27.04.2022 16:00 6 WH/UM Rumia

Będzie remont w rejonie dworca w Rumi

Fot. UM Rumia

Ścieżka rowerowa, przebudowa ronda na parking sklepu budowlanego, nowa pętla i wiaty oraz remont nawierzchni i inne – tak zmieni się okolica dworca kolejowego i autobusowego w Rumi. Koszt inwestycji to około 12 mln złotych, a ma być gotowa w 2023 roku.

Miasto podpisało umowę z wykonawcą. To ciąg dalszy zadania „Budowa węzłów integracyjnych w Rumi wraz z trasami dojazdowymi”.

W ramach prac planowana jest między innymi budowa ścieżki rowerowej na odcinku od dworca w Rumi do ul. Abrahama, przebudowa ronda uniemożliwiającego zjazd na parking Castoramy, modernizacja pętli autobusowej, remont zdegradowanych nawierzchni, wymiana wiat przystankowych, stworzenie parkingu przy ul. Towarowej, montaż elementów małej architektury oraz urządzenie terenów zielonych – informuje rumski magistrat.

Dzięki temu rumski dworzec będzie przyjazny dla pasażerów, kierowców i rowerzystów. Jak zaznacza miasto, urząd naciska na PKP, aby zrealizowało część węzła integracyjnego, do którego należą tunel, perony i windy.

Fot. UM Rumia Fot. UM Rumia Fot. UM Rumia Fot. UM Rumia Fot. UM Rumia Fot. UM Rumia

Wartość przedsięwzięcia to około 12 mln złotych. Remont ma zakończyć się w połowie 2023 roku. Póki co nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24