04.04.2020 13:02 0 Kwt

Biblioteka w dobie epidemii, czyli tysiące darmowych ebooków

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Zamknięte kina, place zabaw, biblioteki, restauracje i puby w czasie panującej epidemii koronawirusa to dobry pomysł na zmniejszenie liczby zakażonych osób. W dobie szybkiego dostępu do ebooków, warto zaopatrzyć się w ciekawe pozycje – szybko i bez wychodzenia z domu. Z taką inicjatywą wyszła między innymi Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie wyszła z inicjatywą pobrania telefonicznie kodu do Legimi, gdzie czekają tysiące e-booków.

Kiedy biblioteka jest zamknięta i zabrakło nam książek do czytania, warto sięgnąć po e-booki. Już dzisiaj (aż do wyczerpania puli kwietniowej) każdy czytelnik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie może pobrać telefonicznie kod do Legimi, gdzie czekają tysiące e-booków (w tym wypatrywane nowości). Zachęcamy do korzystania z tej możliwości – informuje Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.

Kody można pobrać telefonicznie, dzwoniąc na numer 58 677 65 74. Liczba kodów jest jednak ograniczona.

Mat. pras.

Przypomnijmy, że od 31 marca obowiązują nowe obostrzenia co do stanu epidemii. Zamknięto wszystkie punkty kosmetyczne, gabinety fryzjerskie czy piercingu. Wprowadzono limity osób, które jednocześnie mogą przebywać w danym sklepie. Maksymalnie mogą być to trzy osoby na jedną kasę. W przypadku poczty limit wynosi dwie osoby na jedno okienko. Na targowiskach i bazarach do jednego straganu mogą podejść jednocześnie trzy osoby.

Przed wejściem do sklepów konieczne jest nałożenie rękawiczek ochronnych – sklepy spożywcze i wielkopowierzchniowe muszą je udostępnić klientom. W weekendy zamknięte są sklepy budowlane. Reszta sklepów, które dotąd były otwarte, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, pracuje bez zmian. W trosce o zdrowie osób w starszym wieku, powyżej 65. roku życia, w godzinach 10:00–12:00 nie powinny robić zakupów osoby młodsze. Zamknięte zostają wszystkie hotele i miejsca noclegowe. Wyjątki stanowią punkt zbiorowej kwarantanny i miejsca noclegowe dla pracowników, np. dla ekip budowlanych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24