23.05.2019 16:30 35 PM

Burzliwe spotkanie mieszkańców z władzami miasta. Poruszano temat cmentarza

Fot. Magda Hertha/TTM

Kilkudziesięciu mieszkańców dzielnicy Śmiechowo Południe wzięło udział w spotkaniu, które odbyło się w wejherowskim ratuszu. Dotyczyło ono budowy cmentarza komunalnego w ich sąsiedztwie. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji.

Spotkanie było pełne napięcia, a mieszkańcy nie kryli swojego zdenerwowania i niezadowolenia. Zarzucali władzom miasta, że decyzji odnośnie lokalizacji cmentarza nie skonsultowały z nimi. Oprócz tego, nie podoba im się, że brakuje alternatywnego planu i nie wyznaczono innego miejsca na cmentarz.

Zebrani nie chcą wycinki lasu, który jak mówią był jednym z powodów zamieszkania w tej dzielnicy. Zapowiadają również, że są gotowi przywiązać się do drzew, żeby nie dopuścić do budowy nekropolii.

Miasto odpierało argumenty i uspokajało, że groby znajdą się co najmniej 50 metrów od mieszkań czy bloków. Zastępca prezydenta Beata Rutkiewicz podkreślała, że nie ma innej odpowiedniej lokalizacji pod cmentarz komunalny.

Wkrótce więcej informacji.

Przypomnijmy, wzdłuż ulicy Obrońców Westerplatte i Osiedla Sikorskiego, gdzie obecnie rośnie las, miasto planuje budowę cmentarza. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24