11.08.2021 17:00 4 WH

Przed nami huczne obchody dnia patrona Rumi

Fot. rumia.eu/ archiwum

Stoiska, dmuchańce, lamy i alpaki, zbiórka charytatywna, gastronomia i koncert Papa D – oto część atrakcji, jakie przygotowano na festyn z okazji dnia patrona Rumi św. Jana Bosko. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 15 sierpnia.

Przypomnijmy, że w 2016 roku radni Rumi podjęli uchwałę w sprawie ustanowienia św. Jana Bosko patronem miasta. Od tego momentu, dzień 15 sierpnia jest świętem patrona. Więcej informacji tutaj.

Już w niedzielę (15 sierpnia) odbędą się oficjalne uroczystości, które będą połączone ze świętem wojska polskiego. O godzinie 11:00 zaplanowano mszę świętą w intencji ojczyzny w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, następnie zostaną złożone kwiaty na mogiłach żołnierzy. Zaś o godzinie 15:00 rozpocznie się festyn rekreacyjno – sportowy na boisku przy ul. Bukowej.

W ramach atrakcji przygotowano m.in. gry i zabawy, teatr dla dzieci, konkurs rysunkowy. Nie zabraknie gastronomii oraz lam i alpak. Na zakończenie imprezy o godzinie 18:00 na scenie wystąpi Paweł Stasiak z zespołem Papa D.

Pełny program znajduje się na plakacie poniżej:

Fot. mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...