16.02.2020 13:30 1 raz

W Redzie pobiegną Tropem Wilczym

Fot. archiwum TTM

Miłośnicy biegów uczczą pamięć bohaterów. W niedzielę 1 marca 2020 roku Fundacja Wolność i Demokracja po raz ósmy zorganizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Fundacja Wolność i Demokracja, MOSiR Reda oraz The North Event zapraszają na lokalną edycję imprezy, która po raz kolejny odbędzie się w Redzie, w Miejskim Parku Rodzinnym.

Program biegu

  • Godz. 10:00 – otwarcie biura zawodów

  • Godz. 11:30 – zamknięcie biura zawodów

  • Godz. 12:00 – start 1963 m

  • Godz. 12:30 – zakończenie

Do biegu można się zapisać tutaj.

Mat. pras.

W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944–1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 roku grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy, a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 zawodników. Od 2015 roku bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24