26.05.2019 10:04 0 Kwt

Nowe sygnalizatory ostrzegą plażowiczów i kierowców

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Na Półwyspie Helskim sygnalizatory ostrzegą plażowiczów i kierowców o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Nowoczesne rozwiązanie zostanie zastosowane między innymi na skrzyżowaniach w Jastarni, Władysławowie oraz dojściach na plaże Półwyspu Helskiego.

Zwiększy się poziom bezpieczeństwa na 10 przejazdach oraz przejściach przez tory w województwie pomorskim. Na Pomorzu projekt „przejazdowy” wart jest 12 mln zł. To część ogólnopolskiego zadania z POIiŚ za ponad 250 mln zł. Na przejazdach drogowo-kolejowych nowe sygnalizatory świetlne i dźwiękowe ostrzegą kierowców przed zbliżającym się pociągiem, a widoczność poprawi energooszczędne oświetlenie LED.

W Jastarni PLK zwiększa poziom zabezpieczeń dla mieszkańców i turystów korzystających z dojścia na plażę. Wykonawca zainstaluje sygnalizację, rogatki oraz monitoring (przejazd w kierunku wejścia na plażę nr 41). Podobnie będzie na Półwyspie Helskim. Przejścia przez tory zostaną na nowo wygrodzone, otrzymają rogatki oraz kamery w Chałupach (w kierunku wejścia na plażę nr 8) i w Kuźnicy (w kierunku wejścia na plażę nr 36) – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Nowe sygnalizatory świetlne i dźwiękowe ostrzegą również kierowców na linii Tczew–Kostrzyn (nr 203): w Zwierzynku (powiat tczewski), Starogardzie Gdańskim (ul. Leśna), Klawkowie (ul. Leśna; powiat chojnicki), na linii Działdowo–Chojnice (nr 208) w Pawłowie (ul. Lichnowska; powiat chojnicki).

W całej Polsce zmodernizowanych zostanie ponad 180 przejazdów kolejowo-drogowych za 250 mln zł netto, z czego 194 mln zł stanowi dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakończenie programu „przejazdowego” na Pomorzu przewidziane jest na kwiecień 2020 r.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24