06.08.2020 08:20 8 rp/Facebook

Rzuć ‘piątaka’ dla strażaka [FILM]: OSP Orle zbiera na nowy wóz

Źródło: Zrzutka.pl

Wiele wskazuje na to, że tym razem się uda. Strażacy z Orla robią co mogą, żeby uzbierać pieniądze na upragniony wóz bojowy. Ten pomoże im nieść pomoc innym. Przeszkodą jest jednak brak pieniędzy. Druhowie postanowili więc rozpocząć kampanię rzuć „piątaka” dla strażaka – do sieci trafił drastyczny film.

Stara 244, którego na co dzień używali druhowie z Orla, a który raczej powinien pojawiać się na zlotach zabytkowych aut niż na akcjach gaśniczych, już nie ma. Wóz liczył już ponad 30 lat i czasy swojej świetności miał dawno za sobą. Po ostatnim wyjeździe alarmowym jedyny wóz bojowy OSP Orle uległ poważnej usterce, której koszt naprawy prawdopodobnie przewyższa wartość samochodu.

Strażacy nie czekali długo z rozpoczęciem walki o nowy sprzęt. Założyli zrzutkę i… stworzyli dość drastyczny film, w którym pokazują jak brak bojowego samochodu może wpłynąć na bezpieczeństwo. Jedynie pokazują, bo jak sami zaznaczają, to tylko możliwy scenariusz, który nie musi dojść do skutku.

W filmie pokazano niebezpieczną sytuację, do jakiej doszło na drodze, kiedy kobieta zasnęła „za kółkiem”. Na ratunek jej i jej dziecka wysłani zostali strażacy, którzy… nie mają czym dojechać i uratować im życia.

Pozostaliśmy z nową remizą, aktywnymi i chętnymi nieść pomoc druhami, ale brak wozu blokuje nas. Uniemożliwia nam to niesienie pomocy mieszkańcom naszej wsi oraz okolic – podkreślają druhowie.

Aktualnie korzystają z wozu udostępnionego przez zaprzyjaźnioną jednostkę, ale to nie rozwiązuje ich problemu. Potrzeba uzbierać 50 tysięcy, a już 11 tysięcy trafiło na zrzutkę zorganizowaną przez strażaków.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24