Informacje z dróg

06.09.2018

07:26

Niezbyt spokojnie rozpoczął się drogowy poranek w Redzie. Przed godziną 7:00 doszło do kolizji aut osobowych na krajowej szóstce, na jezdni w kierunku Gdyni. Zator na ulicy Gdańskiej liczy w tej chwili ponad kilometr i zaczyna się mniej więcej przed przystankiem SKM Pieleszewo, a kończy – przy skrzyżowaniu z ulicą Pucką. Niestety, osoby jadące krajową szóstką w tamtym kierunku nie bardzo mają możliwość, by ominąć korek. Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i zarezerwować nieco więcej czasu na przejazd tą drogą. Jeśli chodzi o Rumię, tłoczno jest obecnie na Żwirki i Wigury, na Sobieskiego przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa i na Dąbrowskiego. W Gdyni korkują się przede wszystkim główne ulice prowadzące od granic z Rumią w kierunku centrum, a więc Hutnicza i Morska. Wolniej pojedziemy też Janka Wiśniewskiego w stronę śródmieścia. Na Obwodnicy Trójmiasta nie ma większych utrudnień o poranku, a jedyny zator, zresztą niewielki, utworzył się przy wjeździe na autostradę w Rusocinie. Sprawnie można pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, choć punktowe spowolnienia są możliwe w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. W samym Wejherowie przytyka się Sobieskiego, od ronda przy Batalionu Morskiego do 3 Maja. Wolniej pojedziemy też Chopina, od szpitala do krajówki. Bardziej na północ, większego ruchu można się spodziewać w okolicach Żelistrzewa, przy dojeździe do Pucka od strony Celbowa i na wojewódzkiej 216-stce w Swarzewie. Nad samym morzem bez korków.

06:55

Kolizja na krajowej szóstce w Redzie, przy dojeździe do wiaduktu, w pobliżu stacji benzynowej Lotosu. Jeden pas ruchu w stronę Gdyni jest zablokowany, możliwe są utrudnienia na tym odcinku.

05.09.2018

13:56

Kolizja trzech osobówek przed światłami na krajowej szóstce, na wysokości skrzyżowania z ulicą Orzeszkowej w Wejherowie. Na jezdni w kierunku Bolszewa tworzą się korki.

09:28

Póki co, nadal można sprawnie pokonać Obwodnicę Trójmiasta w obu kierunkach ruchu. Gorsza sytuacja panuje na krajowej 20-stce z Żukowa do Gdyni, gdzie przed rondem w Chwaszczynie uformował się ponad kilometrowy zator od strony Miszewa. Takich problemów nie ma za to na drodze krajowej nr 6, którą można bez przeszkód przemieszczać się na odcinku z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie większe zagęszczenie ruchu można dostrzec na Rzeźnickiej, 12 Marca i Chopina. Dość mocno korkuje się końcowy fragment wojewódzkiej 216-stki, czyli ulica Pucka w Redzie. Spowolnienie zaczyna się już na wysokości Rekowa i utrzymują do zjazdu na ulicę Gdańską. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się też liczyć na Łąkowej i Obwodowej. Nieco odpuściły korki w centrum Rumi, choć zator jest jeszcze możliwy w okolicach skrzyżowania Sobieskiego z Sabata oraz Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Gdyni punktowe spowolnienia nadal są możliwe na Morskiej – od Cisowej do Grabówka w kierunku centrum. Tłoczno jest też w pobliżu Węzła Ofiar Grudnia 70. W powiecie puckim zwolnić należy na odcinku z Połchowa do Mrzezina. Sporo aut można też napotkać w samym centrum Pucka, zwłaszcza na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Lekko przytyka się również odcinek ze Swarzewa do Gnieżdżewa na wojewódzkiej 216-stce. Nad samym morzem bez zmian, czyli nadal można sprawnie poruszać się w kierunku Helu oraz Jastrzębiej Góry i Karwi.

08:28

Podobnie jak przed godziną, bez większych problemów można pokonać drogę krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Nieco tłoczniej jest na bocznych trasach, m.in. z Kochanowa do Kębłowa czy na ulicy Wilczka w Luzinie. Przybyło też aut na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Podobnie jest na Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca w Wejherowie. Utrzymuje się także spory tłok na remontowanej ulicy Chopina. W miarę sprawnie można tranzytem przejechać przez Redę w kierunku Rumi. Tutaj przymusowy postój czeka nas przy zjeździe z wiaduktu w kierunku Janowa. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się też liczyć na Dąbrowskiego, Dębogórskiej oraz Żwirki i Wigury. W Gdyni korkuje się Hutnicza od granicy z Rumią do estakady. Podobnie jest na Morskiej, od Cisowej do Grabówka. Wolniej pojedziemy również z Pogórza do Obłuża. Utrzymuje się około półkilometrowy korek przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską w Chyloni. Korkują się również zjazdy z ekspresówki, zwłaszcza Chwarznieńska i Chwaszczyńska w Gdyni oraz Spacerowa w Gdańsku, w stronę Oliwy. Na północy regionu przybyło nieco aut w centrum Pucka, zwłaszcza na skrzyżowaniu Żarnowieckiej z Helską. Bez większych przeszkód można za to pokonać wojewódzką 216-stkę do Władysławowa i Helu.

07:27

Pogoda o poranku sprzyja kierowcom zarówno w powiecie wejherowskim, jak i puckim oraz w Trójmieście. Jeśli ktoś nie do końca dowierza jeszcze w zakończenie wakacji, powinien sprawdzić sytuację drogową na północy regionu. I właśnie powakacyjne pustki panują na nadmorskiej 215-stce od Karwi do Jastrzębiej Góry. Próżno też szukać zatorów na drodze do Helu czy na trasie z Władysławowa do Pucka. Nadal trwa oczywiście remont ulicy Puckiej w Darżlubiu, który daje się we znaki kierującym. A skoro już o remontach mowa, to przypominamy, że od dzisiaj drogowcy mają wyłączyć na dwa tygodnie jeden z pasów ulicy Morskiej w Gdyni-Grabówku, w kierunku centrum. Korki, jak można przypuszczać, będą raczej nieuniknione, zwłaszcza w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego. Na razie nie widać jeszcze w tym rejonie miasta poważniejszych utrudnień, a jeśli gdzieś korkuje się Morska, to raczej od Cisowej do Chyloni. Około kilometrowy zator utworzył się też przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą Morską. Poza tym ekspresówka umożliwia płynną jazdę w obu kierunkach. To samo można powiedzieć o krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie spory ruch panuje już na Przemysłowej w stronę Bolszewa, na Sobieskiego w kierunku centrum i na remontowanej Chopina. W Redzie przytyka się Pucka w kierunku Rekowa i Łąkowa. W Rumi natomiast mogą się pojawić problemy z płynnym opuszczeniem wiaduktu, na jezdni w stronę Janowa, oraz na skrzyżowaniu Dąbrowskiego ze Starowiejską.

04.09.2018

09:27

Poprawiła się przejrzystość powietrza na drogach regionu. Obecnie miejscowo mogą jeszcze utrzymywać się lokalne zamglenia. Na drogach powiatu puckiego, podobnie jak przez cały poranek, panuje spokój. Punktowych spowolnień można się spodziewać na wojewódzkiej 215-stce między Karwią a Władysławowem. W pełni przejezdna jest trasa do Helu. Bez większych problemów pokonamy odcinek od Władysławowa do Pucka, gdzie jedynie w centrum można się napotkać większą liczbę samochodów. W powiecie wejherowskim na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa utrzymują się spowolnienia w Luzinie i Gościcinie. Jeśli chodzi o Wejherowo, lekko przytyka się dojazd do miasta od strony Bolszewa. Przybyło aut w centrum, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. Wolniej pojedziemy też Chopina i tranzytową szóstką, od Rybackiej w kierunku śródmieścia. W Redzie z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć na Gdańskiej, od Obwodowej do Łąkowej. Natomiast w Rumi większe poruszenie panuje na Grunwaldzkiej, od skrzyżowania z Ceynowy do granic Redy. W Gdyni nogę z gazu należy zdjąć przy zjeździe z estakady na Unruga i Janka Wiśniewskiego. Punktowe utrudnienia są możliwe na Morskiej, od Cisowej do Grabówka, a także na Hutniczej. Znikomy ruch utrzymuje się na całej długości Obwodnicy Trójmiasta. Nie odpuszczają za to korki przy dojeździe do ronda na krajowej 20-stce w Chwaszczynie.

08:28

Mgły i zamglenia ciągle jeszcze nie chcą odpuścić w powiecie wejherowskim, choć można już zauważyć delikatną poprawę przejrzystości powietrza. Nadal jednak zalecamy kierowcom wzmożoną czujność na drogach i ograniczenie prędkości. Spory ruch panuje na Wilczka i Ofiar Stutthofu w Luzinie. Z kolei na krajowej szóstce zdecydowanie przybyło aut w Gościcinie, gdzie zator w stronę Wejherowa liczy ponad pół kilometra. Na płynną jazdę nie ma też szans na Zamostnej i Szkolnej w Bolszewie. W samym Wejherowie wolniej pojedziemy Przemysłową w stronę Bolszewa, Sobieskiego w kierunku 3 Maja, a także Chopina, od szpitala do krajowej szóstki. Większy ruch niż przed godziną panuje na Puckiej w Redzie, od alei Lipowej aż do Gdańskiej. Z kolei w Rumi uformował się około półkilometrowy korek przy zjeździe z wiaduktu w kierunku Janowa. Ciasno jest też na skrzyżowaniu Starowiejskiej z Dąbrowskiego. Na północy Gdyni nasila się ruch na Hutniczej, od granic z Rumią aż do estakady. Podobnie jest na Morskiej, od Cisowej do skrzyżowania z Obwodnicą Trójmiasta. Natomiast około kilometrowy zator uformował się przy zjeździe z ekspresówki na wspomnianą Morską. Na samej obwodnicy panuje spokój. Gorzej jest na krajowej 20-stce, gdzie korkuje się dojazd do ronda w Chwaszczynie od strony Miszewa i Karczemek. W powiecie puckim z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć na wojewódzkiej 213-stce od Starzyna do Połczyna. Wolniej pojedziemy również między Mieroszynem a Jastrzębią Górą. Przybyło też aut w centrum Pucka.

07:26

Gęste mgły spowijają okolice w powiecie wejherowskim i to one najbardziej mogą utrudniać poruszanie się po drogach regionu o poranku, zwłaszcza w pasie od Redy do Wejherowa. Zalecamy więc wzmożoną ostrożność i poprawne posługiwanie się światłami przeciwmgielnymi, szczególnie na leśnych odcinkach dróg. Na razie sprawnie można pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Stopniowo zagęszcza się ruch na Zamostnej w Bolszewie, od ronda do krajówki. W samym Wejherowie największej liczby pojazdów można się spodziewać na remontowanej ulicy Chopina. Poza tym całkiem sporo aut można napotkać na I Brygady Pancernej, na odcinku od Puckiej do 12 Marca w stronę Śmiechowa. Bez większych problemów można na razie przejechać tranzytem przez Redę w stronę Rumi. Tutaj hamujemy przy dojeździe do granic miasta, w pobliżu centrum handlowego. Nie rozpędzimy się też na wiadukcie, na jezdni w kierunku Janowa. Już od jutra pojawią się poważne utrudnienia na ulicy Morskiej w Gdyni. Z powodu budowy buspasa, zamknięty zostanie jeden z pasów ruchu, na wysokości wylotu ulicy Grabowo na Grabówku, w pobliżu Uniwersytetu Morskiego. Warto więc mieć to na uwadze, choć dzisiaj można jeszcze pokonać ten odcinek dość sprawnie. Na razie problemy w płynności ruchu na ulicy Morskiej występują przede wszystkim na odcinku od Cisowej do Chyloni, do skrzyżowania z Obwodnicą Trójmiasta. Przytyka się też zjazd z ekspresówki w tej okolicy. Sama obwodnica nie sprawia poważniejszych problemów kierującym. Te mogą się pojawić na ulicach zjazdowych, zwłaszcza na Chwarznieńskiej i Chwaszczyńskiej w Gdyni oraz Spacerowej w Gdańsku. Bez większych niespodzianek poruszamy się za to po drogach powiatu puckiego.

03.09.2018

11:08

Po zderzeniu osobowego audi z dostawczym peugeotem, do którego doszło przed godziną 10:00, nadal zablokowana jest ulica Kamienna w Rumi.

09:26

Na północy regionu nadal utrzymują się dobre warunki drogowe, choć przybyło nieco pojazdów na wojewódzkiej 215-stce między Jastrzębią Górą a Władysławowem. Całkiem tłoczno jest też w centrum Pucka, zwłaszcza na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Wolniej pojedziemy też między Łebczem a Starzynem. W powiecie wejherowskim zagęścił się ruch na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, co dotyczy przede wszystkim Kębłowa i Gościcina. Korek w kierunku Wejherowa liczy tutaj około kilometr. W samym Wejherowie wolniej pojedziemy Sobieskiego, od ronda u zbiegu Sucharskiego i Batalionu Morskiego aż do 3 Maja. Na płynną jazdę nie ma też szans na Chopina, od szpitala do zjazdu na krajówkę. W Redzie korkuje się przede wszystkim Pucka za przejazdem, w stronę Rekowa. W Rumi natomiast utrzymuje się spory ruch przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa, a także w okolicach krzyżówki Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Spokojniej niż przed godziną jest na północy Gdyni, niemniej nadal wolniej pojedziemy Morską od granic z Rumią do Chyloni. Punktowe utrudnienia są możliwe na Unruga, Janka Wiśniewskiego w stronę centrum i na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Podobnie jak przez cały poranek, bez większych problemów można pokonać Obwodnicę Trójmiasta w obu kierunkach. Utrzymuje się jeszcze około kilometrowy korek przy dojeździe do ronda na krajowej 20-stce od strony Miszewa.

08:26

Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem utrzymuje się około półkilometrowe spowolnienie w Gościcinie. Wolniej pojedziemy też Zamostną i Szkolną w Bolszewie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, najbardziej tłoczno jest na remontowanej ulicy Chopina. Lekko korkuje się też Gdańska na wysokości przystanku SKM Śmiechowo. W Redzie przybyło nieco aut na Puckiej, od alei Lipowej do zjazdu na Gdańską. Przytyka się też sama Gdańska przy dojeździe do Łąkowej. W Rumi natomiast z koniecznością przymusowego postoju trzeba się liczyć przy zjeździe z wiaduktu w kierunku Janowa. Biegi trzeba też redukować w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Na północy Gdyni utrzymuje się spore natężenie ruchu na Morskiej, od Cisowej do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. Całkiem tłoczno jest też na Hutniczej od Puckiej do estakady. Podobnie jak przed godziną w pełni przejezdna w obu kierunkach jest obwodnica. Przytyka się za to dojazd do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. Korki od strony Miszewa i Karczemek mogą liczyć około kilometra. Na północy regionu najwięcej problemów może sprawiać remontowana ulica Pucka w Darżlubiu. Wolniej pojedziemy też między Połchowem a Mrzezinem. Przybyło również pojazdów przed rondem w Krokowej, między Starzynem a Łebczem i w centrum Pucka. Za to nadmorską 215-stkę można pokonać bez najmniejszych problemów od Karwi do Władysławowa. Spokojnie jest też na 216-stce.

07:24

Mgły i zamglenia przeszkadzają kierującym od Redy do Wejherowa, choć, jak można się spodziewać, za kilkadziesiąt minut przejdą one do historii. Póki co, zalecamy ostrożność, zwłaszcza na leśnych odcinkach lokalnych dróg. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa z niewielkimi utrudnieniami można się liczyć w Luzinie i Gościcinie. Przytyka się też wjazd do Wejherowa od strony Bolszewa, choć trudno mówić w tym miejscu o uciążliwym korku. Na zator można ponarzekać przede wszystkim na remontowanej ulicy Chopina, a na krajówce w Wejherowie pojawiają się jedynie punktowe spowolnienia na wysokości Nanic i Śmiechowa. Całkiem dobre warunki drogowe o poranku panują na razie w Redzie i Rumi, gdzie przytyka się jedynie skrzyżowanie Sobieskiego z Sabata. Nieco tłoczniej jest już przy dojeździe do granic Gdyni od strony Rumi. W korku możemy postać na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, oraz na Janka Wiśniewskiego, przy dojeździe do Węzła Ofiar Grudnia 70. Poranny spokój panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Również przy zjazdach z ekspresówki ruch raczej przypomina okres wakacji niż roku szkolnego, czyli nie występują poważniejsze problemy. To samo da się powiedzieć o sytuacji na drogach powiatu puckiego. Niewielkie spowolnienia mogą się pojawić na wojewódzkiej 213-stce z Krokowej do Starzyna. Nad samym morzem również ruch jest raczej znikomy. Bez najmniejszych problemów da się pokonać zarówno wojewódzką 215-stkę, jak i 216-stkę.

31.08.2018

13:09

Po godzinie 12:30 doszło do zderzenia trzech samochodów w Tadzinie. Trzy osoby zostały poszkodowane, prawdopodobnie obywatele Słowacji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawca tego zdarzenia zbiegł. Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

09:28

Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na krajowej szóstce w Wejherowie, utrzymują się spore utrudnienia na jezdni w kierunku centrum. Korek liczy ponad kilometr i rozciąga się od Śmiechowa do skrzyżowania z ulicą Chopina. Poza tym nasila się ruch w centrum miasta, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma przeszkód z dotarciu krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa. W Redzie trzeba się liczyć z utrudnieniami na Puckiej przy zjeździe w stronę Gdańskiej. W Rumi natomiast wolniej pojedziemy Dąbrowskiego, Starowiejską oraz Żwirki i Wigury. Na północy Gdyni nadal zwalniamy na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, a także na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Bardzo dobre warunki drogowe panują za to na Obwodnicy Trójmiasta, aż do samych bramek na autostradzie A1. Ustabilizowała się też sytuacja przed rondem na krajowej 20-stce w Chwaszczynie, gdzie obecnie spowolnienia przy dojeździe nie są większe niż 200 metrów. Na północy regionu sporo aut obecnie przejeżdża wojewódzką 216-stką przez Puck. Trasa do Helu lekko korkuje się przy dojeździe do ronda w Jastarni. Nie ma natomiast większych utrudnień na drodze wojewódzkiej nr 215 do Władysławowa do Karwi.