09.02.2019 14:35 0 Kwt/UM Gdynia

Gdyńska interna jak nowa. Zakończył się długo wyczekiwany remont

źródło: gdynia.pl/Kamil Złoch

Zakończył się remont Oddziału Chorób Wewnętrznych w gdyńskim Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Inwestycja za niemal 4 miliony złotych odmieni oblicze interny, która od teraz ma m.in. nowe łóżka, klimatyzację czy nowoczesny sprzęt medyczny.

Od teraz oddział ma osiem sal, na których znajduje się 25 łóżek. Na piątym piętrze znajduje się także jednoosobowa sala oraz izolatka. Na blisko 400 metrach kwadratowych mieszczą się także pokoje dla pielęgniarek i lekarzy, węzły sanitarne i pomieszczenia magazynowe oraz gabinet diagnostyczno-zabiegowy.

  • Prawie cztery miliony złotych to ogromna kwota, która pomoże nie tylko mieszkańcom Gdyni, ale i całego Pomorza. Powstał kolejny oddział, który jest wykonany w bardzo wysokim standardzie – mówił Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Na odnowionym oddziale pacjenci mogą korzystać z nowego wyposażenia, w tym szafek i materacy. Na internę trafiły także między innymi nowoczesne kardiomonitory, pompy do żywienia pozajelitowego i dojelitowego, pompy infuzyjne oraz defibrylatory.

  • Przede wszystkim zyskaliśmy komfortowe sale dla pacjentów z sanitariatami przy każdej z nich, mamy też nowoczesne łóżka, a przede wszystkim oddział zmienił się wizualnie. Stary oddział, długo nieremontowany na pewno nie sprawiał komfortu ani pacjentom, ani personelowi. Dzisiaj właściwie oglądamy pomieszczenia, które mało przypominają szpital, bo staraliśmy się, żeby wystrój był bardzo przyjazny – zaznacza Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Szpitali Pomorskich.

Tegoroczna inwestycja kosztowała 3 mln 800 tys. złotych. Wcześniej prace remontowe prowadzone były na Oddziale Chorób Wewnętrznych B, który oddano do użytku w czerwcu zeszłego roku. Na obu oddziałach gdyńskiego szpitala pomieści się łącznie 47 łóżek dla pacjentów.

źródło: gdynia.pl/Kamil Złoch

źródło: gdynia.pl/Kamil Złoch

źródło: gdynia.pl/Kamil Złoch


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24