10.11.2018 12:00 14 raz

Leśnicy nie wierzyli, dopóki żubra nie zobaczyli

fot. Tomasz Piankowski, FB/Nadleśnictwo Choczewo

Od początku listopada na łamach portalu Nadmorski24.pl informujemy o przypadkach zauważenia na Nordzie niecodziennego osobnika - żubra. Jak się okazuje, nie wszyscy byli w stanie uwierzyć pojawiającym się informacjom, na przykład pracownicy Nadleśnictwa Choczewo. Ale tylko do czasu...

Żubr, zwierzę na co dzień niespotykane na terenach Kaszub Północnych, od jakiegoś czasu spaceruje po tutejszych lasach. Pojawił się na terenie Nadleśnictwa Wejherowo, o czym pisaliśmy w tym artykule, napotkali żubra też wędkarze.

Co ciekawe, przed długi czas różnego rodzaju doniesienie były traktowane jak plotki. Do czasu, aż leśnicy z Nadleśnictwa Choczewo nietypowe na Nordzie zwierzę nie zobaczyli na własne oczy i nie uwiecznili własnymi aparatami fotograficznymi.

Potwierdziły się plotki odnośnie żubra - nie kryją zadowolenia na swoim faebookowym profilu. - Już od kilku tygodni dostawaliśmy informacje o obecności żubra na naszym terenie. Pogłoski te wydawały się tak dziwne, że przez długi czas uznawaliśmy je za dobry żart. Tak było do momentu, w którym jeden z leśników zobaczył go na własne oczy. Niecodzienny przybysz, jak gdyby nigdy nic, pasł się na łąkach pomiędzy Chynowem a Kostkowem.

Teraz po łosiach, wilkach i żubrach już nawet niedźwiedzie nas nie zaskoczą - śmieją się leśnicy z Choczewa.- Trzymamy kciuki za naszego nowego gościa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24