02.06.2019 14:32 0 Kwt/pomorskie.eu

Licealiści stworzyli aplikację do wyszukiwania ofert pracy, praktyk i staży

Fot. facebook.com/AfterGraduation

Dzięki aplikacji stworzonej przez pomorskich licealistów w szybki i łatwy sposób można znaleźć pracę, staż, praktykę czy wolontariat przez telefon. Aplikację AfterGraduation zaprojektowali licealiści z Malborka i Gdyni.

Dzięki aplikacji AfterGraduation już teraz każdy jej użytkownik może wybierać spośród tysięcy ofert pracy w całej Polsce. Praca nad nią zaczęła się przy okazji olimpiady projektów społecznych „Zwolnieni z teorii". Projekt aplikacji AfterGraduation wygrał w województwie pomorskim.

Wielu młodych ludzi szuka pracy dorywczej na wakacje i na weekendy – mówi Jan Zapolski-Downar, pomysłodawca aplikacji, licealista z Malborka. – Gdy zacząłem szukać dla siebie dodatkowej pracy, poległem. Polegli też moi znajomi, cała klasa. Nikt nie mógł znaleźć zatrudnienia. Wtedy zapaliła mi się lampka, że trzeba coś z tym zrobić. Dużo rozmawialiśmy o tym z kolegami i wpadliśmy na pomysł, że aplikacja będzie najlepszym rozwiązaniem. Dołączyli do nas programiści i tak powstała AfterGraduation.

Początkowy zespół liczył siedmiu licealistów z Malborka i Gdyni. Obecnie projekt jest rozwijany i wchodzi na rynek. Do licealistów dołączyli zatem studenci z Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego.

AfterGraduation oferuje dostęp do wielu poradników zawodowych, promuje również przedsiębiorczość i wszelkiego rodzaju aktywność wśród młodzieży poprzez organizację konferencji tematycznych. Aplikacja ma ponad tysiąc pobrań, a w ofercie jest kilka tysięcy propozycji pracy, staży, praktyk oraz wolontariatu. Aplikacja jest wysoko oceniana przez użytkowników (w sklepie Google Play to 4,7 na 5 punktów).

AfterGraduation można bezpłatnie pobrać przez telefon w sklepie Google Play lub AppStore.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24