24.08.2019 13:03 0 Kwt/mat. pras.

Edukacyjna podróż śladami Sierpnia '80 w Gdyni i Gdańsku zabytkowym 'Ogórkiem'

Źródło: Gdansk.ipn.gov.pl

W najbliższy wtorek i środę w Gdyni i Gdańsku będzie możliwość skorzystania z przejazdu edukacyjnego zabytkowym Jelczem 043, czyli tak zwanym Ogórkiem. W trakcie wycieczki edukacyjnej uczestnicy odwiedzą zakłady pracy, które odegrały ważną rolę w trakcie dni Sierpnia '80. Przewodnikami będą świadkowie tamtych dni.

W Gdyni z darmowej podróży będzie można skorzystać we wtorek (27 sierpnia), odjazd zaplanowano o godz. 10:00. Zbiórka uczestników odbędzie się przy parkingu obok Dworca PKP w Gdyni (od strony Placu Konstytucji). W trakcie podróży uczestnicy odwiedzą Stocznię Gdynia – dawną Stocznię Komuny Paryskiej (ul. Czechosłowacka 3), Zakłady Radiowe Radmor (ul. Hutnicza 3), ZKM Gdynia (ul. Zakręt do Oksywia), Uniwersytet Morski w Gdyni – dawną Wyższą Szkołę Morską w Gdyni (ul. Morska 81–87).

W Gdańsku wycieczkę zaplanowano na środę (28 sierpnia), odjazd o godz. 10:00. Uczestnicy podroży odwiedzą Zajezdnię Tramwajową (ul. Wita Stwosza 108), Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA (ul. Zamknięta 18), Gdańską Stocznię Remontową (ul. Na Ostrowiu 1), Stocznię Gdańsk SA (ul. Na Ostrowiu 15/20). Zbiórka uczestników została zaplanowana przy parkingu w pobliżu City Meble w Gdańsku (al. Grunwaldzka 211.

W trakcie podróży wjedziemy na teren zakładów pracy, w miejsca na co dzień niedostępne. Moderatorem przejazdu będzie dr Arkadiusz Kazański, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku. O historii poszczególnych miejsc opowiedzą świadkowie historii – pracownicy zakładów pracy, działacze „Solidarności”, uczestnicy wydarzeń Sierpnia '80.

Zapisy na wycieczkę trwają do 25 sierpnia na adres e-mail: [email protected]

W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz miejsca przejazdu (Gdańsk, Gdynia). Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w przejeździe wyłącznie w towarzystwie rodziców/opiekunów prawnych. Liczba miejsc ograniczona! (40 osób – ze względu na pojemność autobusu). Przejazd jest bezpłatny – informują organizatorzy wydarzenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24