03.08.2022 13:03 11 WH/UM Rumia

Budowa węzła Centrum w Rumi. Będą utrudnienia dla kierowców i pieszych

Fot. UM Rumia

Od wtorku (9 sierpnia) mają ruszyć prace w rejonie rumskiego dworca PKP w ramach węzła Centrum. Do końca roku ul. Starowiejska będzie wyłączona z ruchu na odcinku od ronda do wjazdu na stację benzynową. Niedostępny będzie także chodnik dla pieszych.

Przypomnijmy, że w Rumi trwa zadanie „Budowa węzłów integracyjnych wraz z trasami dojazdowymi”. W ramach tego ma powstać m.in. węzeł Centrum za około 12 mln złotych.

W ramach prac planowana jest między innymi budowa ścieżki rowerowej na odcinku od dworca w Rumi do ul. Abrahama, przebudowa ronda uniemożliwiającego zjazd na parking Castoramy, modernizacja pętli autobusowej, remont zdegradowanych nawierzchni, wymiana wiat przystankowych, stworzenie parkingu przy ul. Towarowej, montaż elementów małej architektury oraz urządzenie terenów zielonych – informuje rumski magistrat.

Zobacz także: Będzie remont w rejonie dworca w Rumi

Budowa ma rozpocząć się we wtorek (9 sierpnia) – to oznacza utrudnienia dla kierowców i pieszych.

W pierwszej kolejności nastąpi przebudowa ronda im. harcmistrza Alojzego Voigta, które do tej pory uniemożliwiało zjazd na parking Castoramy. Równolegle ruszy remont odcinka ul. Starowiejskiej – od ronda do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego. Ten etap prac potrwa co najmniej do końca roku – tłumaczy Piotr Szymański z magistratu.

Ulica Starowiejska będzie wyłączona z ruchu na odcinku od ronda do wjazdu na stację benzynową. Ruch w obie strony zostanie poprowadzony przez pętlę autobusową. Utrudnienia czekają też na przechodniów - niedostępny będzie chodnik biegnący od stacji benzynowej do skrzyżowania z ul. Abrahama.

Fot. UM Rumia

Remont ma zakończyć się w 2023 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24