Nad Porami Roku

Koncerty, Gdynia

Data 07.02.2015 19:00
Miejsce Caffe Anioł
Adres Jana Kilińskiego 6
Miejscowość Gdynia
Bilety 15 zł

Koncert zespołu Nad Porami Roku w Caffe Anioł

sobota, 7 lutego 2015r. godz. 19.00

wstęp: 15zł. po wcześniejszym odbiorze biletów w kawiarni.

Nad Porami Roku to grupa wywodząca się ze szczecińskiego środowiska muzycznego powstała w 2008 roku, wykonująca poezję śpiewaną w akustycznej, nowoczesnej, niepowtarzalnej formie i brzmieniu.

Nad Porami Roku czynnie występuje na festiwalach szeroko pojętego nurtu piosenki poetyckiej i turystycznej, w różnych konfiguracjach instrumentalnych i wokalnych, w zespołowym współbrzmieniu, jak również w koncertach granych solo przez lidera i założyciela zespołu Wojtka Leśniaka - muzyka, gitarzysty, wokalisty, kompozytora i aranżera. Od 2008 roku gościnnie występuje na Litwie w ramach International Bards' Music Festival "This is Me".

W repertuarze Nad Porami Roku, znajdują się autorskie utwory, do których inspiracje zaczerpnięte są z wielu kierunków muzycznych, począwszy od jazzu poprzez muzykę klasyczną i celtycką, a skończywszy na poezji śpiewanej z kręgu Krainy Łagodności.

Wojtek Leśniak muzykę sprawnie łączy z liryczną twórczością Zbigniewa Herberta i Czesława Miłosza. Od roku 2011 wykonuje także utwory inspirowane wierszami toruńskiej poetki Wiesławy Kwinto-Koczan (WUKA). Owocem tej współpracy są piosenki "Okna", "Przytul mnie" i "Anielskie Posłanie", które zostały umieszczone na płycie "W górach jest wszystko co kocham cz. VIII - Góry i Ludzie" wydanej w 2012 roku. W 2014 roku wydał swoją autorską płytę zatytułowaną "Przytul mnie", która spotkała się z przychylnym przyjęciem fanów i krytyków.

Muzycy zespołu:

  • Łukasz Leśniak - gitara akustyczna, wokal.

  • Wojtek Leśniak - gitara akustyczna, wokal.

Nad Porami Roku jest laureatem wielu znanych i prestiżowych festiwali: 2008 - Laureat festiwalu Złoty Sekstans, Pobierowo. 2009 - Laureat Łarpia Sail Festival, Police. 2009 - Grand Prix VII Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej, Myślibórz. 2011 - Laureat V Międzynarodowego Festiwal Piosenki Turystycznej KROPKA, Guchołazy. 2011 - Laureat VII Wrocławskiego Przeglądu Kultury Studenckiej W Górach jest wszystko co kocham, Wrocław. 2012 - Laureat 40 Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA 2012. 2012 - Laureat 45 Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej 2012, Szklarska Poręba. 2012 - YAPA festiwal - I miejsce, Nagroda Publiczności, Nagroda Magazynu Piosenki Studenckiej "Mikroklimat" Polskiego Radia Rzeszów oraz Nagroda Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej YAPA 2012, Łódź..