24.08.2019 09:37 0 Kwt/mat.prasowe

Frekwencyjny rekord w Centrum Nauki Experyment

Fot. Barbara Matwiejczyk

W lipcu wystawę Centrum Nauki Experyment odwiedziło ponad 37 tysięcy osób. Placówka jest jedną z największych atrakcji Gdyni. Wakacje w tym mieście to czas, który można spędzić rodzinnie i ciekawie.

Wystawę i wydarzenia zorganizowane w Centrum Nauki Experyment odwiedziło w lipcu w sumie 37 400 osób.

To ponad 10 tysięcy więcej niż w zeszłym roku w tym okresie. Pobiliśmy tym samym również najlepszy wynik frekwencyjny, który osiągnęliśmy w 2016 roku – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Ogromnym powodzeniem cieszy się specjalna formuła warsztatów w formie gry AEROSPACE, z których w samym lipcu skorzystało prawie 700 gości. Gdyńscy turyści mieli okazję spotkać edukatorów, m.in. na festiwalu Open’er, podczas Gdynia Volvo Sailing Days oraz w strefie Gdyńskiego Centrum Sportu na plaży miejskiej. Ekipę EXPERYMENTU można było znaleźć także w ostatni weekend na LOTOS Gdynia Aerobaltic, podczas którego EXPERYMENT tworzył strefę Młodego Pilota.

W lipcu w Experymencie przeważali turyści z województw zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, śląskiego i warmińsko-mazurskiego. Nie brakowało również odwiedzających z regionu i gdynian – mówi Alicja Harackiewicz, Dyrektor Centrum. – Co najbardziej nas cieszy, turyści polecają sobie naszą wystawę jako miejsce, które trzeba w Gdyni koniecznie zobaczyć, i nowi odwiedzający najczęściej dowiadują się o niej od rodziny i znajomych. Również na portalach i w mediach społecznościowych jedną z najczęściej powtarzających się recenzji jest „Super miejsce dla rodzin z dziećmi”. Myślę, że to największa pochwała dla działania naszego centrum, bo dzieci to najbardziej wymagająca grupa.

Na interaktywnej wystawie Experymentu poznamy fascynującą stronę nauki, zrozumiemy zjawiska fizyczne rządzące światem i weźmiemy udział w warsztatach, wykładach czy angażujących grach.

Fot. CN EXPERYMENT


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24