Informacje z dróg

04.07.2018

07:28

Na razie o poranku ruch na drogach regionu jest raczej niewielki. Jego największe natężenie można zaobserwować na tranzytowej szóstce od Rumi do Gdyni-Chyloni, a dokładniej – do skrzyżowania z Obwodnicą Trójmiasta. Jeśli chodzi o Gdynię, spowolnienia mogą się pojawić przy zjeździe z północnych dzielnic miasta, czyli na Unruga i Płk. Dąbka. Na obwodnicy panują dobre warunki do jazdy, podobnie jest na ulicach zjazdowych z tej trasy. Z niewielkim zatorem trzeba się liczyć jedynie na ulicy Chwarznieńskiej w kierunku Witomina. Na krajowej 20-stce przed rondem w Chwaszczynie uformował się około kilometrowy korek od strony Miszewa. Z kolei krajowej szóstka z Lęborka do Wejherowa póki co świeci pustkami aż do Gościcina, gdzie można zauważyć nieco więcej pojazdów. Jeśli chodzi o Wejherowo, korkuje się delikatnie wjazd do miasta od strony Bolszewa. W obrębie centrum na razie jest spokojnie, a I Brygady Pancernej może się przytykać jedynie w okolicach głównych skrzyżowań. Nad samym morzem można jeszcze podróżować w miarę sprawnie, mimo to widać coraz większy ruch na wojewódzkiej 215-stce między Chłapowem a Jastrzębią Górą. Droga na Półwysep Helski jest całkowicie przejezdna.

03.07.2018

09:26

Przypominamy, że od dzisiaj aż do 3 października mieszkańcy powiatu wejherowskiego muszą się liczyć z utrudnieniami drogowymi. W tym czasie zamknięty zostanie odcinek drogi gminnej Zelewo–Zamostne. Konieczne więc będzie korzystanie z objazdów. W Gdyni przy zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego w stronę Obłuża doszło do stłuczki i tworzą się w tym miejscu całkiem spore korki, które w tej chwili sięgają basenu portowego. Wolniej pojedziemy też Hutniczą i punktowo Morską na Cisowej. Nadal płynnie można pokonać Obwodnicę Trójmiasta na całej długości tej trasy. Lekko przytyka się jedynie zjazd na Chyloni. Utrzymują się niewielkie spowolnienia przed rondem w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. Problemów kierującym nie sprawia za to krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem. Delikatne utrudnienia mogą się pojawić w Luzinie i Gościcinie. W samym Wejherowie lekko zagęścił się ruch w obrębie centrum, czyli na Sobieskiego i 3 Maja. W Redzie zwalniamy przy dojeździe do skrzyżowania Gdańskiej z Pucką od strony Łąkowej, natomiast w Rumi – w pobliżu wiaduktu, w stronę Sobieskiego w Janowie. Na północy regionu korkują dojazdy do Pucka od strony Celbowa i Żelistrzewa. Wolniej pojedziemy też wojewódzką 216-stką od Swarzewa do Władysławowa. Na Półwyspie Helskim na razie bez większych korków, choć zwolnić trzeba w Jastarni i Juracie. Natomiast jadąc w kierunku Jastrzębiej Góry, na zator możemy natrafić w okolicach Chłapowa.

08:28

Przybyło samochodów w Rumi, zwłaszcza w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. Natomiast na krajowej szóstce jest całkiem spokojnie. Punktowe spowolnienia pojawiają się dopiero w Gdyni na Morskiej, zwłaszcza na Cisowej. Wolniej pojedziemy też Hutniczą od Puckiej do estakady i Płk. Dąbka przy zjeździe na Kwiatkowskiego. Podobnie jak przed godziną, całkiem sprawnie można pokonać Obwodnicę Trójmiasta na całej długości, czyli od bramek na autostradzie A1 aż do zjazdu w Chyloni. Nieźle wygląda też sytuacja na ulicach zjazdowych z ekspresówki. Utrzymują się za to zatory przy dojeździe do ronda na krajowej 20-stce w Chwaszczynie, a z największymi problemami muszą się liczyć kierowcy jadący od strony Miszewa i Karczemek. Przybyło nieco aut na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Widać to zwłaszcza w Luzinie, Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie tłoczniej niż godzinę temu jest na Chopina, Rybackiej i 12 Marca. W Redzie natomiast coraz więcej aut pojawia się na Puckiej, zwłaszcza w stronę Rekowa. W powiecie puckim stopniowo przytyka się wojewódzka 216-stka na północ. Wprawdzie jeszcze da się dość sprawnie pokonać tę trasę, choć zwolnić należy między Słatutówkiem a Celbowem. Spory ruch panuje też na drodze łączącej Łebcz z Władysławowem. Nadmorska 215-stka przytyka się na odcinku z Chłapowa do Jastrzębiej Góry. Na razie niewielki ruch panuje też na trasie do Helu. Większe poruszenie da się dostrzec na Półwyspie jedynie w okolicach Jastarni i Juraty.

07:27

Powoli i systematycznie na drogach regionu pojawia się coraz więcej pojazdów. W Redzie z lekkim spowolnieniem trzeba się liczyć w okolicach skrzyżowania Gdańskiej z Łąkową. Na razie sprawnie da się przejechać przez Rumię w stronę Gdyni. Tutaj hamujemy na Morskiej, na Cisowej, i w wolniejszym tempie dojeżdżamy na skrzyżowania z Obwodnicą Trójmiasta. Na samej obwodnicy ruch na razie jest raczej niewielki. Jedynym poważniejszym utrudnieniem może być zjazd w Chyloni, gdzie uformował się około półkilometrowy zator. Na pozostałych ulicach zjazdowych z ekspresówki sytuacja jest w miarę stabilna, a nieco wolniej pojedziemy Chwarznieńską w stronę Witomina. Spowolnienie jest też odczuwalne na krajowej 20-stce, przed rondem w Chwaszczynie, gdzie korek od strony Miszewa liczy około 700 metrów. Całkiem sprawnie można się przemieszczać krajową szóstką od Lęborka do Wejherowa. Z koniecznością zmniejszenia prędkości trzeba jednak się liczyć w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. W Wejherowie na razie nie ma powodów do drogowego niepokoju. Może lekko korkować się dojazd do granic miasta od strony Pieleszewa oraz na wojewódzkiej 218-stce – od strony Białej. Drogowy spokój panuje też w powiecie puckim. Lekko korkuje się dojazd do ronda w Krokowej. Wolniej pojedziemy też 213-stką w pobliżu Żarnowca. Nad samym morzem ruch jeszcze niewielki. Trochę więcej samochodów można napotkać w okolicach Chłapowa.

02.07.2018

09:26

Na drogach regionu sytuacja jest w miarę stabilna, a więc nie przybyło znaczących utrudnień. Nieco większy ruch można odnotować na ulicy Gdańskiej w Redzie, od skrzyżowania z Obwodową do Gdańskiej. Utrzymuje się jeszcze nieco większe poruszenie w okolicach krzyżówki Sobieskiego z Sabata w Rumi. Na północy Gdyni nadal wolniej pojedziemy Morską od Cisowej do Chyloni. To samo dotyczy Hutniczej między Pucką a estakadą. Niezła sytuacja drogowa panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Mogą się jednak pojawić niewielkie spowolnienia na jezdni w stronę Gdyni. Tak jest m.in. od Matarni do Owczarni. Z kolei przed dojazdem do ronda w Chwaszczynie od strony Miszewa utrzymuje się około 700-metrowy zator. Podobnie jak przez cały poranek, bez poważniejszych utrudnień można pokonać odcinek między Lęborkiem a Wejherowem. Punktowe spowolnienia są możliwe w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. W samym Wejherowie lekko korkują się wjazdy do miasta zarówno od strony Bolszewa, jak i Pieleszewa. Większe zagęszczenie ruchu da się też odnotować w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na 3 Maja, Rzeźnickiej i 12 Marca. Na północy regionu zwalniamy przed wjazdem do Pucka. Wolniej pokonamy wojewódzką 216-stkę między Swarzewem a Władysławowem. Przybywa też pojazdów wzdłuż linii brzegowej, na trasie z Chłapowa do Jastrzębiej Góry. Droga do Helu jest w pełni przejezdna, choć z niewielkimi spowolnieniami trzeba się liczyć w Chałupach, Kuźnicy i Jastarni.

08:24

Trwa w miarę spokojny poranek na drogach. Przybyło nieco aut w Rumi przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. Na północy Gdyni najpoważniejsze utrudnienia są możliwe na ulicy Hutniczej, zwłaszcza na odcinku od Puckiej do estakady. Na Obwodnicy Trójmiasta da się zauważyć wzmożony ruch w stronę północy. A zatem przytykają się odcinki od Węzła Południe do Węzła Kowale oraz między Matarnią a Owczarnią, czyli w kierunku Gdyni. Podobnie jak przed godziną, całkiem sprawnie można pokonać krajową 20-stkę na rondzie w Chwaszczynie, a niegroźne spowolnienie jest możliwe tylko od strony Miszewa. Podobnie jest na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, gdzie hamujemy przede wszystkim przed światłami w Luzinie i Gościcinie. W samym Wejherowie również nie trzeba się obwiać korków, choć tłoczniej niż przed godziną jest w obrębie centrum, zwłaszcza na Sobieskiego i 3 Maja. W Redzie natomiast lekko przytyka się Pucka w stronę Rekowa. W powiecie puckim wolniej pojedziemy trasą z Władysławowa do Łebcza. Całkiem spory ruch da się zauważyć na nadmorskiej wojewódzkiej 215-stce, z Jastrzębiej Góry do Chłapowa. Droga nr 216 z Władysławowa do Helu jest w pełni przejezdna, choć da się już dostrzec większe poruszenie w Chałupach i Jastarni.

07:26

Na drogach regionu ruch jest raczej umiarkowany, a jego największe zagęszczenie da się zauważyć na trasach prowadzących do Trójmiasta. Na ulicach Redy i Rumi na razie jest względnie spokojnie. Korek zaczyna się dopiero na ulicy Morskiej w Gdyni, począwszy od granicy z Rumią, aż do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. Spowolnienie może się też pojawić przy zjeździe z Obłuża na Kwiatkowskiego i na Janka Wiśniewskiego w kierunku śródmieścia. Na obwodnicy uformowało się spowolnienie przy dojeździe do Chwarzna na jezdni w stronę Gdyni, a także dalej na południe – między Kowalami a Matarnią, w tym samym kierunku. Na razie nieźle wygląda sytuacja na zjazdach z ekspresówki. Wyjątkiem może być Chwarznieńska w stronę Witomina. Dość dobra sytuacja drogowa panuje też na krajowej 20-stce przed rondem w Chwaszczynie, gdzie największe spowolnienie utrzymuje się od strony Miszewa i liczy jakieś 500 metrów. Bez poważniejszych spowolnień da się za to pokonać krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem. W samym Wejherowie lekko przytyka się wjazd do miasta od strony Bolszewa i Gdańska na Śmiechowie, na wysokości przystanku SKM. Nieco dalej na północ, zwalniamy przy dojeździe wojewódzką 218-stką do Jeziora Dobre. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się też liczyć przy dojeździe do Pucka od strony Celbowa. Podobnie jest na Gdańskiej we Władysławowie – od Drogi Chłapowskiej do ronda.

29.06.2018

09:26

Nadal utrzymują się poważne utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta. Wolniej pojedziemy na odcinku od Demptowa do Osowej, na jezdni w stronę Gdańska. To skutek kolizji czterech samochodów, do której doszło po godzinie 8:00. W miarę spokojnie jest za to na zjazdach z ekspresówki. Utrzymują się spore spowolnienia na krajowej 20-stce przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie. Korek od strony Dąbrowy liczy około dwóch kilometrów, a od Miszewa – co najmniej kilometr. Duży ruch panuje w Gdyni na Morskiej od zjazdu z obwodnicy aż do Cisowej, czyli w stronę Rumi. Przez samą Rumię w miarę sprawnie da się przejechać w kierunku Redy, gdzie lekko zwalniamy na Gdańskiej w okolicach skrzyżowania z Łąkową. Przybyło nieco aut na krajowej szóstce w Gościcinie. Na szczęście, jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na trasie z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie, podobnie jak przez cały poranek, również nie można narzekać na korki. Zagęścił się nieco ruch w śródmieściu, w okolicach ulic Strzeleckiej, 3 Maja i Sobieskiego. Bardziej na północ, zwalniamy na wojewódzkiej 218-stce przy dojeździe do skrzyżowania w Piaśnicy oraz przed rondem w Krokowej. Im bliżej morza, tym coraz tłoczniej. Najlepiej widać to przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa. Spory ruch panuje na trasie z Jastrzębiej Góry do Władysławowa. Na Półwyspie Helskim nie rozpędzimy się w okolicach Jastarni i Juraty.

08:29

Po godzinie 8:00 doszło do kolizji czterech aut w rejonie Karwin na jezdni w stronę Gdańska. Efektem jest około trzykilometrowy korek na obu jezdniach. Utrudnienia występują od Wielkiego Kacka aż do zjazdu z Estakady Kwiatkowskiego. Z kolei z powodu kolizji na Rondzie De La Sale korkuje się mocno ulica Słowackiego w stronę Wrzeszcza. Wolniej pojedziemy też krajową 20-stką z Gdyni do Chwaszczyna. Na krajowej szóstce ruch między Lęborkiem a Wejherowem jest co najwyżej umiarkowany. W samym Wejherowie, podobnie jak przed godziną, również nie ma niespodziewanych korków. Przybyło nieco aut w Redzie na ulicy Gdańskiej, od skrzyżowania z Obwodową do Łąkowej. W Rumi natomiast wolniej pojedziemy Dębogórską i Dąbrowskiego. Na północy Gdyni z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć na ulicy Morskiej, od Cisowej do wjazdu na obwodnicę. Wolniej pojedziemy również Pucką, Chylońską i Hutniczą. W powiecie puckim przytyka się droga wojewódzka nr 216 między Rekowem a Celbowem. Całkiem niezła sytuacja drogowa panuje nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, gdzie ruch na razie jest raczej znikomy. Lekkie spowolnienia mogą się pojawić w pobliżu Chłapowa i Cetniewa. Podobnie jest na trasie do Helu, gdzie nieco większe nasilenie ruchu da się stwierdzić w Chałupach i Jastarni.

07:29

Na drogach regionu w piątkowy poranek ruch jest co najwyżej umiarkowany. Widać jego większe nasilenie na ulicach prowadzących do Trójmiasta. A zatem wolniej pojedziemy ulicą Sobieskiego w Rumi, w stronę granicy z Gdynią. Na Morskiej w Gdyni zwalniamy przede wszystkim na odcinku od Cisowej do Grabówka. Podobnie jest na równoległej Hutniczej w kierunku estakady. Na Obwodnicy Trójmiasta spowolnienie rozciąga się między Matarnią a Karwinami, na jezdni w stronę Gdyni. Wolniej pojedziemy też w okolicach Węzła Kowale. Kierowcy zjeżdżający ulicą Słowackiego w stronę Wrzeszcza muszą mieć się na baczności, ponieważ w okolicach Ronda De La Sale doszło do kolizji i ruch jest tam utrudniony. Dość tłoczno jest przy dojeździe do ronda na krajowej 20-stce w Chwaszczynie, gdzie korek od strony Miszewa liczy ponad kilometr. Z kolei na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa nie ma większych utrudnień. Punktowe spowolnienia mogą się pojawić w Gościcinie i Bolszewie. Podobnie jest w samym Wejherowie, gdzie I Brygady Pancernej przytyka się tylko w okolicach głównych skrzyżowań. Bez problemów również pokonujemy ulice Redy. Jedynym wyjątkiem może być Pucka w pobliżu przejazdu kolejowego. W powiecie puckim zwalniamy na wojewódzkiej 213-stce w Połczynie i na 216-stce przy dojeździe do Władysławowa. Zarówno droga na Półwysep Helski, jak i wojewódzka 215-stka wzdłuż linii brzegowej są w pełni przejezdne.

28.06.2018

09:29

Powoli stabilizuje się sytuacja na Obwodnicy Trójmiasta, gdzie około dwie godziny temu doszło do zderzenia trzech samochodów. Obecnie większość odcinków tej trasy jest już przejezdna, niemniej około dwukilometrowy odcinek przy dojeździe do Wielkiego Kacka nadal może sprawiać problemy. Dotyczy to przede wszystkim jezdni w stronę Gdańska. Wolniej pojedziemy krajową 20-stką z Gdyni do Chwaszczyna, gdzie korek w stronę ronda sięga aż Dąbrowy. W miarę spokojnie za to jest na północy Gdyni. Niewielkie problemy komunikacyjne utrzymują się jeszcze na początkowym odcinku Morskiej, od strony granicy z Rumią, oraz na Hutniczej i Chylońskiej. W Rumi zdecydowanie odpuszczają poranne korki, przynajmniej jeśli chodzi o główną arterię miasta. Spowolnień można się spodziewać jeszcze na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. W Redzie lekko przytyka się skrzyżowanie Gdańskiej i Puckiej oraz sama Pucka na wysokości przejazdu kolejowego. W Wejherowie natomiast nogę z gazu zdejmujemy na Chopina, końcowym odcinku Ofiar Piaśnicy i na Sobieskiego przy dojeździe do ronda od strony 3 Maja. W miarę sprawnie wciąż można pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Około półkilometrowy zator uformował się w Gościcinie. W powiecie puckim zwalniamy przy dojeździe od południa do ronda w Krokowej. Nad samym morzem da się zauważyć coraz więcej pojazdów, zwłaszcza na Gdańskiej we Władysławowie, a więc przed rondem. Na Półwyspie Helskim tłoczno jest w Chałupach i Jastarni, a trasa z Władysławowa do Jastrzębiej Góry korkuje się na wysokości Cetniewa i Chłapowa.

08:28

Na Obwodnicy Trójmiasta po godzinie 7:30 doszło do kolizji trzech samochodów na wysokości Karwin. Skutkiem tego zdarzenia drogowego jest około czterokilometrowy korek, który rozciąga się na odcinku od zjazdu z Estakady Kwiatkowskiego niemal do Osowej, a więc na jezdni w stronę Gdańska. Nogę z gazu trzeba też zdjąć w pobliżu Owczarni. Porannych zatorów można się spodziewać także w okolicach ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, choć ze względu na okres wakacyjny nie są one szczególnie uciążliwe i liczą co najwyżej pół kilometra. Krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem nadal nie sprawia problemów kierującym. Niewielkie utrudnienia mogą wystąpić przed skrzyżowaniami w Luzinie i Gościcinie. W Wejherowie również nie ma uciążliwych korków o poranku. W Redzie natomiast przybyło nieco aut na Puckiej w stronę Rekowa. W Rumi, podobnie jak przed godziną, z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć w okolicach wiaduktu. W Gdyni natomiast nadal wolniej pojedziemy Morską, od Cisowej do Grabówka, a zatem w stronę śródmieścia. Na północy regionu powoli zagęszcza się ruch w centrum Pucka, zwłaszcza na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Więcej samochodów niż przed godziną da się też zauważyć nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, od Jastrzębiej Góry do Karwi. Nadal dość spokojnie jest na trasie prowadzącej na Półwysep Helski. Lekkie spowolnienie da się dostrzec w okolicach Chałup i Jastarni.

07:24

Obwodnica Trójmiasta pozwala na szybką i sprawną jazdę w obu kierunkach. Niewielkie spowolnienie można napotkać jedynie przy zjeździe z tej trasy w Chyloni. Być może nadal jest to skutek przeprogramowania świateł. W Gdyni punktowe problemy mogą występować na ulicy Morskiej między Cisową a Grabówkiem, a także przy zjeździe z Obłuża na Kwiatkowskiego. W Rumi stopniowo zagęszcza się ruch w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie, zwłaszcza w okolicach zjazdu z ulicy Towarowej. W Redzie natomiast nie stwierdzamy poważniejszych utrudnień o poranku. Nieco więcej aut da się zauważyć na Gdańskiej w Wejherowie, na jezdni w kierunku Pieleszewa. Korkuje się też lekko dojazd do miasta od strony Bolszewa. W samym Bolszewie najdłużej postoimy na Zamostnej, zjeżdżając na krajową szóstkę. Natomiast na odcinku drogi krajowej nr 6 między Lęborkiem a Wejherowem na razie nie ma większych zatorów. Hamujemy więc jedynie przed światłami w Luzinie i i przy dojeździe do Gościcina od strony Kębłowa. Nieco dalej na północ wolniej pojedziemy wojewódzką 218-stką w pobliżu Jeziora Dobre. Spory ruch panuje też na trasie z Mrzezina do Połchowa. Natomiast nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce na razie jest całkiem spokojnie. Sprawnie można też pokonać trasę między Puckiem, Władysławowem i Helem.

27.06.2018

14:24

W związku ze znalezieniem niewybuchu na budowie przy ulicy Gdyńskiej w Rumi, możliwe są utrudnienia w ruchu. Ulica jest częściowo zamknięta, na miejscu pracują służby.

09:28

Korkuje się dość solidnie zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni. Niewykluczone, że ma to związek z przeprogramowaniem świateł, które preferują podróżujących krajową szóstką. Na szczęście, zjazd z Chyloni jest jedynym poważniejszym utrudnieniem na ekspresówce. Utrzymują się jeszcze korki przy dojeździe do ronda na krajowej 20-stce w Chwaszczynie, choć można się spodziewać, że niebawem przejdą one do historii. Podobnie jak przez cały poranek, sprawnie można przejechać od Lęborka aż do Wejherowa. W samym Wejherowie zwalniamy na Przemysłowej w stronę Bolszewa. W Redzie natomiast wolniej pojedziemy Gdańską na odcinku od Obwodowej do Łąkowej. W Rumi wciąż tłoczno jest w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie oraz na Dąbrowskiego. Na północy regionu wolniej pojedziemy między Puckiem a Żelistrzewem. Stopniowo przybywa też pojazdów na wojewódzkiej 216-stce w Gnieżdżewie i Swarzewie. Utrzymuje się również spory ruch na nadmorskiej 215-stce – od Karwi aż do Władysławowa.