27.09.2019 09:55 27 raz

Gryf Wejherowo wykluczony z Pucharu Polski

fot. Mieszko Weltrowski?TTM

Gryf Wejherowo zakończył swoją przygodę w rywalizacji w ramach rozgrywek Pucharu Polski 2019/2020 na wtorkowym (24 września) meczu z Lechią Gdańsk. Niestety, po ekscesach kibiców nie zagra w tych rozgrywkach w przyszłym sezonie.


Aktualizacja, 27 września, godz. 10:45

Wykonując orzeczenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN, zarząd Gryfa Wejherowo zadecydował, że sobotni (28 września) mecz ze Skrą Częstochowa odbędzie się bez udziału publiczności.


W czwartek, 26 września w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN. Zajęto się na nim chuligańskimi zachowaniami na trybunach stadionów w Wejherowie podczas meczu 1/32 finału Pucharu Polski, podczas którego Gryf Wejherowo rywalizował z Lechią Gdańsk.

Przypomnijmy, po niespełna pół godzinie gry kibice gospodarzy postanowili zademonstrować swoją radość, odpalając race. W 30. minucie zrobiło się naprawdę nerwowo. Jedna z rac spadła niebezpiecznie blisko nóg bramkarza gości. Ten zdołał odskoczyć, lecz sędzia zadecydował o przerwaniu spotkania. Niewiele brakowało, by mecz został definitywnie zakończony walkowerem na rzecz Lechii. Po długich konsultacjach między zawodnikami, sędzią a delegatami PZPN, zadecydowano o wznowieniu gry. Wzmocniono też siły policyjne wokół stadionu. Więcej na temat tego spotkania pisaliśmy w tym artykule.

Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła ukarać klub Gryf Wejherowo karą wykluczenia z rozgrywek Totolotek Pucharu Polski w sezonie 2020/2021 na szczeblu związku piłki nożnej oraz szczeblu centralnym.

Ponadto kibice z Wejherowa nie będą mogli wejść na stadion Gryfa w jednym meczu rozgrywek II ligi. Nie wesprą też swoich piłkarzy na wyjeździe - PZPN zakazał wyjazdów zorganizowanych grup kibiców z Wejherowa na mecze rozgrywane w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019/2020 do 31 grudnia 2019 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24