązkowe spowolnienia czekają nas na wszystkich ulicach zjazdowych z obwodnicy, w Gdyni i w Gdańsku. Natomiast przed rondem na krajowej 20-stce w Chwaszczynie wolniej pojedziemy od strony Karczemek i Miszewa. W powiecie puckim zwalniamy przez rondem w Krokowej i na 215-stce w Sławoszynie. Lekko korkuje się też dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa.