Informacje z dróg

14.09.2018

15:27

[Zdjęcie] W Mostach na ulicy Rumskiej niedaleko skrzyżowania z ulicą Leśną i Rzemieślniczą doszło do wypadku. Samochód wypadł z drogi i wpadł do rowu. Jak informuje nas Pan Waldemar prowadzony tam jest ruch wahadłowy i tworzą się korki.

15:27

W Wejherowie na utrudnienia napotkamy na ulicy Chopina gdzie trwa remont, korkuje się ulica Sobieskiego w kierunku centrum, i krajowa szóstka w okolicach skrzyżowania z ulicą 12 Marca.

Drogi w Redzie są przejezdne, z Pucka do Redy pojedziemy bez problemów. W Rumi coraz więcej aut napotkamy na krajowej szóstce szczególnie przed zjazdem na Dąbrowskiego w kierunku Redy oraz przy samym wjeździe do Rumi w w tym samym kierunku.

Nie ma utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta.

14:37

Wypadek w Mostach (gmina Kosakowo). Samochód wpadł do rowu na drodze wojewódzkiej nr 100. Jedna osoba jest poszkodowana. Możliwe utrudnienia w ruchu.

09:27

Po kolizji na wysokości dworca kolejowego korkuje się krajowa szóstka w Wejherowie na odcinku od Ronda Solidarności do skrzyżowania na Sienkiewicza. Poza tym nadal spory ruch utrzymuje się na Sobieskiego, 12 Marca, Przemysłowej i Chopina. W miarę spokojnie jest na drodze krajowej nr 6 za granicami miasta, choć spore nasilenie ruchu utrzymuje się na odcinku z Bolszewa do Gościcina. Z punktowymi utrudnieniami na Gdańskiej, w okolicach skrzyżowania z Łąkową trzeba się liczyć w Redzie. Wolniej pojedziemy też Gniewowską w stronę Leśnej. Spokojniej niż przed godziną jest w Rumi, choć nadal trzeba zwolnić w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Gdyni nadal bardziej stoimy niż jedziemy na Morskiej, od estakady do Grabówka. Podobnie jak przez cały poranek, spokój panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Tę trasę można spokojnie pokonać w obu kierunkach ruchu. Uspokoiła się też sytuacja na zjazdach z ekspresówki w stronę dzielnic Trójmiasta. Nadal spokojnie jest na północy regionu. Nieco większy ruch panuje w centrum Pucka, choć nigdzie nie ma szczególnie uciążliwych korków. Przybyło też aut na wojewódzkiej 216-stce w stronę Pucka. Zwiększony ruch da się zaobserwować między Władysławowem a Łebczem.

08:28

Poranne zagęszczenie ruchu daje się we znaki mieszkańcom Luzina i jest dość dobrze widoczne na ulicy Wilczka. Na krajowej szóstce korkuje się odcinek z Kębłowa do Gościcina, gdzie uformował się około kilometrowy zator. Ciasno jest też na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie coraz bardziej przytykają się Sucharskiego i Sobieskiego w stronę centrum. Tłoczno jest też na końcowym odcinku 3 Maja, Świętego Jana i remontowanej Chopina. Z kolei tranzytem wolniej pojedziemy na odcinku od Puckiej do 12 Marca, czyli w stronę Śmiechowa. W Redzie nieco zwolnić trzeba na Puckiej, od Gdańskiej do Kazimierskiej. Z kolei w Rumi z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa. Podobnie jest przy skrzyżowaniu Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Gdyni kierowcom daje się we znaki przede wszystkim Morska, która dość mocno korkuje się od Chyloni do Grabówka w stronę śródmieścia. Około kilometrowy zator uformował się również przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą Morską. Na szczęście, jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na tej trasie. Podobnie jak przed godziną, utrzymują się jeszcze spowolnienia przed rondem w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. W powiecie puckim wolniej pojedziemy od Połchowa do Mrzezina. Przybyło też pojazdów w samym centrum Pucka. Nie ma najmniejszych problemów na nadmorskich trasa. Bez trudu można dotrzeć do Władysławowa, Jastrzębiej Góry, Karwi czy Helu.

07:28

Piątkowy poranek spokojnie zaczyna się na drogach regionu. Nieco większe poruszenie widać przede wszystkim na trasach w pobliżu Trójmiasta i Wejherowa. I tak, krajowa szóstka z Lęborka lekko korkuje się od Kębłowa do Gościcina. W samym Wejherowie nie ma większych powodów do narzekania na korki. Zwiększony ruch da się zauważyć na Sobieskiego w kierunku centrum i na remontowanej ulicy Chopina. Poważniejszych problemów nie ma obecnie na ulicach Redy. Podobnie jest w Rumi, gdzie nieznacznie zwalnia ruch na Dąbrowskiego oraz Żwirki i Wigury. Większe spowolnienia pojawiają się dopiero przy dojeździe do Gdyni. Dotyczy to przede wszystkim Hutniczej, gdzie wolniej pojedziemy od Cisowej aż do estakady. Podobnie jest na Morskiej od granicy z Rumią do Chyloni. Nie rozpędzimy się również na Janka Wiśniewskiego w stronę Węzła Ofiar Grudnia 70. Póki co, Obwodnica Trójmiasta świeci pustkami. Jedynym wyjątkiem może być końcowy zjazd z ekspresówki na Morską. W korkach postoimy również, jadąc w stronę Witomina i Karwin. Podobnie jest na krajowej 20-stce w Chwaszczynie, gdzie dojazd do ronda najmocniej korkuje się od strony Miszewa. Jeśli gdziekolwiek występują utrudnienia na północy regionu, to przede wszystkim na remontowanej ulicy Puckiej w Darżlubiu. Poza tym wolniej pokonamy odcinek wojewódzkiej 213-stki między Krokową a Starzynem.

13.09.2018

15:40

Powoli rozkręca się ruch na drogach. Krajowa szóstka na trasie z Gościcina do Gdyni jest przejezdna, jednak są miejsca gdzie będzie trzeba zwolnić.

Taką sytuacje mamy między innymi w Gościcinie w okolicach zjazdu na ulicę Szeroką w obu kierunkach, a także w Wejherowie przed zjazdem na ulicę 12 Marca. Kierowcy, którzy jadą w kierunku ulicy Chopina będą musieli się uzbroić w cierpliwość, bo tam jak wiemy trwa remont i wprowadzono ruch wahadłowy.

Pan Paweł poinformował nas, że trasa z Redy do Rumi jest przejezdna.

14:04

[Zdjęcie] Zderzenie dwóch samochodów w Pierwoszynie, jedna osoba lekko poszkodowana.

Vicaro

09:29

Z powodu zderzenia kilku aut na wiadukcie w Rumi, korkuje się dojazd do tego węzła komunikacyjnego zarówno od strony Białej Rzeki, jak i Janowa. Niestety, niewiele pomoże w tym wypadku objazd ulicą Towarową, bo ona też jest już dość poważnie zakorkowana od strony skrzyżowania z ulicą Ceynowy. Poza tym przytyka się również Dąbrowskiego w kierunku Gdyni. Jeśli chodzi o samą Gdynię, nadal utrzymuje się spowolnienie na Hutniczej. Natomiast lepsza sytuacja niż przed godziną jest na Morskiej, gdzie spowolnienia mają tylko charakter punktowy. Nie odpuszcza nadal korek na Obwodnicy Trójmiasta. Utrudnienia po awarii ciężarówki utrzymują się od Węzła Południe aż do Szadółek w stronę Gdyni. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Odpuściły utrudnienia na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie utrzymują się spowolnienia do Chopina i w okolicach skrzyżowania Sobieskiego z 3 Maja. W Redzie natomiast wolniej pojedziemy przy zjeździe z Rekowa. Na północy regionu zwalniamy na wojewódzkiej 213-stce między Połczynem a Starzynem. Przybyło też aut w centrum Władysławowa, w pobliżu ronda. Nieco zwolnić trzeba też między Łebczem a Strzelnem.

08:27

Utrzymuje się około pięciokilometrowe spowolnienie na Obwodnicy Trójmiasta między Węzłem Południe a Kowalami. To efekt blokady jednego pasa w kierunku Gdyni przez zepsutą ciężarówkę. Z delikatnym zatorem trzeba też liczyć się na zjeździe z ekspresówki w Chyloni. Poza tym korkuje się dojazd do ronda na krajowej 20-stce w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Miszewa i Karczemek. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem trzeba się spodziewać punktowych utrudnień w Luzinie i Gościcinie. Korkuje się też lekko dojazd do granic Wejherowa od strony Bolszewa. Natomiast w samym Wejherowie, podobnie jak przed godziną, największe spowolnienie jest możliwe na remontowanej ulicy Chopina, od szpitala do krajówki. W Redzie przytyka się ulica Pucka w okolicach skrzyżowania z aleją Lipową. Ciaśniej jest też na Gdańskiej między Obwodową a Łąkową. Większych problemów komunikacyjnych nie trzeba się obawiać w Rumi, natomiast jeśli chodzi o Gdynię, największe poruszenie da się zauważyć na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, a także na Grabówku. W powiecie puckim wolniej pojedziemy między Połchowem a Mrzezinem. Niewielkie spowolnienia są też możliwe między Puckiem a Władysławowem, zwłaszcza przed rondem w Gnieżdżewie.

07:29

Spokojnie i bez poważniejszych utrudnień wjeżdżamy w czwartkowy poranek. Największych kłopotów mogą się spodziewać kierowcy zmierzający na północ regionu od strony autostrady A1. Przyczyną jest zepsuta ciężarówka w Kowalach, która skutecznie zakorkowała pas jezdni w stronę na odcinku około czterech kilometrów. Niemniej jest to jedyna poważniejsza uciążliwość na całej długości ekspresówki. Bez większych niespodzianek można pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Jeśli gdziekolwiek występują punktowe utrudnienia, to jedynie w Luzinie i Gościcinie. Spowolnienia można się za to spodziewać na Zamostnej w Bolszewie – ta ulica korkuje się od ronda do krajówki. W samym Wejherowie symptomy porannego poruszenia można dostrzec na Sobieskiego, która przytyka się od Batalionu Morskiego do 3 Maja. Podobnie jest na remontowanej Chopina, gdzie korek doskwiera kierującym od szpitala do drogi krajowej nr 6. Na razie bez przeszkód można przejechać tranzytem przez Redę w stronę Rumi. Tutaj czeka nas spowolnienie przy zjeździe z wiaduktu w kierunku Janowa. W Gdyni natomiast postoimy na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, oraz na końcowym odcinku Hutniczej, przy estakadzie, i na Kartuskiej. Na północy regionu powoli wzmaga się ruch w centrum Pucka, co widać zwłaszcza na ulicy Wejherowskiej. Nogę z gazu trzeba zdjąć na wojewódzkiej 213-stce między Krokową a Starzynem. Nad samym morzem nie trzeba obawiać się korków. Trasa z Karwi do Jastrzębiej Góry i Władysławowa jest w pełni przejezdna. To samo można powiedzieć o drodze do Helu.

12.09.2018

15:21

Po wejherowskich drogach jedzie się nieźle. Na niewielkie spowolnienia napotkamy na krajowej szóstce przed zjazdem na ulice 12 Marca czy na ulicy Sobieskiego w obu kierunkach. Tradycyjnie już korkuje się ulica Chopina w obrębie budowy ronda na wysokości ulic Staromłyńskiej i Nadrzecznej.

Żółwim tempem poruszają się kierowcy na Gościcińskiej Górce w kierunku Lęborka. Z kolei w Bolszewie aut przybywa na ulicy Zamostnej i Szkolnej.

W Redzie duży ruch mamy na Puckiej szczególnie w kierunku krajowej szóstki, a w Rumi momentami przytyka się ulica Dąbrowskiego.

15:12

Przejezdna jest trasa na odcinku Zelewo–Zamostne. Roboty zostały zakończone szybciej niż zapowiadano. To dobra informacja dla mieszkańców i wszystkich którzy korzystali z drogi bowiem do tego czasu obowiązywał objazd.

09:27

Utrzymują się utrudnienia po zderzeniu samochodu osobowego z autem dostawczym na drodze wojewódzkiej nr 224 w Przetoczynie. Na łuku drogi należy zachować szczególną ostrożność. Poza tym na drodze krajowej nr 6 między Lęborkiem a Wejherowem zwolnić należy w Kębłowie i Gościcinie. Przytyka się lekko wjazd do Wejherowa do strony Bolszewa. W samym Wejherowie nadal tłoczno jest na remontowanej ulicy Chopina, a także na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. W Redzie utrzymuje się spowolnienie na Puckiej w okolicach skrzyżowania z aleją Lipową. Przytyka się też Gdańska między Obwodową a Łąkową. Spokojniej niż przed godziną jest w Rumi. Lekki zator jest możliwy w okolicach krzyżówki Sabata z Sobieskiego. To samo dotyczy zbiegu ulic Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Na północy Gdyni największe spowolnienie jest możliwe na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Wolniej pojedziemy też Hutniczą i Chylońską w stronę centrum. Nadal dobre warunki drogowe panują na Obwodnicy Trójmiasta, a z niewielkimi utrudnieniami trzeba się liczyć jedynie przed bramkami na autostradzie A1 w Rusocinie. Poranny spokój utrzymuje się też na północy regionu. Nieco większe zagęszczenie ruchu da się zauważyć w samym centrum Pucka, zwłaszcza na ulicy Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Z kolei na nadmorskiej 215-stce z poważniejszym spowolnieniem trzeba się liczyć jedynie w okolicach Jastrzębiej Góry. Trasy do Helu oraz między Władysławowem a Puckiem są w pełni przejezdne.

08:27

Utrzymują się nadal utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 224 w Przetoczynie. To skutek zderzenia dwóch samochodów, do którego doszło około godziny 7:00. Na tym odcinku należy zachować szczególną ostrożność. Na drodze krajowej nr 6 między Lęborkiem a Wejherowem wolniej pojedziemy w Gościcinie, gdzie utrzymuje się około półkilometrowy zator. Przybyło też aut na ulicach Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. W samym Wejherowie nadal utrzymuje się spory ruch na Chopina i Sobieskiego. Przytyka się również krajówka w okolicach wylotu Rybackiej. W Redzie nadal dość duży ruch panuje na Puckiej, od przejazdu kolejowego do Gdańskiej. W Rumi natomiast utrzymują się spowolnienia przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa oraz na Dąbrowskiego i Gdańskiej. Na północy Gdyni nadal wolniej pojedziemy Hutniczą, od granicy z Rumią do skrzyżowania z Pucką. Z kolei na Morskiej spowolnienie obejmuje odcinek od Cisowej do Chyloni. Nie rozpędzimy się również na Grabówku, na jezdni w kierunku centrum. Podobnie jak przed godziną, dobre warunki drogowe panują na Obwodnicy Trójmiasta. Nieco gorzej jest na krajowej 20-stce, gdzie trwa poranne oblężenie przed rondem w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Miszewa i Karczemek. W powiecie puckim zwiększył się ruch między Dębogórzem a Kosakowem oraz Połchowem a Mrzezinem. Nie rozpędzimy się też na remontowanej ulicy Puckiej w Darżlubiu. Nad samym morzem wolniej pojedziemy na wojewódzkiej 215-stce w okolicach Jastrzębiej Góry, choć nigdzie nie ma uciążliwych korków.