07.08.2019 10:03 14 Zbigniew Głowacki/red.

'Oznakowanie powinno być zmienione, by umożliwić kierowcom jazdę'

Fot. Nadmorski24.pl

Modernizacja ulicy Przemysłowej, a raczej – obowiązująca w tym rejonie Wejherowa organizacja ruchu, nadal budzi wiele wątpliwości i zastrzeżeń wśród kierowców. Poniżej zamieszczamy w całości list naszego Czytelnika, który dotyczy tego problemu.

Od momentu wprowadzenia tymczasowego oznakowania na remontowanym odcinku ulicy Przemysłowej, obserwuję ruch na skrzyżowaniu z ulicą Graniczną i prowadzone prace budowlane w tym miejscu. Pisałem wcześniej, że skrzyżowanie to spełnia ważną funkcję w tym rejonie i oznakowanie powinno być zmienione, aby umożliwić kierowcom jazdę w lewo w kierunku DK nr 6. Jednak zdaniem Dyrektora Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego, taka zmiana nie jest możliwa.

Odnoszę wrażenie, że aby udowodnić, że komentarze pod artykułem, który ukazał się na łamach Nadmorski24.pl, są bezpodstawne i rację ma Pan Dyrektor, broniący zasadności oznakowania, bo prace remontowe trwają na całym odcinku ulicy Przemysłowej, to w dniu 30 lipca 2019 r. pracownicy wykonujący pracę na ulicy Przemysłowej wycięli na skrzyżowaniu z ulicą Graniczną kilka metrów kwadratowych asfaltu i obstawili to ostrzegawczymi słupkami. Jeżeli jednak zdjęto asfalt w dniu 30 lipca i przez tydzień, tzn. do dnia 5 sierpnia, żadnych innych robót, dla których został zdjęty asfalt na tym bardzo newralgicznym dla komunikacji w tym rejonie skrzyżowaniu, nie wykonano, to moim zdaniem coś tu nie gra. Jako dowód poniżej załączam zdjęcia potwierdzające, że opisana sytuacja nie jest wymyślona, lecz prawdziwa.

Niedługo minie miesiąc od zablokowania ruchu bezsensownym oznakowaniem tego skrzyżowania. W tym czasie z pewnością duża grupa kierowców musiała zapłacić mandaty, ponieważ rolą policji jest egzekwowanie obowiązującego oznakowania, a wszystko to przez brak reakcji urzędników na postulaty mieszkańców, upierających się przy swojej racji. Być może sprawą należy zainteresować Starostę Powiatu Wejherowskiego, który zatwierdził swoją decyzją to bezsensowne oznakowanie, lub Prezydenta Wejherowa, dla których sprawy mieszkańców z pewnością powinny być ważniejsze niż dla Pana Dyrektora.

Fot. Zbigniew Głowacki, zdjęcie wykonane 30 lipca

Fot. Zbigniew Głowacki, zdjęcie wykonane 5 sierpnia

Jako dowód, że oznakowanie tego skrzyżowania to sprawa poważna, poniżej zamieszczam jeszcze dwa zdjęcia zrobione w sobotę 3 sierpnia o godzinie 11:30, które pokazują, jak ważne jest skrzyżowanie ulicy Granicznej z ulicą Przemysłową, na której tworzy się korek samochodów omijających zakorkowaną ulicę Ofiar Piaśnicy i łamiących przez to przepisy ruchu drogowego. Wszystko to spowodowane brakiem zrozumienia i upierania się przy bezsensownym oznakowaniu, niemającym nic wspólnego z bezpieczeństwem ruchu drogowego na tym skrzyżowaniu. Żadne prace budowlane nie były w tym czasie na tym skrzyżowaniu wykonywane i wszystkie te samochody wyjechały z ulicy Granicznej w lewo na DK nr 6.

Fot. Zbigniew Głowacki

Fot. Zbigniew Głowacki

Od redakcji: Wcześniej p. Zbigniew, autor powyższego artykułu, przekazał nam swoje sugestie dotyczące usprawnienia ruchu w obrębie modernizowanej ulicy Przemysłowej. Przesłaliśmy je do Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego. Odpowiedzi w tej sprawie, do których także odnosi się p. Zbigniew, zawarliśmy w tym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24