20.06.2022 08:19 12 WH/KMP Gdynia

Wyłudzają pieniądze metodą na Open’era

Fot. pixabay.com

Przesyłają zdjęcia biletów na Open’er Festival i numer konta. Po transakcji okazuje się, że bilety są fałszywe, a kontakt ze sprzedającym się urywa – tak działają oszuści. Policja ostrzega i apeluje o ostrożność.

Przed nami Open’er Festival. Od 29 czerwca do 2 lipca na lotnisku w Babich Dołach wystąpią m.in. Dua Lipa, Imagine Dragons, Twenty One Pilots, Playboi Carti, Martin Garrix, The Chemical Brothers, Måneskin, Megan Thee Stallion, Glass Animals, Tove Lo, Little Simz, Jessie Ware, Royal Blood, Years & Years The Smile czy Michael Kiwanuka.

Czytaj także: Ruszyły przygotowania do Open’era

Jak się okazuje, czas zabawy jest też czasem „łowów” dla oszustów, którzy sprzedają fałszywe bilety.

37-letnia mieszkanka Gdyni umieściła na jednym z portali społecznościowych wpis, że chce kupić bilety. Na to ogłoszenie odpowiedział oszust, przesłał zdjęcia biletów, potwierdzonej transakcji zakupu, zdjęcie swojego dowodu osobistego z zamazanymi danymi wrażliwymi, numer telefonu niezbędny do transakcji BLIK oraz numer konta – informuje gdyńska komenda.

Kobieta przelała pieniądze pod wskazany numer telefonu i otrzymała nieprawdziwe bilety. Kontakt ze sprzedającym się urwał, a 37-latka straciła 900 złotych.

Policjanci apelują o czujność i ostrożne zakupy w internecie. Zarówno sprzedający, jak i kupujący powinni sprawdzać opinie. Nikomu nie powinniśmy udostępniać haseł do aplikacji bankowych i inne.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24