06.07.2020 09:40 26 rp/Facebook

Ochotnicza Straż Pożarna w Orlu została bez jedynego wozu bojowego

Źródło: Facebook

Po ostatnim wyjeździe alarmowym jedyny wóz bojowy OSP Orle uległ poważnej usterce, której koszt naprawy prawdopodobnie przewyższa wartość samochodu. Choć zapału do pracy im nie brakuje, to od teraz druhowie pozostają bez sprzętu, na który cały czas trwa zbiórka pieniędzy.

Star 244, którego na co dzień używają druhowie z Orla, raczej powinien pojawiać się na zlotach zabytkowych aut niż na akcjach gaśniczych – tak pialiśmy już w czerwcu zeszłego roku. Wtedy też Druhowie z Orla zorganizowali zrzutkę i starali się uzbierać potrzebne ponad pół miliona na nowy wóz. Choć to jedynie cześć kwoty, którą planowano przeznaczyć na potrzebny sprzęt. Niestety, Bezskutecznie. Po 13 latach wiernej służby samochód Star 244 GBM zostaje wycofany z akcji ratowniczo-gaśniczych.

Wiedzieliśmy, że ta chwila nastąpi dlatego prowadzimy od pewnego czasu zbiórkę pieniędzy na nowy wóz bojowy. Niestety jeszcze nie udało nam się zebrać wystarczającej kwoty – czytamy na facebookowym profilu OSP.

Źródło: Facebook

Źródło: Facebook

Druhowie z Orla nigdy nie odmawiają pomocy, a często to nie tylko gaszenie pożarów i ratowanie ofiar wypadków drogowych. Zaangażowani są w organizację wielu imprez czy innych uroczystości. Teraz jednak do robienia tego, co kochają najbardziej, czyli pomagania brakuje im najważniejszej rzeczy – wozu.

Jednostka obecnie stara się o wóz zastępczy, choć to jak wiadomo, nie załatwi problemów. Cały czas trwa walka o zbiórkę pieniędzy, które pozwolą w przyszłości uratować ludzkie życie.

Źródło: Facebook

Jak czytamy na Facebooku strażaków, zbiórka jest prowadzona poprzez darowiznę na numer konta 16 1240 5354 1111 0010 7431 5328.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24