25.05.2019 14:34 0 Kwt/mat.prasowe

Pracownicy PGZ Stoczni Wojennej otrzymają podwyżki wynagrodzeń

Źródło: archiwum/Stocznia Marynarki Wojennej/Facebook

Ponad sześć miesięcy trwały negocjacje zarządu ze związkami zawodowymi w PGZ Stoczni Wojennej. Od tego miesiąca weszły w życie nowe regulaminy pracy i wynagradzania. Tym samym wprowadzono wiele rozwiązań atrakcyjnych dla pracowników, a jednocześnie – bezpiecznych i korzystnych dla pracodawcy.

Nowe taryfikatory, stanowiskowy i wynagrodzeń, zbudowane zostały w oparciu o metodykę i raporty płacowe jednej z wiodących międzynarodowych firm doradczych. Będą one co roku aktualizowane, zgodnie ze zmieniającym się poziomem wynagrodzeń w gospodarce krajowej.

Płace w Stoczni Wojennej rosną sukcesywnie, od przejęcia upadłego przedsiębiorstwa przez Polską Grupę Zbrojeniową. Wzrost wynagrodzeń wiąże się z coraz większym poziomem zamówień, co powoduje również zapotrzebowanie na nowych pracowników. Stocznia w ubiegłym roku zatrudniła 60 osób, głównie na stanowiskach produkcyjnych i inżynierskich. Do końca bieżącego roku planowany jest wzrost zatrudnienia o kolejnych 70 pracowników.

Rosnące wymagania rynku pracownika oraz ciągłe zapotrzebowanie stoczni na nowych pracowników sprawiły, że wspólnie ze stroną społeczną podjęliśmy wysiłek uregulowania na nowo zasad zatrudniania i wynagradzania. Pomimo że negocjacje nie były łatwe, udało nam się znaleźć odpowiedzialny kompromis, gwarantujący zarówno pracownikom, jak i pracodawcy odpowiedni poziom elastyczności i bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne, gdyż otwieramy się coraz bardziej na ludzi młodych, którym sztywne reguły nie bardzo odpowiadają. Ponadto większa elastyczność zasad sprzyja swobodzie myślenia innowacyjnego i inicjatywie własnej, na czym nam bardzo zależy – mówi Konrad Konefał, prezes stoczni.

Uregulowano także tryb i zasady ubiegania się pracownika o podwyżkę bądź awans czy nagrodę. Z wnioskiem o ich przyznanie może zwrócić się każdy bezpośrednio do zarządu. Wprowadzono również wiele rozwiązań, których celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa, zachowania zdrowia i ochrony pracujących. Od dłuższego już czasu obowiązuje specjalna procedura przeciwdziałająca ewentualnemu mobbingowi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24