Dockmetal

Koncerty, Gdańsk

Data 14.03.2015 20:00-15.03.2015 00:00
Miejsce B90
Adres Doki 1
Miejscowość Gdańsk
Bilety 80 zł (przedsprzedaż) / 90 zł (w dniu koncertu)

Priorytetem na poprzedniej trasie tego projektu było zaprezentowanie wszystkiego tego co najlepsze w twórczości kultowego zespołu Death opartego na materiale z „Human”. Tym razem tematem przewodnim będzie genialna płyta „Symbolic”…

DEATH TO ALL (USA) death metal:

Polskie koncerty projektu Death To All z listopada 2013 roku, przyciągnęły do klubów mnóstwo fanów. Deathmetalowi maniacy zapełnili je do ostatniego miejsca i stworzyli niezapomnianą atmosferę. Usłyszeć na żywo kawałki genialnego Chucka Schuldinera w wykonaniu tych, którzy je z nim nagrywali, to coś szczególnego. Jesienią 2013 roku w całości zabrzmiał fenomenalny album „Human”. Tuż przed nadejściem wiosny 2015 Death To All ponownie pojawi się na paru koncertach w naszym kraju. Tym razem Amerykanie w całości odtworzą płytę, bez której techniczny death metal byłby podgatunkiem niezwykle ubogim – „Symbolic”! Jedno z największych arcydzieł, jakie narodziły się w głowie Chucka…

W 2013 roku na scenie byli Paul Masvidal, Sean Reinert, Steve DiGiorgio oraz ten, któremu przypadło zadanie najtrudniejsze, bo zastąpienia Schuldinera, Max Phelps. Z tej czwórki do Polski wróci połowa, DiGiorgio oraz Phelps. Dołączą do nich dwaj muzycy, którzy rejestrowali genialną płytę „Symbolic”, gitarzysta Bobby Koelble i legenda perkusji, Gene Hoglan! W 2015 roku minie równo 20 lat od wydania albumu. Albumu, który silnie wpłynął na kształt technicznej odmiany death metalu i był kolejnym potwierdzeniem kreatywnego geniuszu Chucka Schuldinera. Tych koncertów po prostu przegapić Wam nie wolno! I pamiętajcie, projekt DTA wspiera fundację Sweet Relief, pomagającą muzykom znajdującym się w ciężkiej sytuacji (życiowej, zdrowotnej). W jakiej kiedyś znalazł się Chuck…

Abysmal Dawn (USA) death metal:

Aż się wierzyć nie chce, ale w tym zestawie koncertowym istniejąca ponad 10 lat kapela z Kalifornii pełni rolę młodego leszcza ;) Ale żarty na bok. Abysmal Dawn to poważni zawodnicy na deathmetalowej scenie i poważnie traktować ich trzeba. Formacja z Los Angeles kapitalnie łoi death metal, w tekstach obficie czerpiąc z okultyzmu i dodając do nich pierwiastki mrocznego science fiction. Kiedy Charles Elliott (wokale, gitary), Scott Fuller (perkusja), Eliseo Garcia (gitara basowa) i Andy Nelson (gitary) będą u progu wiosny bombardować narządy słuchu polskich maniaków death metalu, od paru miesięcy będzie w sprzedaży czwarta płyta Abysmal Dawn, zatytułowana „Obsolescence”. Amerykanie na tym zajeb…m materiale zamieścili bardzo dobry cover tych, którzy są współodpowiedzialni za to, że grają i co grają, Dissection („Night’s Blood”). Kapitalny band, który trzeba zobaczyć!

Loudblast (Francja) death/thrash metal:

W 1990 roku, kiedy wielu z Was jeszcze nie było na świecie, a jeśli byliście, to wchodziliście po drabinie na nocnik, oni już genialnie łoili krzyżówkę death i thrash metalu, prezentując się w naszej, ledwie od kilkunastu miesięcy pozbawionej komuny ojczyźnie na legendarnym festiwalu „S’thrash’ydło” w Ciechanowie. Oni, czyli Loudblast, legenda ekstremalnej muzyki z północnej Francji pochodząca. Ten występ z pewnością wspomina, i zapewne da temu wyraz ze sceny, gitarzysta i wokalista Stéphane Buriez. Jedyny w obecnym składzie twórców świetnych płyt „Sensorial Treatment” i „Disincarnate” muzyk pamiętający początki zespołu. Zespołu, który obok Massacry, Aggresora, czy Treponem Pal stanowił awangardę francuskiego metalu. Stéphane reaktywował Loudblast w 2002 roku i od tamtej pory grupa działa nieprzerwanie. W XXI wieku stworzyła udane trzy studyjne albumy, z których ostatnim jest „Burial Ground”. Francuzi są w wybornej formie. Także koncertowej. Do tego przyjeżdżają do nas w towarzystwie trzech znakomitych zespołów. Chyba wiecie, co macie zrobić z kieszonkowym w tym okresie? Nie wiecie? To podpowiadamy – zainwestować w bilet na ten gig!

Formacja MASS INSANITY powstała na przełomie września i października 2003, lecz jej początków można doszukiwać się już cztery lata wcześniej. Wtedy to rozpadł się death metalowy FEDON, w którym udzielali się Viehu (gitara), Hary (bas) i Erni (gitara). Od tego czasu poszukiwali miejsca nadającego się na próby i ludzi mogących objąć brakujące stanowiska kapeli. Rozwiązaniem tych problemów okazał się rozpad hard – core’owego CLOSED EYE VISIONS. Mały (wokal) i Michał (gary) okazali się odpowiednimi osobami na wolne wakaty po muzykach Fedon i posiadali „próbownie”. Ogniwem łączącym te dwa obozy okazał się Lisu, growl’ujacy niegdyś w gotycko – metalowym IN MULIERIBUS. W lutym 2004 zespól wszedł do studia w celu rejestracji dema. Nagrania i miksy trwały około 30 godzin i miały miejsce w charzykowskim HAPIS SOUND STUDIO. Efektem tej sesji są cztery utwory o deathowo – trashowym zabarwieniu, spiętych tytułem „In Deadly Silence” i będących zapisem półrocznej współpracy. Krótko przed nagraniem ze współpracy zrezygnował Erni ( git.) poszukiwania następcy trwały kilka miesięcy ostatecznie brakujące stanowisko objął Bingo grający w nu metalowej LOBOTOMI. W tym składzie zespól zagrał 2 koncerty. Krótko po tym doszło do zmiany na stanowisku perkusisty. Miejsce Michała zajął Hektor ex STA VIATOR także Bingo postanowił odejść. W takim składzie zespól działał do grudnia 2004 kiedy to do kapeli trafił Rafał (git.) grający niegdyś w STR8, miesiąc później ze składu został wykluczony Lisu. Pod koniec listopada 2005 zespól rejestruje na próbie materiał, który ujrzał światło dzienne w lutym 2006, pt. „99% Rehersal Promo”. Rok później zespól nagrywa swoje drugie demo „Language Of The Dead”, które zostało bardzo dobrze przyjęte w mediach internetowych. Wynikiem tego było wydanie przez „Brewery Distro” pod koniec 2007 płyty „Silent Language”, która jest kompilacja dwóch wcześniejszych wydawnictw zespołu. W lipcu 2009r. Mass insanity wszedł do studia celem realizacji swojego pierwszego albumy pt: „The Hypochrist”. Prace nad albumem trwały do czerwca 2010. Jak poprzednio wydaniem i promocją płyty zajął się Arek z Brewery distro. Między czasie ze współpracy z zespołem zrezygnował Hary, którego na etacie basisty na krótko zajął Jarek. Następcą Jarka został Prałat (ex Insecticide) jednak po roku współpracy postanowił wyjechać z kraju. Po kilku miesiącach poszukiwań basisty, propozycje współpracy przyjął Tolas (Thrsher Death, Psychotron, No Heaven Awaits Us, Sunkingroad i wiele innych).

Zespół Thunderwar narodził się na początku 2013 roku, gdy czterech młodych metalowych maniaków zdecydowało połączyć swoje siły, aby swoją muzyką złożyć hołd takim potęgom jak Bathory, Unleashed, Darkthrone czy Dissection.

Debiutancki EP „The Birth Of Thunder” został zmiksowany i wyprodukowany przez Braci Wiesławskich z Hertz Studio (Vader, Behemoth, Decapitated). Logo zespołu zaprojektował Christophe Szpajdel (Emperor, Moonspell, Desaster), a okładkę dla „The Birth of Thunder” EP namalował Mario Lopez (Sabbath).

Obecnie zespół regularnie koncertuje (supportując m.in: Amon Amarth, Obituary, Carcass), promując swój debiutancki materiał, a pod koniec 2014 roku wszedł ponownie do Hertz Studio, aby zarejestrować pierwszy, pełny album.