09.02.2019 15:06 0 Kwt/UM Władysławowo

Mieszkańcy gminy Władysławowo wybiorą nowych sołtysów

Fot. archiwum

Po ubiegłorocznych wyborach samorządowych, przyszedł czas na wybór sołtysów. Gospodarzy miejscowości z terenu gminy Władysławowo mieszkańcy wybiorą już w marcu.

Burmistrz Władysławowa zarządził wybory sołtysów w gminie Władysławowo, w sołectwach: Chałupy, Chłapowo, Rozewie, Jastrzębia Góra, Tupadły, Ostrowo i Karwia.

Terminy wykonania czynności wyborczych przewidzianych w statucie sołectwa określa kalendarz wyborczy, zgodnie z którym wybory zaplanowano na 24 marca 2019 roku – czytamy na stronie wladyslawowo.pl.

Przypomnijmy, że prawo wybierania i kandydowania na sołtysa ma każdy obywatel Polski oraz obywatel Unii Europejskiej niebędący obywatelem polskim, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat oraz stale zamieszkuje na terenie danego sołectwa i jest wpisany do stałego rejestru wyborców w gminie.

Kandydat na sołtysa musi złożyć pisemne oświadczenie o wyrażeniu zgody na kandydowanie, wraz z listą 20 wyborców sołectwa posiadających czynne prawo wyborcze popierających kandydata. Takie zgłoszenia będą przyjmowane w pok. nr 207 (II piętro), w godzinach urzędowania do 5 marca.

Do 8 marca lista kandydatów wraz z adresami lokali wyborczych zostanie podana do publicznej wiadomości. Dwa dni przed wyborami członkowie Gminnych (Sołeckich) Komisji Wyborczych otrzymają karty do głosowania, spis wyborców i pozostałe materiały wyborcze. Nowych sołtysów poznamy już 24 marca 2019 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24