Informacje z dróg

10.07.2018

09:28

Zgodnie z przewidywaniami, zagęścił się ruch na północy regionu, zwłaszcza nad samym morzem. Wolniej pojedziemy zatem wojewódzką 216-stką od Gnieżdżewa do Swarzewa. We Władysławowie zwalniamy przede wszystkim na Gdańskiej, od Drogi Chłapowskiej aż do ronda. Trasa na Półwyspie jest przejezdna, choć półkilometrowy korek uformował się przy dojeździe do ronda w Jastarni i przy wjeździe do Helu. Z kolei na drodze wojewódzkiej nr 215 największe nasilenie ruchu panuje między Rozewiem a Jastrzębią Górą. W Redzie przybyło pojazdów na ulicy Puckiej w stronę Rekowa. Natomiast w Rumi wolniej pojedziemy Dąbrowskiego przy dojeździe do skrzyżowania ze Starowiejską i na Gdańskiej. Spokojniej niż przed godziną jest na północy Gdyni. Wolniej nadal pojedziemy Hutniczą od Puckiej do estakady. Podobnie jak przez cały poranek, spokój panuje na Obwodnicy Trójmiasta, a jedynym poważniejszym utrudnieniem jest zjazd na ulicę Morską w Chyloni. Nadal spokojnie jest też na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Punktowe spowolnienia są możliwe jedynie w Gościcinie. Natomiast w Wejherowie lekko przytyka się dojazd do granic miasta od strony Bolszewa. Nogę z gazu zdejmujemy też na 3 Maja, Rzeźnickiej, Chopina i 12 Marca.

08:27

Sytuacja na drogach regionu przypomina tę sprzed godziny, choć w niektórych miejscach przybyło nieco pojazdów. Nigdzie nie ma jednak uciążliwych korków. I tak, zwiększył się nieco ruch na północy Gdyni, zwłaszcza na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, oraz na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Podobnie jak przed godziną, sprawnie można się poruszać Obwodnicą Trójmiasta na całej długości tej trasy, czyli od Gdyni aż do bramek na autostradzie A1. Utrzymują się jeszcze spowolnienia na krajowej 20-stce przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie, z tym że w tej chwili największy ruch można zaobserwować od strony Gdyni-Dąbrowy. Zator liczy tam ponad pół kilometra. Nadal spokojnie jest na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Punktowych spowolnień można się spodziewać w Luzinie i Gościcinie. W samym Wejherowie zagęścił się nieco ruch w obrębie centrum, zwłaszcza na 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie wolniej pojedziemy Gdańską, od Obwodowej do Łąkowej, natomiast w Rumi – na Dębogórskiej, Dąbrowskiego i Sobieskiego, na wysokości przystanku SKM w Janowie. W powiecie puckim redukujemy biegi między Sławutówkiem a Celbowem. Zagęszcza się ruch również w samym centrum Pucka. Nad samym morzem wolniej pojedziemy z Chłapowa do Rozewia. Na Półwyspie Helskim większą liczbę aut można dostrzec przy dojeździe do Chałup i Jastarni.

07:25

Spokojnie rozpoczyna się wtorkowy poranek na drogach regionu i oby taki stan rzeczy utrzymał się przez cały dzień. Póki co, pustkami świeci krajowa szóstka na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Również w samym Wejherowie nie ma powodów do narzekania na poranne utrudnienia drogowe. Nieznaczne spowolnienia mogą się pojawić na ulicy Przemysłowej w stronę Bolszewa i na Chopina. Bez większych problemów można też pokonać ulice Redy, natomiast w Rumi hamujemy jedynie przy zjeździe z wiaduktu, na jezdni w stronę Janowa. W Gdyni lekko przytyka się Morska na odcinku od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Z nieco większym korkiem muszą się zmagać kierowcy opuszczający Obłuże, którzy jadą w stronę estakady. Przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską w Chyloni uformował się około półkilometrowy zator, ale poza tym ekspresówka sprzyja płynnej jeździe. Problemy drogowe nie występują też przy zjazdach z tej trasy do poszczególnych dzielnic Gdyni i Gdańska. Nieco gorzej jest na krajowej 20-stce między Miszewem a Chwaszczynem, gdzie zator przy dojeździe do ronda liczy około kilometra. Poranny spokój dotyczy też dróg na północy regionu. Lekko należy zwolnić na trasie z Żarnowca do Krokowej. Również nad samym morzem nie ma korków. Trochę większe nasilenie ruchu da się dostrzec na nadmorskiej 215-stce między Jastrzębią Górą a Rozewiem oraz na wysokości Cetniewa. Trasa z Pucka do Władysławowa jest w pełni przejezdna, podobnie jak droga do Helu.

09.07.2018

09:28

Po zderzeniu trzech samochodów, do którego doszło przed godziną 8:30, zablokowana jest droga wojewódzka nr 216 między Celbowem a Sławutówkiem. Objazdy prowadzone są przez Żelistrzewo, co sprawia, że korki pojawiły się również w Celbówku, zwłaszcza na jezdni w kierunku Pucka. Na Obwodnicy Trójmiasta pojawiły się około trzykilometrowe korki od Kowali do Matarni, czyli na jezdni w stronę Gdyni. Wolniej pojedziemy też w pobliżu węzła na Osowej. Utrzymują się jeszcze spowolnienia na krajowej 20-stce przed rondem w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Miszewa, gdzie zator nadal liczy ponad kilometr. Przybyło nieco aut na krajowej szóstce w Gościcinie, w okolicach stacji kolejowej. Jeśli chodzi o Wejherowo, zwiększył się ruch w obrębie centrum, szczególnie na ulicy 3 Maja i 12 Marca. W Redzie na ulicy Gdańskiej spowolnienie utrzymuje się na odcinku od Obwodowej do Łąkowej. W Rumi natomiast wolniej pojedziemy na Sobieskiego w Janowie, na wysokości przystanku SKM. W Gdyni utrzymuje się spowolnienie na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Spore zagęszczenie ruchu panuje też na Hutniczej, Chylońskiej i Puckiej. Nad samym morzem wolniej pojedziemy wojewódzką 215-stką od Karwi do Jastrzębiej Góry. Ciasno jest też na odcinku z Władysławowa do Cetniewa. Droga do Helu na razie jest przejezdna, choć da się już zauważyć większe poruszenie w Chałupach i Jastarni.

08:40

Przed godziną 8:30 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 216 między Sławutówkiem a Celbowem, trzy osoby zostały poszkodowane, droga jest zablokowana.

08:27

Sytuacja na drogach regionu jest w miarę stabilna i przypomina tę sprzed godziny. A zatem na krajowej szóstce sprawnie pokonujemy trasę z Lęborka do Wejherowa, a niewielkie spowolnienia można napotkać w Luzinie i Gościcinie. W samym Wejherowie także nie pojawiły się dodatkowe utrudnienia. W Redzie wciąż wolniej pojedziemy Gdańską, od Łąkowej do Puckiej oraz samą Pucką w pobliżu przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast utrzymuje się większe natężenie ruchu na Dąbrowskiego i Sobieskiego w okolicach skrzyżowania z Sabata. W Gdyni wolniej pojedziemy Morską od Cisowej do Chyloni oraz Hutniczą, od Puckiej do estakady. Utrzymuje się jeszcze kilkusetmetrowy zator przy zjeździe z obwodnicy, choć jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na tej trasie. Podobnie jak przed godziną, przytkana jest trasa z Miszewa do Chwaszczyna, zwłaszcza dojazd do ronda w tej miejscowości, gdzie można stracić kilka minut. W powiecie puckim przytyka się wojewódzka 216-stka od Celbowa do Sławutówka, zwłaszcza na wysokości skrzyżowania z ulicą Kasztanową. Poza tym coraz bardziej zagęszcza się ruch w kierunku północnym, między Swarzewem a Władysławowem. Wolniej pojedziemy również trasą do Łebcza.

07:27

W poniedziałkowy poranek ruch na drogach regionu jest co najwyżej umiarkowany i tylko w nielicznych miejscach może poważniej irytować kierowców. Tak może być m.in. przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni, gdzie uformował się około kilometrowy zator. Korkuje się też Płk. Dąbka od Pogórza do skrzyżowania z Kwiatkowskiego. Sama Obwodnica Trójmiasta i Estakada Kwiatkowskiego na razie nie sprawiają problemów kierującym. Również na zjazdach z ekspresówki ruch jest co najwyżej zaburzony punktowo. Gorzej jest przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. Zator od strony Miszewa liczy około dwóch kilometrów. Z kolei krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem można pokonać całkiem sprawnie. Punktowe spowolnienia są możliwe w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. Również w samym Wejherowie nie ma większych powodów do drogowego niepokoju. Trochę większe nasilenie ruchu panuje na ulicy Gdańskiej w Redzie, zwłaszcza w pobliżu skrzyżowań z Łąkową i Pucką. Podobnie jest na Sobieskiego w Rumi, w okolicach galerii handlowej. W powiecie puckim na razie nie ma utrudnień na lokalnych trasach. Najwięcej pojazdów da się dostrzec na nadmorskiej wojewódzkiej 215-stce – od Karwi do Jastrzębiej Góry. Bezproblemowo da się pokonać drogę do Helu, a niewielkie spowolnienia są możliwe jedynie w Jastarni i Juracie.

06.07.2018

11:55

Pięć osób, w tym dwoje dzieci, zostało poszkodowanych w zderzeniu subaru i BMW, do którego doszło około godziny 11:10 na trasie z Łebcza do Gnieżdżewa. Na miejscu pracują służby, droga jest zablokowana.

09:25

Po godzinie 9:00 na Dąbrowie miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem autobusu miejskiego. W tym miejscu trwają utrudnienia przy zjeździe z obwodnicy trójmiasta. W Gdańsku problemy spotkamy również na alei Armii Krajowej w kierunku Siedlec przy skrzyżowaniu z Łostowicką. Po obwodnicy trójmiasta wciąż poruszamy się płynnie.Trochę wolniej pojedziemy również przy rondzie w Chwaszczynie, natomiast w Żukowie jazda nabiera dynamizmu. Coraz więcej podróżujących obiera kierunek– plaża. Ciasno robi się we Władysławowie, zarówno w kierunku Chłapowa jak i Chałup. Nadmorska droga pomiędzy Jastrzębią Górą powoli zapełnia się samochodami ale na tym odcinku ruch wciąż jest płynny. Dojazd z Krokowej i do Wejherowa i do Redy przebiegać będzie bez większych utrudnień. Powoli zapełniają się drogi w kierunki Rumi. Na 6– tce ze strony Redy coraz ciaśniej, korek w tym kierunku tworzy się również na Chyloni.

08:39

Bez niespodzianek poruszamy się ulicami Gdańska. Główne drogi są przejezdne i nie ma tam utrudnień w ruchu. Jedynie należy uważać na Chełmie na ulicy Cienistej, gdzie przed godziną 7:00 palił się autobus miejski. Niewielkie utrudnienia czekają kierowców na Żukowskim rondzie gdzie korkuje się krajowa 20– stka od strony Babiego Dołu. Na rodzie w Chwaszczynie kilka minut poświęcić musimy na zjazd z kierunku Tuchomia, ale płynność ruchu na tym odcinku znacznie się poprawiła od sytuacji z przed godziny. Trochę ciaśniej robi się na ulicy Morskiej na wysokości Chloni i na dojeździe do Leszczynek. Przejazd przez Wejherowo jest płynny natomiast w Gościcinie zwolnimy nieco na skrzyżowani z ulicą Szeroką. Ruch w stronę półwyspu nadal jest niewielki.

07:25

Piątkowy poranek rozpoczął się niebezpiecznym zdarzeniem w Gdańsku. Na przystanku Chełm – Cienista doszło do pożaru miejskiego autobusu. Do akcji ratunkowej przystąpiła straż pożarna.

Obwodnica Trójmiasta pozwala na szybką i sprawną jazdę w obu kierunkach. Niewielkie spowolnieni można napotkać jedynie przy zjeździe z tej trasy w Chyloni. Korkuje się krajowa 7 –ka pomiędzy Żukowem, a Kokoszkami. Tam, zator liczy prawie 2 kilometry. Ciasno również na skrzyżowaniu 218– stki z krajową 20–stką. Tam zwolnimy już w Tuchomiu i powoli pojedziemy, aż do ronda w Chwaszczynie. W Rumi i Redzie nie stwierdzamy poważniejszych utrudnień o poranku. W Bolszewie najdłużej postoimy na Zamostnej, zjeżdżając na krajową szóstkę. Natomiast na odcinku drogi krajowej nr 6 między Lęborkiem a Wejherowem na razie nie ma większych zatorów. Hamujemy jedynie przed światłami w Luzinie i i przy dojeździe do Gościcina od strony Kębłowa. Samochodami powoli wypełnia się 215– stka na wysokości Jastrzębiej Góry i w Karwi. Na ten moment sprawnie można pokonać trasę między Puckiem, Władysławowem i Helem

05.07.2018

09:21

Utrzymuje się spowolnienie na krajowej szóstce w Gościcinie. Zator w tym miejscu na jezdni w stronę Wejherowa liczy około kilometra. Na szczęście, jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na trasie z Lęborka. Również w samym Wejherowie nie można narzekać na korki. Nieco gorzej jest w Redzie na ulicy Gdańskiej, gdzie przy dojeździe do skrzyżowania z Pucką można stracić zmianę świateł. W Rumi panują dość dobre warunki drogowe, choć zwolnić trzeba w okolicach skrzyżowania Sobieskiego z Sabata. Na ulicy Morskiej w Gdyni wolniej pojedziemy od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Korkuje się też Kwiatkowskiego w stronę Obłuża, co może mieć związek z festiwalem. Obwodnicą Trójmiasta wciąż poruszamy się bez utrudnień. Wyjątkiem może być jedynie zjazd w Chyloni. Rozładowały się też korki przed rondem w Chwaszczynie. Całkiem spory ruch panuje już na samym morzem. Zwalniamy zatem od Karwi do Jastrzębiej Góry. Coraz więcej aut zmierza w stronę Półwyspu Helskiego, co najlepiej widać przed rondem we Władysławowie. Trasę przez półwysep na razie da się pokonać dość płynnie, choć spowolnienia są możliwe w Chałupach, Jastarni i Juracie.

08:28

Przybyło nieco aut na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, choć nadal nie ma na tej trasie uciążliwych korków. Na pewno wolniej pojedziemy między Gościcinem a Bolszewem. W Wejherowie również bez większych zmian, czyli można się spodziewać punktowych utrudnień w ruchu na I Brygady Pancernej w pobliżu kluczowych skrzyżowań. W Redzie przybyło aut na Puckiej w okolicach przejazdu kolejowego, w Rumi natomiast – na Grunwaldzkiej, na wysokości Białej Rzeki. W Gdyni zagęszcza się stopniowo ruch na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Nadal utrzymuje się spore natężenie ruchu na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Podobnie jak przed godziną, bardzo dobre warunki drogowe panują na Obwodnicy Trójmiasta. Jedynym poważniejszym utrudnieniem może być zjazd na Morską. Utrzymują się jeszcze spowolnienia przed rondem w Chwaszczynie. Korki przy dojazdach od strony Miszewa i Karczemek liczą około pół kilometra. Na wojewódzkiej 216-stce z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć na obcinku od Rekowa do Celbowa. Zaczyna się korkować dojazd do Władysławowa od południa. Ciasno jest na Gdańskiej od Drogi Chłapowskiej do ronda. Trasa na Półwysep Helski na razie jest jeszcze przejezdna, a większy ruch da się dostrzec przy wjeździe do Jastarni. Natomiast na nadmorskiej 215-stce największy ruch panuje na wysokości Jastrzębiej Góry.

07:27

Na północy Gdyni natężenie ruchu przypomina zwykły dzień, a więc korkuje się dojazd ulicą Płk. Dąbka do skrzyżowania z Kwiatkowskiego. Nie występują dodatkowe utrudnienia. Podobnie zresztą jest w Kosakowie. Jeśli chodzi o Gdynię, zwalniamy na Morskiej przy dojeździe do obwodnicy od strony Cisowej. Sama Obwodnica Trójmiasta także jest w pełni przejezdna w obu kierunkach. W miarę spokojnie jest też na zjazdach z tej trasy. Przytyka się za to rondo w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Miszewa. W Rumi największy ruch panuje w pobliżu skrzyżowania Sobieskiego z Sabata, a w Redzie – w okolicach krzyżówki Gdańskiej z Łąkową. W Wejherowie natomiast płynność ruchu może być lekko zaburzona na I Brygady Pancernej, na odcinku od Puckiej do 12 Marca, czyli na jezdni z stronę Śmiechowa. Wolniej pojedziemy też Przemysłową w stronę Bolszewa. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem także bez niespodzianek. Na niewielkie spowolnienia można natrafić w Strzebielinie, Kębłowie, Luzinie i Gościcinie. W powiecie puckim również nie stwierdzamy poważniejszych zakłóceń w ruchu. Wolniej pojedziemy drogą z Łebcza do Władysławowa. Nad samym morzem, czyli na drogach wojewódzkich nr 215 i 216, również można się przemieszczać sprawnie. Więcej aut można dostrzec w okolicach Karwi i Chłapowa.

04.07.2018

09:28

Przybyło nieco aut na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Dotyczy to szczególnie Luzina i Gościcina. W samym Wejherowie przybyło nieco aut na 3 Maja, Rzeźnickiej i 12 Marca. W Redzie wolniej pojedziemy Gdańską od Obwodowej do Puckiej i samą Pucką w stronę Rekowa, zwłaszcza w okolicach przejazdu kolejowego. Podobnie jak przed godziną, w Rumi dość tłoczno jest w pobliżu krzyżówki Sobieskiego z Sabata i Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Gdyni korkuje się Morska od Cisowej do Chyloni. Podobnie jest na Kwiatkowskiego przy zjeździe z Obłuża. Przytyka się zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską. Poza tym sama ekspresówka lekko korkuje się od Matarni do Osowej na jezdni w stronę Gdyni. W powiecie puckim korkuje się trasa między Łebczem a Władysławowem. Coraz więcej aut dojeżdża też do ronda we Władysławowie do strony Swarzewa. Sporym powodzeniem cieszy się też nadmorska 215-stka między Karwią a Jastrzębią Górą. Na razie nadal sprawnie można pokonać trasę do Helu, a nieco większy ruch panuje na odcinku z Jastarni do Juraty.