08.02.2019 10:55 2 PM

Oszuści nie dają za wygraną - teraz podszywają się pod pracowników ZUS

Źródło: pixabay.com

Najpierw ostrzegali mieszkańcy, teraz policja. W czwartek pisaliśmy tutaj o grasujących po Wejherowie oszustach, a także o włamywaczach, którzy próbują dostać się do mieszkań w Redzie. Teraz na alarm bije policja.

Wejherowska policja ostrzega przed kolejnym sposobem oszustwa, tym razem na „pracownika ZUS”. W zgłoszonym w ostatnich dniach przypadku sprawca żąda zwrotu świadczeń rehabilitacyjnych, w razie odmowy osoby pokrzywdzonej straszy egzekucją komorniczą.

Do Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zgłosiła się pokrzywdzona, która zawiadomiła, że skontaktowała się z nią telefonicznie nieznana jej osoba, podszywająca się pod pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podczas rozmowy, oszustka powiedziała, że pokrzywdzona otrzymuje świadczenia rehabilitacyjne, które musi natychmiast zwrócić, bo gdy tego nie zrobi, czeka ją egzekucja komornicza – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Na szczęście w tym przypadku kobieta podejrzewając, że jest to próba oszustwa, o wszystkim zawiadomiła policję.

Policja przypomina, że pracownicy ZUS czy innych urzędów nie odwiedzają nikogo w domach - poza kontrolą zwolnienia lekarskiego, nie każdy też, kto do nas dzwoni lub puka do drzwi, ma uczciwe zamiary. Nigdy nie można przekazywać pieniędzy osobom nieznajomym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24