29.11.2010 13:03 0

Ty też możesz zostać swiętym Mikołajem.

Zbliżają się święta. Jest to czas, w którym staramy się być dla siebie milsi, serdeczniejsi i z miłością spoglądamy na drugiego człowieka - naszego bliźniego.

Jednak sądzę, że zamiast czekać aż nadejdą święta, możemy podjąć własną inicjatywę. Pamiętaj, drogi czytelniku, że dzięki Tobie każdy dzień może stać się dla drugiej osoby wielkim świętem! Nie musisz czekać na specjalną okazję, żeby zrobić przyjemność najbliższym i nie tylko! Nagrodą za to będzie ich uśmiech i wspaniała atmosfera. Oto parę sposobów, które mogą poprawić humor koleżance, koledze bądź komuś z rodziny.

  1. Gdy masz wolne popołudnie zrób niespodziewanie z własnej inicjatywy porządki w domu. Pozmywaj naczynia, poodkurzaj, wynieś śmieci i podlej kwiatki.

  2. W weekend weź rodzeństwo do kina, do teatru, wesołego miasteczka, na spacerek . . . Dzieciaki będą miały frajdę, a rodzice odpoczną.

  3. Sprezentuj młodszej siostrze lub kuzynce coś, z czego dawno wyrosłaś. Może to być kolorowa bransoletka lub kolekcja ubranek dla lalek.

  4. Kiedy rodzice wracają z pracy przygotuj im gorącą herbatę, bądź kawę. Usiądź z nimi na chwilę przy stole i zapytaj, jak im minął dzień. Podobnie potraktuj rodzeństwo wracające np. z egzaminów.

  5. Przyjaciółkę lub przyjaciela , który ma problemy z pewnym przedmiotem zaproś do wspólnej nauki. Kumpel/ kumpela na pewno się ucieszy i odwdzięczy się tym samym.

  6. Jeśli zauważyłeś, że osoba słabsza jest dręczona lub poniżana postaraj się jej pomóc. Porozmawiaj z nią, poradź, zaczerpnij pomocy starszych. Osoba, której pomogłeś z pewnością będzie Ci ogromnie wdzięczna.

  7. Pomóż sąsiadce z naprzeciwka nieść zakupy, zająć się ogródkiem bądź wyprowadź jej pupila na spacer.

  8. Bierz czynny udział w zbiórkach PCK bądź dla domów dziecka.

Zachęcam Was drodzy czytelnicy, abyście wykształcili w sobie wartości, które mówią nam o tym, jak ważna jest wrażliwość na drugiego człowieka, jego problemy, ból i cierpienie.
Kształtujcie w sobie postawę altruisty, a świat w którym żyjemy będzie lepszym miejscem.

Od drobnych kroczków takich jak udział w takich akcjach zaczniecie swoja drogę w kształtowaniu siebie jako dobrego człowieka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24