Koncert kolęd "Do Stajenki"

Koncerty, Gdańsk

Data 24.01.2015 19:30
Miejsce Archikatedra Oliwska
Adres Biskupa Edmunda Nowickiego 5
Miejscowość Gdańsk
Bilety Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy)

Polski Chór Kameralny zaprasza na koncert kolęd pt. „Do Stajenki” zorganizowany z okazji 80. urodzin Prof. Mariana Borkowskiego, który odbędzie się 24 stycznia o godz. 19:30 w Archikatedrze Oliwskiej w Gdańsku. W programie kolędy oraz kompozycje bożonarodzeniowe profesorów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie: Mariana Borkowskiego oraz Pawła Łukaszewskiego.

Trzon muzycznego repertuaru stanowić będą utwory z płyty Polskiego Chóru Kameralnego Marian Borkowski - Choral Works nagrodzonej statuetką Fryderyka w kategorii - Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej 2014 przyznanej przez Akademię Fonograficzną w kwietniu 2014 roku.

Ponadto program wzbogacą kolędy i pastorałki skomponowane przez jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów młodego pokolenia – Pawła Łukaszewskiego, któremu Polski Chór Kameralny zawdzięcza dwie Nagrody Fryderyk za płyty: Paweł Łukaszewski Sacred Music 2007 i New Polish Music for Choir 2010 oraz nominację do Nagrody Fryderyk 2009 za płytę Polski Chór Kameralny 2008.

Podczas trwania koncertu słuchacze będą mieli okazję wysłuchać światowego prawykonania utworu „Szczęśliwa noc” Pawła Łukaszewskiego. Słowo o koncercie wygłosi Pani Emilia Dudkiewicz z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

[img]2[/img]

Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). Do nabycia (pon.-pt. 9:00-16:00) w siedzibie Polskiego Chóru Kameralnego Ul. Opata Jacka Rybińskiego 24, Gdańsk-Oliwa oraz na godzinę przed koncertem w Archikatedrze Oliwskiej.

Program:

 1.  Paweł Łukaszewski- 3 kolędy na chór mieszany do słów Bożeny Fabiani
  

  Do stajenki Niebo Cię zesłało Serce me jest jak Betlejem

 2.  Marian Borkowski- Kołysanka I
  
 3.  Marian Borkowski- Kołysanka II
  
 4.  Paweł Łukaszewski- Pan Jezus drży w kolebce do słów Kazimiery Iłłakowiczówny
  
 5.  Paweł Łukaszewski- Bóg Człowiek do słów Katarzyny Karczmarczyk
  
 6.  Marian Borkowski- Adoramus
  
 7.  Paweł Łukaszewski- Trzy kolędy na chór mieszany
  

  Oj Maluśki Mędrcy Świata Gdy śliczna Panna

 8.  Marian Borkowski- Gloria II
  
 9.  Paweł Łukaszewski – Szczęśliwa noc
  
 10.  Marian Borkowski- Kolęda I 
  
 11.  Marian Borkowski- Kolęda II