30.11.2019 13:30 5 raz

Policja mówi 'nie!' atakom i hejtowi

Źródło: Policja.pl

Nie ma miejsca na atak fizyczny, hejt i wyzwiska pod adresem mundurowych. Kierownictwo polskiej policji stanowczo sprzeciwia się atakowaniu policjantów w jakiejkolwiek formie. W tej sprawie wydano specjalny komunikat.

"W związku z wydarzeniami, które miały miejsce po interwencji przeprowadzonej przez policjantów i zakończyły się śmiercią mieszkańca Konina, pragniemy podkreślić, że zdecydowana większość społeczeństwa zachowuje w obliczu tej tragedii właściwą postawę. Charakteryzuje się ona spokojnym oczekiwaniem na oficjalne ustalenia śledczych i jest daleka od jakichkolwiek domysłów, niepopartych żadnymi dowodami" – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez insp. Mariusza Ciarkę, rzecznika prasowego Komendanta Głównego Policji.

Niestety, część osób, nie potrafiąc uszanować zarówno tragedii rodziny, jak i codziennej, ciężkiej, często ofiarnej służby policjantów, już, zdaje się, wydała wyrok na policjanta, który podczas interwencji użył broni palnej – podał przedstawiciel stróżów prawa. – Zdecydowanie przeciwstawiamy się takim zachowaniom, jasno podkreślając, że nie ma przyzwolenia Komendanta Głównego Policji ani kierownictwa polskiej i wielkopolskiej policji na fizyczne i werbalne ataki na policjantów oraz propagowanie hejtu i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji w internecie.

Jak podkreślili szefowie policjantów, każdy policjant kieruje się hasłem „Pomagamy i chronimy”, zdając sobie sprawę, że narażając swoje życie, służy obywatelowi.

"Użycie broni służbowej to ostateczność i występuje najczęściej w obronie własnej i innych osób. Należy przy tym pamiętać, że nie tylko policjanci zobowiązani są działać zgodnie z prawem, ale i każdy obywatel ma również obowiązki określone w przepisach, w tym m.in. obowiązek zachowania zgodnego z prawem" – czytamy w komunikacie.

Należy pamiętać, że każdy, kto podnosi rękę na policjanta, znieważa go lub oczernia w oczach opinii publicznej, powinien liczyć się z konsekwencjami prawnymi i zdecydowaną reakcją ze strony policji – dodał insp. Ciarka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24