Mocna niedziela czyli Slovenian Girl, Shadow Archetype oraz Wolne Owce w Bunkrze

Koncerty, Gdańsk

Data 08.02.2015 17:30
Miejsce Bunkier
Adres Olejarna 3
Miejscowość Gdańsk
Bilety 15 zł, 530-917-788

Szykują się trzy porządne koncerty! 8 lutego w Bunkrze wystąpią: Slowenian Girl, Shadow Archetype oraz Wolne Owce! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą podsumować weekend w doborowym towarzystwie!

Gdzie? Klubogaleria Bunkier, ul. Olejarna 3, otwarcie bram 17:30, start 18:00

Bilety w cenie 15zł do nabycia przy wejściu na koncert

Slovenian Girl

Zespół powstał wiosną 2011 roku. Miał być projektem, odskocznią od codziennych problemów oraz od innych projektów muzycznych w których na co dzień uczestniczymy.

Podczas kilku prób powstało ok. 50 min muzyki, która w większości składa się z improwizacji. Pierwszy oficjalny koncert grupa zagrała 20.08.2011 roku w Redzie podczas "Prog-rock festiwal", gdzie została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność. Kolejne koncerty w Pubie "Kamienna", na Wejherowskim "Open Air Rock Festival" a także na motocyklowej imprezie "Moto Krew" w 2012 roku, także przyjęte entuzjastycznie.Rok 2013 kolejne koncerty lokalne oraz "Open Air Rock Festival".Koncerty zagrane w kolejnym roku przyspieszyły wejście do studia muzycznego i nagranie na "setkę" 5 utworów :min "Planeta", "Na mojej ulicy", Ulice, Góry i obłoki.

Inspiracji muzycznych grupy należy szukać, przede wszystkim, w szeroko pojętej muzyce progresywnej lat 70 granej przez takie zespoły jak: Yes, Van der Graaf Generator, Gentle Giant czy polskiej supergrupy SBB. W lutym z 2015 na rynku pojawi się pierwsza płyta zespołu " Ulice", na której znajdzie się 6 kompozycji zespołowych. Więcej informacji na stronie zespołu www.sloveniangirl.pl

Choć zespół Shadow Archetype istnieje od 2010, obecny skład ustalił się dopiero w 2014 roku. Różnimy się wiekiem, wykonywaną pracą, wykształceniem i zainteresowaniami, ale nie jest to dla nas przeszkodą, bo jesteśmy dziwnymi stworzeniami, które zwą muzykami. Razem doświadczamy radości z dobrego brzmienia lub dobrego koncertu jak również niewygód trasy, trzęsienia w busie i chrapania gitarzysty.

Dzięki temu, że nasze muzyczne gusta od siebie odbiegają, nie można narzekać w naszych utworach na brak różnorodności. Słuchamy metalu symfonicznego, melodic death, progresji,ale nie stronimy też od prostych i skocznych rytmów. Ostatecznie sami nie potrafimy nazwać gatunku naszych utworów. Muzyka, którą tworzymy jest mieszanką cięższych i lżejszych rytmów, melodyjności i da się w niej wyczuć wpływy kapel takich jak Opeth, Tool, Epica czy Dream Theater.

Gatunek muzyki: Progressive Metal/Melodic Metal

Członkowie zespołu:

Zuzanna Cichocka - vocals, Dominik "Shargaroth" Szumny - guitar and growls/screams, Michał "Broniev" Broniewicz - guitar, Paweł Litwinienko - bass guitar, Bartosz Zawodniak - drums, Agnieszka Swarra - violin, Wojciech "Szkodziś" Szkodziński - sound engineer

Facebook

WOLNE OWCE - zespół grający Rock & Roll założony w "Sercu Kaszub" w 2008 roku. Zaczęliśmy od grania legendarnych utworów, potem zaczęliśmy tworzyć własne.W zespole zaszło kilka zmian personalnych. Wynikiem tego jest obecny skład owiec w naszym stadzie. Przychodząc na nasze koncerty usłyszycie rockowe klasyki oraz autorskie kompozycje.24 Kwietnia 2012 roku wydaliśmy naszą debiutancką płytę - "GREJPFRUTEMWRYJ".

Obecnie pracujemy nad nową płytą...

Skład zespołu:

Malwina Trybull - wokalistka Marcin Gruchała - gitara basowa Michał Paczoska - perkusja Krzysztof Pazik - klawisz Owiec Łukasz Byczkowski - gitara

Facebook

——————————————————————————

Bunkier to 5 kondygnacji kultury i rozrywki, 2 bary, 2 sale koncertowo-imprezowe, galeria z możliwością zakupu wystawianych prac oraz pub, gdzie filozoficznym dysputom towarzyszy smakowita strawa dla ciała.

BUNKIER - PO PROSTU MUSISZ TEGO DOŚWIADCZYĆ!