11.02.2019 12:40 0 PM

Oszuści podszywają się pod pracowników PEWIK-u

Źródło: Commons.wikimedia.org

W ostatnim czasie mnożą się informacje o oszustach. W ubiegłym tygodniu ostrzegaliśmy przed naciągaczami i włamywaczami, a także przestępcami, którzy podają się za pracowników ZUS. Teraz dotarła do nas informacja, że oszuści udają, że są pracownikami gdyńskiego PEWIK-u, a oprócz tego prawdopodobnie posługują się fałszywymi pieniędzmi.

W czwartek pisaliśmy tutaj o grasujących po Wejherowie oszustach, a także o włamywaczach, którzy próbują dostać się do mieszkań w Redzie. Dzień później w tym artykule publikowaliśmy ostrzeżenia policji. Teraz okazuje się, że grasują oszuści, którzy podają się za pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni.

Do mieszkanki jednego z gdyńskich osiedli przyszli dwaj mężczyźni podający się za pracowników gdyńskiego PEWIK-u. Oświadczyli, że muszą sprawdzić działanie wodomierzy. Po oględzinach stwierdzili, że jest nadpłata 100 zł i chcą ją zwrócić. Przekazali kobiecie banknot 200 złotowy, oczekując wydania reszty. Banknot 200 zł prawdopodobnie był fałszywy – czytamy na stronie pewik.gdynia.pl.

Warto wiedzieć, że pracownicy PEWIK Gdynia sp. z o.o. nie pobierają i nie zwracają żadnych pieniędzy. Wszelkiego rodzaju opłat można dokonać tylko w kasie PEWIK lub przelewami bankowymi. Oprócz tego pracownicy spółki posiadają służbowe identyfikatory i w razie wątpliwości można poprosić o ich okazanie.

Zawsze można też zadzwonić na numer alarmowy 994 do dyspozytorni PEWIK Gdynia Sp. z o.o. i zapytać, czy tego dnia wizyta pracownika była zaplanowana – informuje spółka.

Niestety, do podobnych zdarzeń doszło już kilka razy w ostatnim czasie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24