26.05.2019 09:33 0 Kwt/pomorskie.eu

SOR dla dzieci na Zaspie już po remoncie

Fot. Dorota Kulka/pomorskie.eu

Nowa karetka transportowa, dwa pokoje obserwacyjne, poczekalnia, magazyn, łazienki z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych, nowa aparatura medyczna i wyremontowany gabinet diagnostyczno-zabiegowy czekają na małych pacjentów Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku. Zakończył się długo wyczekiwany remont, dzięki któremu nastąpiło uroczyste otwarcie intensywnej terapii dziecięcej szpitalnego oddziału ratunkowego na Zaspie. Koszt inwestycji to ponad 1,1 mln zł.

Nowe kardiomonitory, defibrylatory i zestawy do intubacji będą służyły najmłodszym pacjentom gdańskiego szpitala. Oddział został wyposażony w nowy sprzęt i aparaturę medyczną. Kupiono m.in. łóżka szpitalne i wózek transportowy.

Przebudowa pomieszczeń wpłynęła na poprawę świadczenia usług medycznych i wpłynie na zwiększenie ich liczby. Dzięki przebudowie pomieszczenia zgodne z przepisami higieniczno-sanitarnymi, bhp, p.poż oraz z przepisami zawartymi w Rozporządzeniu ministra infrastruktury o warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie – tłumaczyła Katarzyna Brożek, rzecznik Copernicusa.

Modernizacja pomieszczeń jest wynikiem troski o komfort małych pacjentów, a także ich rodziców i opiekunów.

Dzieci są szczególnie ważnymi mieszkańcami naszego regionu. To one w przyszłości będą dbały rozwój Pomorza. Modernizacja SOR-u dziecięcego jest również wyrazem konsekwentnie realizowanej przez samorząd województwa polityki wspierania działań służących podnoszeniu warunków pracy pracowników szpitali marszałkowskich. Przypominam, że na Zaspie w ostatnim czasie wyremontowaliśmy też m.in. oddział położniczo-ginekologiczny, chirurgię i internę. Trwa ponadto budowa nowoczesnego bloku operacyjnego – wyjaśnia członek Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska.

Spółka Copernicus otrzymała również nowoczesną karetkę typu T, tzn. transportową o, wartości 45 tys. zł. W jej wyposażaniu są nosze oraz krzesełko do transportu pacjentów. Będzie ona wykorzystywana do transportu pacjentów pomiędzy szpitalami należącymi do spółki oraz do odbioru pacjentów z lądowiska Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Fot. Dorota Kulka/pomorskie.eu

Fot. Dorota Kulka/pomorskie.eu

Fot. Dorota Kulka/pomorskie.eu

Fot. Dorota Kulka/pomorskie.eu


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24