Marek Piekarczyk & Korzenie Rocka Gala & Koncert

Koncerty, Sopot

Data 23.01.2015 20:00
Miejsce Scena
Adres al. Franciszka Mamuszki 2
Miejscowość Sopot
Bilety 30 zł

KORZENIE ROCKA Gala VI Konkursu Wspomnienia Miłośników Rock&Rolla.

Od zmierzchu do świtu poznacie historię Rock&Rolla, który swoje korzenie ma w jazzie i bluesie. Od 20:00 rozpoczynamy Jazzowym Jam Session, następnie bluesowo-rockowo zaprezentuje się kapela Drunk Lamb. Ewolucje muzyczną zwieńczy akustyczny koncert Marka Piekarczyka. Ale to nie koniec muzycznych atrakcji Polską Rockotekę poprowadzi DJ FiFi.

Ponadto tego dnia w sopockiej Scenie po raz pierwszy zaprezentowana zostanie wystawa unikalnych fotografii poświęconych Non-Stopowi w Sopocie. Ponadto będzie można obejrzeć wystawy: "50 lat Big-Beatu", "Muzyka Młodej Generacji" oraz wyeksponowane będą częściowo zbioryFundacji Sopockie Korzenie poświęcone polskiemu Rock&Rollowi. Tego dnia powstanie kolejny odcinek kultowego już programu Korzenie Rocka.

Korzenie Rocka

ROLL&ROCK 2013 - Gala V Konkursu Wspomnień Miłośników Rock&Rolla http://www.archiwum.pomorska.tv/videos/video/dzien-z-zycia-wojtka/

MAREK PIEKARCZYK

Marek Piekarczyk jest wokalistą. Pisze również teksty i komponuje muzykę. Brał udział w nagraniu i wydaniu 20 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio - video, nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach.

Wraz z zespołem TSA i solowo, zaśpiewał na przeszło 2200 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Rosji, Francji, Finlandii, Austrii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech.

W latach 1986-1989 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze "Jesus Christ Super Star ". Z Teatrem Muzycznym zagrał w przeszło 100 spektaklach w Polsce i za granica (USA, Kanada, Finlandia, Rosja) przyjętych entuzjastycznie przez krytykę i widownię. Ostatni spektakl z jego udziałem odbył się w czerwcu 1999. roku na Skwerze Kościuszki w Gdyni dla 30 tysiecznej widowni.

W 2001. roku przyłączył się do projektu "Dom Muzyki" wspierającego budowę Domu Muzyki dla Artystów Niepełnosprawnych kolo Mińska Maz.

Od roku 2002. śpiewa głównie w zespole TSA, który regularnie koncertuje. W kwietniu 2004 roku ukazało się nowe, premierowe wydawnictwo TSA, "Proceder".

Regularnie koncertuje też ze swoim zespołem "Marek Piekarczyk Akustycznie", w spektaklu "Klenczon - Poemat Rockowy" oraz w wydarzeniu artystycznym "Kazania Świętokrzyskie" razem z Józefem Skrzekiem, Atymosem Apostolisem i Prawosławnym Chórem "Oktoich".

W marcu 2007 ukazało się wydawnictwo"YUGOPOLIS" z 12 utworami nagranymi przez polskich wykonawców (Kukiz, Maleńczuk, Kobra, Staszczyk) na której dwie piosenki "Gdzie jest nasza Miłość" i "Czy pamiętasz?" do własnych tekstów nagrał Marek Piekarczyk.

W 2008 r. przyłączył się do symfoniczno-rockowego projektu "Night Rider Symphony". W listopadzie 2008, wystąpił wraz z NRS, chórem i chicagowską orkiestrą w Harris Theater - Chicago, na koncercie inaugurującym XX Festiwal Filmu Polskiego w USA.

  1. października 2009 roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka "Źródło". Teledysk promujący płytę został nakręcony na Syberii na zamarzniętym jeziorze Bajkał. Marek Piekarczyk bierze również udział w kilku projektach charytatywnych: Nagrał m.in. piosenkę "Wspomnienie" na płycie "Cudowny świat" dla Fundacji im. Profesora Religi.

22.stycznia 2012. została nagrana druga cześć płyty koncertowej "Marek Piekarczyk Akustycznie" w Studio Radiowym im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

Od lutego 2013. roku, wystepuje w programie TVP2 - "The Voice of Poland" jako jeden z trenerów - właśnie zakończyła się czwarta edycja tego programu z jego udziałem.

Marek Piekarczyk odebrał "Telekamerę 2013" dla "VOP" jako najlepszego programu muzycznego i był nominowany do nagrody "Wiktora" jako "Osobowość telewizyjna 2013"

Muzycy pracują nad nowym materiałem studyjnym, który zostanie wydany w 2015.

Strony www: www.marekpiekarczyk.pl,

http://www.facebook.com/MarekPiekarczyk

SUUPORT: ZESPÓŁ DRUNK LAMB

Drunk Lamb to energiczny kwartet z Trójmiasta, który reprezentuje młodą scenę blues rockową. Zespół powstał na początku 2014r., a już w lipcu wygrał konkurs podczas Suwałki Blues Festival. W Jury zasiedli m.in. Bogdan Topolski, Jan Chojnacki, Jostein Forsberg, Andrzej Jerzyk, Andrzej Matysik, Patrice Vermeerch i to oni wybrali Drunk Lamb na reprezentanta Polski w European Blues Challenge 2015. Zespół tworzą wszechstronni muzycy, którzy czynnie uczestniczą również w projektach jazzowych, funkowych, soulowych i rockowych. Oprócz przyjaźni, łączy ich wspólna miłość do żywiołowego grania prosto zza oceanu. Razem podzielają fascynacje Jimi Hendrixem, Stevie Ray Vaughanem, The Alman Brothers, czy John Mayerem, co słychać w twórczości Drunk Lamb. Wspólne muzykowanie w innych projektach pozwoliło im na odnalezienie brzmienia i stworzenia zespołu o konkretnym kierunku. Muzyka Drunk Lamb jest swoistym ujściem energii i doskonałego warsztatu muzyków z Trójmiasta. Tworzą go: wokalista Filip Kamerath, gitarzysta Michał Zienkowski, perkusista Łukasz Łapiński i basista Konrad Żołnierek.

Filip Kamerath - wokal Michał Zienkowski - gitara Konrad Żołnierek - bas Łukasz Łapiński - perkusja

SALA KLUBOWA / DJ FIFI -POLSKA ROCKOTEKA

BILETY 1 pula - 30 zł

DOSTĘPNE:

KLUB SCENA:

www.scenaklub.pl

RESTAURACJA SMAK MORZA

www.smakmorza.pl

eBilet

Salony Empik

Biletomat.pl

Przed koncertem zapraszamy zawsze w Piątki i Soboty o Godz. 20:00 na JAZZ JAM SESSION na parterze w naszej restauracji Smak Morza Wstęp Wolny. www.smakmorza.pl


https://www.facebook.com/events/260325370830819/

ORGANIZATORZY: FUNDACJA SOPOCKIE KORZENIE & KLUB MUZYCZNY SCENA