26.10.2010 10:32 0

Małymi krokami w stronę dziennikarstwa ; )

Od dwóch lat pracuje w zespole redakcyjnym gazetki Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie pt. "GimNews". Jest to miesięcznik na bardzo wysokim poziomie zawierający informacje o życiu szkoły, ciekawe felietony oraz relacje ze spotkań z ciekawymi ludźmi.

Praca w tej gazetce jest dla mnie ogromną przygodą i wyzwaniem. Chciałabym opowiedzieć co nieco o jej historii i pracy, gdyż myślę że zasługuje ona na promocje nie tylko w środowisku szkolnym ; )

Gazetka istnieje od momentu powstania gimnazjum, czyli od 1999 r. Pomysłodawcą i pierwszym opiekunem była pani Dorota Dopke. Początkową nazwą gazetki była "Pasta". Dlaczego otrzymała właśnie taki tytuł. Ktoś zinterpretował to tak: ,,Wydobywanie zawartości pasty czy kremu z tubki nie jest zajęciem prostym.Otóż wszystko co rodzi się, przychodzi z trudem na ten świat, i z takim trudem powstawał też gazetka." Ograniczony dostęp do Internetu, skanera, drukarki i komputerów znacznie utrudniały tworzenie czasopisma, ale młodzi dziennikarze byli nieugięci ; ) Powstawały nowe, coraz lepsze wydania miesięcznika. Na przestrzeni lat zmieniał się skład redakcji, szata graficzna, nakład i forma czasopisma. Aż dotychczas, gdy w 2010 r. Pasta zmieniła nazwę na GimNews z okazji obchodów 10 urodzin gazetki. Była to naprawdę wyjątkowa uroczystość w której uczestniczyli znamienici goście, sponsorzy, absolwenci pracujący w redakcji, oraz nauczyciele współtworzący zespół redakcyjny na przestrzeni lat.

W swoich artykułach młodzież porusza przeróżne tematy: zarówno społeczne jak i związane ze swoimi zainteresowaniami. Ponadto publikowane są informacje o życiu szkoły, informacje o wydarzeniach kulturalnych przygotowanych dla szerszej publiczności z terenu Gminy Wejherowo. Młodzi dziennikarze przeprowadzają sondy, cykle opowieści z najdalszych zakątków świata, wywiady ze znanymi i lubianymi oraz wywiady z gimnazjalistą z pasją. Poza tym, mają możliwość promocji samego siebie poprzez publikowanie wierszy i opowiadań swojego autorstwa. Redakcja organizuje liczne konkursy i Quizy, jeden z tych najbardziej znanych to,, Zgadnij, kto to?", który polega na rozpoznaniu jednego z pracowników szkoły na bazie jego zdjęć z z dzieciństwa oraz krótkiego opisu na jego temat. Także jak sami widzicie, w GimNews oferuje: ,,dla każdego – coś miłego" ;)

Wnioskując, GimNews to naprawdę wspaniała ( drugiej takiej nie ma ;D) gazetka szkolna. W tym miejscu pragnę podziękować za wsparcie i trwanie przy nas. Bez Waszej pomocy wiele działań byłoby niemożliwych.W imieniu swoim i Redakcji serdecznie dziękuję!

Z pewnością znajdą się osoby w zespole redakcyjnym, które podejmą dalsze kroki w kierunku dziennikarstwa. Dlatego w tym miejscu pragnę podziękować TTM Chopin oraz moderatorom portalu nadmorski24.pl, który zaprosił nas do współpracy Dzięki niej będziemy mieli okazję uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach i praktykach dziennikarskich TTM Chopin. Serdecznie dziękuję w imieniu swoim, koleżanek i kolegów z redakcji za otwarcie nam drzwi w tak wspaniałym kierunku.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o naszym miesięczniku, zajrzyjcie na stronę: http://www.gimbol.wejher.pl/index.php?menu=&kate=35 ;)


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24