Informacje z dróg

12.09.2018

07:27

W środę o poranku najbardziej jazdę mogą utrudniać lokalne opady deszczu. Warto więc pamiętać o gorszej przyczepności i wydłużonej drodze hamowania. Dwa samochody zderzyły się na drodze wojewódzkiej nr 224 w Przetoczynie, zablokowany jest pas jezdni w stronę Sopieszyna. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa z koniecznością zdjęcia nogi z gazu trzeba się liczyć na obcinku z Kębłowa do Gościcina, gdzie uformował się około kilometrowy zator. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, wzmożony ruch może doskwierać przede wszystkim na ulicy Chopina. Symptomy porannego poruszenia są też widoczne na Sobieskiego w kierunku centrum. W Redzie problemy może sprawiać Pucka przy dojeździe do alei Lipowej i zjeździe na Gdańską. W Rumi natomiast poważniejsze zagęszczenie ruchu da się zauważyć w okolicach wiaduktu, na jezdni w stronę Janowa, a także na Dąbrowskiego i Pomorskiej. W Gdyni stopniowo korkuje się Hutnicza, od granicy z Rumią do estakady. Podobnie jest na Morskiej, od Cisowej do Chyloni i dalej – od Grabówka do centrum. Wolniej pojedziemy też z Pogórza do Obłuża i Unruga. Na razie spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta, a jedynym utrudnieniem jest półkilometrowy zator przy zjeździe w Chyloni. Tego, niestety, nie da się powiedzieć o ulicach zjazdowych z ekspresówki. Korkują się zarówno Chwarznieńska i Chwaszczyńska w Gdyni, jak i Spacerowa oraz dolny odcinek Słowackiego w Gdańsku. Poranny spokój panuje za to na głównych drogach wojewódzkich powiatu puckiego. Wszystkie trasy są tutaj w pełni przejezdne i nigdzie nie występują poważniejsze problemy z płynnością ruchu.

11.09.2018

15:25

W tej chwili w Wejherowie ruch jest umiarkowany, większych spowolnień i korków nie ma. Jedynie na remontowanej ulicy Chopina stracimy kilka minut. Przez Redę jedziemy bez większych utrudnień. W Rumi coraz ciaśniej zaczyna robić się w okolicach ulicy Sabata w obu kierunkach. Z kolei w Gościcinie korkuje się krajowa szóstka przed zjazdem na ulicę Szeroką w kierunku Lęborka.

14:04

Tunel w kierunku Wejherowa jest już przejezdny.

13:46

Zablokowany jest tunel w kierunku centrum Wejherowa. Utknął tam samochód dostawczy.

09:27

Zagęścił się nieco ruch w pobliżu ronda we Władysławowie. Wolniej pojedziemy też wojewódzką 215-stką w stronę Cetniewa. Więcej pojazdów niż przed godziną da się zauważyć również w samym centrum Pucka, niemniej na drogach całego powiatu praktycznie nigdzie nie ma poważniejszych utrudnień. Jedynym wyjątkiem może być remont głównej drogi w Darżlubiu, gdzie z oczywistych względów nie ma szans na płynną jazdę. W powiecie wejherowskim również sytuacja drogowa raczej nie zaskakuje. Stabilnie jest na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, gdzie panują dobre warunki. Z niewielkimi spowolnieniami trzeba się liczyć w Luzinie i Gościcinie. W samym Wejherowie wolniej pojedziemy końcowym odcinkiem Sobieskiego w okolicach centrum, a także 3 Maja, 12 Marca i Chopina. W Redzie problemy mogą się pojawić przy opuszczeniu ulicy Puckiej w stronę zjazdu na Gdańską. W Rumi natomiast największe spowolnienia dotyczą ulicy Dąbrowskiego, aż do granicy z Hutniczą w Gdyni. Ta arteria korkuje się przede wszystkim od Północnej do Estakady Kwiatkowskiego. Utrzymują się też punktowe spowolnienia na Morskiej, od Cisowej do Grabówka w kierunku śródmieścia. Podobnie jak przez cały ranek, pozytywnie zaskakuje kierujących Obwodnica Trójmiasta. W obie strony można płynnie przejechać ekspresówką – od Chyloni aż do bramek na autostradzie A1.

08:28

Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa nadal ruch jest raczej niewielki, a wyjątkiem może być Gościcino, gdzie trzeba się liczyć z około półkilometrowym zatorem. Tłoczniej niż przed godziną jest na ulicach Bolszewa, zwłaszcza na Szkolnej i Zamostnej. W samym Wejherowie ciaśniej jest na Sobieskiego, na Przemysłowej, 12 Marca i na Chopina, gdzie drogowcy nieco komplikują życie kierowcom. W Redzie przybyło aut na Puckiej przy zjeździe na Gdańską, natomiast sama Gdańska korkuje się w okolicach skrzyżowania z Łąkową. W Rumi bez niespodzianek, czyli największego ruchu trzeba się spodziewać w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie. Tłoczno jest również na Dąbrowskiego. W Gdyni coraz większe problemy pojawiają się przy pokonaniu ulicy Hutniczej, od Puckiej do estakady. Nadal utrzymują się też spowolnienia na Morskiej, od Cisowej, przez Chylonię, aż do Grabówka. Na Obwodnicy Trójmiasta przytyka się dojazd do Węzła Chwarzno na jezdni w stronę Gdyni. Korek uformował się także przed samymi bramkami wjazdowymi na autostradę A1. Na północy regionu przybyło pojazdów w centrum Pucka, zwłaszcza na Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Nad samym morzem ze spowolnieniami trzeba się liczyć na wojewódzkiej 215-stce w Cetniewie i Chłapowie. Nigdzie jednak nie ma uciążliwych korków.

07:26

Ruch na drogach we wtorkowy poranek jest co najwyżej umiarkowany i tylko w niektórych miejscach intensywniej się nasila. Widać to zwłaszcza na drogach prowadzących do Trójmiasta. I tak, trwa poranne oblężenie krajowej 20-stki w Chwaszczynie, gdzie kolejka chętnych na dojazd do ronda od strony Miszewa i Karczemek liczy ponad kilometr. W korkach postoimy też przy zjazdach z Obwodnicy Trójmiasta zarówno w Gdyni, jak i w Gdańsku. Sama obwodnica jest w pełni przejezdna w obu kierunkach. Jeśli chodzi o Gdynię, najwięcej problemów można sprawiać pokonanie Morskiej na odcinku od Cisowej do Chyloni. Trudno jest też dostać się z Pogórza na Obłuże i dojechać do centrum Janka Wiśniewskiego od estakady. Poranne poruszenie dość wyraźnie jest odczuwalne w Rumi, gdzie przytyka się zjazd z wiaduktu w stronę Janowa. Większych problemów drogowych nie ma za to w Redzie. Z kolei w Wejherowie najpoważniejszy zator jest możliwy na remontowanej ulicy Chopina, od szpitala do zjazdu na krajówkę. Przybywa też aut na Sobieskiego, od Transportowej do 3 Maja. Nieco spokojniej jest na krajowej szóstce za rogatkami Wejherowa. Z punktowymi spowolnieniami na trasie z Lęborka trzeba się liczyć jedynie w Luzinie i Gościcinie. Poranny spokój panuje na drogach powiatu puckiego. Jedynym wyjątkiem jest remontowana ulica Pucka w Darżlubiu. Z niewielkim spowolnieniem można się też liczyć na trasie z Łebcza do Gnieżdżewa.

10.09.2018

15:18

Powoli rozkręca się ruch na drogach. Krajowa szóstka na trasie z Gościcina do Gdyni jest przejezdna, ale w niektórych miejscach będzie trzeba nacisnąć na hamulec. Taką sytuacje mamy między innymi w Gościcinie w okolicach zjazdu na ulicę Szeroką w obu kierunkach, a także w Redzie przy ulicy Puckiej, w Rumi przed zjazdem na Sabata w kierunku Trójmiasta i w Gdyni na Morskiej przed zjazdem na Obwodnicę Trójmiasta.

Korkuje się również sama obwodnica w kierunku Morskiej w Chyloni. W samym Wejherowie kilka minut stracimy na Sobieskiego w kierunku centrum, a także na Św. Jana w obu kierunkach.

Prosimy nie zapominać także o robotach drogowych i związanych z nimi utrudnieniami. Chodzi o takie wejherowskie ulice jak Chopina, Rybacka i Kwiatowa.

09:24

Nadal spokojnie jest na drogach powiatu puckiego, choć przybyło nieco aut na wojewódzkiej 215-stce, na wysokości Chłapowa i Jastrzębiej Góry. Nieco dalej na południe utrzymuje się spowolnienie między Połchowem a Mrzezinem. Nie rozpędzimy się też na remontowanej ulicy Puckiej w Darżlubiu. Nieco spokojniej niż przed godziną jest na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, jednak z koniecznością redukcji biegów nadal trzeba się liczyć w Luzinie i Gościcinie. W Wejherowie utrzymuje się spory ruch w obrębie śródmieścia, a także na remontowanej Chopina. Przytyka się też wjazd do miasta od strony Pieleszewa. W Redzie wolniej pojedziemy Gdańską od Obwodowej do Łąkowej. W Rumi natomiast utrzymują się spowolnienia w okolicach skrzyżowania Sobieskiego z Sabata oraz na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni problemy kierującym sprawia przede wszystkim Hutnicza, od Północnej do estakady. Nie ma szans na płynną jazdę również między Cisową a Chylonią. Trwają utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta, na odcinku z Kowali do Matarni, na jezdni w stronę Gdyni. Wolniej pojedziemy też między Matarnią a Osową. To samo dotyczy dojazdu do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce od strony Miszewa.

08:26

Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem utrzymuje się około kilometrowy korek między Kębłowem a Gościcinem. Przybyło też aut w Bolszewie, zwłaszcza na Zamostnej i Szkolnej. W samym Wejherowie zwalniamy przede wszystkim zwalniamy na Sobieskiego, 3 Maja i remontowanej Chopina. W Redzie coraz tłoczniej jest na Puckiej, od przejazdu kolejowego do zjazdu na Gdańską. W Rumi natomiast, podobnie jak przed godziną, korkuje się zjazd z wiaduktu w stronę Janowa. Na północy Gdyni wolniej pojedziemy Morską od Cisowej do Chyloni oraz Hutniczą, szczególnie w pobliżu Północnej i Puckiej. Większy ruch panuje również w okolicach Węzła Ofiar Grudnia 70. Duży korek utrzymuje się na Obwodnicy Trójmiasta między Kowalami a Matarnią. Podobnie na zjazdach z ekspresówki w Gdyni i w Gdańsku. Z kolei na krajowej 20-stce z około kilometrowym spowolnieniem trzeba się liczyć przy dojeździe od strony Miszewa. Nadal spory spokój panuje na drogach powiatu puckiego, choć przybyło nieco pojazdów w samym centrum Pucka, zwłaszcza na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Wolniej pojedziemy też wojewódzką 213-stą między Krokową a Starzynem.

07:26

Poniedziałek zaczął się już na dobre, co najlepiej widać na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Około kilometrowy korek uformował się między Kębłowem a Gościcinem, a konieczność redukcji biegów przed światłami jest też odczuwalna w Luzinie. W samym Wejherowie wolniej pojedziemy przede wszystkim Przemysłową w stronę Bolszewa, Sobieskiego w kierunku 3 Maja i remontowaną ulicą Chopina, od szpitala do krajówki. Póki co, można dość sprawnie przejechać tranzytem przez Redę w kierunku Rumi. Tutaj z koniecznością przymusowego postoju trzeba się liczyć przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. Wolniej pojedziemy również Dąbrowskiego w kierunku Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, to korkują się zarówno Morska, jak i Hutnicza w stronę centrum. Wolniej pokonamy też odcinek z Pogórza do Obłuża i do wjazdu na estakadę. Około czterokilometrowy korek uformował się na Obwodnicy Trójmiasta między Węzłem Południe a Matarnią, na jezdni w stronę Gdyni. Bez większych przeszkód da się za to dojechać w kierunku autostrady. Warto pamiętać, że kilka minut można stracić na zjazdach z ekspresówki, zwłaszcza na Chwarznieńskiej i Chwaszczyńskiej w Gdyni oraz Spacerowej w Gdańsku. W powiecie puckim możliwe jest spowolnienia na odcinku z Mrzezina do Żelistrzewa. Podobnie jest na wojewódzkiej 213-stce w Kłaninie. Nad samym morzem widać już powakacyjne odprężenie. Bez przeszkód pokonamy trasę z Karwi przez Jastrzębią Górę do Władysławowa i dalej – do Helu. Spokojnie jest również w okolicach Pucka.

07.09.2018

08:28

Możliwe są kilkunastominutowe opóźnienia pociągów SKM w stronę Gdańska. Przybyło nieco aut na krajowej szóstce w Gościcinie, gdzie zator w stronę Wejherowa liczy około kilometra. Spory ruch panuje już na ulicach Bolszewa, zwłaszcza na Szkolnej i Zamostnej. W samym Wejherowie dość tłoczno jest już na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej, Świętego Jana i remontowanej Chopina, od szpitala do krajówki. W Redzie duże poruszenie da się zauważyć na Puckiej w stronę Rekowa, od Kazimierskiej do alei Lipowej. W miarę sprawnie da się za to przejechać tranzytem przez Rumię. Na północy Gdyni duże zagęszczenie ruchu da się zauważyć na Hutniczej, zwłaszcza w okolicach skrzyżowań z Północną i Pucką. Wolniej pojedziemy też Morską od Cisowej do Grabówka. Podobnie jak przed godziną, utrzymuje się około kilometrowy przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni. Sama ekspresówka nie stwarza poważniejszych problemów kierującym i można ją pokonać przepisową prędkością aż do bramek na autostradzie A1. Utrzymują się za to spowolnienia na krajowej 20-stce przed rondem w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Karczemek i Miszewa. W powiecie puckim nadal nie ma poważniejszych utrudnień na drogach. Nieco wolniej pojedziemy wojewódzką 213-stką na odcinku z Połczyna do Starzyna. Delikatne spowolnienia są też możliwe przed rondami w Krokowej i Gnieżdżewie.

07:26

W piątkowy poranek nie mamy sygnałów o niepokojących zdarzeniach na drogach regionu, i oby taka sytuacja utrzymała się co najmniej do końca dnia. Bez większych problemów można pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, a z niewielkimi utrudnieniami trzeba się liczyć na tej trasie jedynie w Gościcinie. W Wejherowie symptomy porannego poruszenia widać już na Sobieskiego w stronę 3 Maja oraz na remontowanej ulicy Chopina, gdzie raczej postoimy niż pojedziemy. Korkuje się lekko dojazd do miasta od strony Pieleszewa, co dotyczy przede wszystkim skrzyżowania Gdańskiej z Orzeszkowej. W Redzie krajowa szóstka jest całkowicie przejezdna, a większe zagęszczenie ruchu jest zauważalne głównie na ulicy Puckiej, w pobliżu przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast nogę z gazu należy zdjąć przed skrzyżowaniem Sobieskiego z Sabata. W Gdyni korkują się główne ulice prowadzące do centrum, czyli Morska i końcowy odcinek Janka Wiśniewskiego. Lekkie spowolnienie jest też możliwe przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni, choć to jedyna uciążliwość na tej trasie. Ponad kilometrowy korek uformował się za to na krajowej 20-stce, przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie od strony Miszewa. Dobre warunki drogowe panują w powiecie puckim. Wyjątkiem może być remontowana ulica Pucka w Darżlubiu. Lekkie spowolnienia są możliwe na wojewódzkiej 213-stce w Połczynie i przy dojeździe do Pucka od strony Celbowa.

06.09.2018

09:25

Zwiększył się ruch na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, co dotyczy przede wszystkim odcinka z Kębłowa do Gościcina, gdzie uformował się kilkusetmetrowy zator. W samym Wejherowie wolniej pojedziemy krajową szóstką od Śmiechowa w stronę centrum. Nadal nie odpuszczają też korki na Chopina, od szpitala do krajówki. Tłoczniej niż przed godziną jest w Redzie. Problematyczny może być zjazd ulicą Pucką w stronę Gdańskiej. Z kolei sama Gdańska przytyka się od Obwodowej do Łąkowej. Nieco sprawniej można już przejechać przez Rumię, choć nadal z koniecznością przymusowego postoju trzeba się liczyć przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. W Gdyni nie odpuszczają spowolnienia na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Dość tłoczno jest też w okolicach skrzyżowania Hutniczej z Pucką. Na Obwodnicy Trójmiasta z poważniejszymi utrudnieniami należy się liczyć na odcinku od Kowali do Węzła Karczemki na jezdni w kierunku Gdyni. Pozostałe fragmenty ekspresówki są w pełni przejezdne. W powiecie puckim wolniej pojedziemy trasą z Kosakowa do Dębogórza. Podobnie jest na odcinku z Żelistrzewa do Pucka. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma mowy o korkach na nadmorskich odcinkach. Sprawnie można pokonać trasę z Karwi przez Jastrzębią Górę do Władysławowa i dalej – do Helu.

08:26

Służby uporały się już ze skutkami kolizji na krajowej szóstce w Redzie. Obecnie można już sprawnie poruszać się jezdnią w kierunku Gdyni. Lekko przytyka się dopiero dojazd do granicy z Rumią. W samej Rumi przybyło pojazdów w okolicach węzła drogowego na wiadukcie, zwłaszcza na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Dobre warunki drogowe panują na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Nieco tłoczniej jest na bocznych ulicach, zwłaszcza na Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie. W samym Wejherowie na razie nie ma większych niespodzianek drogowych. Wzmaga się ruch w śródmieściu, co dotyczy głównie ulic Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Nie ma też mowy o płynnej jeździe remontowaną ulicą Chopina. W Gdyni najwięcej problemów może sprawiać kierującym przejazd ulicą Hutniczą, od granicy z Rumią aż do estakady. Spowolnienia są też możliwe na Morskiej, od Cisowej do Grabówka w kierunku centrum. Około kilometrowy korek uformował się też na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni. Sama obwodnica lekko korkuje się między Matarnią a Osową w kierunku Gdyni. Gorzej jest na zjazdach z ekspresówki. Z powodu kolizji przed rondem Jana de la Sale, zatłoczony jest leśny odcinek ulicy Słowackiego w Gdańsku, w kierunku Wrzeszcza. W powiecie puckim lekkie problemy drogowe można napotkać przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa. Wolniej pojedziemy też wojewódzką 213-stką między Starzynem a Połczynem. To samo dotyczy odcinka z Mrzezina do Żelistrzewa.