28.06.2022 10:04 4 WH/gdynia.pl/mat.pras.

Open’er Festival wraca do gry - zmiany w ruchu i dodatkowa komunikacja

Fot. Open'er Festival

Od środy do soboty (29 czerwca-2 lipca) potrwa Open’er Festival. Impreza powraca po dwóch latach przerwy. Na lotnisku na Babich Dołach wystąpią m.in. Dua Lipa czy The Chemical Brothers. Zapowiedziano zmiany w ruchu i nowe rozkłady jazdy SKM. Oto festiwalowy niezbędnik dla uczestników imprezy, jak i mieszkańców Trójmiasta.

Na scenach Open’era pojawią się m.in. Dua Lipa, Imagine Dragons, Twenty One Pilots, Playboi Carti, Martin Garrix, The Chemical Brothers, Måneskin, Megan Thee Stallion, Glass Animals, Tove Lo, Little Simz, Jessie Ware, Royal Blood, Years & Years The Smile czy Michael Kiwanuka.

Czytaj także: Wyłudzają pieniądze metodą na Open’era

W związku z festiwalem od 28 czerwca do 3 lipca zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu:

— na ul. Janka Wiśniewskiego – na odcinku jednojezdniowym od przystanku SKM Gdynia Stocznia-Uniwersytet Morski do placu Konstytucji tymczasowo będą wyłączone pasy ruchu dla rowerzystów. W kierunku centrum zostanie uruchomiony specjalny pas dla autobusów;

— na ul. Zielonej – ograniczenie wjazdu na odcinku od ul. płk. Dąbka w kierunku Babich Dołów. W godz. 13:00-5:00 wjazd tylko dla mieszkańców oraz właścicieli ogródków działkowych na podstawie wjazdówek wydawanych przez organizatora (na podstawie dokumentu poświadczającego zamieszkanie, zameldowanie lub prowadzoną działalność). Wjazdówki można odebrać jeszcze 27-28 czerwca w godz. 10.00-17.00 przy bramie Papieskiej i w dniach 29 czerwca-2 lipca w godz. 13.00-3.00 w punkcie kontrolnym przy ul. Zielonej.

— należy spodziewać się wzmożonego ruchu na ul. Kwiatkowskiego, Unruga i Bosmańskiej.

Teren imprezy będzie otwarty w godzinach 15:00-4:00. Aby brać udział w wydarzeniu należy mieć dokument tożsamości oraz wymieniony bilet na opaskę. Punkt wymiany działa przy dworcu PKP Gdynia Główna i Parku Rady Europy.

Aby dostać się na lotnisku w Babich Dołach lepiej wybrać komunikację miejską. Pod dworcem podstawione będą autobusy ZKM Gdynia, które dojeżdżają pod bramki na festiwal. Przejazd jest bezpłatny. SKM Trójmiasto poinformowało o uruchomieniu blisko 30 dodatkowych pociągów. Rozkład kolejek znajdziesz tutaj.

Od 29 czerwca do 3 lipca wprowadzono zmiany na liniach: 146, 309, N10, N20 i N65. W weekend w godz. 8.00-18.00 dwukrotnie zwiększona zostanie częstotliwość kursowania autobusów linii 146 do/z Rewy.

Na terenie festiwalu będzie obowiązywał bezgotówkowy system płatności, honorowane będą karty płatnicze, telefony, zegarki i inne gadżety w technologii zbliżeniowej. Przygotowano też specjalną kartą przedpłaconą Alter Art, którą można będzie doładować za gotówkę.

Szczegółowe informacje o festiwalu znajdują się na stronie organizatora.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24