Grupa Edukacyjna Kulinaria - spotkania

Inne, Sopot

Data 10.03.2015 14:31-31.03.2015 00:00
Miejsce Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Adres ul. Kolejowa 14
Miejscowość Sopot
Bilety Wstęp wolny

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sopocie odbyło się kolejne spotkanie grupy edukacyjnej „Kulinaria”. Tym razem mamy uczyły się przygotowywać zapiekaną lazanię oraz piekły ciasto marchewkowe. Na deser przygotowały kaszę manną z truskawkami. Przy wspólnym gotowaniu miały okazję poznać się, porozmawiać i wymienić doświadczeniami.

Spotkania grupy edukacyjnej „Kulinaria” organizuje Sekcja ds. Rodzin Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. Mamy, które uczestniczą w spotkaniach uczą się jak przygotować proste, zdrowe i niedrogie posiłki. W spotkaniach uczestniczy również psycholog, który tym razem przygotował specjalną krzyżówkę, a jej rozwiązaniem było hasło: Żyj ze smakiem! Panie otrzymały również przepis na ciasto przyjaźni, które składa się z najlepszych składników: życzliwość, łagodność, wierność, akceptacja, otwartość i … czas. - Przepis na ciasto zależy tylko od Ciebie. Składniki są w Tobie! - podkreślała Marta Gabriel, psycholog z sopockiego MOPS-u, która prowadziła zajęcia.

  • Nie jesteśmy tylko urzędnikami, jesteśmy również mamami, prowadzimy dom, wychowujemy dzieci, też mamy różne problemy – mówiła na spotkaniu grupy „Kulinaria” Pani Danuta Wilczewska, która jest asystentem rodziny i na co dzień wspiera rodziny, które znajdują się pod opieką sopockiego MOPS-u. – Dlatego spotykamy się tutaj nie tylko po to aby gotować, ale również aby porozmawiać o różnych codziennych sprawach.

Jak podkreślają panie, które uczestniczą w spotkaniach, bardzo lubią tu przychodzić, to dla nich miło spędzony czas, uczą się ciekawych, prostych potraw, prowadzenia domu oraz mogą spotkać się w przyjaznym gronie i wymienić doświadczeniami. Pracownicy socjalni w tym czasie organizują zabawy dla dzieci, tak aby mamy mogły w pełni uczestniczyć w zajęciach. Każde spotkanie kończy się wspólną degustacją przygotowanych potraw.

Spotkania grupy edukacyjnej „Kulinaria”, odbywają się raz w miesiącu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sopocie. Osoby lub firmy, które chciałyby wesprzeć działania grupy, np. w formie produktów spożywczych lub finansowej, proszone są o kontakt z Panią Krystyną Kalańską, koordynatorem Sekcji ds. Rodzin z sopockiego MOPS-u, tel. 604-541-516.