Swollen Members i Liroy w Trójmieście

Koncerty, Gdańsk

Data 24.02.2015 20:00
Miejsce B90
Adres Doki 1
Miejscowość Gdańsk
Bilety bilety w cenie 40 zł (Ticketportal) / 50 zł (przedsprzedaż) / 60 zł (w dniu koncertu) / 100 zł (VIP)

Kultowa ekipa z Kanady SWOLLEN MEMBERS w składzie Madchild, Prevail, Rob the Viking już 24 lutego 2015 roku wystąpi na żywo w Gdańsku w Klubie B90. Tego samego wieczoru po 20 latach nieobecności koncertowej w Gdańsku, wystąpi LIROY. Pojawi się na scenie w ramach trasy XXLecie ze swoim żywym bandem i zagra zarówno te znane kultowe utwory jak i te z nadchodzącej nowej płyty!

Shapiro w swoim przewodniku nazwał SWOLLEN MEMBERS najbardziej innowacyjnymi ludźmi w świecie hip-hopu. Zadebiutowali albumem „BALANCE” (1999) sprzedanym w nakładzie 50 000 egzemplarzy, do stworzenia którego przyczynili się: Everlast, Divine Styler, i Dilated Peoples. W 2001 roku album zdobył nagrodę Best Rap Recording. Następny album zatytułowany „BAD DREAMS” (2001) z udziałem Chali 2na z Jurassic 5, Son Doobie czy Joey Chavez w jednym momencie pojawił się w świecie undergroundowego hip-hopu i od razu trafił do mainstreamu, pokrywając się platyną. Album zdobył Juno Award i cztery MuchMusic Video Awards. Zespół wydał jak dotąd 11 albumów!

Koncert w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej LIROYA na 20-lecie płyty „Alboom” z legendarnym „Scyzorykiem”! W 2015 roku przypada także 20-lecie trasy koncertowej na którą Liroy zaprosił min. zespoły Wzgórze Ya-Pa 3 i Kaliber 44. Płytę „Alboom” wydaną w 95’ zakupiło ponad pół miliona fanów, krążek osiągnął największy sukces komercyjny w historii polskiego Rap’u.

To jedyna okazja aby posłuchać SWOLLEN MEMBERS i LIROYA na żywo w Trójmieście!