Informacje z dróg

19.12.2014

08:19

Samochód jadący z ul. Legionów na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki w Gdańsku potrącił rowerzystę. Wskutek uderzenia mężczyzna z impetem upadł na ziemię. Na miejscu są już odpowiednie służby.

08:05

Rano doszło do stłuczki na skrzyżowaniu Strzeleckiej i 3 Maja w Wejherowie.

Tomi

07:52

Nie działają światła na skrzyżowaniu krajowej szóstki i Rybackiej w Wejherowie.

18.12.2014

17:06

Gdańsk: Stłuczka dwóchsamochodów na skrzyżowaniu przed Zieleniakiem. Na miejscu jest karetka.

Przemek

15:29

Należy zachować ostrożność jadąc Obwodnicą Trójmiasta w Gdańsku. Tuż za Owczarnią, na prawym pasie w stronę autostrady stoi zepsuty samochód, jednak korków jeszcze nie ma. Bardzo gęsto w Chwaszczynie. Samochody stoją już przy maszcie nadawczym.

14:59

Jak informuje Dzień Na Żywo: W Gdyni powoli jedzie się Hutniczą, w cierpliwość muszą uzbroić się także kierowcy jadący Estakadą Kwiatkowskiego na Obłuże.

14:57

Korki jak zwykle o tej porze tworzą się na Hutniczej w Gdyni.

Radek

14:00

Potracenie rowerzysty na zaspie w Gdańsku.

Andrzej

13:58

Tak wygląda rondo w Żukowie. Z każdej strony gęsto, ale da się przejechać..

Adrian

13:53

Ślisko na drodze z Wejherowa do Szemuda. Noga z gazu Panowie i Panie!

Adrian

12:29

Pozwól nam poinformować kierowców o utrudnieniach na drogach! Czekamy na zgłoszenia pod numerem 691 699 431 lub za pośrednictwem formularza kontaktowego! Najwytrwalszych nagradzamy badaniem technicznym!

10:16

Ciężarówka blokuje pas na obwodnicy między Pruszczem Gdańskim a Straszynem. Zablokowany jest jeden z pasów ruchu w kierunku Gdyni.

08:24

Krajowa szóstka na wysokości Gościcina w kierunku Gdyni- gęsto, ale wciąż bez utrudnień.

07:54

Bardzo prosimy Mieszkańców Chwaszczyna i okolicznych miejscowości (zwłaszcza Gminy Szemud) oraz pracowników sąsiednich Firm o zachowanie szczególnej ostrożności na ul. Rewerenda, Polnej i Telewizyjnej w związku z wprowadzanymi zmianami w zakresie STAŁEJ organizacji ruchu.

W wyniku licznych wniosków Mieszkańców oraz inicjatywy Komitetu Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna Urząd Gminy Żukowo zlecił opracowanie dokumentu stałej organizacji ruchu na ul. Rewerenda u zbiegu z ul. Telewizyjną i ul. Polną, który po uzyskaniu odpowiednich akceptacji w kartuskim starostwie wprowadza istotne zmiany na odcinku ok. 1,5 km.

  1. W dniu 11 grudnia br.  zamontowano 2 progi spowalniające ruch- pierwszy na wysokości Firmy SIM, drugi przy osiedlu Park Rewerenda. Są to progi wyspowe, bo taki jest wymóg prawny w przypadku dróg, którymi przemieszcza się autobus. Dodatkowo droga będzie zawężona odpowiednimi organicznikami (słupkami)  aby progi faktycznie spowolniły ruch w tym rejonie. Progi zostały zakupione przy dofinansowaniu z środków Funduszu Sołeckiego. W obrębie progów ograniczono prędkości do 30 km/h.
    
  2.  W dniach 17/18 grudnia dojdzie do kolejnych istotnych zmian:
    

a) nastąpi zmiana pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ul. Rewerenda i Telewizyjna. Ul. Rewerenda będzie drogą z pierwszeństwem przejazdu. Na przedmiotowym skrzyżowaniu usytuowane zostaną odpowiednie znaki drogowe oraz dodatkowe tablice informujące o zmianie.

b) na ul. Rewerenda w kierunku Bojana na wysokości nr 1 (przed wąwozem) zostanie ustawiony znak ostrzegający o prawostronnym zwężeniu drogi.

c) Na skrzyżowaniu ul. Rewerenda i Polna ustawione zostaną znaki ostrzegające o tym, że skrzyżowanie jest równorzędnym, co dotychczas nie było dla wszystkich kierowców oczywiste. Tak więc jest to jedynie "potwierdzenie" istniejącej dotychczas zasady pierwszeństwa. Kierowcy zbliżający się do tego skrzyżowania będą musieli odpowiednio zwolnić aby ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony. Dodatkowo na ul. Rewerenda ustawione zostaną dwie tablice informujące, że kierowca zbliża się do skrzyżowania równorzędnego.

Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielom Firmy EXPOSITE z Chwaszczyna za ufundowanie niezbędnych znaków na skrzyżowanie Rewerenda/Telewizyjna oraz 5 dodatkowych tablic informujących o zmianach w organizacji ruchu.

Prosimy wszystkich korzystających z ul. Rewerenda i sąsiednich o zachowanie szczególnej ostrożności, wzajemną życzliwość i nieprzekraczania dozwolonej prędkości.

07:45

W nocy miało miejsce zdarzenie drogowe na ul. I Dywizji Wojska Polskiego w Rumi. Uszkodzone zostały 2 samochody z czego jeden wpadł do rowu - informuje KS Mobil.