Informacje z dróg

13.07.2018

16:53

Z powodu znalezienia niewybuchu na stacji Gdynia Główna, pociągi SKM kursują po torach dalekobieżnych i nie zatrzymują się na przystanku Gdynia-Stocznia.

16:22

Zdecydowanie odradzamy przejazd Obwodnicą Trójmiasta z Gdyni w kierunku Gdańska. Co prawda, ulica Morska też nie świeci pustkami w stronę śródmieścia, ale znacznie łatwiej jest się nią przedostać niż ekspresówką. Korek na obwodnicy zaczyna się już w Demptowie i rozciąga się przez Wielki Kack, Osową aż do Matarni. Tłoczno jest aż też przy dojeździe do bramek na autostradzie A1. W Gdyni największe problemy można napotkać przy dojeździe Estakadą Kwiatkowskiego do Obłuża i na Hutniczej. W Rumi natomiast postoimy na Sobieskiego, od granicy z Gdynią aż do wiaduktu. W Redzie problemy może sprawiać pokonanie Puckiej, od wiaduktu do zjazdu na Gdańską. Również w Wejherowie popołudniowe godziny szczytu komunikacyjnego trwają w najlepsze. Zwalniamy zatem na Chopina, Rybackiej, 3 Maja i Sobieskiego. Za granicami miasta nie rozpędzimy się na krajowej szóstce w stronę Gościcina, a także w Kębłowie. Utrzymuje się spory korek przy zjeździe z Półwyspu Helskiego, który sięga już Chałup. Tłoczno jest też przy dojeździe do ronda we Władysławowie od strony Swarzewa. Zator liczy około kilometra. Ciasno jest także na wojewódzkiej 215-stce w okolicach Jastrzębiej Góry i Chłapowa.

15:27

Na drogach regionu utrzymuje się duży ruch. Około kilometrowy korek uformował się na krajowej szóstce przy dojeździe do Gościcina od strony Bolszewa. W Wejherowie zwalniamy przede wszystkim na Chopina oraz na I Brygady Pancernej między Pucką a 12 Marca. W Redzie korkuje się Pucka od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z Gdańską. W Rumi natomiast przytyka się Grunwaldzka od Białej Rzeki do wiaduktu i Sobieskiego – od przystanku SKM w Janowie, w kierunku centrum. W Gdyni utkniemy w korku na Hutniczej i na Morskiej od Cisowej do Chyloni. Zator uformował się też na estakadzie w stronę Obłuża. W dwukilometrowym korku stoją też kierowcy zjeżdżający z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską. Samą ekspresówką wolniej pojedziemy wolniej od Demptowa aż do Matarni i od Szadółek do Kowali w stronę autostrady. Natomiast w przeciwnym kierunku zwalniamy na wysokości Wielkiego Kacka. W powiecie puckim około dwukilometrowy korek uformował się przy zjeździe z Półwyspu Helskiego do Władysławowa. Biegi zredukować trzeba też na odcinku z Gnieżdżewa do Pucka. Tłoczno jest również na nadmorskiej 215-stce od Jastrzębiej Góry do Karwi.

09:27

Nadal utrzymują się ogromne utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta, od Chyloni aż do Wielkiego Kacka. Osobom udającym się w stronę Gdańska zalecamy omijanie ekspresówki i przejazd śródmieściem Gdyni. Co gorsza, utrudnienia panują również na ulicy Wielkopolskiej w Gdyni, gdzie z powodu kolizji tworzą się gigantyczne korki. Całkiem sprawnie można za to pokonać Morską w stronę centrum. Niewielkie utrudnienia na północy Gdyni utrzymują się jedynie na Hutniczej – od Puckiej do estakady. Podobnie jak przed godziną, niewielkie spowolnienie utrzymuje się w Rumi na Sobieskiego, w pobliżu galerii handlowej. W Redzie natomiast przytyka się zjazd z Puckiej na Gdańską oraz sama Gdańska na odcinku od Obwodowej do Łąkowej. W Wejherowie wolniej pojedziemy ulicą Chopina oraz 3 Maja, 12 Marca i Sobieskiego. Lekko przytyka się też I Brygady Pancernej w kierunku Śmiechowa. Krajowa szóstka od odcinku z Lęborka do Wejherowa punktowo korkuje w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. Poza tym trasa jest w pełni przejezdna. Na północy regionu większe zagęszczenie ruchu da się zauważyć przed rondem w Krokowej. Wolniej pojedziemy też wojewódzką 213-stką między Kłaninem a Starzynem. Przybyło pojazdów w centrum Pucka i na trasie w kierunku Władysławowa. Zwalniamy też na Półwyspie Helskim – w Chałupach i przed rondem w Jastarni. Z kolei Trasa z Władysławowa do Jastrzębiej Góry najmocniej korkuje się na wysokości Cetniewa i Chłapowa.

08:28

Po porannej kolizji, lepiej omijać Obwodnicę Trójmiasta, kierując się w stronę Gdańska. Potężny zator rozciąga się od Chyloni aż do Wielkiego Kacka. Zdecydowanie lepiej jest jechać przez ulicę Morską w Gdyni, która, na razie, jest jeszcze w miarę przejezdna w kierunku centrum. W Rumi na razie jest w miarę spokojnie. Lekki korek tworzy się jedynie w pobliżu skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską oraz Sobieskiego z Sabata. W Redzie większy ruch panuje na Puckiej, do Górki Rekowskiej do przejazdu kolejowego. W Wejherowie natomiast problemy sprawia przede wszystkim przejazd przez Chopina. Powodem jest początek budowy nowego ronda. Zagęścił się też ruch w śródmieściu, zwłaszcza na 3 Maja i Rzeźnickiej. Całkiem sprawnie można pokonać krajową szóstkę na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Poważniejsze spowolnienie można napotkać jedynie w Gościcinie, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Szeroką. Na północy regionu przybywa aut na wojewódzkiej 216-stce między Sławutówkiem a Celbowem, a także przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa. Droga do Helu na razie świeci pustkami, natomiast całkiem spory ruch panuje na 215-stce w Chłapowie.

12.07.2018

14:37

Zalany jest tunel pod krajową szóstką w Wejherowie. Nadal trudna sytuacja panuje na wielu ulicach miasta.

13:32

Z powodu ulewnych opadów zakorkowana jest krajowa szóstka w Wejherowie, w stronę Redy.

11:23

Korkuje się estakada Kwiatkowskiego przy zjeździe na Hutniczą. Powodem jest pożar ciężarówki.Na miejscu pracują dwa zastępy straży pożarnej.

09:28

Przybyło nieco aut na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, przy czym najpoważniejszy zator, liczący około pół kilometra, możliwy jest w Kębłowie. W samym Wejherowie większy ruch panuje na Chopina, Strzeleckiej, 3 Maja i 12 Marca. W Redzie zagęścił się ruch na Puckiej, od przejazdu do zjazdu na ulicę Gdańską. W Rumi natomiast nadal dość tłoczono jest przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. Na Obwodnicy Trójmiasta około dwukilometrowy korek uformował się przy zjeździe na Morską w Chyloni. Również sama Morska jest przytkana od Cisowej do estakady, czyli w kierunku centrum Gdyni. Odpuściły za to korki na krajowej 20-stce w Chwaszczynie, przy dojeździe do ronda. Na północy regionu coraz większy ruch można zaobserwować przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa. Całkiem tłoczno jest też na wojewódzkiej 215-stce w Chłapowie i Jastrzębiej Górze. Droga do Helu na razie jest całkiem przejezdna, choć lekko korkuje się dojazd do ronda w Jastarni.

08:28

Nadal utrzymują się spowolnienia na północy Gdyni, zwłaszcza na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Podobnie jest na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Około dwukilometrowy zator uformował się na Obwodnicy Trójmiasta, od Chyloni do Demptowa. Utrzymują się jeszcze korki przy dojeździe do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, choć trzeba przyznać, że sytuacja jest tam lepsza niż godzinę temu. Całkiem nieźle jedzie się krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa. Punktowe utrudnienia można napotkać w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. W Wejherowie utrzymują się problemy z płynnością ruchu na ulicy Chopina, od szpitala do krajowej szóstki. Przybyło też nieco pojazdów w obrębie centrum, ale nie ma uciążliwych zatorów. Sprawnie można również pokonać ulicę Redy. W Rumi lekkie spowolnienie jest możliwe w pobliżu węzła przy wiadukcie, zwłaszcza przy zjeździe z ulicy Towarowej. W powiecie puckim wolniej pojedziemy trasą między Połochowem a Mrzezinem. To samo można powiedzieć o wojewódzkiej 213-stce między Połczynem a Starzynem. Stopniowo zagęszcza się ruch na 216-stce z Pucka do Władysławowa i Helu, choć nigdzie jeszcze nie ma poważniejszych zatorów. Z kolei na drodze wojewódzkiej 215-stce zwalniamy w okolicach Chłapowa, Jastrzębiej Góry i Karwi.

07:28

Dawno niewidziany deszcz spowolnił ruch o poranku na drogach regionu. Widać to zwłaszcza na trasach prowadzących do Trójmiasta. Grunwaldzka w Rumi zaczyna się korkować już na wysokości Białej Rzeki. Niewielki zator utworzył się też przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. Problemy mogą napotkać kierowcy poruszający się Dąbrowskiego w Rumi i Hutniczą w Gdyni w kierunku estakady. Podobnie jest na Morskiej od Cisowej do Chyloni. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, około kilometrowy zator uformował się przy zjeździe na ulicę Morską. Wolniej pojedziemy też pod górę w Demptowie, w stronę Chwarzna. Spowolnienia są też możliwe od Matarni, przez Osową aż do Wielkiego Kacka, a więc w kierunku Gdyni. O płynnej jeździe nie ma też mowy na krajowej 20-stce na odcinku od Miszewa do Chwaszczyna. Na tym tle lepiej wypada krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa, gdzie nieznaczne spowolnienia utworzyły się jedynie w Gościcinie i Bolszewie. W samym Wejherowie zwalniamy na Chopina, od szpitala aż do krajówki. Poza tym ruch jest raczej umiarkowany. W Redzie natomiast niewielkie utrudnienia są możliwe na Puckiej, w okolicach przejazdu kolejowego i przy zjeździe na Gdańską. W powiecie puckim na razie nie ma większych utrudnień na drogach. Spore poruszenie da się dostrzec przez rondem w Krokowej. Nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce jest bardzo spokojnie. Podobna sytuacja panuje na drodze z Władysławowa na Półwysep Helski.

11.07.2018

09:26

Widać, że zarówno turyści, jak i mieszkańcy regionu korzystają z dobrej pogody, bo zdecydowanie zagęścił się ruch na nadmorskich drogach. Na Półwyspie Helskim największy tłok panuje w pobliżu samego Helu, a także w Juracie, Jastarni i Chałupach. Lekkie problemy może sprawiać dojazd do ronda we Władysławowie ulicą Gdańską. Przytyka się też wojewódzka 215-stka na wysokości Cetniewa, Chłapowa i Jastrzębiej Góry. Przybyło nieco aut na krajowej szóstce w Gościcinie, na jezdni w stronę Wejherowa, gdzie zator liczy obecnie ponad pół kilometra. W samym Wejherowie wolniej pojedziemy ulicami Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnicką i Chopina. W Redzie tłoczniej niż przed godziną jest na Puckiej, od Kazimierskiej do przejazdu kolejowego. W Rumi przybyło aut na Dąbrowskiego, Starowiejskiej i Dębogórskiej. W Gdyni utrzymuje się jeszcze spowolnienie na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Wolniej pojedziemy też Hutniczą, Chylońską i Pucką. W dalszym ciągu zwalniamy też przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską. Na ekspresówce utworzyło się około kilometrowe spowolnienie od Szadółek do Matarni, czyli na jezdni w stronę Gdyni. Pozostałe odcinki S6-stki można pokonać bez większych problemów.

08:27

Zagęścił się nieco ruch na krajowej szóstce, na odcinku Lębork–Wejherowo, jednak nadal nie ma tam uciążliwych korków. Niemniej zwolnić należy przed światłami w Luzinie i Gościcinie. W samym Wejherowie sytuacja podobna jak przed godziną, czyli nie trzeba się obawiać dodatkowych utrudnień na ulicach. Większy ruch panuje na krajówce w stronę Śmiechowa, na Chopina i 12 Marca. W miarę sprawnie można przejechać przez Redę w stronę Rumi. Tutaj przymusowy postój może być konieczny przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. W Gdyni przytyka się punktowo ulica Morska od Cisowej do Grabówka. Przytyło też aut na Hutniczej, na pasie w stronę estakady. Pozytywnie zaskakuje dziś Obwodnica Trójmiasta – praktycznie całą długością tej trasy można się poruszać bez większych utrudnień. W powiecie puckim zwalniamy na trasie z Żarnowca do Krokowej. Nad samym morzem stopniowo zagęszcza się ruch między Karwią a Jastrzębią Górą. Nadal można całkiem sprawnie pokonać wojewódzką 216-stkę z Pucka do Władysławowa. Na Półwyspie Helskim da się dostrzec więcej aut niż godzinę temu, ale poważniejsze spowolnienia występują tylko przy dojeździe do ronda w Jastarni i w okolicach Juraty.

07:27

Na razie dość leniwie rozkręca się drogowy poranek w regionie. Na wszystkich głównych trasach nie ma szczególnych utrudnień, a jeśli gdzieś się już pojawiają, to mają przede wszystkim charakter punktowy. Co ciekawe, około półkilometrowy zator uformował się przy bramkach wjazdowych na autostradę A1 w Rusocinie, a zatem nie każdy jedzie nad morze, mimo że dziś nie piątek. Podobny korek jest też na drugim końcu S6-stki, czyli przy zjeździe na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni. Jeśli chodzi o Gdynię, to lekko zwalniamy właśnie na wspomnianej Morskiej od Cisowej do wjazdu na obwodnicę. Nie rozpędzimy się też na odcinku z Pogórza do Obłuża. W Rumi nieznacznie przytyka się zjazd z Towarowej na Sobieskiego, w Redzie natomiast – skrzyżowanie Gdańskiej z Obwodową. W Wejherowie poważniejsze zagęszczenie ruchu może wystąpić na I Brygady Pancernej, na odcinku od Puckiej do 12 Marca, a więc na jezdni w stronę Śmiechowa. Sporo samochodów pokonuje też ulicę Chopina. Znikomy ruch panuje na krajowej szóstce od Lęborka do Wejherowa. Punktowe spowolnienia są możliwe między Kębłowem a Gościcinem. Również na północy regionu trwa spokojny poranek na drogach. Zwiększone nasilenie ruchu da się zauważyć na drodze wojewódzkiej nr 215 w kierunku północy, od Sławoszyna aż do Karwi. Podobnie jest wzdłuż linii brzegowej – od Jastrzębiej Góry do Chłapowa. Bez przeszkód można za to pokonać wojewódzką 216-stkę od Pucka do Władysławowa i dalej – aż do Helu.

10.07.2018

09:55

Zderzenie trzech samochodów na I Brygady Pancernej w Wejherowie przy dojeździe do Ronda Solidarności od strony Bolszewa. Zablokowany jest jeden pas ruchu w stronę Gdyni.