Dwa koncerty jednego wieczru

Inne, Gdynia

Data 24.01.2015 00:00
Adres ul. 3 Maja 28
Miejscowość Gdynia
Bilety KupBilecik.pl

DR MISIO powstał w czerwcu 2008 roku. Zespół gra ostrego rock andamp; rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite teksty Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, do tego brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy. Dr Misio pod wodzą Wojtka Smarzowskiego zrealizował swój pierwszy klip do tytułowego utworu andquot;Młodziandquot; z debiutanckiego albumu, który nagrano w 2012 roku u Adama Toczko w Elektra Studio z Olafem Deriglasoffem w roli producenta muzycznego. Swoją rękę do aranżacji piosenek andquot;Mentolowe papierosyandquot; i andquot;Pudelekandquot; przyłożył Mateusz Pospieszalski.

BIELIZNA jest to Grupa założona w 1985 roku w Gdańsku, początkowo używająca nazwy Bielizna Goeringa. Nazwa ta jednak źle się kojarzyła, a na koncerty zaczęli przychodzić skinheadzi. To spowodowało, że muzycy skrócili ją do Bielizna G., a potem do Bielizny.

Pierwszy występ grupy odbył się 16 marca 1985 roku w gdańskim klubie Burdel. W roku następnym Bielizna zagrała m.in. w Jarocinie oraz na festiwalach Poza Kontrolą w Warszawie i Nowa Scena w Sopocie. Muzycy początkowo zafascynowani punk rockiem, wkrótce wypracowali swój własny styl, bliższy popowi, oparty na niemal pastelowych gitarach, a przede wszystkim na charakterystycznym sposobie podawania dowcipnych tekstów przez Janiszewskiego.

Kliknij TUTAJ i KUP BILET