Fisz Emade Tworzywo

Koncerty, Gdańsk

Data 21.02.2015 20:00
Miejsce Gdański Teatr Szekspirowski
Adres Wojciecha Bogusławskiego 1
Miejscowość Gdańsk
Bilety 50 zł , ulgowy 40 zł , w przedsprzedaży 45 zł

Przez lata FISZ i EMADE przyzwyczaili swoich fanów do muzycznych eksperymentów, mieszając ze sobą różne style, starając się, by wszystkie ich produkcje łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie. Ich najnowszy album pt. "MAMUT" jest tego najlepszym przykładem. Obok utworów hiphopowych, tak charakterystycznych dla duetu, na płycie pojawia się duet z Kasią Nosowską okraszony kwartetem smyczkowym, czy utwór śpiewany w towarzystwie chóru Ensemble Terrible.

Niemałym zaskoczeniem jest dla słuchaczy udział Justyny Święs z zespołu The Dumplings, która zaśpiewała wraz z Fiszem m.in. promujący cały album singiel PYŁ oraz singiel ŚLADY które przez sześ6 tygodni utrzymywały się na #1 miejscu Listy Przebojów Radiowej Trójki. Album MAMUT zdobył m.in. tytuł "Płyta roku 2014 - Polska" wg Gazety Wyborczej.

"To mogła być w tym roku najlepsza płyta z polskim hip hopem. Ale nie jest. 'Mamut' to album zdecydowanie wybijający się ponad jedną kategorię" - z uzasadnienia "Najlepszych płyt 2014 roku" wg recenzentów Interii.pl