04.04.2020 12:00 0 Mat. red. Artykuł sponsorowany

Jak spędzają weekendy amerykańscy studenci?

Mat. pras.

Weekendy na kampusie

W przeciwieństwie do większości europejskich szkół wyższych, wiele college'ów i uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych oferuje zakwaterowanie na terenie kampusu, który jest położony poza centrum miasta. Nie oznacza to jednak, że student będzie się tutaj nudził.

Wiele kampusów jest pełnych życia nocnego, są tu bary i dyskoteki. Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do większości krajów, wiek dozwolonego prawem spożywania alkoholu w Stanach Zjednoczonych wynosi 21 lat. Nawet jeśli możesz legalnie spożywać alkohol w swoim kraju, ale nie masz ukończonych 21 lat, tutaj będziesz musiał zrezygnować z tej przyjemności.

Może to nieco ograniczyć Twój udział w życiu nocnym kampusu, ale istnieje tutaj wiele innych atrakcji. W weekendy wiele kafejki są otwarte do późnych godzin wieczornych, dzięki czemu będziesz mógł zjeść z przyjaciółmi po długim spacerze lub grze w kosza.

W weekendy na kampusach odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturowych na żywo. Na przykład festiwale i targi. Duża liczba studentów będzie również cieszyć się pokazami filmowymi, transmisją meczów, grami sportowymi, lub nawet zakupami. Oczywiście pod warunkiem, że zadania domowe są odrobione, lub zlecone do odrobienia specjalnym firmom, takim jak papernow.com.

Sport jest integralną częścią życia studenckiego w weekendy. Jeśli jesteś członkiem klubu fanów futbolu amerykańskiego, hokeja na trawie, rugby, tenisa, lacrosse, cheerleadingu lub innych sportów, aktywne weekendy będą Ci gwarantowane. Jeśli nie jesteś aktywnym zawodnikiem, możesz po prostu obserwować, jak grają inni.

Istnieje również rozrywki sezonowe. Na przykład, jeśli kampus znajduje się na północnym wschodzie, studenci mogą jeździć na nartach zimą, a latem uprawiać sport na świeżym powietrzu. Na południu plaże są dostępne przez cały rok. Rodzaj aktywności sportowej zależy w dużej mierze od regionu, w którym znajduje się kampus, oraz od pory roku.

Możliwość planowania

Na stronie internetowej dowolnego amerykańskiego uniwersytetu znajduje się informacja o tym, jakie wydarzenia odbędą się w weekend. W ten sposób możesz dokładnie zaplanować swój czas wolny. Udział w wydarzeniach kampusowych jest świetnym sposobem na zawarcie nowych znajomości.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24